1 Sterke start Zeeuwse ruiters 37. Van der Klooster zegeviert in Oud-Gastel Rugbyers Tovaal eindelijk uitgebekerd Stene Brug blijft strijden voor elk punt Topteam weer twee punten rijker Korenbeurs speelt sterk maar verliest Tennissers Yerseke boeken tweede monsterzege in districtscompetitie maandag 16 april 2012 Na de zege op KCR heeft Swift in de tweede klasse één punt voorsprong genomen op die tegenstander. Swift-speelster Naomi Zuidweg aan de bal. maar kon niet doorpakken. Scores Stormvogels: Arjen Schoe, El- mar Gabriëlse, Niek Peene, Loura Klei- nepier, Sabine Minderhoud en Angela Matthijsse 1. Togo-Seolto 13-7: Vooral opluch ting bij Togo. Na twee slechte op tredens was de thuisploeg gretiger dan Seolto. De Vlissingers kwa men na rust (5-1) stevig opzetten (6-5), maar kregen de aansluitings- treffer er net niet in. Scores Togo: Marten Postema 6, Niek Meerman 5, Janneke de Wit en Anouk Hazelaar 1. Scores Seolto: Ralf Dourlein 3, Timme Provoost 2, Jolanda Kerkhof en Rozan- ne Westveer 1 DSO-KVK 15-10: „Als je tegen de koploper speelt hoort er een gri- door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Een hoog aantal deelnemers, onder wie international Vincent Voorn, en goede prestaties zorgden zater dag in Nieuw- en Sint Joosland voor een fraaie opening van het Zeeuws outdoorseizoen springen. Met de overwinningen van Anne- mijn Harten met Sukabumi in M, Bert Verseput met Zonnefleur in L en Robin Ubaghs met Zemo's Bentley in B eisten de Zeeuwen in Stal de Kroo een grote rol op. In Z ging de zege naar de Brabantse Noëlle van der Velde Met Quita. In een spannende rit vloog Noëlle van de Velde Quite Easy-dochter Quita in 36,Z2 seconden over het parkoers. Naar later bleek gooide de combi natie uit Rijsbergen hiermee de deur in het slot. In fraaie stijl stuurde Vincent Voorn de hengst Audi's Wizard van de Silverhoeve daarna fout loos rond. Maar de international uit Dinteloord kwam met Lupi- cór-zoon ruim zes tellen te kort voor de zege. Laatste starter Wilma Stouten haal de met Stoutens Zidane nog alles uit de kast. Maar met de tijd van 40,89 moest de amazone uit Serooskerke met de Chin Chin- zoon genoegen nemen met de tweede plaats. Met twintig van de ruim vijftig deelnemende combinaties in de barrage bleek het niveau in de klas se L hoog. Als eerste starter bracht Jan de Visser uit Woensdrecht met Diamant Day met een foutlo ze rit in 38,92 het spel op de wa gen. Nadiene Doosjen was met Azzuro daarna een halve tel sneller. Daar mee leek het voor de amazone uit Zuiddorpe met de Polydox-zoon kat in het bakkie. Maar het venijn zat voor de Zeeuw-Vlaamse combi natie in de staart. Voor Bert Verse put met Zonnefleur was het 'de dood of de gladiolen'. Het werden de gladiolen. De bouwondernemer uit Burgh-Haamstede bleek met de Flemmingh-dochter met 37,12 over tuigend de snelste. Verseput was vol lof over zijn mer rie. „Zonnefleur sprong super. Ze dacht goed mee in het parkoers en wilde geen fout maken. En dan te bedenken dat ze dressuurgericht is gefokt." In de klasse B maakten de combi naties voor het eerst kennis mët de nieuwe beoordelingcriteria. Hierin bepalen de punten voor de rijstijl (grondtempo, aanrijden van de hindernis en de houding en zit van de ruiter) voor een belangrijk deel de rangschikking. Robin Ubaghs uit Nieuw- en Sint Joos land was met de Concorde-zoon Zemo's Bentley met 77,5 punten de beste. HOEK VAN HOLLAND Voor de rugbyers van Tovaal is het bekeravontuur eindelijk ten einde. Het kende een vreemd verloop. Verschillende tegenstanders lieten verstek gaan en na een nederlaag tegen de reserves van Dukes, mocht Tovaal toch nog verder beke ren. In de halve finales vonden de Goesenaren gisteren uiteindelijk hun Waterloo. De reserves van Hookers wonnen in Hoek van Ho- land met 67-5. Bij rust was het 19-5. Aanvoerder Maurice Boelhouwers zorgde halverwege de eerste helft voor de Goese punten. HOEVEN Het driebandenteam van De Stene Brug heeft met het 4-4-gelijkspel in Hoeven tegen kampioen Rokx Transport zichzelf in de race gehou den in de strijd tegen degradatie. Wim de Kok en Arjo Hollestelle zorgden voor de winstpartijen, al was het beide keren nipt. Rob van Linden en Edwin Geluk verloren kansloos. Door de puntendeling