Goes houdt eenvoudig stand tegen Vlissingen 1 321 sport WHS zorgt voor uitstel titelfeest The Gunners Slechte dag Patrijzen VCK, Oostkapelle, Heinkenszand en De Meeuwen zij aan zij in titelstrijd maandag 16 april 2012 door Robin Hameiink MIDDELBURG - In de derde klasse B is The Gunners nog geen kam pioen. De Brabanders verloren met 3-1 van WHS. Achtervolger MZC'11 won wel, met 4-1 bij Krab- bendijke. Tholense Boys ging met 4-1 onderuit bij DHV en Kapelle won knap met 0-1 bij Seolto. Vos- meer-Rillandia eindigde in 1-3. Noad'67 boekte een 3-1 overwin ning op SVG. WHS-The Gunners 2-1: De thuis ploeg vocht als een leeuw. Arvin de Witte maakte 1-0 en na rust til de Pieter Lindhout de stand naar 2-0. Toen werd het billenknijpen, want WHS kwam met tien man te staan. Na drie wissels moest Lindhout naar het ziekenhuis ge bracht worden. Alleen Cheediem Kloe kon een doelpunt maken voor de ploeg uit Breda. Krabbendijke-MZC'n 1-4: De ploeg uit Zierikzee speelde een uit stekende eerste helft en legde toen de basis voor de overwinning. Tho mas Vos opende de score en Frank Kristelijn zorgde voor een 0-2-rust- stand. Na de thee kwam Krabben- dijke als herboren uit de kleedka mer. De ploeg kreeg goede moge lijkheden, maar scoren lukte niet. Martijn van Grunsven lukte het wel en zorgde voor 0-3. Danny We ber prikte dan toch de 1-3 in het doel. Met zijn achttiende doelpunt van het seizoen bepaalde Van Grunsven de eindstand op 1-4. DHV-Tholense Boys 4-1: De uit slag doet anders vermoeden, maar Tholense Boys was minstens gelijk waardig aan DHV. Alleen lieten de Tholenaren na om te scoren. DHV had daar minder moeite mee. Den nis Kortsmit maakte de 1-0 en Tho mas van der Wal verdubbelde de score. Thierry Kortsmit zorgde voor 3-0 en Elias Mourigh voor 4-0. Toen kon Koen Nieuwkoop voor Tholense Boys pas het net vinden. Seolto-Kapelle 0-1: Kapelle bracht veel inzet en verdiende het om met drie punten terug naar Zee land te gaan. Tegen het hoogge plaatste Seolto lukte het Sjoerd Zielstra om voor de 0-1 te zorgen. Door deze driepunter komt Kapel le op twintig punten. Dat is er een tje meer dan WHS. De nummer tien speelt promotie/ degratie- duels. Vosmeer-Rillandia 1-3: Rillandia was vele malen beter. De ploeg liet alleen na om de score nog hoger te laten worden. Vosmeer kwam op voorsprong door een doelpunt van Mohammed El Jilali. Kees van Oosten kopte de ploegen weer in evenwicht. Net voor rust zorgde Marco Minnaard voor een verdien de 1-2-ruststand. Na de thee lukte het enkel Bud Asschman nog om een doelpunt te maken: 1-3. SVG-Noad'67 1-3: Een simpele ze ge voor Noad. Lars Steijn opende de score. Jeroen Verwijs maakte er 0-2 van en Roy van Splunter 0-3. Uit een vrije trap van Jack Gitz deed SVG nog wat terug, maar daar bleef het bij. Door deze uit slag is SVG gedegradeerd en blijft Noad meedoen om de derdeperio- detitel. WHSW MIDDELBURG - Patrijzen deed in Sint Jansteen slechte zaken in de strijd om de derde periodetitel. De zondag-vierdeklasser uit 's-Heeren- hoek had tegen Steen een goede start, maar kwam niet tot scoren. Het doelpunt viel als zo vaak aan de andere kant. Randy Houwer was de maker van de 1-0. mwmmmmm. Daarna kwam Steen beter in de wedstrijd, met de 2-0 van Robin Mariman in de 37e minuut als niet-onlogisch