Daan Esser sluit rotperiode af Hoek heeft nog iets om voor te strijden 301 sport Terneuzense Boys gaat onderuit bij Duiveland AZW legt Heinkenszand over de knie maandag 16 april 2012 door Rudy Boogert zaltbommel - Zijn seizoen leek door een pittige knieblessure voor bij, maar veel sneller dan verwacht keerde Daan Esser terug op het veld. Zaterdag maakte de aanvaller van Kloetinge een onvergetelijke rentree in de hoofdklasse. Met zijn eerste balcontact opende hij de score tegen Nivo Sparta. Daarmee legde hij de basis voor een 2-0-ze- ge en een zorgeloos slot van de competitie. In de eerste wedstrijd na de win terstop ging het mis bij Daan Es ser. Na een kwartier had hij Kloe tinge weliswaar op voorsprong ge zet tegen Heerjansdam (uiteinde lijk ook de winnende treffer), maar een kwartier daarna moest hij naar de kant met een kniebles sure. De binnenste knieband was ingescheurd en hem werd gezegd dat hij het seizoen wel op zijn buik kon schrijven. „Allemaal leuk en aardig", zei Es ser zaterdag in Zaltbommel, „maar ik geloofde er niet in. Ik heb het niet hardop gezegd, maar ik wilde proberen om er wat tijd van af te snoepen." Dat is gelukt. Vorige week maakte hij zijn rentree als in valler in de gewonnen bekerwed strijd tegen Terheijden. Zaterdag keerde hij ook weer terug in de hoofdklasse. Karakteristiek Nivo Sparta-Kloetinge 0-2 (0-0). 74. Daan Esser 0-1, 80. Ingmar Quist 0-2. Scheidsrechter: J. van den Berge (Bruinisse). Gele kaart: Michael van Rijn (Nivo Sparta). Aan tal toeschouwers: 400. Kloetinge: Jaco van der Schee; Ti- mo Jansen, Michel Maaskant, Jaap Esser, Maarten van Rosevelt; Corné Schilperoort (86. Sjors Lankhaar), Mats Willemse; Mark Schuit, Ing mar Quist (82. Josimar Pattinama), John Schot; Bart Deprez (73. Daan Esser). En hoe! Kloetinge zat een beetje vast in Zaltbommel. In een open wedstrijd kwamen beide teams re gelmatig gevaarlijk voor het doel - Kloetinge vaker dan Nivo Sparta - maar in de afronding werd hope loos gefaald. Bij Kloetinge had vooral Bart Deprez zijn vizier niet op scherp staan. Voor rust schoot hij een kans over en op de lat, na rust miste hij een één-op-één met de keeper. Voor het laatste kwartier werd Daan Esser van stal gehaald om de 0-0 van het bord te halen. Een gou den wissel werd hij. Met zijn eer ste balcontact was hij 24 tellen la ter al doeltreffend. John Schot speelde op rechts met de bal en zijn tegenstander, waarna zijn voorzet door Esser werd gekopt en via de paal binnenrolde: 0-1. „Ik was zo gretig", zei Esser na af loop. „Toekijken Vind ik helemaal niks en nu kwam alles eruit. Einde lijk mocht ik weer, ik had er ook zo veel zin in, ik ging er voor twee honderd procent in. Dat doelpunt betekende dubbele vreugde. Voor het team was het belangrijk om ons veilig te spelen en voor mezelf sloot ik een periode af." Zes minuten na zijn binnenkomst kreeg zijn wissel een platina rand, toen hij Ingmar Quist bediende voor de beslissende 0-2. Met een laag schot in de verre hoek scoor de Quist, waarna hij een minuut later met kramp uitviel. „De vol gende uitdaging zal nu zijn om me zelf terug in de basis te spelen", stelde Esser. „Maar het wordt las tig, want ik besef dat het team nu staat." Met de overwinning speelde Kloe tinge zich zo goed als veilig in de hoofdklasse. Met nog drie duels voor de boeg heeft