Vlissingen kan Goes zijn wil niet opleggen 321 sport Terneuzen kan de koffers al bijna pakken Zeelandia Middelburg lijdt achtste nederlaag Joossens bezorgt MZVC in blessuretijd de winst 4 maandag 16 april 2012 door Bob Maes MIDDELBURG - Terneuzen kan zo goed als zeker afscheid nemen van de eerste klasse van het zondag voetbal. Gisteren werd er met 6-0 kansloos verloren van Brabantia. Concurrenten WSC en Rood Wit kwamen wél tot winst. De ploeg van trainer Henk Ottens werd van begin af aan onder druk gezet in Eindhoven. Na een kwar tier schoot Michel Leon Payo Bra bantia dan ook op voorsprong. Ver dediger Roel Alberti veroorzaakte in de tweede helft een strafschop, die door Bart van Limpt werd ver zilverd. Via nog tweemaal Van Limpt, Carsley Mathilda en Nick Tielemans liepen de Brabanders simpel uit naar een 6-o-overwin- ning. Het gemis van vijf spelers deed zich voelen bij Terneuzen. Assis tent-trainer Tom Nieuwelink: „We hebben een smalle selectie, we kunnen niemand missen." Komen de zondag tegen Geldrop kan trai ner Henk Ottens wel over een vrij wel fitte selectie beschikken. Over het belang van dat duel bestaat geen twijfel: Terneuzen moet win nen, anders kan de ploeg het verge ten. Met nog drie duels te gaan, is het gat met de nacompetitieplaat- sen vijf punten. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Zeelandia Middel burg leed in de derde klasse A van het zondagvoetbal de achtste ne derlaag van het seizoen. In Et- ten-Leur won Internos met 1-0. Internos-Zeelandia Middelburg 1-0: Hoewel Internos met de wind in de rug begon, was het Zeelan dia Middelburg dat de thuisploeg het vuur na aan de schenen legde. Na een aantal goede aanvallen over en weer gingen beide ploegen zonder te scoren de rust in. In de 48e minuut kreeg Internos een vrije trap en via Danny van Nijnat- ten werd het 1-0. Internos ging daarna op jacht naar de 2-0, maar die bleef uit. Een Middelburgse ge lijkmaker zat er niet meer in. SC Gastel - HW24 1-2: HW'24 leek een moeilijke middag te krij gen toen de thuisploeg al na twee minuten op 1-0 kwam. De ploeg uit Hulst kwam tien minuten voor rust op 1-1. Een afgeslagen bal van de keeper kwam voor de voeten van Mamix van Sonsbeek die raak schoot. In de tweede helft was HW'24 veel sterker en had de ploeg ook het meeste balbezit. Uit een corner van Dennis Buijs kopte Job Inghels zijn ploeg naar de tien de seizoenszege. Axel - Alliance 2-4: Via Kjell Van- derhaegen kwam de kampioen op 1-0, maar Mounir El Allouchi schoot Alliance langszij. Kenny Raaymakers zette Axel opnieuw op voorsprong. Na een donder- speech in de rust gaf Alliance in de tweede helft vol gas. Salim Boutaghmass maakte er 2-2 van. In de 70e en 75e minuut beslisten Fouad Makhout en Tim Wezen beek met hun goals het duel. „Na rust toonden mijn spelers geen tweehonderprocent inzet, die van Alliance wel", aldus Axel-trainer Michel Leonhart. RIA W. - Unitas'30 1-1: Via Jordy Bollaart kwam Ria W op een 0-1-achterstand. Unitas'30 lag daar na lange tijd op koers om de zege uit het vuur te slepen, maar diep in de tweede helft maakte Ria W toch nog gelijk. Een vrije trap werd snel genomen door Gerben de Blaeij. Hij zette Tim van Herre- weghe aan het werk die voor de goal Kenneth Okorly vond. fvCÖï-Vi';, Sfc Vlissingen behaalde in de dubbele ontmoeting met Goes vier punten. Cisteren werd het 1-1 en in Goes 0-1. De derby tussen Vlissingen en Goes in de eerste klasse van het zondagvoetbal eindigt in een te recht 1-1-gelijkspel. Daarmee schiet Vlissingen weinig op. De titelkansen van de Walchenaren zijn verkeken. Ook een periodeti- tel wordt een lastig verhaal. door René van Stee VLISSINGEN - De strafschopstip was gestolen en de cornervlaggen van het Vlissingse hoofdveld waren voorafgaand aan de derby Vlissin- gen-Goes thuisbezorgd bij de in Oost-Souburg woonachtige Goes-trainer Gérard de Nooijer. Dit waren meteen ook de scher mutselingen die gisteren voor de meeste opwinding zorgden rond een sportief, maar beslist niet hoogstaand duel tussen beide eer steklassers. De 1-1-eindstand was een terechte afspiegeling van de spelverhoudin- gen. Zowel De Nooijer als Vlissin- gen-trainer Karl Vergouwen kon le ven met die uitslag. „Ik vond ons voor de rust wel de betere ploeg", zei De Nooijer. „Onze snelle jon gens voorin maakten goed gebruik van de ruimte die er aan de zijkan ten lag. Ook in de counter waren we levensgevaarlijk." Goes had in de zevende minuut echter een slippertje