2 SKNWK heeft titel niet meer in eigen hand Bruse Bovs om te Boys vergeet verdedigen 321 sport MZC'11 heeft nog maar drie punten achterstand op leider The Gunners maandag 16 april 2012 Maandenlang voert SKNWK de ranglijst aan in de vierde klasse B van het zaterdagvoetbal. Met de haven in zicht worden de Nieuwerkerkers echter versto ten. De 3-0-nederlaag in de top per met De Fendert is daarvan de schuldige. door Oscar Fonteine FIJNAART - SKNWK-trainer Tho mas de Ridder had een keurig strijdplan' uitgedokterd voor de ontmoeting met De Fendert. In plaats van als koploper een afwach tende houding aan te nemen, wil de hij met zijn ploeg vanaf het be gin vol druk naar voren zetten. Zijn collega Ad Palings toverde ech ter exact hetzelfde strijdplan uit de hoge hoed. Die speelwijze pakte voor hem beter uit dan voor de Nieuwerkerkers, want binnen twintig minuten stond zijn ploeg op een comfortabele 2-o-voor- sprong. Laat in de tweede helft liep de uitslag zelfs nog op naar een ietwat geflatteerde 3-0-eind- stand, waardoor De Fendert de koppositie van SKNWK overnam. De eerste echte kans na vijf minu ten voor De Fendert was ook met een raak. Jeroen Beerendonk, het zestienjarige talent van de thuisclub die een aanbieding heeft om in de jeugd van NAC Breda te gaan spelen, onderschepte op het middenveld de bal. Met een fraaie steekpass bediende hij Raymond Lingen, die op zijn beurt SKNWK-doelman Mike Bakker kansloos liet en de 1-0 op het bord zette. De Fendert bleef na die vroe ge voorsprong de druk hoog hou den en duwde SKNWK terug naar achteren. Dat resulteerde in de achttiende minuut in de 2-0 van wederom Raymond Lingen. „Ba len," sprak SKNWK-verdediger Leon Pollemans na afloop. „Je weet dat je als koploper op bezoek bij de nummer twee moet en dat je gelijkwaardig aan elkaar bent. Tijdens de warming-up had ik een goed gevoel en waren we fel en scherp. Jammer genoeg was de te genstander in de beginfase nóg scherper dan wij." Halverwege de eerste helft kwam SKNWK beter in de wedstrijd. Dat resulteerde voor de rust in twee enorme kansen op de aan sluitingstreffer. Eerst kwam Carlo van der Maas vrij voor De Fen- dert-keeper Serge Palings en vlak voor rust dook Martijn Backx in eens voor de goalie op. In beide ge vallen redde Palings echter vakkun dig, waardoor SKNWK met een 2-0-achterstand de rust in ging. „Ik zag op dat moment zeker nog mo gelijkheden en heb mijn ploeg ook voorgehouden dat de wedstrijd nog niet gespeeld was," zei De Rid der. De 25-jarige oefenmeester zag dat zijn ploeg het de tweede helft dap per bleef proberen, maar de muur voor de goal van De Fendert bleek niet te slechten. De ingevallen Rob bert Uyl was nog het dichtst bij een treffer, maar zijn inzet beland de in het zijnet. Tien minuten voor tijd viel het doek voor de Thomas de Ridder. Nieuwerkerkers definitief toen San- der Looy uit een counter de 3-0 eindstand op het bord zette. „Ik denk dat dit een cruciale neder laag was," dacht Pollemans die zijn ploeg terug zag vallen naar plek drie op de ranglijst. „We moe ten nu eerst het resultaat van de ontmoeting tussen Kogelvangers en De Fendert afwachten, pas daar na kunnen we zien of het kam pioenschap nog mogelijk is. Geluk kig hebben wij in ieder geval al een periodetitel." Zijn trainer bleef echter strijdvaar dig. De Ridder: „Ik ben er nog niet helemaal van overtuigd dat wij geen kampioen meer worden. Maar het is wel een feit dat we het niet meer in eigen hand hebben. Er zijn nog altijd diverse scenario's mogelijk. Maar laten we nu eerst maar eens over twee weken zien te winnen van Stavenisse en dan zien we wel wat er in de laatste wedstrijd tegen Kogelvangers nog mogelijk is." Hoewel De Ridder eigenlijk nog niet aan een mogelijke nacompeti- tie wilde denken, had hij stiekem toch alvast gekeken welke tegen standers SKNWK in die nacompe- titie zou kunnen treffen. „Als we geen kampioen worden dan spe len we in een drieluik tegen ONI uit 's-Gravenmoer en tegen de winnaar van de derde periodetitel uit de vierde klasse A." De eerste 'finale' tegen De Fendert heeft SKNWK dan wel verloren, het is nu al duidelijk dat er dit sei zoen nog minimaal één en waar schijnlijk drie zullen volgen. Karakteristiek De Fendert-SKNWK 3-0 (2-0). 