Frans Bevers blijft leider sport 139 Sören de Witte blijft ongeslagen bij TTCM Joey Grochal houdt rapidzege in Goes Van de Ven achtste Wielerzege Vader Nederlands korfbalteam oefent in Arnemuiden maandag 16 april 2012 'In de eerste divisie komen we teams tegen die volle bak trainen en dat is iets dat wij twintig jaar geleden deden' Mare Hackenberg, speler van Arnemuiden door Kim 't Hooft MIDDELBURC - De tafeltennissers van TTC Middelburg hebben zich in de derde divisie zo goed als vei lig gespeeld na een gelijkspel tegen het Schiedamse Scyedam 3. In de eigen Zandkuil bleef Sören de Wit te ongeslagen al was zijn overwin ning op de geroutineerde Kees de Koning in vijf games een moeiza me. Emiel de Rijke tekende voor twee punten. Hij versloeg Paul de Graaf en zette in een tactisch goe de wedstrijd de moegestreden ver dediger Luc Janssen opzij. Michel Sperling kwam niet tot een over winning, maar was tegen Janssen met 12-10 in de vijfde game erg dichtbij. De jongens van TTC Middelburg boekten een keurige 7-3-overwin- ning op het Geleense Kluis 2. Mi- quel de Witte revancheerde zich voor twee nederlagen in de uit wedstrijd en bleef nu ongeslagen. Mathijs Claus liet weer zien dat hij progressie blijft maken en klopte Camille Coumans en Eline Gelder man. Jordin Heijens zorgde met een overwinning op Gelderman voor het zevende punt. Volgende week speelt het team tegen de di recte concurrent voor plaats twee, Getavé waarmee ze nu gelijk staan in de stand. Het eerste jongens team van Scaldina verloor met 7-3 verloren van Scyedam In de hoofdklasse kon TTC Middel burg 3 niet voor een stunt zorgen na de nederlaag in de eerste halve finale van vorige week. Er werden zes punten gehaald waar er zeven waren vereist. Thomas Groene- woud bleef tegen Never Despair 3 ongeslagen. Jeroen Louws won tweemaal. Kristian Davidse kwam niet tot een overwinning. Smash '76 wacht nog een spannen de laatste wedstrijd in de strijd om behoud. Er werd met 6-4 verloren van Tios. Anné van Dijke won tweemaal en Harm Westdorp kwam eenmaal tot scoren. EMMEN HOUFFALIZE langs de scholen, maar in. Arne muiden kiezen de meesten toch voor voetbal en korfbal. Mijn twee zoontjes vinden tafeltennis best leuk, maar ze zitten allebei wel op voetbal. Ach, we zijn redelijk op leeftijd, maar we hebben er nog veel plezier in en dat blijft de ba sis." Bij SAR blijft het team voor vol gend seizoen ook intact. Simone de Klerk woont tegenwoordig in Ede, maar blijft haar club trouw. En Dennis Verdurmen en Johan 't Hooft knopen er ook nog een sei zoen aan vast.De Zeeuws-Vlaam- se ploeg zal dan waarschijnlijk wel een treetje lager moeten spelen. De 8-2-nederlaag tegen Arnemui den vergrootte de zorgen. „We hadden gehoopt dat bij Arnemui den na het binnenhalen van het vijfde punt de scherpte er een beet je vanaf zou zijn, maar dat was niet het geval", zei Simone de Klerk. „En daar kwam nog bij dat ook ik mijn dag niet had." Bij SAR is de hoop voor de toe komst gevestigd op de jeugd. „We hebben net zo'n moeilijke periode als Arnemuiden gehad", zei Johan 't Hooft, „maar er zit weer wat groei in. En in de breedte hebben we best veel teams. Negen ploegen is voor tafeltennisbegrippen veel. Maar zolang er zich nog geen nieu we mensen aandienen, gaan wij nog wel door. We hebben het on derling heel leuk met elkaar." door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL - Aan de kop van de eredi visie driebanden veranderde giste ren niets doordat de biljarters van Frans Bevers en TOW.NL/MCR beide met 8-0 wonnen. De andere Zeeuwse vertegenwoordiger, Mar tens Cleaning, verraste aangenaam met eveneens een 8-o-zege bij Be- rendhaus Groep/Horeca. DKM Tools, in Sluiskil de tegen stander van Frans Bevers werd voorafgaand aan het duel gekwalifi ceerd als een lastige ploeg. Die ge dachte kon al snel na het begin worden opgeborgen. Jean Paul de Bruijn gaf een slecht spelende Frank Martens al snel het nakijken met klein seriewerk en dat maakte de Tilburger al heel vlug tot een moedeloos man. De Bruijn vond het best en bleef gretig tot zijn laat ste bal en won in 29 beurten. De Bruijn: „Het was goed. Ik heb weinig weggeven en mijn kansen benut. Bovendien bleef ik goed ge concentreerd." Op de andere tafel trok Ad Broe ders fel van leer tegen Glenn Hof man, maar was al gauw weer uitge blust. Dat was kenmerkend voor het hele DKM-team waarvoor de competitie net iets te lang lijkt te duren. Het waren gisteren