sport 137 Zonnefleur springt super Claudia witte wint DZK speelt het spel slim met merrie Charlette Steven Ovaa sterkste op thuiscircuit Geervliet is na 28 jaar record op rugslag kwijt Joeri Kasper sterk in Ronde van Bruinisse Zuinige zege voor vrouwen Smerdiek Vincent Bol grijpt zege in klasse L2 -J maandag 16 april 2012 Swift probeert balbezit te houden. zat 'm in kleine dingen. Een kwar tier lang had Stormvogels zicht op een beter resultaat, maar de ploeg kon niet doorpakken. Scores Stormvogels: Elmar Gabriëlse 3, Arjen Schoe en Linda de Witte 2, Niek Pee.ne 1. Togo-Seolto 13-7: Na twee slechte optredens was de thuisploeg greti ger dan Seolto. De Vlissingers kwa men na rust stevig opzetten (6-5), maar kregen de aansluitingstreffer foto Lex de Meester er net niet in. Scores Togo: Marten Postema 6, Niek Meerman 5, Janneke de Wit en Anouk Hazelaar 1 Scores Seolto: Ralf Dourlein 3, Timme Provoost 2, Jolanda Kerkhof en Rozan- ne Westveer 1 DSO-KVK 15-10: Scores KVK: Yvonne Joziasse, Sander Slabbekoorn en Lenn- art Volkers 2, Koen Volkers, Jeroen Quist, Wibo Nieuwdorp en Saskia Ruijs- sens. door Herman Heuvink VLISSINGEN - Steven Ovaa uit Oost-Souburg toonde zich de sterk ste motorcrosser tijdens een wed strijd op het Sloehaven-circuit. Op dit circuit werd een gemengde wedstrijd verreden, die meetelde voor de titel in het district West. De 21-jarige Suzuki-coureur stapte dit seizoen over van de MX 2 naar de zwaardere machines in de Open Klasse. Het was zijn eerste overwinning sinds zijn overstap. De tegenstand kwam vooral van plaatsgenoot Jeffrey van Kempen. In de MX 1 moest Erik van der Wekken uit Zierikzee de dagwinst laten aan Yoeri de Pee uit Nieuwer- kerlc aan den IJssel. Beiden boek ten hetzelfde resultaat, maar de Schouwenaar werd tweede in de tweede heat. Verder domineerden vooral de Zeeuwen in de MX 2-tweetaktklas- se. Zo schreef Guido Boone uit Oost-Souburg beide manches op zijn naam. Bart Kuzee (Waarde) werd verrassend tweede met een vierde en derde plaats in de man ches. Henry de Rijke uit Stavenis- se kende een prima tweede man che met een tweede plaats. Door zijn zevende plaats in de eerste reeks viel de Honda-coureur met een vierde plaats in de dagklasse ring buiten het het podium. Bij de 65 cc grote wielen schreef Luc Verboom (Lewedorp) beide manches op zijn naam. Hij moest vooral afrekenen met de Belg Brent van Delft en Luca Dhanis uit Terneuzen. De gebroeders Van de Ketterij uit Vlissingen kwamen op het podium bij de 65 Cc. .Troy werd tweede bij de grote wielen en zijn bijna drie jaar jongere broer Dailey derde bij de kleine wielen. De in Vlissingen geboren en nu in Zoetermeer wonende Nick Huis- zoon liet zien het crossen nog niet verleerd te zijn. Hij won bij de MX 2 viertakten. Mykel van de Goor (Vlissingen) en Leo van der Cingel (Oosterland) werden tweede en derde bij de ve teranen. ANTWERPEN Tijdens zwemkampioenschappen in Antwerpen heeft Marloes van der Vlies gisteren het 28 jaar oude Zeeuws record op de 50 meter rug slag verbeterd. De zwemster van De Zeeuwse Kust (DZK) liet een tijd van 33.12 se conden noteren. Het leverde haar de eerste plaats op bij de titelstrijd. Het oud record stond op naam van Rianne Geervliet. Zij kwam 28 jaar geleden op de rug slag tot een tijd van 33.50 secon den. BRUINISSE