Aardenburg verzuimt winst te pakken sport 133 4 IJzendifke wint weer RCS blijft naar beneden kijken mmm z t~ -- -- - 'Onze snelle jongens voorin maakten goed gebruik van de ruimte die er Vlissingen behaalde in de dubbele ont- aan de zijkanten lag.' moeting met Goes vier punten. Gisteren werd het 1-1 en in Goes 0-1. Goes-trainer Gérard de Nooijer Terwijl zijn broek afzakt, probeert Jonathan Constancia zich langs de Goesenaren Gert-Jan van Leiden en Rick de Punder te wurmen. Arjan Human, ging echter rake lings over. „Na die strafschop vlak na de rust waren we het een minuut of twin tig inderdaad kwijt", gaf De Nooijer toe. „Aan de andere kant slaagden we er toch nog in om vier goede mogelijkheden te schep pen", refereerde hij meteen aan kansen voor onder anderen Ray Kroon, Nyemb en Doesburg. Echt ontbranden deed het duel nooit. Goes, dat al een periodetitel op zak heeft, richt zich op de na- competitie. Vlissingen, dat als be langrijke titelkandidaat gold, heeft nog van alles te winnen. Het kampioenschap is echter uit beeld en ook het binnenhalen van een periodetitel wordt nog een las tige klus. Daarom was Karl Vergouwen giste ren gebrand op een overwinning. „De veronderstelling dat alleen de eer op het spel stond, deel ik niet. Integendeel. We doen er alles aan om zo hoog mogelijk te eindigen. foto Lex de Meester Wellicht kunnen we op die ma nier toch nog meedoen voor een prijs." Vlissingen-Goes 1-1 (1-0). 7. Kyle Doesburg 0-1, 47. Björn Langeveld 1-1. Scheidsrechter: P. van Turenhout (Go- rinchem). Gele kaart: Thijs van den Dries (Goes). Aantal toeschouwers: 450. door Aector Dooms AARDENBURG - Niek van Sprundel was gisteren met twee doelpunten tegen EBOH belangrijk voor Aar denburg, maar het bleek niet vol doende voor de winst. De Zeeuws-Vlamingen bleven steken op een 2-2-gelijjkspel tegen de con current in de strijd tegen degrada tie uit de tweede klasse. „Het was frustrerend dat de voor sprong steeds snel teniet werd ge daan. Ik had liever niet gescoord, maar wel gewonnen", zei de aan valler van Aardenburg later. Het puntenverlies werd als extra zuur ervaren bij het vernemen van de andere uitslagen, die voor Aarden burg verkeerd uitpakten. „We moeten dertig punten halen om niet te degraderen. De inhaal wedstrijd tegen Uno Animo wordt cruciaal", rekende Robbie de Muijnck. De trainer van Aarden burg trok een terechte conclusie dat hij van zijn ploeg twee verschil lende helften had gezien. „De eer ste helft was niet goed. Na rust hadden we gezien de kansen moe ten winnen." Behalve de doelpunten van Van Sprundel werden er nog eens vier, vijf kansen onbenut gelaten. Zo kreeg Bart van den Hemel op aan geven van Van Sprundel de mooi ste kans, maar zijn inzet ging me ters naast. „Ik raakte de bal totaal verkeerd", flitste het moment na afloop nog door het hoofd van de middenvelder. Ook Jelle de Vreeze, niet honderd procent fit, miste van dichtbij een unieke mogelijk heid. De thuisclub had bovendien pech met een kopbal van Dwight van Hulle tegen de lat, waarna Van Sprundel uit de rebound zijn inzet van de doellijn zag gehaald. Een vrije trap van Steven de Croo ck belandde op de paal. De Dordtse ploeg had voor rust het betere van het spel, maar de at tent keepende Sander Tazelaar wei gerde te capituleren. Aardenburg kwam in die fase bijna niet aan aanvallen toe. EBOH had met de wind in de rug het meeste initia tief Aardenburg kwam in de twee de helft goed uit de startblokken. Er ging veel meer dreiging uit van de thuisclub. Nadat Dwight van Hulle, die vooral na rust sterk speelde en de architect was van menig Aardenburgse aanval, tegen de lat kopte was het even later wel raak. Een hoekschop van De Croock werd door Van Hulle doorgekopt, waarop de attente Van Sprundel de bal achter EBOH-doelman Illa- ry van der Lee kopte: 1-0. Twee mi nuten later