Korfballers TOP zetten opmars voort 361 sport Van de Nat tweede Suurland en Stolwijk bezorgen Vosmeer winst in derby tegen NVS Kasper is Van der Klooster te snel af in Bruinisse Slechts €124,50 pp geldig t/m 7 oktober Ovaa crosst het snelst op het Sloehaven-circuit maandag 16 april 2012 ^door Wim de Vos BRUINISSE - Vorige week in Nisse had wielrenner Johnny van der Klooster zijn nieuw gedrukt visite kaartje afgegeven. In het Beveland- se dorp heerste de Lewedorper als een grootvorst en won op fraaie wijze. Zaterdag in Bruinisse leek het weer op een Van der Kloos ter-show uit te draaien maar na zo- Vat de gehele wedstrijd aan de lei ding gereden te hebben, werd hem in de finale de voet dwars ge zet door Joeri Kasper uit Wemel- dinge. Vorig jaar had de nog pas twintig jarige Kasper een KNWU-licentie als belofte maar daar bleven de re sultaten uit. Vandaar dat hij dit jaar als amateur-A rondrijdt. Gelet op zijn prestatie in Bruinisse is Kasper opgebloeid en moet er dit jaar rekening met hem worden ge houden. In eerste instantie kon den Johan Padmos (Wissenkerke) en Pieter Vette (Heinkenszand) Jo hnny van der Klooster nog volgen, maar bij een eerste tempoversnel ling was hij weg. De Lewedorper leek op weg naar een nieuwe zege maar maar in de finale kwam Joeri Kasper in beeld. Samen met Vette reed hij naar Van der Klooster, om in de slotfase toe te slaan. De wielerdag in Bruinisse werd af gesloten door de KNWU-junio- ren. De plaatselijke Jelle Jumelet en Boaz Bal (Zierikzee) slaagden er niet in de eindstreep te halen. Wel was dat het geval met Ant- wan Tolhoek uit Yerseke die deel uitmaakte van een kopgroep van vijf Hij moest echter genoegen ne men met de vierde plaats. De zege was voor Robin van Driessen uit Valkenswaard, die zijn tweede ze ge van het seizoen behaalde. OUDDORP - Dressuuramazone Me rel van der Nat uit Heinkenszand eindigde als tweede in de competi tie van de Rabobank Stimulans tro fee van de Sasruiters uit Dirksland Ze bereikte met de Sonique-doch- ter Alinda een score van 63,53 pro cent. De wedstrijd werd gewon nen door Annemieke Maaskant uit Bruinisse. Met de ruin Vamos scoorde ze in de klasse Z2 64,71% en nam daarmee de leiding in het tussenklassement van Merel van der Nat over. Bianca Relyveld trok met de ruin Bolero de opgaande lijn door. De amazone uit Hein kenszand haalde 63,50 procent in Mi. Arianne Kodde uit Yerseke reed met Burano naar 62,50 pro cent. Bijna nergens in Limburg vind je op dit moment een voordelig Floriade-arrangement, maar Marrea heeft toch een uniek arran gement met een zeer scherpe prijs samengesteld. De wereld- tuinbouw- tentoonstelling Floriade wordt dit jaar in het mooie Limburgse landschap georganiseerd. Er zijn 5 themavelden met onder andere een indoor flowershow, een spectaculair amfithea ter met internationaal entertainment, de grootste kabelbaan van Nederland en natuurlijk vele bloemen, planten, bomen, groente en fruit. U logeert in het uitstekende Golden Tulip Weert. Inhoud arrangement: 1 x flesje wijn met snack op de kamer 2 x overnachting 2 x ontbijtbuffet 1 x 2-gangen diner incl. kop koffie of thee Entreekaart Floriade t.w.v. 25,00 Prijs p.p. o.b.v. 2 personen per kamer.Toeslag alleengebruik: 25,- p.n. Toeristenbelasting a 2,50 p.p.p.n. Reserveringskosten 7,50 per boeking. Golden Tulip Weert (4*) is een gezellig hotel, gelegen tussen het station en het centrum van Weert. De belangrijkste pluspunten van dit hotel zijn de uitstekende bedden, het fantastische eten en het gastvrije personeel. In de