Vorige week in Nisse had wielren ner Johnny van der Klooster zijn nieuw gedrukte visitekaartje al weer afgegeven. In het Zuid-Beve- landse dorp heerste de Lewedorper als een grootvorst en won op fraaie wijze. In Bruinisse leek het zater dag weer op een Van der Kloos ter-show uit te draaien, maar na zo wat de gehele wedstrijd aan de lei ding gereden te hebben, werd hem in de finale de voet dwars gezet door Joeri Kasper uit Wemeldinge. Hij won met kleine voorsprong. AMERSFOORT Titelkandidaat Smerdiek boekte za terdag een magere 3-0-overwin- ning op het al gedegradeerde CJW uit Amersfoort. De ploeg van trai ner Servaas Brouwer kwam na acht minuten op voorsprong dank zij Corina Luijks. Zij verdubbelde vlak voor rust de score, 0-2. Na rust lukte het alleen Sharona Tieleman een doelpunt te maken. „Wij heb ben onze plicht gedaan, maar we blijven afhankelijk van Barend- recht. Het verschil is één punt, dus het kan nog", aldus Brouwer. OUDDORP Bij de dressuurcompetitie om de Rabobank Stimulanstrofee in Oud dorp zegevierde Vincent Bol in de klasse L2. De ruiter uit Nieuwland behaalde met vosruin De Kroo's Vip 63,67 procent. De prijs voor de beste combinatie van de dag ging naar Emma van den Hooven met VME Barabas. De amazone uit Koudekerke stuurde de Flemmingh-zoon met 66,32 pro cent naar de zege in Zi. De Wal- cherse combinatie bleef Moniek van Dijk bijna twee procent voor. MIDDELBURG - De waterpoloërs van De Zeeuwse Kust (DZK) won nen in de vierde klasse met 12-8 van Hellasglana. Hellasglana-DZK 8-12: Tot 2-2 ging het gelijk op, maar daarna kreeg de frustratie bij de Limburg se thuisclub de overhand. DZK profiteerde optimaal en liep in de tweede periode uit naar een 3-7-voorsprong. De wedstrijd was gelopen. Hellasglana ging hard spe len, maar DZK bleef rustig. Scores DZK: Sjoerd Leijnse 4, Martijn Mechielsen 3, Robin Juranek en Bas Me- chielsen 2 en Jasper Rouwendal 1. De TrefFers-DZK 9-12: De DZK-vrouwen hadden een goede start en namen een 0-3-voor- sprong in eerste periode. Daarna volgde er een leuke spannende wedstrijd waarin De Treffers goed tegenstand bood. In de derde pe riode was het opnieuw DZK dat het spel maakte. Het gevolg was een 3-8-voorsprong. In de laatste periode werd het bij 6-11 nog even spannend. De Treffers kwam zelfs terug tot 9-11, maar DZK scoorde in de laatste minuut de 9-12 en won dik verdiend. DZK doet hierdoor nog mee om de titel en zal in de laatste wed strijd over twee weken tegen Aqua- migos moeten winnen om kam pioen te worden. Scores DZK: Joyce Piek en Lois van den Berg 3, Maranda van IJK 2 en Ro- wena de Kok, Yentl Geelhoedt, Chelsea Schild en Silvia Crielaard allen 1. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Het gro te aantal deelnemers, onder wie in ternational Vincent Voorn, en de goede prestaties zorgden zaterdag in Nieuw- en Sint Joosland voor een fraaie opening van het Zeeuws seizoen outdoor springen. Met de overwinningen van Anne- mijn Harten met Sukabumi in klas se M, de zege van Bert Verseput met Zonnefleur in L en Robin Ubaghs met Zemo's Bentley als beste in B eisten de Zeeuwen in Stal de Kroo een dominerende rol op. In klasse Z ging de zege naar de Brabantse Noëlle van der Velde met Quita. In een bloedstollende rit vloog Noëlle van de Velde met Quite Easy-dochter Quita in 