sport 129 Vedette Mosop lost verwachtingen niet in rr Gebroken dromen Jtgp ijl Zandvoort: uitwaaien, zonnebaden en shoppen in Haarlem! Historisch Amersfoort: shoppen, fiet sen over de Heuvelrug en Spakenburg bezoeken! 79,50 maandag 16 april 2012 'Ik vrees dat ik het achter het net vis. Het doel is om mezelf altijd te verbeteren. Dat heb ik gedaan' Koen Raymaekers mist op een haar na deelname aan de Spelen door Marco Knippen ROTTERDAM - Hij was binnenge haald als de vedette, als de atleet van kaliber die Rotterdam weer op de marathonkaart moest gaan zet ten. Veertien jaar nadat de Maas stad het wereldrecord aan Berlijn was kwijtgeraakt, had Moses Mo sop de topscore weer aan Rotter dam moeten teruggeven. De Keni- aan slaagde gisteren geenszins in deze opdracht - sterker, zelfs met de overwinning ging hij niet aan de haal. Het was een hard gelag voor de or ganisatie, maar bovenal voor de be oogde hoofdrolspeler wiens reputa tie een deuk opliep. Want meer nog dan de financiële aderlating - alleen al voor het wereldrecord was een premie van 350.000 dollar uitgeloofd - gold de gestrande mis sie als een sportieve tegenvaller. Met een ongekende triomftocht had Mosop uitzending naar de Spe len willen afdwingen. Of hij er komende zomer in Lon den bij zal zijn, is nu zeer de vraag. Mosop is niet alleen overgeleverd aan de grillen van de Keniaanse bond, maar hij is ook afhankelijk van de prestaties van zijn landgeno ten die zich vandaag in Boston en komende zondag in Londen nog in de kijker kunnen lopen. De kans dat hij met zijn eindtijd van 2.05,02 uur volgende week op de seizoens ranglijst niet tot de beste drie atle ten van zijn land behoort, geldt als een reële mogelijkheid. Een afwimpeling doorkruist zijn ambities voor de korte termijn. Want naast het (gemiste) wereldre cord in Rotterdam heeft Mosop, vo rig jaar in Boston nog goed voor de niet officieel erkende hitnotering van 2.03.06 uur, dit seizoen zijn zin nen gezet op de olympische titel. Bij de Spelen wil hij in de voetspo ren treden van de vorig jaar onder verdachte omstandigheden omge komen Samuel Wanjiru. Niet al leen om een eerbetoon te brengen aan de eerste Keniaan die vier jaar geleden in Peking olympisch mara thongoud kreeg omhangen, maar tevens om de suprematie van het Oost-Afrikaanse land op het ko ningsnummer van de wegatletiek te onderstrepen. Dat het allerminst zeker is dat de regeerperiode van de Kenianen in 2011 voortduurt, illustreerde de uit slag in Rotterdam. De uiteindelijk als derde geëindigde Mosop werd niet door een landgenoot afge- De Coolsingel was gistermiddag een boulevard van gebroken dro men. Niet alleen de aanval op het mannenwereldrecord strandde, ook mondde de Nederlandse jacht op olympische startbewijzen in een desillusie uit. Koen Raymae- kers en Miranda Boonstra kwa men een fractie tekort voor deelna me aan de Spelen in Londen ko mende zomer. Raymaekers snelde naar 2.10.35 uur, terwijl Boonstra tot 2.27.32 kwam. Het tweetal te kende daarmee voor een persoon lijk record, maar voldeed met hun eindtijd niet aan de door NOCNSF gehanteerde eis: 2.10.00 respectievelijk 2.27,24 uur. Hoewel het Salamonsoordeel niet meteen werd uitgesproken, lijkt het een utopie dat er clementie zal worden verleend. De sportkoepel is normaliter onvermurwbaar, om dat het precendentwerking wil voorkomen. Vier jaar geleden vormden Yvonne Hak en Robert Lathouwers nog de voornaamste slachtoffers van het strikte toela tingsbeleid. Destijds benaderde Hak op de 800 meter de norm tot op driehonderdste van een secon de, terwijl Lathouwers op hetzelf de onderdeel op vijfhonderdste