Pianobar kunt u heerlijk borrelen of een klein hapje bestellen. De Floriade ligt op 39 km afstand. Privé parkeren bij het hotel is mogelijk voor 8,00 per dag (reserveren niet mogelijk). Openbaar parkeren (op 3 min. loopafstand) kost €4,50 per dag. Boeken via www.marrea.nl/WEG069 door Herman Heuvink VLISSINGEN - Steven Ovaa uit Oost-Souburg was de sterkste mo torcrosser tijdens een wedstrijd op het Sloehaven-circuit in Vlissin- gen-Oost. Op dit circuit werd een gemengde wedstrijd verreden, meetellend voor de titel in het Dis trict West en een clubcross van MSV de Uitlaat. De 21-jarige Suzuki-coureur stapte dit seizoen over van de MX2 naar de zwaardere machines in de Open klasse. Het was zijn eerste overwinning in deze klasse. De te genstand kwam vooral van plaats genoot Jeffrey van Kempen. In de MXi moest Erik van der Wekken uit Zierikzee de dagwinst laten aan Yoeri de Pee uit Nieuwerkek aan den IJssel. Beiden hadden het zelfde resultaat, maar de Schouwe- naar eindigde achter De Pee in de dan doorslaggevende tweede heat. Verder domineerden vooral de Zeeuwen in de JVÜX2-tweetaktklas- se. Guido Boone uit Oost-Souburg liet zich daarin van zijn goede zij de zien. De Yamaha-coureur schreef beide manches op zijn naam. Bart Kuzee uit Waarde werd knap tweede met een vierde een derde plaats in de manches. Henry de Rijke uit Stavenisse ken de een prima tweede manche met een tweede plaats. Door zijn zevende plaats in de eer ste reeks viel de Honda-coureur met een vierde plaats in de dag klassering nipt naast het podium. Bij de 65CC grote wielen schreef Luc Verboom uit Lewedorp beide manches op zijn naam. De jonge Zeeuw moest vooral afrekenen met de Belg Brent van Delft en Lu- ca Dhanis uit Terneuzen. De ge broeders Van de Ketterij uit Vlis- singen kwamen op het podium bij de 65CC. Troy werd tweede bij de grote wielen en zijn bijna drie jaar jongere broer Dailey derde bij de kleine wielen. De in Vlissingen geboren en nu in Zoetermeer wonende Nick Huis- zoon liet zien het crossen nog niet verleerd te zijn. Hij won bij de MX 2 viertakten voor Tommy van Wanrooij uit Vlissingen. door JaapJan Ritsema GOES- Per week eist TOP een grotere rol op in de overgangsklas se. In Arnemuiden werd een knap pe overwinning geboekt op koplo per Tweemaal Zes: 12-11. Met be duidend meer gemak haalden Tjo- ba en Fortis een klasse lager hun verwachte punten binnen. Togo was in een Zeeuwse derby te sterk voor Seolto. TOP-Tweemaal Zes 12-11: Met ge duldig spel maakte TOP Tweemaal Zes koploper af De gevaarlijkste heer werd aan banden gelegd, waardoor de Arnemuidenaars tot de laatste minuut op twee punten voorsprong stonden. Tweemaal Zes ontregelde vooral, TOP had overwicht maar drukte dit te wei nig uit in scores. Scores TOP: Anita de Ridder en Jeani- ne Marijs 4, Corné Bezemer, Petra de Ridder, Leon van Belzen en Remco Be zemer 1. Movado-Tjoba 10-21: Niet verslap pen na rust en zo weinig mogelijk tegentreffers incasseren was het credo in Dordrecht. Om niet al met het hoofd bij het kampioens feest te zitten, werd er focus ge vraagd. De 21 doelpunten bevesti gen dat dat lukte. Scores Tjoba: Dennis Broerse 8, Niels Westmaas 5, Esmee Walraven en Maai ke Plas 3, Patrick de Bruine en Manon Braam 1. DKC-Fortis 13-20: Tegen zekere degradatiekandidaat DKC leverde onachtzaamheden Fortis teveel te gentreffers op. Binnen een kwar tier hadden de Souburgers DKC al op de knieën. Hoewel de uitda ging ontbrak, trok Fortis de degelij ke lijn door in de tweede helft. Scores Fortis: Niels Bebelaar 5, Demi