'Kampioen worden blijft altijd leuk' 381 sport Tennissers Goese Maan revancheert zich Hockeyers Goes kunnen leven met gelijkspel Belg wint in Braakman Ronnie Overgaauw test zichzelf bij Zeeuws kampioenschap 1500 meter maandag 16 april 2012 door Arnoud Stok MIDDELBURG - Het mannenteam van De Goese Maan heeft een pri ma overwinning geboekt in de lan delijke voorjaarscompetitie. In de derde klasse was het team een flin ke maat te groot voor de heren van Markant. Dat vond ook een tevreden Pascal 'van Driel. „Het was een mooie overwinning, zeker na de partij van vorige week waarin we verlo ren. Als je nu kijkt worden we ge woon tweede of derde. We heb ben ook echt een sterk team en de ploegen die vorig jaar rond ons ein digden zijn allemaal weg." Dat De Goêse Maan met een tevre den gevoel kon terugblikken, bleek ook wel uit de*scores. Alleen in de singlepartij van Van Driel zelf - hij won met 2-6 7-6 6-3 - werd er een gSet afgestaan, alle andere partijen werden in straight sets gewonnen. Rikkert van der Wel moest in zijn partij nog wel één set gas geven, maar liep daarna toch vrij eenvou dig over zijn tegenstander heen: 7-5 6-1. Dat laatste gold ook voor Dennis van 't Westeinde en Harold Schip per, die met respectievelijk 6-4 6-1 en 6-0 6-3 veel te sterk waren voor de Brabantse opponenten. Het duo Bram Meulblok/Ivo van Wal raven moest zich nog even in het zweet werken in de eerste dubbel- partij (6-4 7-5), maar Schipper en Van Remortel waren in de tweede dubbel weer een klasse beter: 6-3 6-1. Het hoogst spelende vrouwen team van De Goese Maan had min der reden tot lachen. Op bezoek bij Mattemburgh was er weinig eer te behalen voor de Bevelandse tweedeklasser. „Zij waren een stuk sterker dan vorig jaar," beaamde Sandra van Eenennaam. „Er wa ren een paar nieuwe speelsters die hoog hebben gespeeld en dat brak ons op." In de singlepartijen was het krachtsverschil ook al snel duide lijk. Esther Kole verloor met 6-2 6-4 van voormalige Zeeuwse Simo- ne Visser, terwijl Van Eenennaam zelf geen gelukkige partij speelde tegen Joy van Leeuwen: 6-0 6-0. Het was een voorbode voor de par tijen van Chantal Versteef en Mi randa Schog, die met respectieve lijk 6-2 6-0 en 6-0 6-0 verloren. In het eerste dubbel bood het duo Kole/Schog wel flinke tegenstand, maar genoeg voor setwinst was het niet: 7-5 6-2. Ook in de afslui tende dubbel kwamen Van Eenne- naam en Versteeg tekort: 6-2 6-0. door Peter Snelders HULST - Het tegen degradatie strij dende vrouwen-hockeyteam van Rapide zorgde gisteren voor een stunt tegen koploper Pelikaan. On der leiding van plaatsvervangend ^trainer Mark-Jamde Jonge verras ten de Huklstenaren de titelkandi daat met 3-1. Een klasse lager knokte een zwaar gehavend Vlissingen zich naar een doelpuntloos gelijkspel tegen As- vion. Bij de mannen eindigde de derby tussen Goes en Olympia in 3-3. In dezelfde klasse blijft Walcheren in de titelrace via een ruime zege op Zundert. Het werd 8-3 voor de thuisploeg. Een klasse hoger ver door Wim de Vos PHILIPPINE - Het was pas zijn derde optreden in Zeeuws-Vlaanderen. Eerder dit jaar startte Frederik van 'Êkeren uit het Belgische Boekhou- te in de Zwinstedenloop van Sluis en in een DOW-loop in Terneu- zen. Bovendien was de Halve dwars door De Braakman pas zijn tweede halve marathon maar hij verraste al zijn opponenten en was in Philippine de