gevolg. In de tweede helft probeerde Pa trijzen de bakens nog wel te verzet ten, schiep nog wel een aantal kan sen, maar tot doelpunten leidde dat niet. De derby tussen Vlissingen en Goes in de eerste klasse van het zondagvoetbal eindigt in een te recht 1-1-gelijkspel. Daarmee schiet Vlissingen weinig op. De titelkansen van de Walchenaren zijn verkeken. Ook een periodeti tel wordt een lastig verhaal. door René van Stee VLISSINGEN - De strafschopstip was gestolen en de cornervlaggen van het Vlissingse hoofdveld waren voorafgaand aan de derby Vlissin gen-Goes thuisbezorgd bij de in Oost-Souburg woonachtige Goes-trainer Gérard de Nooijer. Dit waren meteen ook de scher mutselingen die gisteren voor de meeste opwinding zorgden rond een sportief, maar beslist niet hoogstaand duel tussen beide eer steklassers. De 1-1-eindstand was een terechte afspiegeling van de spelverhoudin- gen. Zowel De Nooijer als Vlissin- gen-trainer Karl Vergouwen kon le ven met die uitslag. „Ik vond ons voor de rust wel de betere ploeg", zei De Nooijer. „Onze snelle jon gens voorin maakten goed gebruik van de ruimte die er aan de zijkan ten lag. Ook in de counter waren we levensgevaarlijk." Goes had in de zevende minuut echter een slippertje van Joan van Belzen nodig om op voorsprong te komen. De Vlissingen-goalie leek een ogenschijnlijk ongevaarlijke diepe bal uit de lucht te plukken. Buiten zijn doelgebied werd hij echter fel op de huid gezeten door Goes-spits Yves Nyemb. Van Bel- door Robin Hamelink MIDDELBURG - De spanning neemt steeds verder toe in de derde klas se A van het zaterdagvoetbal. Kop loper VCK speelde met 3-3 gelijk bij De Noormannen. Doordat Oostkapelle met 3-2 won van Veere, springt Oostkapelle naar plek één. Heinkenszand verloor met 3-0 bij AZW. Ook onderin blijft het spannend. Bevelanders verloor met 5-1 van Arendskerke en Hoedekenskerke was kansloos tegen de Meeuwen: 0-4. Oostkapelle-Veere 3-2: De thuis ploeg kwam snel op voorsprong via Huib Bimmel en het werd snel 2-0 dankzij Harold Vermeulen. Di rect in de tweede helft tilde Wou ter Verduijn de score naar 3-0. Veere begon daarna goed te voet ballen en scoorde via Robin de Rij ke en Edwin van Tatenhove. De Noormannen-VCK 3-3: Men- no de Nooijer bracht de thuis ploeg op 1-0. Vervolgens miste Ste fan Wielemaker een strafschop voor VCK. Niet veel later maakte Marijn Dek toch de 1-1. Mark Min- derhoud en Niels Dominicus til den de stand naar 3-1. Sander Goorsenberg verkleinde de achter stand en via Martin Hage werd het zelfs nog 3-3. AZW-Heinkenszand 3-0: Na bal verlies van Heinkenszand kon Bert Apperlo voor 1-0 zorgen. Na een korte corner kwam de bal bij Come Langendoen en hij schoot snoeihard raak 2-0. In het tweede bedrijf groef AZW zich in en Heinkenszand-speler Jeroen Ver- schiere miste een strafschop. In blessuretijd legde Michiel Standae- rt de eindstand vast. Hoedekenskerke-De Meeuwen 0-4: De ploeg uit Zouteland was zen kreeg de bal niet onder contro le, waarna Kyle Doesburg een niet te missen kans kreeg: 0-1. Vlissingen had moeite met het compacte spel en de snelle tegen stoten van Goes. Niettemin knok te de ploeg van Vergouwen zich in de wedstrijd. Meteen na de rust kwam de beloning voor die inzet. Arjan Human legde een diepe bal panklaar