Plan Morres strijdig met winkelbeleid ZEEUWS-VLAANDEREN Een hemelse avond met Do en The Young Ones Provincie vreest dat toestaan kleinere winkels negatief effect heeft op binnenstad van Hulst Ronde Tafel 32 steunt projecten Zuid-Afrika Man vernielt ruit en bedreigt personeel Finnen vernielen ruitenwissers auto's Nieuw voertuig voor hulpverlening Hulst Speelkooi Leharstraat krijgt opknapbeurt MAANDAG 16 april 2012 13 PZC Het weekeinde van Graauw 14 en 15 door Eugène Verstraeten HULST - Het gewijzigde plan voor een Life Style Village in Hulst is deels strijdig met het provinciale detailhandelbeleid. Dat zegt de provincie in een reactie op het voorontwerp bestemmingsplan. Het gaat om het zogenoemde Tus sengebied, waar 7000 vierkante meter winkels de overgang tussen Morres en de Hulster binnenstad moeten vormen. In het oorspron kelijke plan zouden de winkels een omvang van minstens 1000 vierkante meter vloeroppervlakte moeten hebben, maar dat is nu te ruggebracht naar minimaal 500 vierkante meter. Volgens de ge meente is daarmee de kans groter dat de invulling van het Tussenge bied sneller gaat, waardoor sneller een aantrekkelijke verbinding met de binnenstad ontstaat. De provincie denkt juist dat dit een nadelig effect heeft op de win kels in de binnenstad. In het Tus sengebied staan de branches sport, vrije tijd/spel, bruin- en witgoed en fietsen/auto's centraal. Die branches treft men gedeeltelijk ook in de binnenstad aan. Daar zijn meerdere panden met een op pervlakte van 1.000 vierkante me ter, die zijn gevuld met dezelfde branches. Op de peildatum in fe bruari was er sprake van leegstand in één van die panden. Volgens de provincie zal een deel van de winkels in de binnenstad naar het Tussengebied verhuizen, terwijl er in de binnenstad nog ge noeg vestigingsruimte is. „Boven dien bijt verplaatsing van winkels met de doelstelling om bezoekers aan Morres ook de binnenstad te laten bezoeken, omdat in geval van verplaatsing, gevolgd door leegstand, de binnenstad juist min der aantrekkelijk wordt", betoogt de provincie. Het kernwinkelge bied komt dan verder onder druk te staan. „De kleinere minimale omvang van winkels in het tussen gebied achten wij dan ook strijdig met het provinciaal ruimtelijk be leid voor detailhandel." De provin cie wil verder ook meer zekerheid dat een deel van de huidige gebou wen van Morres, waar parkeer ruimte moet komen, ook daadwer kelijk gesloopt wordt. De ondernemersvereniging Hulst Vestingstad beraadt zich nog op een reactie op het plan. „Maar wij maken ons wel zorgen over de con currentie voor de binnenstad", zegt voorzitter Ed Peerbolte. Het bestemmingsplan ligt nog ter inza ge tot en met 9 mei. HULST - Het was een bijzonder effect, een ge- ken'. Alles was er aan gedaan om de 1200 be- door de grote hit van Do tien jaar geleden, werd op ludieke wijze gepresenteerd door heel witte Noordhal van Den Dullaert in zoekers aan het concert van het orkest The Ook de muziekkeuze van het orkest was op Danny Rook, die ook nog even inging op de Hulst. Zelfs de geluidsboxen waren wit. Enge- Young Ones met zangeres Do in de sfeer van het thema afgestemd. Do bracht haar bekend- twitterhobby van van van burgemeester len, fonkelende sterren, laaghangende 'wol- het thema 'Heaven' te brengen. Geïnspireerd ste nummers en een aantal covers. De avond Jan-Frans Mulder. foto Peter Nicolai SAS VAN GENT Irma Cardon (19) uit Sas van Gent kan weer vooruit met haar project voor weeskinderen bij het Zuid-Afrikaanse Port Elizabeth dankzij een donatie van 2500 euro door Ronde Tafel 32 Zeeuws-Vlaan- deren. De serviceclub schonk ook 5000 euro aan het 'veilig hui- zen'-project voor van huis gevluch te kinderen van haar zusterclub in Mosselbay. TERNEUZEN De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag rond 02.50 uur een 28-jarige man aangehouden in de Nieuwstraat in Terneuzen we gens bedreiging en vernieling. De man bedreigde het personeel van een horecagelegenheid en smeet terrasmeubilair door een ruit. Hij was in het bezit van een mes en een schroevendraaier. Die zijn in beslag genomen. TERNEUZEN In de Zuidlandstraat in Terneuzen heeft de politie zondagochtend vroeg rond 6.30 uur twee mannen uit Finland aangehouden voor het vernielen van ruitenwissers. Een buurtbewoner zag dat de twee mannen (20 en 21 jaar) ruitenwis sers aan het vernielen waren van diverse auto's en belde de politie. Beiden zijn na verhoor heengezon den. HULST De Hulster brandweer heeft een nieuw hulpverleningsvoertuig no dig dat wordt ingezet bij ongeval len. Het huidige voertuig is 15 jaar oud en begint steeds meer gebre ken te vertonen. Bovendien moet er vanwege veranderde eisen bij een ongeval met gevaarlijke stoffen een aparte aanhanger worden aan gekoppeld. De raad wordt gevraagd 178.500 euro beschikbaar te stellen. HULST Dit voorjaar krijgt de speelvoorzie- ning in de Leharstraat in Hulst een opknapbeurt. Het gaat óm de voet- balkooi en het verbeteren van de af watering. De afrastering wordt aan beide zijden even hoog gemaakt en de mankementen worden hersteld. Door twee drainagesleuven aan te leggen voor de afvoer van water zal er minder water op het voetbal veldje blijven staan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 67