sport 133 'De eerste vijf minuten ging het nog redelijk' Duiveland verslaat kampioen Peter van Gorsel schiet DFS naar rand degradatie maandag 16 april 2012 'Bruse Boys speelde de eerste twintig minuten heel goed, maar daarna hebben we het duel redelijk op slot kunnen gooien. Wij konden al leven met 2-2.' Peter Groenewegen, interim-trainer van SSV'65 SSV-speler Pito Bernardina probeert tussen de Bruse Boys-spelers Rudo van den Berge (13) en aanvoerder Olaf Willemse aan de bal te komen. Op de achtergrond kijken Mare bij de Vaate (links) en Mitchell van Belzen toe. foto Willem Mieras door Klaas Verspoor MIDDELBURG - WIK'57 verloor in de vierde klasse B maar liefst met 18-0 bij Smerdiek en beleefde zo een dramatisch dieptepunt van het toch al zware seizoen. ZSC'62 scoorde er thuis tegen Vrederust ook lustig op los, maar bleef 'slechts' op 7-0 steken. Brouwers haven verloor thuis met 3-0 van Kogelvangers, samen met De Fen- dert medekoploper na het verlies van SKNWK. Smerdiek-WIK'5718-0: Bart Stout- jesdijk (1-0 en 4-0), Erik van Haaf- ten (2-0 en 7-0), Leroy Pors (3-0 en 6-0), en Stefan Lindhout (5-0) scoorden in de eerste helft voor Smerdiek. Na rust liep de teller hard op en ontwikkelde de wed strijd zich tot een trainingspartijtje voor de thuisploeg, die nauwelijks tegenstand ondervond van WIK'57. Van Haaften scoorde nog vier keer (8-0, 11-0, 14-0 en 16-0). Stefan Lindhout zorgde voor 9-0 en 13-0, Andreas Vroegop maakte de tiende goal en Pors tekende voor de 12-0. Bij een 14-0-stand miste Smerdiek-keeper Alex Stout- jesdijk een strafschop, of toonde hij enig medelijden met colle ga-doelman Niels Hendrikse? Die had de pech dat eerst good-old Pa trick de Broekert en daarna Den nis den Boer de bal in eigen doel werkte. Martij n Lindhout had het slotwoord. „We hebben eigenlijk geen enkele kans gehad. De eerste vijf minuten ging het nog redelijk, maar daarna was het gebeurd. Het seizoen moet maar snel afgelopen zijn", reageerde WIK-speler Ferrie Berrevoets na het echec. ZSC'62-Vrederust 7-0: De ruime zege kwam tot stand zonder dat er prachtige treffers te aanschouwen waren. Robin Provoost opende al binnen drie minuten de score. Mark Provoost verdubbelde de sco re en via Robin Provoost kwam ZSC'62 nog voor rust op 3-0. Met zijn derde doelpunt van de mid dag zorgde Robin Provoost voor de 4-0. Via Mark Provoost liep ZSC'62 uit naar 5-0. Jean-Paul van der Weele luisterde zijn rentree, na zijn zware blessure, op met de 6-0 en via Robin van Welt werd het daarna ook nog 7-0. Robin Provoost viel in de slotfase uit met een enkelblessure. In de derde periode staat het elftal van trainer Jos Wesdorp drie punten achter op koploper Kogelvangers en heeft het een gelijk aantal pun ten met De Fendert. Die twee teams treffen elkaar over twee we ken. Brouwershaven-Kogelvangers 0-3: Brouwershaven verzette zich voor rust nog hevig tegen de kam pioenskandidaat, maar keek na 'In de derde periode staat ZSC'62 drie punten achter koploper Kogelvangers.' één helft spelen al wel tegen een 3-0-achterstand aan. Daan Oudhof opende de score voor Kogelvan gers. Brouwershaven-speler Pieter Kristalijn stak daarna de bezoekers met een eigen treffer ongewild de helpende hand toe en via Erik van de Giessen werd