Onderzoek busstation 141 zeeland Bekendmaking Verkeersbesluit Mogelijke verplaatsing vanuit Zandstraat Jong en oud Dansshow Hulst door 250 kinderen almanak Smartphone Drumfanfare Hosanna huldigt jubilarissen maandag 16 april 2012 door Eugène Verstraeten HULST - De gemeente Hulst gaat onderzoeken of het huidige centra le busstation in de Zandstraat kan worden verplaatst naar een locatie op loopafstand van de binnenstad. Met dat voornemen komen burge meester en wethouders tegemoet aan de wens van de ondernemers vereniging Hulst Vestingstad en de Kamer van Koophandel. Die heb ben dat idee geopperd in een reac tie op de Structuurvisie. De ondernemers houden al langer een pleidooi voor een betere ont sluiting van de binnenstad met openbaar vervoer. Ze wijzen er op dat de huidige locatie van het bus station aan de Zandstraat nog be rust op het toen daar nog aanwezi ge ziekenhuis. Zij stellen voor het busstation bijvoorbeeld naar de Dubbele Poort te verplaatsen. De Kamer van Koophandel denkt dat een verplaatsing van het bus station de aantrekkelijkheid- van de binnenstad kan verhogen. Bur gemeester en wethouders zeggen de suggestie 'waardevol' te vinden en die wordt dan ook opgenomen in de Structuurvisie. Naar aanleiding van de commotie Rijkswaterstaat Ministerie van Infrastructuur en Milieu De Rijkshavenmeester Westerschelde maakt, ter voldoening aan de Algemene wet bestuursrecht, bekend, dat er een verkeersbesluit is genomen teneinde het voor onbepaalde tijd instellen van ligplaats geboden onder voorwaarden op het Kanaal van Gent naar Temeuzen. Het betreft hier een wijziging van het verkeersbesluit met het kenmerk RWS/DZL-2011/5726 d.d. 5 december 2011. Terinzagelegging Het ontwerp-verkeersbesluit ligt vanaf maandag 16 april 2012 tot maandag 28 mei 2012, op werkdagen van 9.00 uur tot 16.00 uur, ter inzage bij het Waterdistrict Westerschelde van Rijkswaterstaat Dienst Zeeland, Buitenhaven 2, 4531 BX Temeuzen, tel. 0115 - 68 68 00. Bezwaar maken Belanghebbenden kunnen gedurende voornoemde termijn een bezwaarschrift indienen bij de Rijkshavenmeester Westerschelde, p/a de hoofdingenieur-directeur van Rijkswaterstaat Dienst Zeeland, Postbus 5014, 4330 KA Middelburg, t.a.v. de afdeling BBV. Temeuzen, 16 april 2012. De Rijkshavenmeester Westerschelde, mr. R.J. van der Kluit Jong en oud deden mee aan de kunstroute in Graauw. In de basisschool hingen bijvoorbeeld kunstwerken die de leerlingen hadden gemaakt. Ook elders konden de bezoekers kennismaken met kunst en tekeningen van kinderen. over de opmerkingen over het eventueel afsluiten van de Gentse straat en het omkeren van de rij richting in de Frans van Waes- berghestraat is die passage in de de finitieve versie van de Structuurvi sie wat afgezwakt. „Er wordt een verkeersmodel ontwikkeld voor de binnenstad, waarin verkeers stromen in beeld worden gebracht en verschillende varianten worden doorgerekend om te beoordelen hoe de verkeerscirculatie in de bin nenstad op de beste manier kan plaatsvinden", heet het nu. Uitgangspunt bij het verkeersmo del is het verminderen van de ver keersdrukte in de Gentsestraat en op de Grote Markt. Ook is het de bedoeling om het voor het door gaand verkeer minder aantrekke lijk te maken om door de binnen stad te rijden. Door een betere spreiding van het verkeer wordt bovendien ook de verkeershinder beter gespreid, is het idee. Tenslot te is het de bedoeling dat een nieu we verkeerscirculatie voordelen op levert bij evenementen in de bin nenstad-, doordat delen van de stad gemakkelijk zijn af te sluiten zonder dat dit resulteert in inge wikkelde omleidingsroutes. HULST - Zo'n 250 leerlingen van sportstudio Anneke Hamelink heb ben zondag in het gemeenschaps centrum Den Dullaert voor een groot publiek een dansshow gege ven. Tijdens deze jaarlijkse happe ning presenteerden de kinderen in de leeftijd van 4 tot en met 18 jaar .zich met veel muziek, beweging en kleur. Onder het thema 'I love 2 work, sport 8c party' werd street- dance, hip hop, breakdance en mo derne dans uitgevoerd. Het optre den was voor de leerlingen een goede gelegenheid om aan familie en bekenden hun danstalent te to nen. Vanaf volgende week start de Sportstudio weer in Hulst, Axel en Stekene met nieuwe danslessen waar iedereen aan kan meedoen. Tip? redactie@pzc.nl 1 0 Die 60-plusser uit Middelburg is net met pensioen. Om bij de tijd te blij ven denkt hij over de aanschaf van een smartphone. „Die gaan het hele maal worden denk ik. Over een jaar of tien zie je niemand meer met een 'gewone' telefoon", zegt hij wijselijk. De man, die nog steeds niet snapt hoe hij met zijn oude mobieltje een simpele sms verstuurt, praat enthou siast verder. „Bovendien, al mijn vrienden hebben er ook al één. Die smartphones zijn echt heel handig hoor." Zeker die app's, daar kun zo veel mee. „Maar als ik dan zo'n app op mijn telefoon wil", vraagt hij aan zijn kinderen, „moet ik die dan gaan kopen bij de Apple-winkel hier op de Markt?" AXEL - De Chr. Drumfanfare Ho sanna uit Axel huldigde tijdens het voorjaarsconcert in het Gregorius Centrum een aantal trouwe leden. Ze kregen een KNFM-speld en oor konde. De bijzondere onderscheiding voor 70 jaar actief als muzikant was voor Hans Knöpcker. Hij speel de alt-saxofoon, was dirigent en saxofoonleraar. En ook nu nog helpt hij graag iedere muzikant die advies of les nodig heeft. Voor 25 jaar actief als muzikant zijn gehuldigd Kees Goossen, euphonium, Fré Verschelling, so praansax, Bram van Drongelen, trombone, Fré Bakker, bugel, Mat- tie de Groote, alt saxofoon, Bas de Groote, trombone, en Sabine de Groote, dirigent en dwarsfluit. De slagwerkers Klaas-Arnold Har- manny en Jelte Harmanny zijn bei de 12,5 jaar lid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 68