Mondeel, Remco Crucq en Rens van den Driest 3, Patrick Koppejan en Joyce Schoonaard 2, Esther Kasse en Jessica de Boer 1. Swift-KCR 16-15: Swift was in de topper de gelukkigste ploeg. Bij 7-11 moesten de Middelburgers vol aan de bak om een nederlaag af te wenden. Ze repareerden de schade met vijf treffers op rij en kaapten anderhalve minuut voor tijd de winst weg. Swift ligt op titelkoers. Scores Swift: Vera Kuiper, Matthijs Pouwer en Mathijs Pagé 3, Kristian Huis man, Bas Gunter, Richard Geldof en Naomi Zuidweg, Sofie Cevaal en Sas- cha Theunissen 1. Ondo-ACKC 12-16: Voor rust boog Ondo diep voor een scherp verde digend ACKC. Vlogen de Almkerk- se ballen vlotje binnen, onrust weerhield Ondo van scoren. Na rust ging de knop om en beet On do zich vast, maar moest het toch afleggen. Scores Ondo: Robbie Mesu 4, Joris Hoogwerf en Annemieke Toerse 2, Ro nald Wisse, Jeroen Mesu, Lianne Lorier en Thomas Mesu 1. Stormvogels-Dijkvogels 8-12: Omdat Dijkvogels verzuimde hun vlottere combinaties te bekronen, zat het verschil weer in kleine din gen. Een kwartier lang rook Storm vogels aan een beter resultaat, door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de vijfde klasse is Nieuw Borgvliet dpor een 2-0-overwinning bij Hansweertse Boys kampioen geworden. Robur won met 9-0 bij DZC'09, het duel NVS-Vosmeer eindigde in 3-5. Kwadendamme (3-1 bij Moerstra ten) en Volharding (0-6 tegen WW'67) kregen nederlagen te ver werken. DZC'o9-Robur 0-9: DZC09 was erg vriendelijk voor Robur. „Van de negen goals geven we er zeven weg door persoonlijke fouten", al dus DZC-trainer Richard van Baai en. Bij rust leidde Robur al met 0-3. Bij een 0-8-stand kreeg Ray mond Sonneveld namens de thuis ploeg de enige echte kans, maar hij schoot net naast. Voor de ploeg uit Goes waren Daniel Schijf (2x), Rick van der Gaag (2x), Karei Schrier (2x), Nick Brusket, Son Le en Ruben Boogert trefzeker. NVS-Vosmeer 3-5: Een levendig duel waarin Vosmeer net wat effec tiever in de afronding was. Sander Simons zette NVS op 1-0 en via Joshua van Willigen werd het 1-1. Via Gerben Cools nam NVS op nieuw een voorsprong, maar Ben jamin Suurland zorgde voor de 2-2-ruststand. In de tweede helft zette Jeremy Stolwijk Vosmeer op voorsprong en hij tekende even la ter ook voor de 2-4. Simons bracht met zijn tweede treffer de span ning nog wel even terug, maar Suurland gooide met zijn tweede goal het duel op slot. Moerstraten-Kwadendamme 3-1: Vlak voor rust liep Kwaden damme tegen een 1-0-achterstand op. Ko Bartelen kopte raak. In de tweede helft profiteerde Erik de Groene van een verkeerde terugs peelbal: 1-1. In het verder niet hoogstaande duel zorgde Rowan de Nijs met twee treffers namens de thuisploeg voor de beslissing. Volharding-WW'67 0-6: Bij Vol harding kwam doelman Wesley Remijn in een duel met een tegen stander ongelukkig ten val. Het duel lag ruim tien minuten stil. Hans Boonman nam vervolgens plaats onder de lat. In de eerste helft nam WW'67 al een o-i-voor- sprong en die werd in de tweede helft uitgebouwd naar 0-6. Hansweertse Boys-Nieuw Borg vliet 0-2: Hansweertse Boys slaag de er op eigen veld niet in om de ploeg uit Bergen op Zoom van het kampioenschap af te houden. Al in de tweede minuut nam Nieuw Borgvliet via Brandon Masseurs een voorschot op het feest en twee minuten voor rust zorgde Robbert Belleter voor de 0-2. 3-DAAGS FLORIADE ARRANGEMENT boek online www.mairea.nl of bel 057127 77 44 vraag ook onze gratis arrangementenbrochure aan!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 64