sport 131 Weer gevoelige tik voor Zaamslag LIEK GPC moet nog een keer naar Rijsoord De Roode houdt Spui in de race voor titel Periodetitel is nog mogelijk voor Hoek 2 Vrouwen Oostkapeile spelen zich veilig Tieleman scoort weer voor Smerdiek IEMINGS z maandag 16 april 2012 'Als Kozakken Boys vroeg had gescoord, waren we waarschijnlijk Ven de elf thuiswedstrijden in kansloos geweest.' de hoofdklasse B won Hoek er dit seizoen vijf met 1 -0. Hoek-doelman Jordi de Jonghe Onder het toeziend oog van Kozakken Boys-aanvaller Richie Basoski (achter) haalt Tim de Meersman uit. De Belgische middenvelder boekte met Hoek een kostbare zege, waardoor de ploeg in de race blijft voor de derde periode. foto Peter Nicolai zestien punten. Hoek en Kloetinge volgen, met drie punten achter stand. Drie wedstrijden winnen is door Peter van Kouteren ZAAMSLAG - Ondanks drie treffers van Peter Dieleman stond Zaam- slag opnieuw met lege handen. Ro- da Boys/Bommelerwaard, dat vijf keer op rij had verloren, benutte Zaamslag als heilzaam middel om uit een dip te geraken. De bezoe kers wonnen in een duel met veel kansen met 3-4. De Zeeuws-Vlaamse eersteklasser zag SC Everstein en Sliedrecht wel winnen en raakte dieper in de pro blemen. „Het wordt heel zwaar", besefte trainer Kenny Verhoene. „We krijgen met Almkerk en Rijs- oord nog twee directe tegenstan ders. Zolang je een kans maakt, moet je er alles aan doen, maar je merkt dat spelers dingen die ze normaal wel doen niet meer dur ven." Op de zege van de bezoekers viel weinig af te dingen, hoewel Zaam slag tien minuten voor tijd door dus de enige opdracht voor Hoek. Het lijkt geen onmogelijke opgave, met thuiswedstrijden tegen Achil- twee goals binnen een minuut op 3-3 kwam. Dat was gezien het aan tal kansen tegen de verhoudingen in, omdat de bezoekers vooral voor rust grossierden in mogelijk heden. Het contrast na afloop was groot. Waar Zaamslag aangeslagen zijn wonden likte, kraaide de Gel derse haan victorie. „We zijn veilig en twee wedstrijden verwijderd van de hoofdklasse", klonk het met een periodetitel op zak. Zo groot was het verschil zaterdag in het onderling treffen niet. „Maar we maken te veel fouten, omdat we fysiek niet in orde zijn", stelde trainer Kenny Verhoene vast. De oefenmeester, die al gerui me tijd zijn beklag doet over de trainingsopkomst, zei in dat op zicht nauwelijks mogelijkheden te hebben. „Vorig seizoen hadden we vijf, zes man die stonden te trappelen om in te vallen. Die zijn er nu niet. Ik hoor ook de kritiek dat David de les Veen en Zwaluwen en een uit- duel met Nieuw-Lekkerland. Drie clubs uit het rechterrijtje, die met Haan en Mare de Haas hadden moeten starten. Maar voor mij zijn de elf die spelen de sterksten van het moment." De Haas, die na de hervatting zijn opwachting als linksachter maak te, gaf aan de keus van zijn trainer te respecteren. Vanaf de bank was het hem niet ontgaan dat Roda Boys/Bommelerwaard in de eerste helft vooral via de vleugels en met lopende mensen vanuit het mid denveld veel gevaar stichtte. „Hun nummer tien (Galid Cherrou) kwam er steeds bij. Daar ontston den veel grote kansen uit." Peter Dieleman: „Hun aanval is goed. We hadden afgesproken dat we veel druk op hun verdediging zouden zetten, om op hun helft te voetballen. Hun verdediging is de slechtste van deze klasse. Maar de linies lagen in de eerste helft te ver uit elkaar." Zaamslag haalde de rust met 1-1 en dat was op zich een klein won de strijdlust die Hoek tegen Kozak ken Boys