het 0-3. In de tweede helft hoefde de ploeg uit Willemstad niet meer en kon Brouwershaven niet meer. Al was de thuisploeg via Max Jonker - schot net over - nog wel in de buurt van een eretreffer. Voor Brouw was het de achttiende ne derlaag van het seizoen. Stavenisse-SPS 1-2 (1-0). Mark Tak 1-0, Martin Quist 1-1, Kees van Putte 1-2 (eigen doelpunt). Halsteren-Chrislandia 7-0 (2-0). Sjoerd Backx 1 -0, Peter Geense 2-0, Dennis van de Avert 3-0, 4-0 en 6-0, Martijn Bovee 5-0, Maurice Wils 7-0. 'Monsterlijk' Smerdiek (18-0) komt één doelpunt tekort'. Lees erover op het web- log RudeStats via www.pzc.nl/rudestats. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Duiveland deed erg goede zaken in de tweede klasse E. De 3-2-zege op kampioen Terneu- zense Boys zorgde ervoor dat de Oosterlanders in de derde periode nu drie punten voorsprong heb ben op Arnemuiden en vier op Bruse Boys. De ploeg van trainer Henk Schouten bezorgde de kam pioen de tweede seizoensneder laag. Na veertien minuten schoot Dennie le Comte de bal achter Dennis Rijnberg. Na slordig verde digen van Albert Verhoek zorgde Marco Faassen in de 26e minuut voor de 1-1. Tien minuten later kwam Duiveland op 2-1, toen Ran dy van Ovèrmeeren onder druk van Le Comte en Leen IJzelenberg de bal in eigen doel werkte. Na fou ten van weer Verhoek en keeper Léon Weeda maakte Faassen er met zijn tweede treffer 2-2 van. In de 56e minuut, zo bleek later, kop te Wesley Goud uit een voorzet van Le Comte de winnende treffer binnen. Terneuzense Boys kreeg daarna nog voldoende kansen om het onheil af te wenden, maar mis te scherpte in de afronding. Trainer Eddy van der Hooft werd door scheidsrechter Jo-Annes de Bat op een rode kaart getrakteerd wegens commentaar op de lei ding. Door het verlies van Klun- dert heeft Duiveland ook de derde plaats weer volop in het vizier. Op de ranglijst heeft Duiveland nog maar twee punten achterstand op de Brabantse ploeg. BURGH-HAAMSTEDE - Als DFS zater dag verliest bij Nieuwdorp, degra deert de club uit Burgh-Haamste- de naar de derde klasse. Dat was de conclusie na de 5-1-thuisneder- laag tegen Dauwendaele. Of eigen lijk: de 5-1-nederlaag tegen Peter van Gorsel. Hij verzorgde de totale doelpuntenproductie van Dauwen daele. DFS toonde in het veld niet de juiste instelling en leek met het hoofd al in de derde klasse. Dau wendaele maakte daar gretig ge bruik van. Tussen de tiende en de veertiende minuut tilde Van Gor sel met een zuivere hattrick de stand naar 0-3. In de 31e minuut deed Julius Bliek uit een corner van Lennart Padmos namens DFS wat terug, maar het geloof in een goede afloop bleef uit. Ook een dubbele wissel in de rust kon het tij niet keren. In de 72e minuut en vlak voor tijd passeerde Van Gor sel doelman Kevin Verboom nog twee keer. Yerseke-Nieuwdorp 1-3 (0-1). Martin Smaardijk 0-1, 1-2 en 1-3, Bart van Ste- veninck 1-1. Serooskerke-Klundert 2-1 (0-1). Leon Hollemans 0-1Marlo Janisse 1 -12-1 Arnemuiden-lnternos 4-0 (1-0). Pa trick Siereveld 1 -0, Serge Nothen (straf schop) 2-0, Davy Schroevers 3-0, Mari- nus Baas 4-0. Dinteloord-Zwaluwe 3-0 (1-0). Wil lem van de Wegen 1-0, Casey Boluijt 2-0, Davy van Merriënboer 3-0 (pen).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57