Zeeuwse derby kan niet echt boeien sport j 31 Mike de Voogd keert terug naar ZSC'62 KNVB maakt foutje met scheidsrechter Hage met Alliance richting nacompetitie Goals Peter Dieleman zijn niet voldoende Bruse Boys houdt weer voetbalquiz SP ssi s maandag 16 april 2012 E 'Als Kozakken Boys vroeg had gescoord, waren we waarschijnlijk Van de elf thuiswedstrijden in kansloos qeweest.' de hoofdklasse B won Hoek er dit seizoen vijf met 1 -0. Jordi de Jonghe doelnian van Hock Onder het toeziend oog van Kozakken Boys-aanvaller Richie Basoski (achter) haalt Tim de Meersman uit. De Belgische middenvelder boekte met Hoek een kostbare zege, waardoor de ploeg in de race blijft voor de derde periode. foto Peter Nicolai door René van Stee VLISSINGEN - De strafschopstip was gestolen en de cornervlaggen van het Vlissingse hoofdveld waren voorafgaand aan de derby Vlissin- gen-Goes thuisbezorgd bij de in Oost-Souburg woonachtige Goes-trainer Gérard de Nooijer. Dit waren meteen ook de scher mutselingen die gisteren voor de meeste opwinding zorgden rond een sportief, maar beslist niet hoogstaand duel tussen beide eer steklassers. De ï-i-eindstand was een terechte afspiegeling van de spelverhoudin- gen. Zowel De Nooijer als Vlissin- gen-trainer Karl Vergouwen kon le ven met die uitslag. „Ik vond ons voor de rust wel de betere ploeg", zei De Nooijer. „Onze snelle jon gens voorin maakten goed gebruik van de ruimte die er aan de zijkan ten lag. Ook in de counter waren we levensgevaarlijk." Goes had in de zevende minuut echter een slippertje van Joan van Belzen nodig om op voorsprong te komen. De Vlissingen-goalie leek een ogenschijnlijk ongevaarlijke diepe bal uit de lucht te plukken. Buiten zijn doelgebied werd hij echter fel op de huid gezeten door Goes-spits Yves Nyemb. Van Bel zen kreeg de bal niet onder contro le, waarna Kyle Doesburg een niet te missen kans kreeg. Vlissingen had moeite met het compacte spel en de snelle tegen stoten van Goes. Niettemin knok te de ploeg van Vergouwen zich in de wedstrijd. Meteen na de rust kwam de beloning voor die inzet. Arjan Human legde een diepe bal panklaar voor Jonathan Constan- cia, die op zijn beurt onderuit ging na een overtreding van Goes-ver- dediger Thomas van den Houten. Björn Langeveld schoot de toege kende strafschop binnen: 1-1. Vergouwen had gekozen voor een 4-4-2-concept, omdat de abomina bele staat van het veld fatsoenlijk combinatievoetbal onmogelijk maakte. „De felle wind maakte het extra moeilijk. Daarom was. het de bedoeling om snel onze spitsen te bereiken en op het middenveld tij dig bij te sluiten", verklaarde de Vlissingen-trainer. Echt grote mogelijkheden leverde die tactiek niet op, mede ook dank zij goed defensief werk van Goes. Na de rust speelde Vlissingen als nog met drie aanvallers. Ook zette de ploeg sneller druk, waardoor de bezoekers het lastiger kregen. Na ruim een uur spelen was Lange veld wederom dicht bij een treffer. Een strak schot, op aangeven van Arjan Human, ging echter rake lings over. „Na die strafschop vlak na de rust waren we het een minuut of twin tig inderdaad even kwijt", gaf De Nooijer toe. „Aan de andere kant slaagden we er toch nog in om vier goede mogelijkheden te schep pen", refereerde hij meteen aan kansen voor onder anderen Ray Kroon, Nyemb en Doesburg. Vlissingen-Goes 1-1 (1-0). 7. Kyle Doesburg 0-1, 47. Björn Langeveld 1-1. Scheidsrechter: P. van Turenhout (Go- rinchem). Gele kaart: Thijs van den Dries (Goes). Aantal toeschouwers: 450. Brabantia-Terneuzen 6-o: Ter neu zen kan door de nederlaag zo goed als zeker afscheid nemen van de eerste klasse, ook omdat concur renten WSC en Rood Wit wél tot winst kwamen. Komende zondag tegen Geldrop kan trainer Henk Ottens over een vrijwel fitte selec tie beschikken. Over het belang van dat duel bestaat geen twijfel: Terneuzen moet winnen, anders kan de ploeg het schudden. Met nog drie duels te gaan, is het gat met de nacompetitieplaatsen vijf punten. SCHARENDIJKE Mike de Voogd keert terug op het oude nest. Vanaf volgend seizoen speelt De Voogd weer voor zater dag-vierdeklasser ZSC'62 uit Scha- rendijke. De Voogd maakte voor dit seizoen, mede door de aanwezigheid van trainer Ronald van Oeveren, de overstap van JVOZ Ai naar Bruse Boys. De Voogd kwam, mede door een blessure, in Bruinisse zowel on der Van Oeveren als diens opvolger Wim Nieuwland nauwelijks aan spelen toe. OOSTERLAND Bij Duiveland stonden ze donder dag raar te kijken, toen ze de door de voetbalbond aangestelde vervan gende scheidsrechter voor het duel tussen Duiveland en Terneuzense Boys zagen. Wie het was? Hans Ver hoek uit Oosterland! Verhoek, zelf lid van Duiveland, nam zelf con tact op met de KNVB, die in allerijl het foutje herstelde. Jo-Annes de Bat werd aangesteld voor het duel, dal Duiveland met 3-2 won. pagina 33: Duiveland verslaat kam pioen MIDDELBURG Mathijs Hage is met Alliance hard op weg naar de nacompetitie in de derde klasse A van het zondagvoet bal. Door de 4-2-overwinning giste ren op kampioen Axel leidt de club uit Roosendaal ongeslagen in de derde periode. En dat terwijl de club in de winterstop op een degra datieplaats stond. De enige concur rent in de derde periode is HW'24, dat gisteren won bij Axel. Zeelan- dia Middelburg verloor bij Inter nos, terwijl RIA W. na de 1-1 tegen Unitas'30 vreest voor degradatie. MIDDELBURG Ondanks drie treffers van Peter Die leman stond Zaamslag opnieuw met lege handen. Roda Boys, dat vijf keer op rij had verloren, benut te Zaamslag als heilzaam middel om uit een dip te geraken. De be zoekers wonnen met 3-4. De Zeeuws-Vlaamse eersteklasser zag Everstein en Sliedrecht winnen en kan de nacompetitie of degradatie nauwelijks meer ontlopen. GPC Vlissingen moet door een blessure van de scheidsrechter voor negen tien minuten terug naar Rijsoord en staat met 2-1 achter. MIDDELBURG Op vrijdag 20 april 2012 wordt de derde Bruse Boys voetbalquiz geor ganiseerd in het Verenigingsge bouw te Bruinisse. Er worden tach tig vragen gesteld in tien verschil lende categorieën, waaronder Zeeuws voetbal, vergeten voetbal lers en EK/WK. Deelname is alleen mogelijk in kop pels en kost vijf euro per persoon. Er zijn nog enkele plaatsen beschik baar. Opgeven kan via bruseboysvoetbalquiz@hotmail.co m. Biesbroeck Zeeu w s - VI o a n d ere n Transport Hotk i|

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49