scoorde Adje Kabbah de gelijkmaker. De domper was vergeten toen Van Sprundel op fraaie wijze de 2-1 scoorde. Een voorzet van Bert de Bruyckere kwam via De Croock bij de spits, die vanuit schuine positie beheerst de bal in de verste hoek schoot. De Muijnck: „Dat is de klasse van Niek." Maar EBOH maakte snel daarop gelijk via Danny Monster. Concentratieverlies? „De foutjes werden bij ons afgestraft", vond De Muijnck. Aardenburg zette de laatste vijf duels een goede serie neer met drie zeges en twee gelijke spelen. Toch blijven de degradatiezorgen. Positiefis dat Van Sprundel, die ze ven keer scoorde, naar zijn oude ni veau groeit. „Ik zit nu op 85 pro cent. De nacompetitie moeten we zien te ontlopen, want anders ben ik bang dat we het niet redden." Wat er ook gebeurt de selectie blijft intact. Alleen Sander de Bart, die in Brabant woont, vertrekt. Aardenburg-EBOH 2-2 (0-0). 55. Niek van Sprundel 1-0, 58. Adje Kabbah 1-1, 66. Niek van Sprundel 2-1, 68. Danny Monster 2-2. Scheidsrechter: L. van Beurden (Den Bosch). Aantal toeschou wers: 100. maandag 16 april 2012 TERNEUZEN - De voetbalsters van IJ- zendijke zijn na de winterstop nog ongeslagen in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. Op eigen veld werd zaterdag DHZ met 5-1 opzij gezet. In het zondagvoetbal kon Terneuzen in de tweede klas se Schijf niet van de titel afhou den. In Terneuzen werd het 0-3. Zaterdagvoetbal. Tweede klasse. IJzendijke-DHZ 5-1 (3-0): Dankzij doelpunten van Marjolein de Mun- ck en twee keer Rosanne Lam- mers stond het halverwege 3-0. In de tweede helft scoorde DHZ nog tegen, maar nogmaals De Munck en Carmen Foks bezorgden Ijzen- dij ke de royale 5-1-winst. Vijfde klasse. Nieuwdorp .2- Zaamslag 0-0: Trainer Guust de Waele was met slechts twaalf speelsters afgereisd naar Nieuw dorp. Via Fleur Rademakers kre gen de bezoeksters de beste kans. Vooral dankzij goed keeperswerk van Johanna Dieleman hield Zaamslag zelf de nul. Zeelandia Middelburg-Koe wacht 2-2 (1-2): Bij rust leidde Koewacht met 1-2 dankzij doelpun ten van Chelsea van Wolvelaer en Iris Kindt. De druk van de thuisclub nam na rust toe en dat leverde de terechte 2-2 op. IJzendijke 2-Jong Ambon 1-3 (1-2): Kim van Poucke scoorde voor IJzendijke de enige treffer. Jong Ambon strafte de foutjes goed af IJzendijke miste ook nog een strafschop. Zondagvoetbal. Tweede klasse. Terneuzen-Schijf 0-3 (0-3): Ter neuzen keek al na zeven minuten spelen tegen een 0-2-achterstand aan. Daarna kwam de thuisclub be ter in de wedstrijd, maar nog voor de rust liep Schijf weg naar een 0-3-voorsprong. In de tweede helft miste Terneuzen een strafschop waardoor het 0-3 bleef. Vierde klasse. Baronie-Axel 4-1 (1-1): Nadat de thuisclub op 1-0 was gekomen, bepaalde Debbie Bakker de ruststand op 1-1. Na de hervatting drukte Baronie defini tief door en werd het 4-1. Vijfde klasse. Hulsterloo-Honte- nisse 1-7 (0-3): Fanny Kool (2x) en Naomi Schelfhout scoorden voor rust. Na de hervatting waren Beau Bouwens (2x), Faaike de Rooze en Katrien de Visser trefzeker. De te- gengoal van Hulsterloo was een in zet in eigen doel. Vogelwaarde-WW'67 4-1 (4-0): Elodie Nafa opende de score en daarna troffen ook Naomi Streef kerk, Stephanie de Schepper en Francis Collet doel. In de slotfase kon WW67 nog tegenscoren: 4-1. DRUNEN - RCS is nog steeds ge noodzaakt naar de plaatsen onder zich te kijken. De zondag-tweede klasser verloor gisteren in Drunen met 4-2 van RKDVC met 4-2. De thuisploeg kwam op een 2-o-voorsprong, maar Abdoe Ab- denbi zorgde vlak voor rust voor de 2-1. Na de 3-1 van RKDVC bracht Len Eversdijk zijn ploeg weer terug in de wedstrijd (3-2), maar het laatste woord was voor de thuisploeg: 4-2. Met nog drie duels te gaan, zijn er nog negen ploegen niet zeker van lijfsbehoud.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 75