iar na merkwaardige val Lekkere bolussen voor wachtende automobilisten sport 135 Jacobs is middenmoter maandag 16 april 2012 hard ten val komen. Dat had hij te danken aan het feit dat Supelveda vlak voor de streep stilviel en hijzelf in de laatste me ters nog een machtige jump in de benen had. „Ik heb de laatste kilo meters nauwelijks gesproken met m'n ploeggenoten", keek de in Bre ton (20) terug. „Ze wisten precies wat ze voor me moesten doen. Het liep perfect." Waarom hij twee vingers in de lucht stak toen hij over de streep kwam? „Vorig jaar won ik niks en werd ik zes keer tweede. Ik werd er een beetje moedeloos van. Daar heb ik nu mee afgerekend.." Net als vorig jaar mocht 'een exoot' het podium beklimmen. Werd in 2011 de Algerijn Reguigui derde, nu kwam de Argentijn Su pelveda als tweede over de streep. De twintigjarige inwoner van kust- door Koen de Vries GOES - Verzekeringsmaatschappij ZLM dacht zaterdag niet alleen aan wielrenners, maar ook aan de automo bilisten die moesten wachten op de tweewielers. Op de N57, aan de Bevelandse kant van de Zeeland- brug, moesten de automobilisten bijna een halfuur wachten voordat alle deelnemers aan de ZLM tour de brug waren overgestoken. Aan hen deelde de Goese hoofdsponsor van het wiel- erevenement ter compensatie pakjes met vier bolus sen uit. En niet zomaar bolussen, maar bolussen van de bakker die ze dit jaar volgens kenners het beste bakt. Het idee om iets voor de wachtenden te doen, werd foto Robert de jonge plaats Rawson was beduusd van zijn prestatie. Hij werd in maart weliswaar Pan-Amerikaans kam pioen, maar deze wedstrijd was van een heel ander kaliber. „Eigen lijk ben ik een tijdrijden Geen sprinter. Ik heb mezelf hier een beetje overtroffen", sprak hij gou deerlijk. Koen de Vries door Robin Hamelink MIDDELBURG - Nieuwland-voetbal- ler Richard Jacobs komt met vier- goede voorspellingen in de als- meer uitdeinende middenmoot. Vooraf vond Jacobs het al een lasti ge opgave om de 22e PZC-Toto in te vullen. Met zijn eigen ploeg speelde hij een belangrijke wed strijd in de strijd tegen degradatie. Natuurlijk voorspeelde Jacobs een overwinning, maar Domburg ging met de drie punten naar huis. De derby tussen Vlissingen-Goes ein digde in 1-1. De gewezen aanvaller voorspeelde een overwinning voor Goes. Hij dacht dat Hoek een ne derlaag zou gaan verliezen, maar Kozakken Boys ging met een ne derlaag weg. De wedstrijd Nivo Sparta-Kloetinge voorspeelde hij wel goed: 0-2. De overige goede re- sulaten waren de wedstrijden Bra- bantia-Terneuzen (6-0), Bier vliet-Hontenisse (0-8) en De Fen- dert-SKNWK (3-0). Rijsoord-GPC Vlissingen werd gestaakt bij een 2-1 tussenstand. De vervangende uitslag is een eentje, de 28-jarige Ja cobs voorspelde een drie. Hij ging de mist in bij Yerseke-Nieuwdorp (1-3), Zaamslag-Roda Boys/Bommelerwaard (3-4). Ja cobs komt in het klassement op een gedeelde veertiende plaats met Steve van Hulle (Aarden burg), Sander van Remortele (Steen) en Patrick van Schetsen (WHS). Hoek - Kozakken Boys X 0! 1 Nivo Sparta - Kloetinge ®i Zaamslag - Roda Boys/Bomm. 0 Rijsoord - GPC Vlissingen X iOll Yerseke - Nieuwdorp *pll Nieuwland - Domburg 0 |X De Fendert-SKNWK Vlissingen - Goes O X Brabantia - Terneuzen Biervliet - Hontenisse Rood Wit W - Luctor'88 O XI j juiste uitslag O goede voorspelling O foute voorspelling aantal goed Björn den Hamer (Philippine) Thomas Mattheijer (SSV'65) Arjan Verburg (Patrijzen) Dimitri Hooftman (WGZ) Niels Hopmans (Tholense Boys) Edwin van Damme (Kapelle) Merijn Dek (VCK) Robin Provoost (ZSC'62) Pieter Roelse (De Meeuwen) Frank den Engelsman (Noad'67) Niek Haartsen (Schoondijke) Pieter de Munnik (DFS) Sven Zuidgeest (Walcheren) Richard Jacobs (Nieuwland) Steve van Hulle (Aardenburg) Sander van Remortele (Steen) Patrick van Schetsen (WHS) vorige week dinsdag op de presentatieavond van de wielerwedstrijd gelanceerd door oud-profwielrenner Koos Moerenhout. „Weet je wel hoe lang die mensen moeten wachten op de wielrenners?", vroeg hij zich tijdens een inter view hardop af „Da's volgens mij heel lang. Je zou iets voor hen moeten doen." Onmiddellijk werd het idee geboren om in de file bo lussen uit te delen. Moerenhout verstond 'polissen', wat in de zaal voor enige hilariteit zorgde. Zaterdag middag gingen twee medewerkers van de p.r.-afde- ling van ZLM met driehonderd pakketten bolussen op pad. Ze werden allemaal in dank aanvaard. Na een halfuur tje was er geen bolus meer over. Ik ben geen Zlatan. Die is groot en krachtig. Ik ben meer een speler die wil combineren, die ande re spelers om zich nodig heeft. Dus meer een speler als Huntelaar." Ajax-spits Kolbeinn Sigthórsson legt tegen over AjaxLife uit waar zijn kwaliteiten lig gen. „Ik sta net zoals Martin van Geel met mijn armen gespreid om Dirk te kunnen verwelkomen. Feye- noord zal alles doen wat in zijn mogelijkheden ligt om Dirk te halen, maar we zijn daarbij afhankelijk van wat de speler zelf wil." Feyenoord-trainet Ronald Koeman in VI. „Ofje nou 18 was of 28, spits of verdediger met zwakke enkels, ie- dereen werd over één kam geschoren. Iedereen moest zware krachttraining doen. En dat ging op een manier van slikken of stikken." Kevin Hofland over AZ-trainer Gertjan Ver beek met wie hij samenwerkte bij Feye- noord. In NUsport. „Ik ben vaak genoeg rakelings langs de mensen gereden. Als ren ner zitje vol adrenaline, je moet koste wat het kost in het wil voor je blijven. Tot nu toe gaat het meest al goed. Maar het gaat onvermijdelijk een keer fout." Servais Knaven, oud-winnaar van Parijs-Rou- baix, in NRC Handelsblad. „Toen wij in 2005 promoveerden ging de Almeloër een beetje meer rechtop lopen. Hij had weer iets om trots op te zijn. Hu loopt hij helemaal met de borst vooruit. De impact van deze bekerfinale op de stad is enorm." Heracles-voorzitter Jan Smit in NRC Handels blad. „Als speler was ik een opgewonden standje, als trai ner juist niet. Maar dat wist ik niet. Ik had mijn op schrijfboekje bij me, we speelden een oefenduel te gen Feyenoord en ik dacht: wat nu Peter? Moet ik gaan staan, moet ik aanwijzingen geven, moet ik blijven zitten?" Heracles-trainer Peter Bosz in de Volkskrant.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 63