voor Jonathan Constan- cia, die op zijn beurt onderuit ging na een overtreding van Goes-ver- dediger Thomas van den Houten. Björn Langeveld schoot de toege kende strafschop binnen: 1-1. Vergouwen had gekozen voor een 4-4-2-concept, omdat de abomina bele staat van het veld fatsoenlijk combinatievoetbal onmogelijk maakte. „De felle wind maakte het extra moeilijk. Daarom was het de bedoeling om snel onze spitsen te bereiken en op het middenveld tij dig bij te sluiten", verklaarde de Vlissingen-trainer. Echt grote mogelijkheden leverde die tactiek niet op. Na de rust speelde Vlissingen alsnog met drie aanvallers. Ook zette de ploeg snel ler druk, waardoor de bezoekers Karakteristiek het lastiger kregen. Na ruim een uur spelen was Langeveld weder om dicht bij een treffer. Een strak schot, op aangeven van Arjan Hu- man, ging echter rakelings over. „Na die strafschop vlak na de rust waren we het een minuut of twin tig inderdaad even kwijt", gaf De Nooijer toe. „Aan de andere kant slaagden we er toch nog in om vier goede mogelijkheden te schep pen", refereerde hij meteen aan kansen voor onder anderen Ray Kroon, Nyemb en Doesburg. Echt ontbranden deed het duel nooit. Goes, dat al een periodetitel op zak heeft, richt zich op de na- competitie. Vlissingen, dat als be langrijke titelkandidaat gold, heeft nog van alles te verliezen. Het kam pioenschap is echter uit beeld en ook het binnenhalen van een pe riodetitel wordt nog een lastige klus. Daarom was Vergouwen gis teren gebrand op een zege. „De veronderstelling dat alleen de eer op het spel stond, deel ik niet. Inte gendeel. We doen er alles aan om zo hoog mogelijk te eindigen. Wel licht doen we op die manier toch nog mee voor een prijs." VC Vlissingen-Goes 1-1 (1-0). 7. Kyle Doesburg 0-1, 47. Björn Lan geveld 1-1. Scheidsrechter: P. van Turenhout (Gorinchem). Gele kaart: Thijs van den Dries (Goes). Aantal toeschouwers: 450. VC Vlissingen: Van Belzen; Van Hasselt, Verwest, Van der Kaap, Martien; Ragüt (85. Van Geersdae- le), Langeveld; Constancia (90. Ura- nie), Mallie; Coban, Human (82. S. Bouzambou). S Goes: Lentink; De Punder, Van Lei den, Tawkif, Van den Houten; Van den Dries (90. Tran), Paardekoo- per, Van As (59. De Craene); Does burg, Nyemb, Kroon. veel beter. Na een kwartier mikte Vincenzo Lorello raak uit een straf schop. Kevin Janse tekende voor de 0-2. Lorello scoorde daarna uit een vrije trap en met zijn derde van de middag bezorgde Lorello zijn ploeg een simpele zege. Bevelanders-Arendskerke 1-5: De thuisploeg speelde slecht en Arendskerke speelde zich veilig. Een eigen doelpunt betekende 0-1, waarna Gijs van Koeveringe en Mi chel Harinck voor 0-2 en 0-3 zorg den. Harinck maakte ook de 0-4. Leo Koole redde de eer (1-4), Frank Davidse bepaalde de eind stand op 1-5. Nieuwland-Domburg 0-1: Een ge- lijkopgaande wedstrijd werd in de 80ste minuut beslist door Chiel Maranus. In het rommelige duel kregen beide ploegen kansen. Domburg speelde zich veilig. Nieuwland is in groot gevaar. Een speler van SPS (links) wordt fel op de huid gezeten door een speler van Stavenisse. foto Leo Adriaansen Goes houdt aan de dubbele ontmoe ting met Vlissingen één punt over. Cisteren werd het 1-1in Goes 0-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 52