Oostkapelle verovert de koppositie sport 131 Van Gorsel is plaag voor DFS LEK IEMINGS maandag 16 april 2012 Van de elf thuiswedstrijden in de hoofdklasse B won Hoek er dit seizoen vijf met 1 -0. 'Als Kozakken Boys vroeg had gescoord, waren we waarschijnlijk kansloos geweest' Hoek-doelman Jordi de Jonghe door Klaas Verspoor Onder het toeziend oog van Kozakken Boys-aanvaller Richie Basoski (achter) haalt Tim de Meersman uit. De Belgische middenvelder boekte met Hoek een kostbare zege, waardoor de ploeg in de race blijft voor de derde periode. foto Peter Nicolai zestien punten. Hoek en Kloetinge volgen, met drie punten achter stand. Drie wedstrijden winnen is dus de enige opdracht voor Hoek. Het lijkt geen onmogelijke opgave, met thuiswedstrijden tegen Achil les Veen en Zwaluwen en een uit- duel met Nieuw-Lekkerland. Drie clubs uit het rechterrijtje, die met de strijdlust die Hoek tegen Kozak ken Boys liet zien verslagen moe ten kunnen worden. door Robin Hamelink MIDDELBURG - Het blijft spannend in de derde klasse A van het zater dagvoetbal. Koploper VCK speelde' met 3-3 gelijk bij De Noormannen. Doordat Oostkapelle met 3-2 won van Veere heeft die club nu de lei ding in handen. Heinkenszand ver loor met 3-0 bij AZW. De strijd onderin blijft ongemeen span nend. Bevelanders verloor met 5-1 van Arendskerke en Hoedekensker- ke was kansloos tegen De Meeu wen: 0-4. Domburg pakte drie punten bij Nieuwiand: 0-1. Oostkapelle-Veere 3-2: De thuis ploeg kwam snel op voorsprong via Huib Bimmel. Harold Vermeu len liet de 2-0 aantekenen. Een scheidsrechterswissel legde de par tij even stil, maar direct in de twee de helft tilde Wouter Verduijn de score naar 3-0. Veere begon goed te voetballen en kwam terug tot 3-1 dankzij Robin de Rijke. In de blessuretijd werd het nog spannen der toen Edwin van Tatenhove de 3-2 maakte. Hier bleef het bij en Oostkapelle is op doelsaldo de nieuwe koploper. De Noormannen-VCK 3-3: Een mooie en spannende wedstrijd die ook in 6-6 had kunnen eindigen. Menno de Nooijer bracht de thuis ploeg op 1-0. Vervolgens miste Ste fan Wielemaker een strafschop voor VCK. Merijn Dek maakte niet veel later wel 1-1. Mark Min- derhoud en Niels Dominicus til den de stand naar 3-1. Sander Goorsenberg verkleinde de achter stand en via een doelpunt van Martin Hage werd het zelfs nog 3-3- Hoedekenskerke-De Meeuwen 0-4: De ploeg uit Zoutelande was veel beter en maakt nog steeds kans op de titel. Na een kwartier schoot Vincenzo Lorello raak uit een strafschop. Kevin Janse teken de voor de 0-2 met een lage schui ver. Lorello had er zin en schoot ook nog een vrije trap in het vijan dige doel: 0-3. Met zijn derde van de middag bezorgde Lorello zijn ploeg een mooie zege. Nieuwland-Domburg 0-1: Een ge- lijkopgaande wedstrijd werd in de 80e minuut beslist door een doel punt van Chiel Maranus. In het rommelige duel kregen beide ploe gen genoeg kansen. Domburg speelde zich veilig en Nieuwiand mag zich nog niet veilig wanen. De karakteristieken van de overige wedstrijden zijn: AZW-Heinkenszand 3-0 (2-0). Bert Apperlo 1-0, Corne Langendoen 2-0 en Michiel Standaert 3-0. Domburg is na 1-0-zege op Nieuwiand zekere van lijfsbehoud in de derde klasse Bevelanders-Arendskerke 1-5 (0-3). Eigen doelpunt 0-1, Gijs van Koeverin- ge 0-2, Michel Harinck 0-3 en 0-4, Leo Koole 1-4 en Frank Davidse 1-5. DERDE KLASSE B WHS-The Gunners 2-1 (1-0). Arvin de Witte 1 -0, Pieter Lindhout 2-0 en Chee- diem Kloe 2-1. Krabbendijke-MZC'11 1-4 (0-2). Tho mas Vos 0-1, Frank Kristelijn 0-2, Mar- tijn van Grunsven 0-3 en 1-4 en Danny Weber 1-3. DHV-Tholense Boys 4-1 (2-0). Dennis Kortsmit 1 -0, Thomas van der Wal 2-0, Thierry Kortsmit 3-0, Elias Mourigh 4-0 en Koen Nieuwkoop 4-1. Seolto-Kapelle 0-1 (0-0). Sjoerd Ziels- tra 0-1 Vosmeer-Rillandia 1-3 (1-2). Moham med El Jilali 1-0, Kees van Oosten 1-1, Marco Minnaard 1-2 en Bud Asschman 1-3. SVG-Noad'67 1-3 (0-1). Lars Steijn 0-1, Jeroen Verwijs 0-2, Roy van Splun- ter 0-3 en Jack Gitz 1-3. MIDDELBURG - Arnemuiden heeft in de tweede klasse E van het za terdagvoetbal na een 4-0-zege op Internos nog steeds uitzicht op deelname aan de nacompetitie. Serooskerke boekte een verrassen de maar verdiende 2-1-zege op Klundert en Dauwendaele won met 5-1 bij hekkensluiter DFS. Arnemuiden -Internos 4-0: Vas te doelman Bennie de Looff haak te tijdens de warming-up gebles seerd af en daardoor keepte aanval ler Marc van Haneghem het hele duel. Hij hield de nul en had een tweetal goede reddingen in huis. Voor rust stak de paal, bij een in zet van Internos, hem nog wel de helpende hand toe. Arnemuiden kwam in de eerste helft via Patrick Siereveld, die scoorde vanaf der tien meter, al op een i-o-voor- sprong. In de tweede helft kreeg de thuis ploeg, na een overtreding op Mar co Moerland, een strafschop die door Serge Nothen werd verzil verd. Via Davy Schroevers werd het daarna 3-0 en Marinus Baas maakte er vervolgens nog 4-0 van. DFS-FC Dauwendaele 1-5: Het was eigenlijk DFS tegen Peter van Gorsel, want hij verzorgde in zijn eentje de totale doelpuntenproduc tie van Dauwendaele! DFS toonde in het veld niet de juiste instelling en leek met het hoofd al in de der de klasse. Dauwendaele maakte daar gretig gebruik van. Tussen de tiende en de veertiende minuut tilde Van Gorsel met een zuivere hattrick de stand naar 0-3. In de 31e minuut deed Julius Bliek namens DFS wel wat terug. In de 72e minuut en vlak voor tijd passeerde Van Gor sel doelman Verboom nog twee keer. Serooskerke-Klundert 2-1: Een dikverziende zege voor Seroosker ke, dat in de verdedigers en met na me Renco Francke een sterk blok had! Via Alex Jobse kreeg Serooskerke voor rust twee aardige kansen, maar één keer redde doelman Thierry Aarts en één keer mikte de spits over. De eerste kans voor Klundert leverde in de 39e minuut via Leon Hollemans de 0-1 op. In de 49e minuut kopte Marlo Janis- se uit een corner van Alex de Vis ser de 1-1 binnen. Tien minuten la ter bezorgde Jasper Wilderom de bal bij Janisse, die de bal niet goed raakte maar desondanks toch voor de 2-1 wist te zorgen. De grootste kans was daarna ook nog voor Serooskerke, maar Alex de Visser schoot op de lat. Duiveland - Terneuzense Boys 3-2 (2-2). Dennie Ie Comte 1-0, Marco Faassen 1-1 en 2-2, Randy van Over- meeren (e.d.) 2-1, Wesley Goud 3-2. Rode kaart: Eddy van der Hooft (trainer Terneuzense Boys). Yerseke - Nieuwdorp 1-3 (0-1). Mar tin Smaardijk 0-1,1-2 en 1-3, Bart van Steveninck 1-1. SSV'65 - Bruse Boys 3-2 (2-2). Dome- nique van den Berge 0-1 en 1-2, René Zwamborn 1-1, Mitchell van Belzen (strafschop) 2-2, Pim Bruins 3-2. Dinteloord - Zwaluwe 3-0 (1-0). Wil lem van de Wegen 1-0, Casey Boluijt 2-0, Davy van Merriënboer (strafschop) 3-0. leuzensa Glas' Jt Biesbroeck ïransport Hoek ij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 31