5. Raymond Lingen 1-0, 18. Raymond Lingen 2-0, 79. Sander Looij 3-0. Scheidsrechter: L.A.A. Van der Rijt. Gele kaart: Stephan Haverkamp (De Fendert). Aantal toeschouwers 150. SKNWK: Mike Bakker, Leon Polle mans, Martijn Neele (62. Martijn Rentier), Alex Andeweg, Rene Ver schoor (80. Oleg Bondarenko); Wil- co de Valk, Robert Padmos, Carlo van der Maas; Remco Veenboer, Stefan Vermeer (66. Robbert Uyl) en Martijn Backx. door Klaas Verspoor GOES - Knullig verdedigen kostte Bruse Boys tegen SSV'65 de pun ten. „We doen onszelf weer tekort en dat loopt als een rode draad door het seizoen heen", mopperde Bruse Boys-trainer Wim Nieuw- land na de 3-2-nederlaag. Bruse Boys had op sportpark Het Schen- ge niet als verliezer van het veld hoeven te stappen en het was op basis van het hele duel ook niet verdiend. Maar de achtste neder laag kon Bruse Boys volledig op het eigen conto schrijven. Nieuwland: „Ik ben heel teleurge steld. Verdedigen hoort ook bij het voetballen. Vanaf de eerste dag heb ik het over communiceren, maar dat ontbrak bij twee doel punten. Mark zei: ik dacht dat Olaf (Willemse) hem had en daarna ke ken Jos (Erades) en Mark elkaar aan", keek Nieuwland terug op twee cruciale situaties waarbij het defensieve gedeelte niet op orde was. Domenique van den Berge scoorde twee keer, maar zijn goals leverden dus geen punten op: „Dan baal je echt hoor. We zijn de tweede helft te slap begonnen, maar we hadden het zelf gewoon eerder moeten beslissen." Bruse Boys, dat aantrad met de bruiloft van - de afwezige - spits Gerard Vogel in de benen en zon der de geblesseerde Jasper Maas kant en Thomas Groeneveld, legde veel energie in de openingsfase. Van den Berge eiste daarin een hoofdrol voor zich op. In de twee de minuut tikte hij, na een verre inworp van Mare Bij de Vaate en doorkoppen van George Geluk, de 0-1 langs keeper Roy Sallet. Het door Robin Hamelink MIDDELBURG - In de derde klasse B is The Gunners nog altijd geen kampioen. Zaterdag verloor de ploeg uit Breda met 2-1 bij WHS. Daardoor kon MZC'11 weer dich terbij komen. De Zierikzeeënaren wonnen ditmaal met 1-4 bij Krab- bendijke en hebben nog maar drie punten achterstand op koploper The Gunners. Er zijn nog twee wedstrijden te spelen. MZC'11 wacht nog duels met Seol- to (thuis) en SVG (uit), terwijl The Gunners nog tegen Vosmeer (thuis) en Krabbendijke (uit) moet aantreden. Eindigen MZC'11 en The Gunners gelijk op de eerste plaats, dan volgt ongeacht het doel saldo een beslissingswedstrijd op neutraal terrein. MZC'11 heeft uit de laatste vier wedstrijden een honderd-procentoogst gehaald, ter- antwoord van SSV'65 liet niet lang op zich wachten, want uit een cor ner van Pim Bruins kopte links back René Zwamborn - geheel vrij staand - de 1-1 achter keeper Mark Giljam. De achttienjarige speler kon vier minuten later alweer jui chen. Met een prachtige pass lan ceerde Robin Meertens op links Bij de Vaate. Zijn voorzet werd door Van den Berge in eerste in stantie nog op Sallet geschoten, maar in de rebound zorgde hij als nog voor de 1-2. „We kwamen zo goed uit de startblokken", aldus Van den Berge. In de vijftiende minuut klopte SSV'65 weer aan de deur, maar Bruse Boys ontsnapte toen Giljam een vrije trap van Pim Bruins los te. Een minuut later kon naderend onheil niet meer voorkomen wor- Karakteristiek SSV'65-Bruse Boys 3-2 (2-2). 