nogal eens hardlopers en zoals zo vaak waren dat ook nu doodlopers. Hof man hoefde niet eens goed te spe len om toch ruim te winnen. Caudron schrok niet van de ope ningsserie van Kurt Ceulemans en antwoordde met series van negen en vijf Gedaan was het met de lo kaalhouder van Mister 100 in Lier en Caudron snelde in 23 beurten naar de meet. Ook Jan Arnouts leek snode plannen te hebben te gen Peter de Backer, maar ook hier was na dertien beurten de lont al uit het kruitvat. Eindstand: 8-0. In de strijd om de andere play-off- plaatsen stijgt de spanning met de week. Ai Biljarts speelde gelijk en zag DBL Holland Mineraal langszij komen. Snellen Recycling lijkt overal buiten te vallen. Na het mis sen van de bekerfinale staan nu ook de play-offs op de tocht' na een remise tegen Hatrans/Twente. Martens Cleaning doet de laatste weken van zich spreken. Na een ge lijkspel tegen Snellen en winst op Hatrans volgde nu een 8-o-over- winning op Berendhaus Groep dat hierdoor definitief afdaalt naar de eerste divisie. Al voor de pauze werd duidelijk dat Martens was ge komen om te winnen. Kay de Zwart en Henk Habraken wonnen royaal hun partij en legden zo de basis voor een mooi resultaat. Na de thee had Martin Spoormans op vallend weinig moeite met de Duitse kopman Thorsten Frings. Good old Raymond Ceulemans moest heel hard werken voor zijn punten en de winst, maar hij red de het net: 49-50. Motorcrossster Nancy van de Ven finishte gisteren tweemaal in de top tien bij het Open NK in Em- men. In de klasse 85CC grqte wielen kwam ze tweemaal als negende over de streep, goed voor de acht ste plaats in het dagklassement. In de tweede manche hoopte ze op meer, maar een kapotte bril gooide roet in het eten. Carsten Goedege- buure (Yerseke) werd 24e. Milan Vader van ATB Team X-Tre- me heeft de open klasse gewonnen van de wereldbekerwedstrijd in het Belgische Houffalize. Voor de tweedejaars nieuweling uit Middel burg betekende het zijn zesde over winning in zes wedstrijden. Vader was te jong om aan de we reldbekerwedstrijd mee te doen en deed daarom mee in de open klas- MIDDELBURG Dinsdag 24 april speelt het Neder lands korfbalteam een vrienschap- pelijke wedstrijd tegen een Wal- cherse selectie. Het duel is om 20.00 uur in de Arnemuidse sport hal De Blikken. Ko Crucq zal dat ge legenheidsteam samenstellen uit spelers van Fortis, TOP, Swift en Ondo. Hij maakt komende week de namen bekend. Oranje zou in het najaar van 2011 in de voorbereiding op het WK in China al naar Zee land komen. Toen werd op het laat ste moment een streep door het duel gehaald. Die wedstrijd wordt nu 'ingehaald'.De laatste keer dat het Nederlands team in Zeeland ac tief was, was in 2007. Toen won Oranje in Middelburg met 26-14 van de Zeeuwse selectie. Ï5S3&SSSSmmmimsm door Roeland Alders GOES - Joey Grochal van de Goese schaakvereniging heeft: het Open Zeeuws kampioenschap rapidscha- ken op zijn naam geschreven. Hij had weliswaar evenveel punten als Henrik Porte, maar de weerstands- punten spraken in zijn voordeel. Derde werd Willy Meulblok. Hans Groffen was de favoriet, maar verslikte zich al snel: in de tweede ronde waar Willy Meul blok zijn tegenstander was. Gro chal profiteerde van de misstap van de HWP-speler en ook Hen- rik Porte ging voorbij Groffen op de ranglijst. Daarna verloor Porte van Grochal, maar kreeg hij met het nodige fortuin het punt ca deau van Groffen die zich pardoes mat liet zetten in een straal verlo ren stelling voor Porte. Desondanks leek Grochal regel recht op de toernooiwinst af te ste venen, maar tegen Michael Wise kwam de Goesenaar verrassend niet verder dan remise. Hierdoor bleef het tot het einde spannend, omdat Porte in Grochals kielzog bleef In de laatste ronde deed Por te wat hij moest doen door te win nen van Robin Bosters. Grochal moest alle zeilen bijzetten tegen Groffen. De partij eindigde onbe slist waardoor Porte en Grochal beiden zeven punten hadden be haald. Uiteindelijk bleek Grochal net een half weerstandspuntje meer te heb ben, waardoor hij de titel greep. Porte moest tevreden zijn met een tweede plaats, terwijl Willy Meul blok verrassend derde werd. Mi chael Wise won de prijs voor de beste speler met een rating onder de 1800. Joost van Eenennaam werd de beste jeugdspeler. Het kampioensteam van Arnemuiden. Van links naar rechts: Jeroen de Heide, Riny Kasse en Mare Hackenberg. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 39