Ouddorp mee in fusie VWs Bekendmaking Verkeersbesluit Boete voor roken in vijf cafés Reimerswaal 141 zeeland Voorwaarde Schouwen-Duiveland Oranjecomité Scharendijke stopt ermee Parkeerdruk zeer hoog door Ton van den Nouweland zierikzee - Als de vier Zeeuwse VW's fuseren, dan hoort de VW Ouddorp daar ook bij. Dat vindt zowel voorzitter Henk Coomans van de VW Schouwen-Duiveland als toerismewethouder Ad Verse- put. „De band met Ouddorp is voor ons belangrijk vanwege de ontwik kelingen aan de Brouwersdam, maar ook omdat er zo veel over eenkomsten zijn tussen onze VW en die van Ouddorp", verklaart Coomans de Schouwse voorwaar de voor de fusie. Het idee achter de fusie is om als één organisatie naar buiten te tre den. Toeristen zoeken niet op ei landnamen als ze naar het strand willen, maar op Zeeland. Promotie wordt dan ook de eerste taak van de toekomstige VW Zeeland. Coomans: „Het plan is daarom om de stichting Promotie Zeeland Delta op te laten gaan in de gefu seerde VW." Efficiëntie en kostenbeheersing zijn andere redenen om de VW's van de Bevelanden/Tholen, Wal cheren, Zeeuws-Vlaanderen en Schouwen-Duiveland samen te voegen. Coomans: „De ict-ontwik- kelingen gaan gigantisch snel. Dat moeten we bijhouden en betaal baar houden." Coomans en Verseput hechten ver der grote waarde aan het betrok ken houden van de Schouwse VW-leden na de fusie. „We heb ben vijfhonderd participanten. Dat is niet niks. We zijn een stich ting. Daarom zijn we niet ver plicht de fusie voor te leggen aan de participanten. Maar dat gaan we toch doen. Het moet een verbe tering zijn die we hen bieden", al dus Coomans. „We willen ook na de fusie zicht houden op de bestedingen van de VW", stelt Verseput als andere voorwaarde. Schouwen-Duiveland subsidieert de lokale VW met twee ton per jaar. De participan ten leggen samen jaarlijks ook twee ton op tafel. De toekomstplannen van de Schouwse VW worden dinsdaga vond 24 april toegelicht door Coo mans, directeur Sylvia de Geest en directeur Patrick Polie van Zee land Delta. Dat gebeurt tijdens de participantenvergadering op Va kantiepark Schouwen in Renesse. Rijkswaterstaat Ministerie van Infrastructuur en Milieu De Rijkshavenmeester Westerschelde maakt, ter voldoening aan de Algemene wet bestuursrecht, bekend, dat er een verkeersbesluit is genomen teneinde het voor onbepaalde tijd instellen van ligplaats geboden onder voorwaarden op het Kanaal van Gent naar Temeuzen. Het betreft hier een wijziging van het verkeersbesluit met het kenmerk RWS/DZL-2011/5726 d.d. 5 december 2011. Terinzagelegging Het ontwerp-verkeersbesluit ligt vanaf maandag 16 april 2012 tot maandag 28 mei 2012, op werkdagen van 9.00 uur tot 16.00 uur, ter inzage bij het Waterdistrict Westerschelde van Rijkswaterstaat Dienst Zeeland, Buitenhaven 2, 4531 BX Temeuzen, tel. 0115 - 68 68 00. Bezwaar maken Belanghebbenden kunnen gedurende voornoemde termijn een bezwaarschrift indienen bij de Rijkshavenmeester Westerschelde, p/a de hoofdingenieur-directeur van Rijkswaterstaat Dienst Zeeland, Postbus 5014, 4330 KA Middelburg, t.a.v. de afdeling BBV. Temeuzen, 16 april 2012. De Rijkshavenmeester Westerschelde, mr. R.J. van der Kluit SCHARENDIJKE - Het Oranjecomité in Scharendijke heeft er genoeg van. De festiviteiten van dit jaar nemen de huidige vrijwilligers nog voor hun rekening, maar daar na vinden zij dat anderen de kar moeten trekken. „We gaan er nog één keer vol te genaan, maar dan is voor ons het werk af. We roepen daarom nu al enthousiastelingen op het stokje over te nemen", schrijft het comi té op zijn website. Het comité wil de nieuwe vrijwilligers op weg hel pen, maar voelt zich niet meer ge roepen de organisatie op zich te nemen. Het comité is daar zeer be slist in. Melden zich geen nieuwe lingen aan, dan betekent dat het einde van Koninginnedag en de kerstboomverbranding in Scharen dijke. Het besluit is nu bekend ge maakt omdat Koninginnedag weer in de belangstelling staat. door Lilian Dominicus KRUININGEN - Vijf van de zeven ho recagelegenheden die in de nacht van vrijdag op zaterdag in de ge meente Reimerswaal zijn gecontro leerd hebben een boete gekregen voor overtreden van het rookver bod. Het gaat om horecagelegenheden in de dorpen Rilland, Krabbendij- ke, Hansweert en Yerseke. Eén van de gedupeerden is Pieter Harms, ei genaar van het Stations Koffiehuis, in Krabbendijke ook wel gewoon 'Pieter' genoemd. Kastelein Harms vindt het systeem niet kloppen. „Waarom beboet je de rokers niet, in plaats van degene die het roken toestaat?" Een tijdlang had Harms wel een rookpotje op de bar staan, maar dat heeft hij afgeschaft toen de re gels voor kleine cafés zonder perso neel soepeler werden. Harms: „Met 84 vierkante meter, waarvan de bar zelf een substantieel deel vormt, dacht ik dat het wel goed zat. Maar de ruimte waar de klan ten niet kunnen komen, telt bij na der inzien ook mee. En dus kom ik over de zeventig vierkante me ter uit." Harms beraadt zich nog over de toekomst van zijn horecazaak. „Want dit wordt op den duur heel duur. De eerste boete is 600 euro, maar de volgende al 1200 en de derde 2400 euro." De controles afgelopen weekeinde in de gemeente Reimerswaal wer den uitgevoerd door de Nederland se Voedsel en Warenautoriteit. De controles vonden plaats tussen 22.00 uur vrijdagavond en 02.15 uur zaterdagochtend. De contro leurs kregen assistentie van de poli tie Zeeland. maandag 16 april 2012 Tijdens de Toeristendagen in Zierikzee is de parkeer druk op de stad zeer hoog. Zeker als het regenachtig weer is. Er wordt verwezen naar terreinen buiten het centrum en in de binnenstad wordt het bonnenboekje vaak tevoorschijn gehaald.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 46