Kloetinge een marge van acht punten op de geva renzone. Interessanter is wellicht de derde periode, waarin de ploeg de tweede plaats deelt met Hoek, drie punten achter Scheveningen. In de slotduels treft Kloetinge nog de toppers Kozakken Boys (num mer twee), RVVH (nummer vier) en XerxesDZB (nummer zes). door Klaas Verspoor middelburg - Terneuzense Boys trainer Eddy van der Hooft beleef de geen prettige middag in Ooster- land. Zijn ploeg ging met 3-2 on deruit tegen Duiveland en zelf kreeg de oefenmeester een rode kaart gepresenteerd. Duiveland-Terneuzense Boys 3-2: Duiveland bezorgde de kam pioen de tweede nederlaag van het seizoen. Na veertien minuten schoot Dennie le Comte de bal achter doelman Dennis Rijnberg. Na slordig verdedigen van Albert Verhoek zorgde Marco Faassen in de 26e minuut voor de 1-1. Tien mi nuten later kwam Duiveland weer op voorsprong, door een eigen doelpunt van Randy van Overmee- ren. Na fouten van weer Verhoek en keeper Léon Weeda maakte Faassen er met zijn tweede treffer Het duel tussen Hoek en titel kandidaat Kozakken Boys lijkt af te stevenen op 0-0. Tot de thuis ploeg in blessuretijd alsnog toe slaat met een kopbal van Jorrit D'Haeseleer. Door de overwin ning blijft Hoek kansrijk in de strijd om de derde-periodetitel. door René van Stee hoek - Na de beschamende 1-0-ne- derlaag van vorige week bij laag vlieger Nivo Sparta had hoofdklas ser Hoek zaterdag iets recht te zet ten. Een lastige missie, want titel kandidaat Kozakken Boys kwam duidelijk voor drie punten naar Zeeuws-Vlaanderen en had in de heenwedstrijd ook al met 3-0 ge wonnen. En hoewel de ploeg uit Werkendam de bovenliggende par tij was, hield Hoek de punten toch in eigen huis. De bevrijdende 1-0 viel in de blessuretijd van de twee de helft. „Daar mochten we zeker niet over mopperen", vond Hoek-doelman Jordi de Jonghe, de absolute uit blinker van de middag. De jonge Belg was een onneembare horde voor Kozakken Boys. Zijn meest cruciale redding ver richtte hij in de 67e minuut toen Giovanni Siereveld de bal knullig verspeelde en middenvelder Leon Bot van Kozakken Boys naar het vijandelijke doel kon oprukken. „Die jongen speelde de bal net iets te ver voor zich uit. Dit was pre cies genoeg om hem het scoren te beletten", zei De Jonghe over dat moment. Eerder had hij al prima reflexen niiimmm—■■««■ihiiiiiihkhiiiiiihiiihii h81bm mimamnmimuli.lli op gevaarlijke doelpogingen van onder anderen de Kozakken Boys- voorwaartsen Arif Irilmazbilek en Ismael Yildirim. En daarna slaag den ook Arda Havar en Ferhat Ke- maldar er niet in om hem te passe ren. Het deed De Jonghe deugd dat hij zijn ploeg door enkele moeilijke fa ses heen had gesleept. „Dat maakt de overwinning des te fraaier. Het zat ook niet tegen. Als Kozakken Boys vroeg had gescoord, waren we waarschijnlijk kansloos ge weest", toonde de doelman zich realistisch. Hoek speelde niet zijn beste spel, maar bleef op de been door veel strijdlust. Op het moment dat ie dereen zich had verzoend met een gelijkspel, sloeg de thuisploeg in de blessuretijd van de tweede helft keihard toe. De door invaller Mai- kel Krans (normaliter een speler Karakteristiek Hoek-Kozakken Boys 1-0 (0-0). 90+2. Jorrit D'Haeseleer 1-0. Scheidsrechter: W. Jansen (Zwol le). Gele kaart: Ferry Alfons, Jari Vyaene, Maikel Krans, Rachid Khali (allen Hoek), Toby Mulder en Is mael Yildirim (beiden Kozakken Boys). Aantal toeschouwers: 700. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wil son, Reguillo Vandepitte, Giovanni Siereveld, Dimitri van Oppens (80. Maikel Krans); Sebastien Hermans Ferry Alfons, Tim de Meersman; Guillaume Clinckemaillie, Jorrit D'Haeseleer, Jari Vyaene (62. Regi- lio Pinas/74. Rachid Khali). van Hoek 2) diep gestuurde Guillaume Clinckemaillie leverde vanaf links een afgemeten voorzet af die door Jorrit D'Haeseleer ach ter de eveneens prima acterende Kozakken Boys-doelman Basjan Munten werd gekopt. Een belangrijke treffer, want daar door doen de Zeeuws-Vlamingen nog altijd mee in de strijd om de derde periodetitel. Na de vroegtij dige uitschakeling in de beker te gen Terheijden kan Hoek het sei zoen in de nacompetitie mogelijk nog wat kleur geven. Weliswaar wordt het niet hardop uitgesproken, het valt dit seizoen toch allemaal ietwat tegen bij Hoek. Dit erkende ook technisch manager Fred Landzaat. „Je kunt vooraf wel zeggen dat een zorge loos seizoen in de hoofdklasse na degradatie uit de topklasse je hoofddoel is, je wilt toch altijd meer", zei hij. Landzaat is dan ook volop op zoek naar serieuze versterkingen voor volgend seizoen. Dit blijkt geen si necure. Vooral de concurrentie in België is groot. Ter illustratie: een aanvaller van Torhout (derde klas se nationaal) had best oren naar een overstap naar Hoek. Hij koos voor Ingelmunster, waar Jan Bos kamp voor 25.000 euro de laatste vier wedstrijden als adviseur op treedt en dat promoveert naar de vierde klasse nationaal. Landzaat, met een veelbetekenende blik: „Daar krijgt die jongen tiendui zend euro tekengeld. Dan houdt het voor ons op." Hoek heeft nu nog drie duels om de derde periode binnen te halen. In de tussenstand heeft koploper Scheveningen na zes wedstrijden 2-2 van. In de 56e minuut kopte Wesley Goud de winnende treffer binnen. Terneuzense Boys miste daarna de scherpte in de afron ding. Eddy van der Hooft kreeg van scheidsrechter Jo-Annes de Bat nog een rode kaart wegens commentaar op de leiding. DFS-Dauwendaele 1-5 (1-3): Peter van Gorsel 0-1, 0-2, 0-3, 1-4 en 1-5, Julius Bliek 1-3. Yerseke-Nieuwdorp 1-3 (0-1): Martin Smaardijk 0-1, 1-2 en 1-3, Bart van Ste- veninck 1-1. SSV'65-Bruse Boys 3-2 (2-2): Domeni- que van den Berge 0-1 en 1-2, René Zwamborn 1-1, Mitchell van Belzen (strafschop) 2-2, Pim Bruins 3-2. Serooskerke-Klundert 2-1 (0-1): Leon Hollemans 0-1, Marlo Janisse 1-1, 2-1. Arnemuiden-lnternos 4-0 (1-0): Pa trick Siereveld 1 -0, Serge Nothen (straf schop) 2-0, Davy Schroevers 3-0, Mari- nus Baas 4-0. axel - Mustafa Yilmaz (links) wil de bal graag hebben, maar Michiel Standaert (rechts) besluit zelf raak te schieten. De middenvelder bracht de stand daarmee op 3-0 en besliste zo het duel met titelkandidaat Heinkens zand. De overwinning van AZW was verdiend, want de thuisploeg was zeker in de eerste helft heer en meester. Bert Apperlo zorgde voor 1-0, Corné Langendoen schoot snoeihard de 2-0 binnen. Een tegenvaller was de rode kaart voor Carlo Huijser, vlak voor rust. Maar ook met tien man bleef AZW overeind. Nadat Jeroen Ver- schiere namens Heinkenszand een strafschop had ge mist, maakte Standaert er in blessuretijd nog 3-0 van.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 72