tel bleef steken. Hoewel de kloof cen- timeterwerk betrof, werd voor hen geen uitzonderingspositie ge schapen. Het zal nu niet anders zijn. troefd, maar verloor van twee Ethi- opiërs: Yemane Adhane (2.04,48 uur) en Getu Feleke (2.04,49). Die hegemonie past in de actuele trend, want het buurland van Ke nia heeft in de eerste maanden van dit jaar de aartsrivaal immers over vleugeld. Zowel bij de mannen als vrouwen voert een Ethiopiër de jaarranglijst aan. Ook wordt de mondiale top tien door deze hardloopnatie gedo mineerd. Bij de mannen is Ayele Abshero de gevierde held (2.04,23), terwijl Tiki Gelana zich gisteren tot kopvrouw promoveerde. In Rot terdam reikte zij tot een parkoersre cord van 2.18,57 uur. Gelana is nu de op drie na snelste vrouw ooit, hetgeen een pleister op de organisa torische wond was. In het gezellige Zandvoort aan Zee ligt Best Western Palace Hotel direct aan de boulevard. Uw hotelkamer (aan de landzijde) is klein, maar comfortabel ingericht en van alle gemakken voorzien. Vanuit het restaurant heeft u prachtig uitzicht op zee. Verder is er een zonnig terras en een Sushi Lounge bar aan de boulevard. Het voormalige vis sersdorp heeft een sfeervol centrum en een leuke boulevard. Een dagje Haarlem is een echte aanrader. Met de trein bent u er in 10 minuten. Even de natuur in? Het prachtige natuurreservaat De Kennemer Duinen is ideaal voor het maken van een mooie fiets- of wandeltocht. Inhoud: 2 X overnachting in een landzijde kamer, 2 x uitgebreid ontbijtbuffet, 1 x een lunch bij Brasserie L'Anders in Haarlem, 1 x 3-gangen diner op de dag van aankomst, Entreekaarten voor Holland Casino, Plattegrond van Zandvoort Haarlem Adviesprijs 159,00 Lezersprijs* 109,- *Prijs p.p. o.b.v. een 2-persoonskamer, excl. toeristenbelasting a 2,55 p.p.p.n. Toeslag bij aankomst op vrijdag en zaterdag: 20,00 p.p. Parkeerkosten 11,50 p.n. Reserveringkosten: 7,50 per boeking. Geldig t/m 31 oktober 2012, m.u.v. feestdagen w w Nico Rosberg rijdt aan kop in de Grand Prix van China. Zijn teamgenoot bij Mercedes Michael Schumacher volgt op gepaste afstand. foto Diego Azubel/EPA Amersfoort is een mooie oude vestingstad met kronkelende straten en steegjes, leuke winkeltjes, verfijnde restaurants en bijzondere muurhuizen. Een aanrader is een bezoek aan het Mondriaanhuis of Stadsbrouwerij de Drie Ringen. Net buiten de stad begint de prachtige natuur van de Utrechtse Heuvelrug. Hier kunt u schitterende tochten maken. Vergeet niet om een bezoek te brengen aan Spakenburg, met de klederdracht en de historische botters in de oude haven. Natuurlijk koopt u hier ook een lekker visje. U mag overnachten in het prachtige Golden Tulip Hotel Amersfoort. Gelegen tussen de bossen, aan de rand van Amersfoort is dit hotel een heerlijk plek om tot rust te komen. Uw comfortabele kamer is van alle gemakken voorzien. Er is een goed restaurant, een gezellige bar en een heerlijk terras aanwezig. Inhoud: 2 x overnachting in een comfortkamer, 2 x uitgebreid ontbijtbuffet, 1 x 3-gangendiner, Wandelroutes, Knooppuntfietsroutes (o.a. langs de Leusderheide en naar Spakenburg), Stadsgids Amersfoort. Adviesprijs 129,00 Lezersprijs* *Prijs p.p. o.b.v. een 2-persoonskamer, incl. toeristenbelasting. Reserveringkosten: 7,50 per boeking. Geldig t/m 31 december 2012, m.u.v. feestdagen. Meer informatie en boeken Ga naar onze webwinkel of neem telefonisch contact op met Marrea Hotelarrangementen op telefoonnummer 0571-277744 ïringkoste Marrea botelarrangemenren www.pzc.nl/webwinkel categorie reizen (hotelovernachtingen)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29