321 sport Zwarte zondag Terneuzen Vlissingen kan Goes zijn wil niet opleggen Hontenisse speelt Biervliet weg en schiet maar liefst acht keer raak HW'24 wint op het veld van Gastel, Okorley bezorgt RIA W. duur punt maandag 16 april 2012 door Bob Maes MIDDELBURG - Zowel Terneuzen als tegenstander Brabantia had gis teren veel belang bij een overwin ning in de eerste klasse van het zondagvoetbal. De Zeeuws-Vla mingen in de strijd tegen degrada tie, de Brabanders om nog kans te maken op het kampioenschap. De kampioenskandidaat zegevierde uiteindelijk met 6-0. Terneuzen kan daardoor zo goed als zeker af scheid nemen van de eerste klasse, ook omdat concurrenten WSC en Rood Wit wél tot winst kwamen. De ploeg van trainer Henk Ottens werd van begin af aan onder druk gezet in Eindhoven. Na een kwar tier schoot Michel Leon Payo Bra bantia dan ook op voorsprong. Keeper Dennis Wondergem be wees zijn ploeg vervolgens een goede dienst met een aantal puike reddingen. „We hadden voor rust net zo goed met 4-0 achter kun nen staan", zei assistent-trainer Tom Nieuwelink. „In de rust heb ben we iedereen nog eens op scherp gezet en gezegd dat er mis schien nog iets mogelijk was." Die hoop was een minuut na rust gelijk vervlogen. Verdediger Roel Alberti veroorzaakte een straf schop, die door Bart van Limpt werd verzilverd. „Toen wisten we wel dat het gedaan was. We kon den alleen nog proberen de scha de te beperken", was Nieuwelink realistisch. Via nog tweemaal Van Limpt, Carsley Mathilda en Nick Tielemans liepen de Brabanders simpel uit naar een 6-o-overwin- ning. Het gemis van vijf spelers deed zich voelen bij Terneuzen. Nieuwe link: „We hebben een smalle selec tie, we kunnen niemand missen." Tegen Geldrop kan trainer Henk Ottens zondag wel over een vrij wel fitte selectie beschikken. Over het belang van dat duel bestaat geen twijfel: Terneuzen moet win nen, anders kan de ploeg het schudden. Met nog drie duels te gaan, is het gat met de nacompeti- tieplaatsen vijf punten. door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - De titelstrijd In de vierde klasse A van het zondag voetbal tussen Jong Ambon en Hontenisse blijft ongemeen span nend. Beide ploegen wonnen gis termiddag met ruim verschil, Jong Ambon met 5-0 van Breskens en Hontenisse met 8-0 van Biervliet. Voor Breskens had de nederlaag te gen de koploper vervelende gevol gen in de vorm van degradatie naar de vijfde klasse. Biervliet-Hontenisse 0-8 (0-2): Biervliet had niet alleen een com plete off-day maar had ook nog eens de pech dat Hontenisse in topvorm was. De nummer twee van de ranglijst paarde een voor treffelijke spelopvatting met het creëren van een groot aantal doel kansen, waarvan er acht benut werden. Jeroen Verschueren en Chris van Meele (2x) beslisten het duel al voor de rust. Daarna ging Hontenisse onverdroten verder. Gert-Jan van den Dries, Titiano Staes (strafschop), Tom Rijk (2x) en Thomas de Waal voerden de score daarna steeds verder op: 0-8. Breskens-Jong Ambon 0-5 (0-5): Jong Ambon had geen enkele moeite met Breskens, dat zich vooraf al bij degradatie leek te heb ben neergelegd. Halverwege het duel was de koploper al naar 0-5 weggelopen en het was aan de cle mentie van Jong Ambon te dan ken dat de score in de tweede helft niet verder opliep. Robbie van Iwaardên, Yannick Taniwal (3X) en Tim van der Vlies scoorden. Oostburg-Corn