liet zien verslagen moe ten kunnen worden. der, omdat de bezoekers na de 1-0 van Peter Dieleman geruime tijd heer en meester waren. De Gelder se aanval creëerde talloze kansen, maar mikte slechts één keer raak. Uitgerekend in een periode waar in Zaamslag beter partij bood, liep Roda Boys uit naar 1-3. Het leek de genadeklap voor de thuisploeg, die opveerde na twee doelpunten van Peter Dieleman binnen een mi nuut. Mare de Haas: „Na de 3-3 wilden we alleen maar de 4-3 ma- ken." Het beslissende doelpunt viel echter aan de andere kant. Zaamslag-Roda Boys/Bommeler waard 3-4 (1-1). 15 Peter Dieleman 1-0, 37. Galid Cherrou 1-1, 55. Ozcan Ozkaya 1-2, 70. Galid Cherrou 1-3, 80. Peter Dieleman 2-3, 81. Peter Dieleman 3-3, 83. Galid Cherrou 3-4. Scheidsrech ter: Y. El-Hajouti (Zwijndrecht). Gele kaart: Mario de Fouw (Zaamslag), Oz can Ozkaya, Tim van der Laar en Erwin van lersel (allen Roda Boys/Bommeler waard). Aantal toeschouwers: 150. RIJSOORD GPC Vlissingen moet voor negen tien minuten terug naar Rijsoord, omdat het duel zaterdag vanwege een blessure van scheidsrechter Van Wijk werd gestaakt. De Vlis- singse eersteklasser keek op dat moment tegen een 2-1-achterstand aan. Het door ziekte, werk en bles sures vertimmerde GPC kwam in de eerste helft op achterstand, maar nog voor rust kopte Najim Boughmari uit een hoekschop de 1-1 binnen. Na de hervatting kwam Rijsoord opnieuw op voorsprong. Even later werd het duel gestaakt. 's-GRAVENPOLDER Op bezoek bij Apollo'69 boekte Spui een benauwde overwinning (0-1). De enige treffer kwam op naam van Kevin de Roode, die na 36 minuten een strafschop verzil verde. De thuisploeg verdiende ook een doelpunt, maar slaagde er niet in om tot scoren te komen. Spui pakte de volle buit en bleef daarmee in de nek van koploper Wemeldinge hijgen. De achter stand bedraagt slechts één punt. Op de laatste speeldag (5 mei) tref fen beide kampioenskandidaten el kaar in Wemeldinge. ZWIJNDRECHT De reserves van Hoek bleven zater dag voor de negende keer op rij zonder nederlaag. De ploeg van trainer Rob van den Hemel hield op eigen veld Heerjansdam 2 in be dwang (0-0) en kan zich over twee weken, uit tegen Kozakken Boys 2, verzekeren van de tweede periode titel. Tegen Heerjansdam 2 leek Hoek 2 de winst te kunnen pakken toen de bezoekers na rust met tien man kwamen te staan. De Zeeuws- Vlamingen kregen daarna kansen, maar konden die niet verzilveren. OOSTKAPELLE De voetbalsters van Oostkapeile waren op eigen veld met 3-1 te sterk voor SSS. De thuisploeg kwam in de eerste helft een paar keer goed weg, vooral dankzij goed werk van keepster Kaylee Diele man. Na rust kopte Marieke Kwast de 1-0 binnen. Na de gelijkmaker trok Oostkapeile het duel door goals van Shamila Hamers en Kelly van der Kaap naar zich toe (3-1). „De concurrentie verliest, dus wij hebben ons veiliggespeeld", zei trainster Irma de Witte tevreden. AMERSFOORT Smerdiek boekte zaterdag een ma gere 3-0-overwinning op het al ge degradeerde CJW uit Amersfoort. De ploeg van trainer Servaas Brou wer kwam na acht minuten op voorsprong dankzij Corina Luijks. Zij verdubbelde de score ook vlak voor rust (0-2). Na rust lukte het en kel de Terneuzense Sharona Tiele man om te scoren. „We hebben on ze plicht gedaan, maar we blijven afhankelijk van Barendrecht. Het verschil is maar één punt, dus het kan nog", aldus Brouwer. gWSigiai«8888883g8%ig8«B83Sa3S8BgBlfflai!a»SBa8^^ t 8« Biesbroeck <n Zeeuws-Vioanderen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 73