snelste van het hele stel dat aan de start was verschenen. ^et parkoers was Van Ekeren (31) niet onbekend. „Ik ga hier regelma tig trainen. Het was bijna een thuiswedstrijd, want ik woon in „Boekhoute. In de nieuwe Zeeuws-Vlaamse wedstrijd liet Van Ekeren Benny Thuy (Sint-Jansteen) en Filip van Goethem zo'n twintig seconden achter zich. In de spurt om de tweede plaats wist Thuy zich met slechts enkele centimeters verschil geklopt door de Belg. Bij de vrouwen was er een fraaie tweede plaats voor Astrid Verhage uit Zuiddorpe en een derde plaats voor Anja Bakker uit Breskens. De tien kilometer werd geheel be heerst door Zeeuws-Vlaamse lo pers. Eric Cappon (Zuidzande) was de snelste, voor Mark Verhage (Reuzenhoek) en Chris de Smit (Hulst). Kim du Puy (Terneuzen) won bij de vrouwen, met een der de plaats voor Marian Sturm (Zaamslag). Janco de Zeeuw uit Terneuzen Won de 5500 meter. loor Rapide ietwat geflatteerd van Souburgh. Vierde klasse. Goes-Olympia 3-3 (2-1): Een aantrekkelijk duel van twee aanvallend ingestelde ploe gen. Met de eindstand konden bei de teams prima leven. Olympia nam de leiding via Jeroen Cauwels (strafcorner). Nog voor de pauze stond Goes aan de positieve kant van de score door twee treffers van Ronald Bouma. In de tweede helft kwam Olympia via Tim Boerbooms langszij en nam zelfs de leiding door Arjen de Vries. Een kwartier voor tijd be paalde Steven Sijnja de eindstand op 3-3. Daarna nog een wisselend beeld met kansen voor beide teams. De tafeltennissers van Arnemui- den grijpen de titel in de twee de divisie. De Walcherse ploeg verslaat SAR uit Kloosterzande met 8-2. Voor de Zeeuws-Vlaam se opponent wordt het lastig om in deze klasse het vege lijf nog te redden. door Jan Dagevos ARNEMUIDEN - De speler met de meeste winstpartijen achter zijn naam liet het kampioensduel van Arnemuiden aan zich voorbijgaan. Frank Boute dook de studieboe ken in om zich voor te bereiden op een belangrijk examen en ont brak zaterdag dus tegen SAR. Het kon de thuisploeg niet veront rusten. Ook zonder topper Boute werden de benodigde punten (vijf) binnengehaald. Mare Hac kenberg zorgde om even over zes sen voor het beslissende wedstrijd- punt in zijn partij tegen Johan 't Hooft. Razendsnel werden de bloe men aangerukt en de spelers in het zonnetje gezet. „Ik ben al heel wat keren in mijn carrière kam pioen geworden, maar het blijft el ke keer toch weer leuk", merkte Hackenberg op. „We hadden nog vijf punten nodig. In principe had den we daar nog twee wedstrijden voor, dus we wisten dat het goed zou komen. Daarom ook kon Frank Boute wel verstek laten gaan." Naast Boute ontbrak ook Jan Henk Bomhof Hij kon wegens pri- vé-omstandigheden niet achter de tafel verschijnen. Naast Hacken berg moesten daarom Riny Kasse en Jeroen de Heide aan de bak. „We hebben een brede selectie", zei Hackenberg. Uiteindelijk gin gen slechts twee partijen verloren. Dennis Verdurmen (SAR) was zo wel voor Riny Kasse als Mare Hac kenberg te sterk. Arnemuiden vierde dus het kam pioenschap en mag het volgend seizoen andermaal in de eerste di visie, het op één na hoogste ni veau van Nederland, proberen. Vo rig jaar was dat ook het geval, maar de Walcherse ploeg kon het toen niet bolwerken, eindigde als vijfde en degradeerde. Eenzelfde scenario ligt nu weer voor de hand. „We gaan ons proberen te handha ven", zei