2. Domenique van den Berge 0-1, 4. René Zwamborn 1-1,8. Domeni que van den Berge 1 -2, 17. Mitchell van Belzen (strafschop) 2-2, 81. Pim Bruins 3-2. Scheids rechter: M. van de Koppel (Sleeu- wijk). Gele kaart: Pito Bernardina, Ibrahim El Uarichi en Souliman Aba- li (SSV'65), Olaf Willemse en Rudo van den Berge (Bruse Boys). Aantal toeschouwers: 120. Bruse Boys: Mark Giljam, Johan Vroegindeweij, Rudo van den Ber ge, Olaf Willemse, Rudi van der Bijl, Jos Erades, Robin Meertens (73. Emiel Dorst), Marco Ketting, Domenique van den Berge, George Geluk en Mare Bij de Vaate. wijl The Gunners in diezelfde reeks slechts één punt heeft ge pakt. De nederlaag tegen WHS kwam na de nodige vijven en zessen tot stand. WHS nam een 2-o-voor- sprong, maar kreeg het nog aardig benauwd toen The Gunners tegen- scoorde en Pieter Lindhout gebles seerd uitviel en WHS al drie keer had gewisseld. Krabbendijke-MZC'n 1-4: De ploeg uit Zierikzee speelde een uit stekende eerste helft en legde zo de basis voor een overwinning. Thomas Vos opende de score voor MZC en Frank Kristelijn zorgde voor een 2-0-ruststand. Na de thee kwam Krabbendijke als her boren uit de kleedkamer. Het kreeg goede mogelijkheden, maar het maken van een doelpunt lukte niet. MZC lukt dat wel en top scoorder Martijn van Grunsven Na de tweede nederlaag op rij kan Bru se Boys deelname aan de nacompetitie zo goed als zeker uit het hoofd zetten. den. Rudo van den Berge tikte in het strafschopgebied spits Rico de Putter aan. Scheidsrechter Van de Koppel restte niets anders dan het geven van een penalty. Nieuw land: „Dat was niet slim verde digd." Mitchell van Belzen verzil verde het buitenkansje. In de 39e minuut leverde een prachtige actie van Geluk niet op wat hij verdiende. Geluk ontdeed zich van wat tegenstanders, maar schoot vrij voor Sallet rakelings naast. En zo bleef het in de eerste helft bij de vier doelpunten in het eerste kwartier. In de tweede helft kon Bruse Boys de energie niet meer opbrengen en was de wedstrijd van beide kan ten niet meer om aan te zien. „Flip- perkastvoetbal", oordeelde Nieuw land. Besliste SSV'65 vorige week het thuisduel met Duiveland in de 86e minuut, tegen 'Bru' trok SSV'65 wat eerder aan de overwin ningstek In de 81e minyut ging het achterin goed mis bij de Bruse ploeg. Een voorzet van Pito Bernar dina werd door de Bruse defensie niet goed ingeschat en Pim Bruins zorgde bij de tweede paal voor de 3-2. „En weer wint de gelukkigste. Bru se Boys speelde de eerste twintig minuten heel goed, maar daarna hebben het duel redelijk op slot kunnen gooien. Wij konden al le ven met 2-2", biechtte Peter Groe- newegen, samen met Leendert Geelhoed interim-trainer bij SSV'65 na het vertrek van Alexan der van Keulen, eerlijk op. Maar aan die eerlijkheid had Bruse Boys niets in Goes. Aan communicatie achterin, of liever het gebrek daar aan, daar schortte het aan bij Bru. zorgde voor 0-3. Danny Weber prikte dan toch de 1-3 in het doel. Met zijn achttiende doelpunt van het seizoen bepaalde Van Gruns ven de eindstand op 1-4. Door de ze zege en de nederlaag van The Gunners is het verschil geslonken tot slechts drie punten. DHV-Tholense Boys 4-1 (2-0). Dennis Kortsmit 1-0, Thomas van der Wal 2-0, Thierry Kortsmit 3-0, Elias Mourigh 4-0 en Koen Nieuwkoop 4-1. Seolto-Kapelle 0-1 (0-0). Sjoerd Ziels- tra 0-1. SVG-Noad'67 1-3 (0-1). Lars Steijn 0-1, Jeroen Verwijs 0-2, Roy van Splun- ter 0-3 en Jack Gitz 1-3. Vosmeer-Rillandia 1-3 (1-2). Moham med El Jilali 1-0, Kees van Oosten 1-1, Marco Minnaard 1-2 en Bud Aschman 1-3. WHS-The Gunners 2-1 (1-0). Arvin de Witte 1-0, Pieter Lindhout 2-0 en Chee- diem Kloe 2-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 50