Alternatief plan voor bibliotheek Naar Dirk dus! Boetes voor rookverbod overtreden in vijf cafés BEVELANDEN/THOLEN Drie vestigingen gespaard in Reimerswaal Als 6611 llclBS Aannemingsbedrijf Otte failliet almanak Smartphone MAANDAG 16 april 2012 13 PZC Snoeihard op Dijkrock 14 en 15 door Lilian Dominicus KRUININGEN - De fracties van de Christenunie (CU) en Leefbaar Reimerswaal (LR) hebben een al ternatief plan bedacht voor het bi bliotheekbeleid in de gemeente Reimerswaal. Daarbij blijven de drie vestigingen in de zogeheten A-kernen - Krab bendijke, Yerseke en Kruiningen - open. Bewoners van Rilland, Hans- weert, Waarde en Oostdijk krijgen op zijn minst de mogelijkheid hun boeken in de eigen kern te kun nen brengen en halen. En ook het onderwijsproject Kunst van Le zen, dat in 2011 is begonnen om analfabetisering tegen te gaan, kan meer ruimte krijgen. In de raadsvergadering van 24 april zal hoogstwaarschijnlijk een besluit vallen over het bibliotheek beleid. CU en LR vinden het ech ter aan de burgers niet uit te leg gen dat voor een feitelijke kosten besparing van 15.000 euro per jaar drie van de vijf bibliotheekvestigin gen in de toekomst moeten slui ten, de biblioservicebus in twee kernen vaarwel wordt gezegd en het brede school-concept in Hans- weert wordt prijsgegeven. Volgens de fracties is de discussie over het bibliotheekbeleid te veel toegespitst geweest op de centen en te weinig op de inhoud. Over de kaders van het beleid is nauwe lijks gesproken, terwijl de discus sie in de politiek over hoofdlijnen zou moeten gaan. „Het is aan Bibli otheek Oosterschelde om daar ver der invulling aan te geven", zeg gen CU en LR. Uit de discussie is wel helder naar voren gekomen dat er raadsbreed draagvlak is voor doorontwikkeling van het biblio theekwerk naar nieuwe vormen en dienstverlening. In het voorstel dat tijdens de verga dering van 24 april ter tafel ligt, is een maximaal budget van circa 500.000 euro per jaar vastgesteld voor het bibliotheekwerk. Daar komt nog een bedrag van circa 50.000 euro per jaar bij voor frictie kosten en huurderving. Voor dat bedrag behouden Yerseke en Krab bendijke hun vestigingen, krijgt de rest zogeheten plug-in bibliothe ken, maar is weinig geld over voor Kunst van Lezen. CU en LR den ken dat het totale budget in ieder geval tot en met 2017 genoeg zou moeten zijn om het alternatieve plan uit te voeren. Door 15 pro cent te bezuinigen op overheadkos ten zou er ook na die datum ge noeg budget moeten zijn. NIEUWDORP - Aannemingsbedrijf Otte uit Nieuwdorp is failliet, blijkt uit het insolventieregister van de Middelburgse rechtbank. Vandaag beslist de Hoge Raad over een doorstart. Er werken circa 16 mensen. Eigenaar Marcel Otte is ook directeur van Geo-Energie, dat aardwarmte in het voetbalveld van Nieuwdorp aanlegde. GOES - Opgewonden staan de baasjes en hun windhon den te wachten, voordat ze het hok in mogen. Eenmaal in de startbox, gaat het razendsnel. De windhonden krij gen vrij baan en rennen in razend tempo achter de kunsthaas aan het touw aan, om in luttele seconden in de zandbak te eindigen. Zaterdag werd in Goes de Gou den Appel Ren 2012 gehouden, waaraan 80 windhon den (en hun baasjes) deelnamen. De resultaten van de wedstrijd tellen mee voor het Nederlands kampioen schap. foto Willem Mieras zie ook www.pzc.nl/video Tip? redactie@pzc.nl door Lilian Dominicus KRUININGEN - Vijf van de zeven ho recagelegenheden die in de nacht van vrijdag op zaterdag de gemeen te Reimerswaal zijn gecontroleerd hebben een boete gekregen voor overtreden van het rookverbod. Het gaat om horecagelegenheden in Rilland, Krabbendijke, Hans- weert en Yerseke. Een van de gedupeerden is Pieter Harms, eigenaar van het Stations Koffiehuis, in Krabbendijke ook wel gewoon 'Pieter' genoemd. Harms vindt het systeem niet klop pen. „Waarom beboet je de rokers niet?" Een tijdlang had hij wel een rook- potje op de bar staan, maar die heeft hij afgeschaft toen de regels voor kleine cafés zonder personeel soepeler werden. „Met 84 vierkan te meter, waarvan de bar zelf een substantieel deel vormt, dacht ik dat het wel goed zat. Maar de ruim te waar klanten niet kunnen ko men, telt toch. En dus kom ik over de 70 vierkante meter uit." Harms beraadt zich nog over de toe komst. „Dit wordt op den duur heel duur. De eerste boete is 600 euro, maar de volgende 1200 en de derde 2400." Die 60-plusser uit Middelburg is net met pensioen. Om bij de tijd te blij ven denkt hij over de aanschaf van een smartphone. „Die gaan het hele maal worden, denk ik. Over een jaar of tien zie je niemand meer met een 'gewone' telefoon", zegt hij wijselijk. De man, die nog steeds niet snapt hoe hij met zijn oude mobieltje een simpele sms verstuurt, praat enthou siast verder. Zeker die app's, daar kun je zo veel mee. „Maar als ik dan zo'n app op mijn telefoon wil", vraagt hij aan zijn kinderen, „moet ik die dan gaan kopen bij de Apple-winkel hier op de Markt?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53