Hackenberg, „maar we weten van tevoren dat dat een moeilijk verhaal wordt. In de eer ste divisie komen we teams tegen die volle bak trainen en dat is iets dat wij twintig jaar geleden deden. Wij' trainen nu één keer per week en eigenlijk mag je dat niet eens trainen noemen. We spelen dan partijtjes tegen elkaar, een kwestie van het onderhouden van de ba sis. Als je het in de eerste divisie wilt redden, moet je minstens twee keer per week trainen. Bij ons komt dat er niet meer van. De meesten hebben een druk gezinsle ven. Eigenlijk zou er nog een klas se tussen moeten zitten, want er zijn meer teams zoals wij." Het is een gegeven en in Arnemui den hebben ze ermee leren leven. „Zolang blessures uitblijven gaan we door", stelde Hackenberg. Dat betekent dat het team ook volgend seizoen bestaat uit Jeroen de Hei de (29 jaar), Mare Hackenberg (42), Frank Boute (43), Riny Kasse (44) en Jan Henk Bomhof (48). Opvolgers zijn er niet. Arnemui den probeert de jeugdopleiding ge stalte te geven, maar dat gaat met horten en stoten. Hackenberg: „Jeroen is er veel bezig. Hij gaat door Sjaak Sinke HULST - „Ik wil even zien hoe ik er voor sta na een winter waarin ik niet veel hebben kunnen doen", liet Ronnie Overgaauw (Dynami ca) voor het Zeeuws kampioen schap 1500 meter bij de VZA-baan- wedstrijden in Hulst weten. Met een na de start liet de atleet het he le veld zijn hielen zien en nam al snel een flinke voorsprong. Een tijd van vier minuten zat er echter niet in. „Ik moest alles alleen doen, dus kreeg ik het op het laatst wat moeilijk", wat een tijd van 4.11,15 en de Zeeuwse titel op leverde. Vorig jaar werd Overgaauw al Zeeuws kampioen op de 3000 me ter maar raakte daarna diverse ma len geblesseerd. Achter Overgaauw liep junior Tim van den Broeke (Dynamica) prima mee naar de tweede plaats overall net boven zijn persoonlijk record. De 5000 meter was matig bezet, waar de Braakmanloop in de om geving van Philipinne met 135 deel nemers zeker debet aan was. Vero- nique Versluis (Wielingen) was een opmerkelijke deelneemster. „Ik kan me niet herinneren wan neer ik vroeger op de baan heb ge lopen", liet de viervoudig winna res van de Halve van Cadzand we ten die een tijd wilde zetten om mee te mogen doen aan het NK masters dat op 7 en 8 juni wordt gehouden in Terneuzen tijdens het 50-jarig bestaan van Schelde- sport. Versluijs noteerde een tijd van 19.10,09. Bij de mannen was Micha Janse (Dynamica) de snel ste met 17.57,72. Op het Zeeuws kampioenschap 200 meter was Thomas Kempe (Dynamica) bij de A-junioren de enige deelnemer met de snelste tijd van de dag 23,56 seconden. Toch was Kempe, vorig jaar nog in de medailles op het NK, niet blij met zijn tijd. „Het had zeker een seconde sneller gemoeten", liet hij weten. „Ik denk dat ik wat over- traind ben, mogelijk door de krachttraining die ik bij Erwin Simpelaar volg." Marieke Riemens (RKHAV) domi neerde bij de vrouwen op de werp- nummers. Bij het hoogspringen was er een curieuze uitslag. A-ju nior Naomi Oppeneer (Schelde- sport), B-junior Sara IJsebaert (RK HAV) en C-junior Femke Bun (RKHAV) wonnen hun Zeeuwse titel met dezelfde hoogte van 1 me ter en 45 centimeter. Dwayn Akuo- ko Maclean (AV'56) pakte de Zeeuwse titel discuswerpen jon gens B met 38.39 meter en werd eerste op de kogel met 12.46 meter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 66