Vrouwen Forza krijgen bolussen Kasper verstoort tweede Van Tennissters aan goede kant 361 sport Maximale zege Van der Wekken moet eerste plek aan rivaal laten Van den Berge en Hoek winnen de 10 van Bru maandag 16 april 2012 door Peter van Kouteren ZIERIKZEE - Na de uitschakeling voor de beker en de kansloze ne derlaag tegen Podarwic maakten de volleybalsters van Forza zater dag korte metten met hekkenslui ter Vollido. De belangrijkste degra datiekandidaat werd in Hen- drik-Ido-Ambacht met 0-4 versla gen. Dat resulteert na ruim een half jaar voor de tweede keer dit sei zoen in bolussen tijdens de trai ning. Dat is de beloning voor een 4-0-zege. In oktober werd met 4-0 gewonnen van Volley2B. Forza had op vreemde bodem wei nig tegenstand te dulden van een ploeg, die in aanvallend opzicht slechts aan de buitenkant voor eni ge dreiging zorgde. Door een goe de service slaagde de Schouwse vrouwenploeg erin om dat gevaar voor een belangrijk deel in te to men. Alleen in de beginfase van de tweede set werd Forza op ach terstand gezet. Die liep in korte tijd snel op tot 9-2. Daarna werd bekeken spelend de goede draad opgepakt. „We zijn echt nooit in paniek geraakt", zei Marije Mun ter. Forza speelde vooral zakelijk en erg efficiënt. „De tegenstander speelde niet best. Wij moesten het spel maken en niet meerommelen met de tegenstander. Dat hebben we goed gedaan." Forza beperkte de foutenlast en bleek eens te meer een hecht team. Voor Marije Munter is dat een be langrijk winstpunt dit seizoen. „We hebben aan het begin van het seizoen vijf nieuwe speelsters uit het tweede en derde team moeten inpassen. Dat is prima gelukt. We hebben een groei doorgemaakt en vormen een echt team. Je kunt een wedstrijd als deze alleen maar spelen als je goed op elkaar inge speeld bent." Met een verbeten gezicht rijdt Johnny van der Klooster in de voorste gelederen van de Ronde van Bruinisse. De wielerronde van Bruinisse wordt gekleurd door Johnny van der Klooster, maar hij kan de kers niet op de taart zetten. In de eindsprint moet de renner uit Lewedorp de eer laten aan de jeugdige Joeri Kasper uit We- meldinge. door Wim de Vos BRUINISSE - Vorige week in Nisse had wielrenner Johnny van der Klooster zijn nieuw gedrukte visi tekaartje alweer afgegeven. In het Zuid-Bevelandse dorp heerste de Lewedorper als een grootvorst en won op fraaie wijze. In Bruinisse leek het zaterdag weer op een Van der Klooster-show uit te draaien, maar na zowat de gehele wedstrijd aan de leiding gereden te hebben, werd hem in de finale de voet dwars gezet door Joeri Kasper uit Wemeldinge. Die had toen nog iets minder vermoeide benen en won met een kleine voorsprong. Vorig jaar had de nog pas twintig jarige Kasper een KNWU-licentie als belofte, maar daar bleven de re sultaten vooralsnog uit. Vandaar dat hij dit jaar als amateur A zal rondrijden. Met die licentie kan hij immers wedstrijden rijden bij de vrije bonden zoals TMZ er één is, maar ook bij de KNWU-wed- strijden is hij dan welkom. Gelet op zijn prestatie van zaterdag in Bruinisse is Kasper opgebloeid en zal er dit jaar zeker nog rekening met hem moeten worden gehou den. Maar dat zal ongetwijfeld ook het geval zijn met routinier Johnny van der Klooster die dubbele le vensjaren telt als Kasper. Dat belet te hem er echter niet van om op- 'Vorig jaar had Joeri Kas per een KNWU-licentie als belofte, maar bleven de resultaten uit.' door Arnoud Stok MIDDELBURG - In de eerste klasse van de landelijke voorjaarscompeti tie hebben de tennissters van Zie- rikzee een knappe 4-2-overwin- ning geboekt op Steenbergen. Hoe wel de wind invloed had op het spel, speelde Zierikzee goed ten nis. „We zijn heel tevreden. We wisten dat dit een sterke tegenstan der was, maar we hebben ver diend gewonnen. We zitten in een pittige competitie, dus dit is een belangrijke overwinning", vond Loeki den Hollander. Zelf verloor Den Hollander haar singlepartij, maar haar teamgeno ten vingen dat moeiteloos op. Mar- tine Verschoore was een maatje te groot voor Lieke Ligtenberg (6-1 6-3) en nadat Ellis Payet was warm- gedraaid tegen Fleur van Meer was er ook geen houden meer aan: 1-6 6-1 6-1. De laatste single van Anne- marie Roda was als de wind op het Schouwse sportcomplex: het kon alle kanten óp gaan. Roda trok in de beslissende tiebreak aan het langste eind: 7-5 7-6. In de dub- belpartijen haalden beide teams één punt. Verschoore verloor met zus Roda (4-6 1-6), maar Ellis Pay et en Loeki den Hollander haalden de winst binnen: 1-6 6-4 7-5. Eén klasse lager behaalden de Dui- velandse vrouwen ook een over winning. Tegen Bathse Kreek wa ren ze veel te sterk: 5-1. Renate Renger verloor haar enkelpartij nog (7-5 6-2), maar Angela Kou- wenberg (6-1 6-1), Linda Verbraak (6-0 6-1) en Monique Deurloo (4-6 5-7) stelden in de resterende singlepartijen orde op zaken. De dubbels waren daardoor al van de meeste spanning beroofd. Deurloo en Renger wonnen dik (6-2 6-2), Kouwenberg en Verbraak deden dat dunnetjes over: 6-16-1. In de vijfde klasse voor mannen boekte Brü-ten ook al een ruime overwinning. Tegen Tebo waren de Schouwse heren met 5-1 te sterk. Overwinningen van Dekker (6-3 6-1), Van de Vlist (6-3 6-0) en Maurice Geersen (6-1 6-2) in het enkelspel legden de basis, waarna in de dubbelspelen de resterende punten werden binnengehaald. VLISSINGEN - Motorcrosser Erik van der Wekken uit Zierikzee werd zaterdag tweede in de gecom bineerde clubcross/ districtswed strijd in Vlissingen. Net als Yoeri de Pee uit Nieuwerkerk aan de IJs- sel werd hij eerste en tweede in de MXi-manches, maar de Schouwse rijder werd tweede in de doorslag gevende tweede heat. Jan Peter van der Weele uit Brouwershaven werd derde in de eerste manche en vijfde in de tweede. Bij de veteranen werd Leo van der Cingel uit Oosterland derde, ter wijl zijn kinderen Julie en (zeven de) en Jennifer (tiende) in de 85a: in top tien reden. BRUINISSE - Atleet Jaap Hoek heeft: zaterdag de 10 van Bru gewonnen. De loper uit Goedereede had 38 minuten en 15 seconden nodig om de tien kilometer te voltooien. Hij had ruim een halve minuut voor sprong op oud-Bruenaar Wim van Dijke uit Vlissingen. Maarten Hou- j tekamer was op de vijfde plaats de beste thuisloper. Bij de vrouwen kwam Laurey van den Berge uit Nieuwe-Tonge als eerste over de streep. Met haar 40 minuten en 46 seconden was ze zelfs vierde overall. De beste thuis- loopster was Jenny Verspoor op de zesde plaats. 61 lopers namen deel aan de wedstrijd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 60