Bedrijven Renesse mogen uitbreiden SCHOUWEN-DUIVELAND Eigen plek Bruse skateboarders 13 Verseput: 'Zoveel mogelijk maatwerk in bestemmingsplan Kop van Schouwen' Insluipers gaan er vandoor met sieraden Man (25) opgepakt voor huiselijk geweld Portier bedreigd aan de Grote Markt almanak Smartphone MAANDAG 16 april 2012 PZC Minder parkeerboetes inZierikzee 14 door Ton van den Nouweland renesse - Tegen de uitbreiding van tuincentrum Life Garden in Renesse is op het gebied van ruim telijke ordening geen bezwaar. Ook de aanleg van een parkeerter rein naast meelfabriek Krijger is le gaal. Dat zijn enkele punten uit het nieuwe bestemmingsplan Kop van Schouwen. Krijger legt de parkeer plaats aan op eigen terrein. De grond was verhuurd aan Vakantie park Schouwen dat er caravans op had staan. Krijger heeft: in het nieu we plan een geluidszone van vijf tig meter rond het bedrijf Het zijn niet louter positieve ont wikkelingen die in het ont- werp-bestemmingsplan worden vermeld. Zo weigert het gemeente bestuur een woonbestemming voor twee dienstwoningen bij een recreatiebedrijf aan de Hogeweg in Burgh-Haamstede. De huizen zijn inmiddels verkocht aan particulie ren, maar in het bestemmingsplan blijven het dienstwoningen. Een geluidwerende afscheiding tussen camping en huizen zou het pro bleem op kunnen lossen. Nu bedrijventerrein Duinzoom tussen Renesse en Burgh-Haamste- de vol is, kunnen er in de Schouw- se Westhoek geen nieuwe bedrij ven meer bij komen. In het plan is verder de nachtbewa king in strandpaviljoens gelegali seerd. Wethouder Ad Verseput: „Via een gedoogregeling mocht er al overnacht worden in strandpa viljoens. Die situatie hebben we nu gelegaliseerd." Dat geldt ook voor het dakterras van Beachclub Perry's aan de Brouwersdam. Tot zo ver de nieuwe ontwikkelin gen. Het leeuwendeel van het be stemmingsplan bestaat uit de be schrijving v^n bestaande situaties. Het bezoek aan natuurgebieden neemt toe, met name buiten het zomerseizoen. Daarom is een aan tal conserverende maatregelen op genomen. Zo krijgen de 29 hout wallen in het gebied een bescherm de status. „Bestemmingsplan Kop van Schou wen behoort samen met het plan Buitengebied tot de grootste be stemmingsplannen. Het opstellen ervan was een gigantische klus. We hebben zo veel mogelijk gepro beerd maatwerk te leveren", aldus wethouder Verseput. Het nieuwe plan ligt vanaf van daag ter inzage in het gemeente huis. In het derde kwartaal vol gend jaar treedt het in werking. BRUINISSE - De jeugd van Bruinisse is sinds za terdag officieel in het bezit van een halfpipe. In het parkje aan de Deltastraat werd de skate- baan onder grote belangstelling geopend door de mini-Miss Visserijdagen. Om te voor komen dat zijn werk werd beklad, legde graffi ti-artiest Martijn uit Middelburg pas vrijdaga vond de laatste hand aan zijn spuitwerk: het kleurrijke 'I love Bru' bijvoorbeeld. De half pipe stond eerder in Zierikzee. De dorpsraad haalde het ding naar Bruinisse nadat uit een enquête was gebleken dat er daar meer be langstelling voor was. Na de opening met de monstraties BMX en skateboard was er voor iedereen frietjes met snacks. foto Dirk-Jan Cjeltema ZIERIKZEE Insluipers hebben zaterdag tussen 18.00 en 20.30 uur in een onbe waakt ogenblik sieraden meegeno men uit een huis aan de Miereweg in Zierikzee. De bewoners waren thuis. Dezelfde avond meldde een getuige dat drie vrouwen en een man waren binnengedrongen in de woning van een 94-jarige vrouw in de Magnoliastraat in Nieuwerkerk. Er is niets gestolen. DREISCHOR In zijn woning aan de Moggestraat in Dreischor is zaterdagavond een 25-jarige man aangehouden. Volgens een woordvoerster van de politie Zeeland wordt hij verdacht van verbaal geweld jegens zijn huis genote. Zij zou bang van hem zijn geworden en de politie hebben ge beld. Het incident gebeurde zater dag rond 23.45 uur. De man zit vast in een politiecel in Torentijd. GOES De politie Zeeland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag rond half drie op de Grote Markt in Goes een 23-jarige man aangehou den wegens bedreiging. De Goesenaar zou een portier van een horecagelegenheid aan de Gro te Markt hebben bedreigd. De da der is aangehouden en overge bracht naar Torentijd in Middel- burg. Tip? redactie@pzc.nl Die 60-plusser uit Middelburg is net met pensioen. Om bij de tijd te blij ven denkt hij over de aanschaf van een smartphone. „Die gaan het hele maal worden, denk ik. Over een jaar of tien zie je niemand meer met een 'gewone' telefoon", zegt hij wijselijk. De man, die nog steeds niet snapt hoe hij met zijn oude mobieltje een simpele sms verstuurt, praat enthou siast verder. „Bovendien, al mijn vrienden hebben er ook al één. Die smartphones zijn echt heel handig hoor." Zeker die app's, daar kun je zo veel mee. „Maar als ik dan zo'n app op mijn telefoon wil", vraagt hij aan zijn kinderen, „moet ik die dan gaan kopen bij de Apple-winkel hier op de Markt?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45