Hommage aan Vaarzon Morel enk dat ik vanavond i6l zeeland Jona Biemans derde prijs expo in Kunstbende In Veere opgegroeide kunstenaar staat centraal in expositie zeeschilders in Grote Kerk "Het gaat om kinderen met een beperking, ik voel me betrokken bij die groep. DELTA bood me de kans om ze een leuke dag te bezorgen. Samen met collega's hebben we een speeldag georganiseerd en gezorgd voor de begeleiding. Je had die kinderen moeten zien in die brandweerauto..." maandag 16 april 2012 AMSTERDAM - De 15-jarige Jona Bie mans uit Goes, leerlinge aan het Goese Lyceum, heeft gisteren tij dens de landelijke finale van Kunstbende in Amsterdam de der de prijs gewonnen in de categorie 'Expo'. De jury prees haar creatieve ont werp en uitvoering van een krukje van hout. De inzending van Jona Biemans viel op door de vormge ving en door het feit dat er in de categorie 'Expo' relatief weinig ruimtelijk werk was gemaakt. Win naar in deze categorie werd Gabriëlle Bol uit Overijssel en de tweede prijs was voor Rutger Blom uit Zuid-Holland. Jona won met haar derde prijs een bronzen spotlight en rondleidingen door enkele landelijk bekende musea. Ook mag zij meedoen met een ex positie in Kriterion in Rotterdam. De landelijke finale van Kunstben de werd dit keer gehouden in De Melkweg in Amsterdam. „Het is een superleuke dag en on danks dat de Zeeuwse vertegen woordigers maar één prijs in de wacht hebben gesleept, zijn ze goed voor de dag gekomen. Het ni veau lag dit jaar opvallend hoog. Dat heeft de jury diverse keren ge constateerd", zegt Scoop-coördina- tor Leontien Poppe. Zij begeleidde gisteren de 27 Zeeuwse jongeren tussen 13 en 18 jaar die verdeeld over 8 categorieën de provincie ver tegenwoordigden in deze finale. In de Grote Kerk in Veere is-een omvangrijke expositie van de Ne derlandse Vereniging van Zee schilders te zien: 110 werken van dertig kunstenaars. Centraal staat het werk van een van de leden: de in Veere opgegroeide Wim Vaarzon Morel jr. door Rolf Bosboom VEERE - Hij vond het wel mooi ge weest. Al een halve eeuw is Wim Vaarzon Morel jr., die vorig jaar tachtig is geworden, lid van de Ne derlandse Vereniging van Zeeschil ders. De organisatie rond tentoon stellingen nam hem echter te veel in beslag. „Mijn tijd wordt kost baar en die wil ik volledig gebrui ken om te schilderen." Hij schreef een brief om zijn ver trek aan te kondigen, zodat de vere niging - die maximaal dertig be roepskunstenaars telt en met bal lotage werkt - een nieuw lid kon vragen. „Ze zeiden: zo kom je er niet vanaf We maken je erelid en geven je een tentoonstelling." Veere is de uitgelezen locatie daar voor. Vaarzon Morel, telg uit de be kende kunstenaarsfamilie, verbleef als kind al regelmatig in het fami liehuis in Veere. Zijn ouders vestig den er zich in 1947 definitief. Hij woonde er tot 1962, toen hij werd Wim Vaarzon Morel jr: „Voor mij voelt deze tentoonstelling als een thuiswedstrijd." benoemd aan de Rijksacademie van Beeldende Kunsten in Amster dam. Toch is hij altijd aan Veere ver knocht gebleven. „Ik heb hier een geweldige tijd gehad. Ik leef voor mijn gevoel nog elke dag in Veere. Voor mij voelt deze tentoonstel ling ook als een thuiswedstrijd." Na een wat mindere periode is Vaarzon Morel weer volop aan het werk. Zodra het kan, trekt hij erop uit om maritieme onderwerpen maar ook de paardensport vast te leggen. Op de expositie in Veere zijn zeventien recente werken van hem te zien, veelal aquarellen maar ook olieverfschilderijen. foto Lex de Meester De andere verenigingsleden, on der wie Ludo van Well uit Middel burg, tonen uiteenlopend werk, zo wel twee- als driedimensionaal. Bindende factor is altijd de zee. Expositie: 'Hommage NVZ aan Wim Vaarzon Morel jr', t/m 13 mei in de Grote Kerk in Veere. Ilse de Mol werkt al weer zeven jaar op de afdeling Communicatie. Ze coördineert de sponsoractiviteiten van het bedrijf. Bekijk het videoverhaal met Ilse op www.DELTA.nl/verhalen Een eigen verhaal insturen? Dat kan via facebook.com/DELTAnv Sinds jaar en dag verbonden met de provincie en in handen van de lokale en regionale overheid. Dienstverlening voor alle Zeeuwen, van alle Zeeuwen. DELTA: altijd in de buurt als leverancier, als werkgever, als investeerder of als sponsor van talloze maatschappelijke initiatieven. www.DELTA.nl the multi-utility company

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 48