kwam De Stene Brug gelijk met Ko renbeurs. Deze ploegen maken in de laatste speelronde uit wie zich handhaaft en wie afdaalt. ARNHEM Het topteam 's Lands Welvaren ver loor van kampioen Etikon met 5-1 maar won overtuigend van BCA. Arnhem: 0-6. Tegen Etikon viel voor Peter de Bree en Ian van Krie ken weinig eer te behalen. Het pres- tigeduel tussen Jean Paul de Bruijn en Frédéric Caudron werd een spektakel, dat na zes beurten gelijk eindigde, 100-100. Caudron maakte in de nabeurt met dertig gelijk. Tegen BCA won Van Krieken het 47/2, De Bree het 71/2 (slotserie van 105). In het bandstoten had* Caudron slechts vijf beurten nodig. SPRUNDEL De driebanders van Korenbeurs le den in Sprundel een 6-2 nederlaag tegen The Friends/EfSM. Toch pres teerde alleen Rinus Rijk onder de maat. Jan Westdorp en André Karei- se speelden goed maar werden overvleugeld door sterke tegenstan ders. Alleen Kimmo Pankow bleef over eind. Hij stal de show met een se rie van elf. Zijn hoogste ooit. De slotronde van de competitie be paalt wie afdaalt naar de vierde di visie Korenbeurs of De Stene Brug. foto Lex de Meester mas op je bakkus te zitten." Dat miste coach Sjaak Joziasse in de eerste helft bij KVK. Na rust wa ren de Kapellenaren DSO de baas. Na afloop kwam het besef dat de ploeg zichzelf tekort gedaan had. Scores KVK: Yvonne Joziasse, Sander Slabbekoorn en Lennart Volkers 2, Koen Volkers, Jeroen Quist, Wibo Nieuwdorp en Saskia Ruijssens. OUD-GASTEL - Pieter Israel uit Krui- ningen, rijdend voor het Belgische Ludo Peeters Cycling Team is gis teren als zesde geëindigd in de Ronde van Oud-Gastel. De wed strijd voor elite- en belofterenners ging over 80 kilometer werd ge wonnen door Mick Kallenfel. Johnny van der Klooster uit Le- wedorp won de wedstrijd bij de amateurs A. Hij won de sprint van een kopgroep van negen man. Van der Klooster verzekerde zich ook van de leidersprijs. Dennis Raadt- gever (Kapelle) legde beslag op de derde plaats. Pim van de Swaluw uit Kwaden- damme werd bij de open wed strijd mountainbike in Houffalize winnaar. Hij rijdt voor het team Beebikes-BeOne en kwam uit bij de junioren. Van de Swaluw sloeg in de laatste ronde toe en had eei^ voorsprong van een minuut. door Arnoud Stok MIDDELBURG - Het was een prima weekeinde voor de tennisteams van Yerseke en De Bongerd. De twee mannenteams boekten over winningen op respectievelijk DOS (6-0) en Sluiskil (4-2). Voor Yerseke was het al de tweede 6-o-overwinning dit seizoen. Daar mee gaat de ploeg ook aan de lei ding van de eerste klasse in de dis trictscompetitie. Volgens Jens de Koster ging het beter dan gehoopt. „Het ging lekker. Zij speelden met het sterkste team en dan reken je niet op zo'n ruime overwinning." Zelf gaf De Koster het goede voor beeld door zowel in het enkelspel (6-1 6-2) als in het dubbelspel - met collega Richard de Wit - mak kelijk te winnen (6-0 6-2). Ook voor De Wit was het al de tweede overwinning, ware het niet dat de eerste minder voorspoedig tot stand kwam. Bij een stand van 4-6 5-2 in het nadeel van de Bevelan der moest tegenstander Hellemans met een knieblessure opgeven. De spannendste partij van de mid dag ging tussen Vincent Bol en Edu Erentreich. Bol trok aan het langste eind: 6-4 4-6 6-4. Mario van Gastel won zijn partij tegen De Ruiter vrij eenvoudig (6-2 6-2) en zag even later teamgenoten Bo^ en Boudewijn Ruisaard ook het laatste dubbel winnen: 6-3 6-3. Ook De Bongerd keek terug op een prima zaterdag. „Onze eerste man is nog geblesseerd, dus dan is dit gewoon een goede uitslag", al dus Erwin de Keijzer over de 4-2-overwinning op Sluiskil. In de enkelspelen werd het verschil ge maakt. De Keijzer won zelf van Ze- gers (6-2 6-2) en zag teamgenoteif' Sjacco NIeuwenhuijze (6-4 4-6 6-4) en Jimmy Remijn (6-4 7-5) ook hun partijen winnend afslui ten. Alleen Erik Kole kwam nipt te kort in zijn single tegen Nick Strij- donk: 5-7 5-7. Voor Kole was het sowieso al niet de meest gelukkige dag, want samen met dubbelpart- ner Nieuwenhuijze verloor hij van het duo Samijn/Dijkmane met 2-éf* 4-6. Het eerste dubbel werd wel ge wonnen door de Bevelanders. De Keijzer en Remijn waren te sterk voor Zegers en Strijdonk: 6-1 6-3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65