36,22 secon den over het Walcherse parkoers. Naar later bleek, gooide de combi natie uit Rijsbergen hiermee de deur voor de concurrentie in het slot. In fraaie stijl stuurde Vincent Voorn de hengst Audi's Wizard van de Silverhoeve foutloos rond. De international uit Dinteloord kwam met Lupicor-zoon ruim zes tellen te kort voor de zege.Wilma Stouten, de laatste starter, haalde met Stouten's Zidane nog alles uit de kast, aar met de tijd van 40,89 moest de amazone uit Serooskerke met de Chin Chin-zoon genoegen nemen met de tweede stek. Met twintig van de ruim vijftig deelnemers in de barrage bleek het niveau in klasse L hoog. Als eerste starter bracht Jan de Visser uit Woensdrecht met Diamant Day met een foutloze rit in 38,92 het spel op de wagen. Nadiene Doosjen toonde zich met Azzuro een halve tel sneller. Daar mee leek het voor de amazone uit Zuiddorpe met de Polydox-zoon kat in het bakkie. Maar het venijn zat voor de Zeeuw-Vlaamse combi natie in de staart. Het was 'de dood of de gladiolen' voor Bert Verseput met Zonnefleur. Het wer den de gladiolen. De bouwonder nemer uit Burgh-Haamstede toon de zich met Flemmingh-dochter met 37,12 overtuigend de snelste. Bert Verseput was na afloop van de wedstrijd vol lof over de mer rie. „Zonnefleur sprong super", zei hij. „Ze dacht goed mee in het par koers en wilde geen fout maken. En dan te bedenken dat ze dres- suurgericht is gefokt.". In de klasse B maakten de combi naties voor het eerst kennis met de nieuwe beoordelingcriteria. Hierin bepalen de punten voor de rijstijl (grondtempo, aanrijden van de hindernis alsmede de houding en zit van de ruiter) voor een be langrijk deel de rangschikking. Robin Ubaghs uit Nieuw- en Sint Joosland was met de Concor- de-zoon Zemo's Bentley met 77,5 punten de beste. door Lucien Roelandt VLISSINGEN - Dressuuramazone Claudia Witte schreef zaterdag met de merrie Charlette de Steke- tee Mode Gouden Ruif-competitie van ruiterclub De Scheldestad op haar naam. Terwijl de nummers twee tot en met vier met een ver schil van slechts één procent tegen elkaar aanschurkten, sloeg de ama zone uit Vrouwenpolder met de Briar-dochter een gat van ruim vijf procent met haar naaste bela ger Amy Zoutendijk uit Koudeker ke. Een maand geleden behaalde Clau dia Witte met Charlette de Zeeuw se indoortitel in Li. Zij beweerde toen dat Charlette klaar was voor de overstap naar L2. Met twee over winningen in de strijd om de dag prijzen bewees Claudia in manege de Scheldestad haar gelijk. In de warmloopronde eiste de combina tie met 66,33 procent het oranje erelint op. In de herkansing toon de ze zich met 66 procent de bes te. Amy Denayere uit Vlissingen eindigde, met respectievelijk 65,33 en 64,33 procent, in beide proeven als tweede. Amy Zoutendijk van het organise rende Scheldestad leek met de ruin Vilnius het gouden kleinood in eigen huis te houden. Met 66,66 procent was Zoutendijk met de In- doctro-zoon in de eerste proef van Li de beste. Maar in de tweede proef reikte de combinatie uit Kou dekerke met 64 procent niet ver der dan de derde stek en kwam er een einde aan de hoop op eindze ge. Zoutendijks clubgenote Lindsay Oudeman eiste met de Corland-afstammeling Cocolicous met 66,33 procent in deze proef de zege op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 37