Smerdiek vernietigt WIK'57 sport 33 Wemeldinge blijft hete adem van Spui voelen Mytilus lijdt nederlaag zonder grote gevolgen Luctor'88 heeft weinig moeite met Rood Wit W Bijrol Van Geyt en Nguyen in bandstoten 'Onze snelle jongens voorin maakten goed gebruik van de ruimte die er aan de zijkanten lag' Gérard de Nooijer maandag 16 april 2012 door Robin Hamelink MIDDELBURG - De strijd om de titel blijft ongemeen spannend in de vierde klasse A van het zaterdag voetbal. Zowel Spui als Wemeldin ge wonnen met o-i, respectievelijk bij Apollo'69 en Vlissingen. Apollo'69-Spui 0-1: Veel inzet van beide ploegen, maar het voetbal was matig. Spui kreeg na 36 minu ten een strafschop en die werd om gezet tot doelpunt door Kevin de Roode. De thuisploeg verdiende een goal, maar slaagde er niet in om er een te maken. Spui blijft op één punt van Wemeldinge. Op 5 mei is de topper in Wemeldinge. Vlissingen-Wemeldinge 0-1: Een spannende wedstrijd, maar We meldinge was wel de betere ploeg. Na een goed uitgespeelde aanval kon Dennis Wisse een voorzet tot doelpunt promoveren. In de twee de helft verzuimde Wemeldinge de score uit te breiden. Vlissingen raakte nog de lat. MZVC-Colijnsplaatse Boys 3-2: Al snel kwam 'Colijn' op voor sprong. Dave Bout was er als de kippen bij om een rebound bin nen te knallen. Patrick Joossens trok de stand weer in evenwicht. Na een half uur was Joossens snel ler dan de keeper en maakte hij 2-1. Vlak na rust schoot Bertus Zoe- teweij de 2-2 binnen. Colijn raakte de lat in blessuretijd en uit de te genaanval zorgde Joossens voor een 3-2 eindstand. Wolfaartsdijk-Kruiningen 4-2: Direct vanaf de aftrap scoorde Erik de Kok via onderkant lat 1-0. Na een snelle uitbraak zorgde Thij- men van der Baan voor 2-0. Uit de rebound zorgde Wouter Veerhoek voor 2-1 en kort erna kopte Mat- thijs van Liere de 2-2 binnen. Wilf red van den Dries bekroonde zijn verjaardag daarna met twee doel punten en een 4-2-zege. Borssele-Lewedorpse Boys 1-1: Lebo begon fel en kwam verdiend op 0-1 dankzij Robin Huiskens. Hierna drong Borssele aan en zak te Lebo in. Vijf minuten voor tijd scoorde Stefan Boonman de 1-1. Boonman schoot in blessuretijd de bal nog op de paal. SVD-Waarde 1-1: Waarde kwam op voorsprong door Corné van Lie re. In het tweede bedrijf kwam de thuisploeg op 1-1. Een vrije trap van Ewout de Graaf werd licht ge toucheerd door een speler van Waarde en viel in het doel: 1-1. Jonathan Constancia van Vlissingen probeert zich langs Goesenaar Gert-Jan van Leiden te wurmen. foto Lex de Meester MIDDELBURG - Vierdeklasser Luc tor'88 had gisteren weinig moeite Rood Wit W te verslaan. In Sint Willebrord werd het 0-5. Al na tien minuten bezorgde Roy van Leeuwen Luctor een o-i-voor- sprong en daarna werd de ploeg uit Heinkenszand door een rode kaart van Rood Wit-speler Dennis van de Broek verder in het zadel geholpen. Martin Rijk hielp Luc tor'88 aan de 0-2 en via Jordy de Jonge werd 0-3. In de tweede helft speelden de bezoekers de overtalsi- tüatie nog twee keer via Rutger van Rossum en Wesley de Jonge. SPRANG-CAPELLE - In de strijd om het gewestelijk kampioenschap bandstoten tweede klasse speel den Roland van Geyt en Phuc Nguyen van BV Kwadendamme geen rol van betekenis. Zij werden zesde en achtste. Vooraf werd districtskampioen Van Geyt als een titelkandidaat ge zien. Het werd al snel duidelijk dat het zijn toernooi niet zou worden. Met drie overwinningen op zeven wedstrijden deed hij niet mee voor de ereplaatsen. Dat gold nog meer voor Nguyen, die zelfs punt loos bleef en als laatste eindigde. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Smerdiek zorgde in de vierde klasse B van het zaterdag voetbal met een 18-o-overwinning op WIK'57 voor de hoogste score van het seizoen. SPS stapte in Sta- venisse met een 2-1-overwinning van het veld, maar stal de overwin ning. Smerdiek - WIK'57 18-0: WIK'57 beleefde een dramatische middag in Sint Maartensdijk en Smerdiek scoorde er lustig op los. Bart Stout- jesdijk (1-0 en 4-0), Erik van Haaf- ten (2-0 en 7-0), Leroy Pors (3-0 en 6-0) en Stefan Lindhout (5-0) scoorden in de eerste helft. Na rust liep de teller hard op en ontpopte zich een trainingspartijtje voor de thuisploeg. Van Haaften scoorde nog vier keer (8-0, 11-0, 14-0 en 16-0). Stefan Lindhout zorgde voor 9-0 en 13-0, Andreas Vroegop maakte de tiende goal en Pors te kende voor de 12-0. Bij 14-0 miste Smerdiek-keeper Alex Stoutjesdijk een strafschop, of toonde hij enig medelijden met zijn collega-doel man Niels Hendrikse? Die had de pech dat eerst Patrick de Broekert en daarna Dennis den Boer de bal in eigen doel werkte. De achttien de treffer was van Martijn Lind hout. Stavenisse - SPS 1-2: Voor rust was het Stavenisse wat de klok sloeg, maar de thuisploeg van trai ner Jaap Knop verzuimde om kan sen (2x Mark Tak, ïx Erik de Rijke) ook in goals om te zetten. Mark Tak zorgde, na een aanval waarbij Perry Potappel en Reinier Prins be trokken waren, voor de 1-0. Tak kreeg vlak na rust een grote kans op de 2-0, maar hij 'blokkeerde' vlak voor de doellijn. Stavenisse hielp daarna ongewild SPS in het zadel. De bezoekers wonnen de slag op het middenveld en kwa men via Martin Quist, die opti maal profiteerde van balverlies van Jeffrey Moerland, op gelijke hoogte. De gifbeker was nog niet leeg voor Stavenisse. Het was Kees van Putte die de bal achter zijn ei gen doelman Aalt de Rijke werkte, waardoor SPS er op gelukkige wij ze met de drie punten vandoor ging. Het elftal van trainer Peter van Poortvliet won voor de elfde keer, terwijl Stavenisse voor de twaalfde keer verloor in dit sei zoen. ZSC'62 - Vrederust 7-0 (3-0). Robin Provoost 1-0, 3-0 en 4-0, Mark Pro voost 2-0 en 5-0, Jean-Paul van der Weele 6-0, Robin van Welt 7-0. Brouwershaven - Kogelvangers 0-3 (0-3). Daan Oudhof 0-1, Pieter Krista- lijn (e.d.) 0-2, Erik van de Giessen 0-3. Halsteren - Chrislandia 7-0 (2-0). Sjoerd Backx 1 -0, Peter Geense 2-0, Dennis van de Avert 3-0, 4-0 en 6-0, Martijn Bovee 5-0, Maurice Wils 7-0. De Fendert - SKNWK 3-0 (2-0). Ray mond Lingen 1-0, Raymond Lingen 2-0, Sander Looij 3-0. door Peter van Kouteren GOES - De volleyballers van My tilus zijn ondanks een 3-1-neder- laag bij Voko 2 met nog één wed strijd voor de boeg en een voor sprong van vijf punten op de num mers drie zo goed als zeker van de tweede plaats in de promotieklas se B. De mannen van WS'92 ver-, loren in de regiodivisie met een uitgedunde ploeg. De Vlissingse vrouwen versloegen Savok. Voko 2-MytiIus 3-1 (19-25, 25-22, 25-17, 25-18): Geen beste wedstrijd van Mytilus. Een punt komende zaterdag in de thuiswedstrijd te gen kampioen Goirle volstaat des ondanks voor promotieduels. My tilus zette de thuisploeg in de eer ste set onder druk en wikkelde af naar winst. Daarna nam de Goese tegenstand af. Een aantal aanvecht bare beslissingen leidde aan het eind van de tweede set tot verlies. Zonder Goese servicedruk werd het de thuisploeg in het restant ge makkelijk gemaakt. VCN King Software 2-WS'92 3-1 (25-18,25-15,25-20, 27-29): De Vlis singse mannenploeg beschikte over slechts zes spelers en begon verre van overtuigend aan het duel. In een enerverende slotfase werd onverwacht een punt uit het punt gesleept. Savok-WS'92 2-3 (13-25, 25-21, 25-15, 15-25, 11-15): Een wedstrijd met twee gezichten. De weten schap dat gewonnen moest wor den om uitzicht op lijfsbehoud te houden, verlamde Savok. Vanaf de tweede set leek het duel in het voordeel van de Sasse vrouwen te kantelen. Bij 2-1 in sets profiteerde WS'92 echter van de onrust in de Sasse gelederen en trok aan het langste eind.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61