van Joan van Belzen nodig om op voorsprong te komen. De Vlissingen-goalie leek een ogenschijnlijk ongevaarlijke diepe bal uit de lucht te plukken. Buiten zijn doelgebied werd hij echter fel op de huid gezeten door Goes-spits Yves Nyemb. Van Bel zen kreeg de bal niet onder contro le, waarna Nyemb Kyle Doesburg een niet te missen kans bood. Vlissingen had moeite met het compacte spel en de snelle tegen stoten van Goes. Niettemin knok te de ploeg van Vergouwen zich in de wedstrijd. Meteen na de rust kwam de beloning voor die inzet. Arjan Human legde een diepe bal panklaar voor Jonathan Constan- cia, die op zijn beurt onderuitging na een overtreding van Goes-ver- dediger Thomas van den Houten. Björn Langeveld schoot de toege kende strafschop binnen: 1-1. Vergouwen had gekozen voor een 4-4-2-concept, omdat de abomina bele staat van het veld fatsoenlijk combinatievoetbal onmogelijk maakte. „De felle wind maakte het extra moeilijk. Daarom was het de bedoeling om snel onze spitsen te bereiken en op het middenveld tij dig bij te sluiten", verklaarde de Vlissingen-trainer. Echt grote mogelijkheden leverde die tactiek niet op, mede ook dank zij goed defensief werk van Goes. Na de rust speelde Vlissingen als nog met drie aanvallers. Ook zette de ploeg sneller druk, waardoor de Karakteristiek bezoekers het lastiger kregen. Na ruim een uur spelen was Lange veld wederom dicht bij een treffer. Een strak schot, op aangeven van Arjan Human, ging echter rake lings over. „Na die strafschop vlak na de rust waren we het een minuut of twin tig inderdaad even kwijt", gaf De Nooijer toe. „Aan de andere kant slaagden we er toch nog in om vier goéde mogelijkheden te schep pen", refereerde hij meteen aan kansen voor onder anderen Ray Kroon, Nyemb en Doesburg. Echt ontbranden deed het duel nooit. Goes, dat al een periodetitel op zak heeft, richt zich op de na- competitie. Vlissingen, dat als be langrijke titelkandidaat gold, heeft nog van alles te winnen. Het kam pioenschap is echter uit beeld en ook het binfienhalen van een pe riodetitel wordt nog een lastige klus. Daarom was Vergouwen gis teren gebrand op een zege. „De veronderstelling dat alleen de eer op het spel stond, deel ik niet. Inte gendeel. We doen er alles aan om zo hoog mogelijk te eindigen. Wel licht doen we op die manier toch nog mee voor een prijs." Vlissingen-Goes 1-1 (1-0). 7. Kyle Doesburg 0-1, 47. Björn Langeveld 1 -1Scheidsrechter: P. van Turen- hout (Gorinchem). Gele kaart: Thijs van den Dries (Goes). Aantal toeschouwers: 450. Vlissingen: Van Belzen; Van Has selt, Verwest, Van der Kaap, Mar- tien; Ragut (85. Van Geersdaele), Langeveld; Constancia (90. Uranie), Mallie; Coban, Human (82. S. Bou- zambou). Goes: Lentink; De Punder, Van Lei den, Tawkif, Van den Houten; Van den Dries (90. Tran), Paardekoo- per, Van As (59. De Craene); Does burg, Nyemb, Kroon. door Robin Hamelink MIDDELBURG - De strijd om het kampioensschap in de vierde klas se A van het zaterdagvoetbal blijft ongemeen spannend. Zowel Spui als Wemeldinge won met 0-1 bij respectievelijk Apollo'69 en Vlis singen. MZVC versloeg Colijns- plaatse Boys met 3-2. Vlissingen-Wemeldinge 0-1: Een spannende wedstrijd, maar We meldinge was wel de betere ploeg. Na een goed uitgespeelde aanval kon Dennis Wisse een voorzet tot doelpunt promoveren. In de twee de helft verzuimde Wemeldinge de score uit te breiden. Vlissingen raakte nog de lat, maar de drie punten gingen mee naar Wemel dinge. MZVC-Colijnsplaatse Boys 3-2: Al snel kwam 'Colijn' op voor sprong. Dave Bout was er als de kippen bij om een rebound bin nen te knallen. Patrick Joossens trok de stand weer in evenwicht. Na een half uur was Joossens snel ler dan de keeper en maakte hij 2-1. Vlak na rust schoot Bertus Zoe- teweij de 2-2 binnen. 'Colijn' raak te de lat in blessuretijd en uit de te genaanval zorgde Joossens voor een 3-2-eindstand. De karakteristieken van de overige wedstrijden zijn: Apollo'69-Spui 0-1 (0-1). Kevin de Roode 0-1. (strafschop). Wolfaartsdijk-Kruiningen 4-2 (2-1). Erik de Kok 1-0, Thijmen van der Baan 2-0, Wouter Veerhoek 2-1, Matthijs van Liere 2-2, Wilfred van den Dries 3-2 en 4-2. Borssele-Lewedorpse Boys 1-1 (0-1). Robin Huiskens 0-1 en Stefan Boon man 1-1. SVD-Waarde 1-1 (0-1). Corne van Lie re 0-1 en Ewout de Graaf 1-1. Alle aandacht voor de bal bij de wedstrijd tussen Zeeland Sport en Hulsterloo (zwart shirt). foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 32