Boys 6-0 (1-0): Oostburg had weinig te vrezen van hekkensluiter Corn Boys, dat zich vooral in de tweede helft ge willig naar de slechtbank liet lei den. Ruben van der Meulen open de kort voor de rust de score, waar na Peter van de Linde nog een strafschop onbenut liet. In de tweede helft maakte Van de Linde zijn fout alsnog goed door voor 2-0 en 5-0 te zorgen. Raoul Schip pers tekende voor de 3-0, Peter van der Meulen maakte de 4-0. Het slotakkoord was voor A-junior Matthieu Monteau: 6-0. Steen-Patrijzen 2-0 (2-0): Patrij zen had in de beginfase het beste van het spel, maar zoals zo vaak viel in de twintigste minuut het openingsdoelpunt aan de kant waar deze niet verwacht werd. Randy Houwer was de maker van de 1-0. Daarna kwam Steen beter in de wedstrijd, wat leidde tot de 2-0 van Robin Mariman. Na rust probeerde Patrijzen tevergeefs de bakens te verzetten. Zeeland Sport-Hulsterloo 3-1 (2-0): Jordi Vermeulen en Wouter van Belzen zorgden voor een voor Zeeland Sport bevredigende 2-0- voorsprong bij de rust. Na de her vatting werd het door Joeri Smet nog wel 2-i, maar met zijn tweede treffer van de wedstrijd bracht Wouter van Belzen Zeeland Sport daarna in veilige haven: 3-1. IJzendijke-Clinge 2-1 (1-1): In de gelijkopgaande wedstrijd nam IJ- zendijke in de eerste helft een i-o-voorsprong door een doelpunt van Joël van Overloop, die uit een vrije trap raak schoot. Clinge kwam nog voor de rust op gelijke hoogte door een treffer van Frans Rokven, maar dat lukte de ploeg in de tweede helft geen tweede keer. In de 64e minuut was het Joël van Overloop die opnieuw uit een vrije trap raak schoot. Het slot- offensief van Clinge bleef daarna zonder resultaat. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - HW'24 boekte in de derde klasse A van het zondag voetbal een 2-1-uitzege bij SC Gas tel. RIA W. pakte thuis een belang rijk punt tegen Unitas'30 en Axel gaf na rust niet thuis tegen Allian ce. De kampioen werd daardoor op een 4-2-nederlaag getrakteerd. Zeelandia Middelburg verloor in Etten-Leur van Internos (1-0). SC Gastel-HW'24 1-2: HW'24 leek een moeilijke middag te krij gen toen de thuisploeg al na twee minuten op 1-0 kwam. De ploeg uit Hulst kwam tien minuten voor rust op gelijke hoogte. Een afgesla gen bal van de keeper kwam voor de voeten van Marnix van Sons- beek, die voor de gelijkmaker zorg de. In de tweede helft was HW'24 vele malen sterker en had de ploeg ook het meeste balbezit. Uit een corner van Dennis Buijs kopte Job Inghels zijn ploeg naar de tiende seizoenszege. Voor volgend sei zoen heeft HW'24 zich verzekerd van de diensten van Sam de The- ije. De jonge verdediger komt over van vierdeklasser Hontenisse. Axel-Alliance 2-4: Via Kjell Van- derhaegen kwam de kampioen op een i-o-voorsprong, maar Mounir El Allouchi schoot Alliance langs zij. Kenny Raaymakers zette Axel voor de tweede keer op voor sprong. Na een donderspeech in de rust gaf Alliance in de tweede helft vol gas. Salim Boutaghmass maakte er 2-2 van. In de zeventig ste en 75e minuut beslisten Fouad Makhout en Tim Wezenbeek met hun treffers het duel. „De eerste helft was slap van beide kanten en na rust deden mijn spe lers toch onbewust een stapje te rug. Ze toonden geen tweehonder- De derby tussen Vlissingen en Goes in de eerste klasse van het zondagvoetbal eindigt terecht in een gelijkspel (1-1). Daarmee schiet Vlissingen weinig op. De titelkansen van de Walchenaren zijn verkeren. Ook een periodeti- tel wordt een lastig verhaal. door René van Stee VLISSINGEN - De strafschopstip was gestolen en de cornervlaggen van het Vlissingse hoofdveld waren voorafgaand aan de derby Vlissin- gen-Goes thuisbezorgd bij de in Oost-Souburg woonachtige Gérard de Nooijer, trainer van Goes. Dit waren meteen ook de schermutse lingen die gisteren voor de meeste opwinding zorgden rond een spor tief, maar beslist niet hoogstaand duel tussen de twee Zeeuwse eer steklassers. De 1-1-eindstand was een terechte afspiegeling van de spelverhoudin- gen. Zowel De Nooijer als Vlissin- gen-trainer Karl Vergouwen kon le ven met die uitslag. „Ik vond ons voor rust wel de betere ploeg", zei De Nooijer. „Onze snelle jongens voorin maakten goed gebruik van de ruimte die er aan de zijkanten lag. Ook in de counter waren we le vensgevaarlijk." Goes had in de zevende minuut echter een slippertje van Joan van Belzen nodig om op voorsprong te komen. De Vlissingen-goalie leek een ogenschijnlijk ongevaarlijke diepe bal uit de lucht te plukken. Buiten zijn doelgebied werd hij echter fel op de huid gezeten door Goes-spits Yves Nyemb. Van Bel zen kreeg de bal niet onder contro le, waarna Kyle Doesburg een niet te missen kans kreeg. Vlissingen had moeite met het compacte spel en de snelle tegen stoten van Goes. Niettemin knok te de ploeg van Vergouwen zich in de wedstrijd. Meteen na de rust kwam de beloning voor die inzet. Arjan Human legde een diepe bal panklaar voor Jonathan Constan- cia, die op zijn beurt onderuit ging na een overtreding van Goes-ver- dediger Thomas van den Houten. Björn Langeveld schoot de toege kende strafschop binnen: 1-1. Vergouwen had gekozen voor een 4-4-2-concept, omdat de abomina bele staat van het veld fatsoenlijk combinatievoetbal onmogelijk maakte. „De felle wind maakte het extra moeilijk. Daarom was het de bedoeling om snel onze spitsen te bereiken en op het middenveld tij dig bij te sluiten", verklaarde de Vlissingen-trainer. Echt grote mogelijkheden leverde die tactiek niet op, mede ook dank zij goed defensief werk van Goes. Na de rust speelde Vlissingen als nog met drie aanvallers. Ook zette de ploeg sneller druk, waardoor de bezoekers het lastiger kregen. Na ruim een uur spelen was Lange veld wederom dicht bij een treffer. Een strak schot, op aangeven van procent inzet en Alliance wel", zei Axel-trainer Michel Leonhart. RIA W.-Unitas'30 1-1: Het initia tief lag veelal bij de tegenstander en via Jordy Bollaart kwam RIA W. op een 0-1-achterstand. Uni tas'30 lag daarna lange tijd op koers om de overwinning uit het vuur te slepen, maar diep in de tweede helft maakte RIA W. toch nog gelijk. Een vrije trap werd slim en snel genomen door Ger- ben de Blaeij. Hij zette Tim Herre- wegh aan het werk, die voor het doel Kenneth Okorley vond (1-1). Internos-Zeelandia Middelburg 1-0: Na een aantal goede aanvallen over en weer gingen beide ploegen zonder te scoren de rust in. In de 48e minuut kwam Internos uit een vrije trap van Danny van Nij natten op 1-0. Internos ging daarna op jacht naar een tweede treffer, maar die bleef uit. Aanvoerder Steven de Croock zet een aanval op in het duel met EBOH. Op de achtergrond zijn ploeggenoot Michiel Leijte. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 74