zeeland 13 Zeeland Seaports blijft terughoudend 'Ritthems gebied zorgt niet voor natuurherstel' 'Borsele 2, nee' heft zich op Amber Hietkamp naar landelijke finale voorlezen Spookkoe op A58 maandag 16 april 2012 'Bleker weet dat de Zeeuwen dit nooit accepteren. Zo kan hij toch ontpoideren en zijn handen in onschuld wassen.' 'Als je dit doet, loopt het Welzinge- gebied gewoon vol water. Je krijgt daar geen getijdengebied met eb en vloed.' Friedy Geeve, voorzitter dorpscomité Ritthem Golfvereniging Reymerswaal moet in het plan van Bleker het 25 hectare grote golfterrein bij Bath prijsgeven. Kosten onbekend. foto Willem Mieras Havenbedrijf Zeeland Seaports is sceptisch over de nieuwste va riant voor het na- tuurherstel in de Westerschelde. De claim die staats secretaris Bleker legt op een deel van de Schorerpolder en het Wel- zingegebied, gaat niet vergezeld van garanties voor de economi sche ontwikkelingen in Vlissin- gen-Oost. In zijn brief aan de Tweede Kamer wees Bleker er vrijdag nadrukke lijk op dat het gebruik van het ge bied bij Ritthem voor natuurher- stel de compensatie voor een Wes terschelde Container Terminal niet in de weg hoeft te staan. De staatssecretaris verkleint daarvoor zijn aanspraak op de Schorerpol der met 26 ha. Zeeland Seaports wil voor die compensatie evenwel veel meer ruimte achter de hand hebben. Bleker herhaalt in zijn brief dat Zeeland kan blijven rekenen op steun van het Rijk voor de WCT en andere economische ontwikke lingen. Directeur Hans van der Hart van Zeeland Seaports: „Daar heb ik tot nu toe nog maar weinig van gemerkt." Hij is dan ook be nieuwd naar het gesprek met een vertegenwoordiger van het minis terie van EL&I die vandaag bij Zee land Seaports op bezoek komt. Het Vlaamse parlementslid Annick De Ridder van de liberale partij Open VLD kan wel met de nieuwe oplossing van Bleker uit de voeten. Dat wil zeggen als de Europese Commissie en de natuur beschermingsorganisaties zich er niet tegen verzetten en als er voor Vlaanderen geen meerkosten aan verbonden zijn. Daarmee onder schrijft ze de eerste reactie van de Vlaamse regering. De Statenfractie van Groen- Links denkt dat Bleker be zig is met een politiek spelletje, schrijft ze in een brief aan commissaris van de koningin Karla Peijs: „Bleker weet dat de Zeeuwen dit besluit nooit kunnen accepteren. Dat geeft hem de gele genheid dan te zeggen 'aan mij heeft het niet gelegen, maar ja die lastige Zeeuwen houden ook nooit op'. Zo kan hij de Hedwige ontpoi deren en zijn handen in onschuld wassen." De Statenfractie stelt dat het kabi net handelt in strijd met het re geerakkoord en de provincie en twee gemeenten heeft gepasseerd door 'op eigen houtje gebieden aan te wijzen'. GroenLinks vindt dat Bleker in de statenvergadering van 20 april maar eens tekst en uit leg moet geven. De 'boerenorganisatie' ZLTO be treurt het kabinetsbesluit om een deel van de Hertogin Hedwigepol- der onder water te zetten. De ZLTO vindt dat te gemakkelijk naar het middel 'ontpoideren' wordt gegrepen. door Maurits Sep Staatssecretaris Bleker kan het dan wel willen en den ken, maar het Welzingege- bied bij Ritthem kan onmogelijk bijdragen aan natuurherstel in de Westerschelde. Dat schrijft het dorpscomité Ritthem in een brief aan de Tweede Kamer. Het Welzingegebied - links van de weg tussen Ritthem en het Sloege- bied - heeft namelijk nooit deel uitgemaakt van het stroomgebied van de Westerschelde. H^t be hoort tot het oud-land van Wal cheren en ligt 2,5 meter lager dan de Schorerpolder, die tussen het Welzingegebied en de Westerschel de ligt en in de plannen van Ble ker ook ontpolderd moet worden. „Als je dit doet, loopt het Welzin gegebied gewoon vol water. Je krijgt daar geen getijdengebied met eb en vloed", verklaart voorzit ter Friedy Geeve. Om dat toch voor elkaar te krijgen, moet veel meer geld geïnvesteerd worden dan Bleker nu verwacht, voorspelt hij. Bovendien zijn het Welzin gegebied en de Schorerpolder eer der aangewezen voor natuurcom pensatie voor de aanleg van de WCT door Zeeland Seaports. Daar is het dorpscomité het wel mee eens. „Wij zijn niet tegen ontpoi deren, wel tegen dit compromis", stelt Geeve. Daarom legt het dorpscomité een alternatief voor aan de Tweede Ka mer. Daarin is de Braak man-Noord deels opgenomen. Geeve: „Omdat diverse onderzoe kers hebben vastgesteld dat dat een goed gebied zou zijn voor na tuurherstel." Ook de Hedwigepol- der (voor de helft), Appelzak, slik ken bij Hulst, platen bij Ossenisse én de eigen Schorerpolder bij Rit them staan in dat alternatief. Dorpscomitévoorzitter Friedy Geeve in de Schorerpolder.foto Lex de Meester Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Beiastingdienst BORSSELE - Het actiecomité 'Borsse- le 2, nee' stopt. De doelen zijn be reikt, liet secretaris Petroesjka Sterk van het comité zaterdag we ten. Energiebedrijven Delta en Es- sent hebben zoals bekend geen plannen meer om in Borssele een tweede kerncentrale te bouwen. Het comité was een samenwer kingsverband van politieke par tijen en milieuorganisaties. Het be stond twee jaar en organiseerde dertig acties, waarvan die in Mid delburg op 16 maart 2011 de groot ste was. In de Zeeuwse hoofdstad protesteerden toen driehonderd mensen tegen kernenergie. mmmwtfmmmmwwimmmmimmmBmimi MIDDELBURG - Amber Hietkamp van basisschool de Wilgenhof in Middelburg is zaterdag de Zeeuw se voorleeskampioen van 2012 ge worden. Ze kreeg tijdens de provinciale fi nale in de Zeeuwse Bibliotheek de hoogste waardering van de jury. Tweede werd Anouk Wolters uit Scharendijke en derde Jan-Corné van der Wekken uit Kapelle. Am ber Hietkamp bindt 23 mei in Utrecht tijdens de landelijke finale de strijd aan met de andere provin ciale voorleeskampioenen. Amber Hietkamp ARNEMUIDEN - Een koe heeft gister middag om 17.15 uur op de A58 bij Amemuiden een gevaarlijke situa tie veroorzaakt. De koe rende in te genovergestelde richting tussen de rijdende auto's door. Omdat het dier in de richting van Middelburg liep, heeft de politie de A58 vanaf die kant even afgesloten. Een ande re koe zorgde tegelijkertijd verder op op een landweggetje ook voor problemen. Beide dieren zijn ge vangen en staan weer in de wei. Dat heeft de politie gemeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3