Uitbreiding bedrijven mag 141 zeeland Bekendmaking Verkeersbesluit 'Ik heb meer moeite met het feit dat de parkeerkaart niet overal geldig is' Gewoon, snoeihard Bestemmingsplan Kop van Schouwen Controles op de toegangswegen rond binnenstad Goes maandag 16 april 2012 door Ton van den Nouweland RENESSE - Tegen de uitbreiding van tuincentrum Life 8c Garden in Renesse is op het gebied van ruim telijke ordening geen bezwaar. Ook de aanleg van een parkeerter rein naast meelfabriek Krijger is le- gaal. Dat zijn enkele punten uit het nieuwe bestemmingsplan Kop van Schouwen. Krijger legt de parkeer plaats aan op eigen terrein. De grond was verhuurd aan Vakantie park Schouwen dat er caravans op had staan. Krijger heeft in het nieu we plan een geluidszone van vijf tig meter rond het bedrijf. Het zijn niet louter positieve ont wikkelingen die in het ont- werp-bestemmingsplan worden vermeld. Zo weigert het gemeente bestuur een woonbestemming voor twee dienstwoningen bij een recreatiebedrijf aan de Hogeweg in Burgh-Haamstede. De huizen zijn inmiddels verkocht aan particulie ren, maar in het bestemmingsplan blijven het dienstwoningen. Een geluidwerende afscheiding tussen camping en huizen zou het pro bleem op kunnen lossen. Nu bedrijventerrein Duinzoom tussen Renesse en Burgh-Haamste de vol is, kunnen er in de Schouw- se Westhoek geen nieuwe bedrij ven meer bij komen. In het plan is verder de nachtbewa king in strandpaviljoens gelegali seerd. Wethouder Ad Verseput: „Via een gedoogregeling mocht er al overnacht worden in strandpa viljoens. Die situatie hebben we nu gelegaliseerd." Dat geldt ook voor het dakterras van Beachclub Perry's aan de Brouwersdam. Tot zo ver de nieuwe ontwikkelin gen. Het leeuwendeel van het be stemmingsplan bestaat uit beschrij ving van bestaande situaties. Het bezoek aan natuurgebieden neemt toe, met name buiten het zomer seizoen. Daarom zijn een aantal conserverende maatregelen opge nomen. Zo krijgen de 29 houtwal len in het gebied een beschermde status. „Kop van Schouwen behoort sa men met het plan Buitengebied tot de grootste bestemmingsplan nen. Het opstellen ervan was een gigantische klus. We hebben zo veel mogelijk geprobeerd maat werk te leveren", aldus wethouder Ad Verseput. massemmsmmsem Rijkswaterstaat Ministerie van Infrastructuur en Milieu De Rijkshavenmeester Westerschelde maakt, ter voldoening aan de Algemene wet bestuursrecht, bekend, dat er een verkeersbesluit is genomen teneinde het voor onbepaalde rijd instellen van ligplaats geboden onder voorwaarden op het Kanaal van Gent naar Temeuzen. Het betreft hier een wijziging van het verkeersbesluit met het kenmerk RWS/DZL-2011/5726 d.d. 5 december 2011. Terinzagelegging Het ontwerp-verkeersbesluit ligt vanaf maandag 16 april 2012 tot maandag 28 mei 2012, op werkdagen van 9.00 uur tot 16.00 uur, ter inzage bij het Waterdistrict Westerschelde van Rijkswaterstaat Dienst Zeeland, Buitenhaven 2,4531 BX Temeuzen, tel. 0115 - 68 68 00. Bezwaar maken Belanghebbenden kunnen gedurende voornoemde termijn een bezwaarschrift indienen bij de Rijkshavenmeester Westerschelde, p/a de hoofdingenieur-directeur van Rijkswaterstaat Dienst Zeeland, Postbus 5014,4330 KA Middelburg, t.a.v. de afdeling BBV. Temeuzen, 16 april 2012. De Rijkshavenmeester Westerschelde, mr. R.J. van der Kluit RILLAND-BATH - Snoeiharde, onver valste hardrock: dat is waar de be zoekers van Dijkrock bij Bath zater dag voor kwamen en dat is wat ze kregen. Al 's middags op het open podium ging het er hard aan toe, 's avonds waren daar Challenger, SOC, Vanderbuyst (foto), hoofdact Delain en de Zeeuwse rockband The Bad- rick Brothers. Challenger was de winnaar van het open podium 2011 en had daarmee een plek in de pro grammering verdiend. SOC, met zan geres llonca komt uit Brabant en had stevige rockcovers in petto. De door Lilian Dominicus De Marconistraat in Goes: een soort van meubelboulevard inclu sief supermarkt, doe-het-zelf- en goedkope kle ding- en schoenenzaak. Een door gaande weg ook, tussen de binnen stad en de grote rotonde aan het begin van Goes. Je kunt er parke ren, voor een paar dubbeltjes per uur. De parkeerwachters staan bij de Jumbo te controleren. Een erger nis van de ondernemers in het Marconigebied, volgens CDA-frac- tie. Klanten zouden wegblijven en uitwijken naar elders. Er wordt meer opgehaald aan boetes dan aan parkeergeld. Moet het parkeergeld afgeschaft worden? Deze parkeerwachter vindt van niet. „Als ze het hier zouden opheffen, gaan de mensen die in de binnenstad werken hier hun auto's zetten. Dan kunnen de klanten van de Jumbo hier niet meer met de auto komen om hun boodschappen in te laden", zegt hij. Janneke Brouwer uit Yerseke, met kinderwagen op weg van de Blok ker naar de Gamma hoeft er niet lang over na te denken. „Je kunt hier voor dertig cent al een uur staan. Nee hoor, voor mij geen pro bleem." Naar andere meubelboule vards uitwijken zoals die in Mid delburg, waar je dus niet hoeft te betalen om te parkeren, hoeft ze niet. „Als je hier eenmaal staat is het ook makkelijk om naar de bin nenstad te lopen en daar een bood schapje te doen", zegt ze. Ook John Thijssen uit 's-Graven- polder, met zijn auto geparkeerd voor Leen Bakker, heeft geen moei te met het parkeergeld in de Mar conistraat. „Wel met de tarieven in de binnenstad. En met het feit dat als je in de ene zone een kaartje hebt gekocht, je die niet mee kan nemen naar de andere zone. Ter wijl je al gauw op een paar ver schillende plekken moet zijn om alle boodschappen te doen." GOES - Op de toegangswegen rond de binnenstad van Goes is in de nacht van vrijdag op zondag voor de 25ste keer de controle 'In Goes Uit' gehouden. De controles von den plaats tussen half tien 's avonds en vijf uur 's morgens. In totaal zijn 164 voertuigen gecon troleerd en evenzoveel blaastesten afgenomen. Twee keer is een boete uitgeschreven voor het rijden on der invloed van alcohol. Een keer is een rijbewijs ingevorderd voor het rijden onder invloed van drugs. Bij deze persoon is een bloedproef afgenomen. Een keer gaf een bestuurder een valse identi teit op. Bij nader onderzoek bleek de man nog voor 750 euro boetes open hebben staan, te rijden zon der rijbewijs en was zijn voertuig niet verzekerd. Een bestuurder was in het bezit van een boksbeu gel, waarvoor hij een boete kreeg. Twintig keer is een waarschuwing gegeven voor minder ernstige fei ten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54