281 sport Schletterer kan niet blij zijn met p.r. in marathon Rosberg breekt de ban voor Mercedes Tomy Staal wint vijf kilometer Moreno eindwinnaar in Ronde van Castilië Waterpolosters veel te sterk voor Brazilië Olympische droom Miillenberg voorbij Geen olympisch ticket voor Elena Timina Wozniacki verrassend onderuit tegen Kerber maandag 16 april 2012 Yemane Adhane uit Ethiopië zegeviert voor zijn landgenoot Getu Feleke in de marathon van Rotterdam. Bij.de vrouwen reikte de Ethiopische winnares Tiki Gelana tot een parkoersrecord van 2.18.57. foto Vincent Jannink MIDDELBURG - Tal van Zeeuwse at leten liepen gisteren de marathon van Rotterdam binnen de drie uur. Drievoudig Kustmarathonwin- naar Sébastiën Schletterer bleef net binnen de 2.25. Hij passeerde in 2.24.54 de streep op de Coolsin- gel en werd 55e. De Middelburger verbeterde zijn persoonlijk record met een mi nuutje, maar was daarmee niet te vreden. „Op de training ging het steeds beter. Ik ben vertrokken met een tijd van 2.20 in m'n ach terhoofd. Maar woensdag kreeg ik buikgriep, waardoor ik niet ge noeg koolhydraten kon opslaan. Ik ben teleurgesteld. Dat ik 49 secon den van m'n p.r. heb afgehaald is een klein pleistertje op de wond. Ik was vierde Nederlander en eer ste Zeeuw. Maar daar doe ik het niet voor. Ik weet gewoon dat ik een stuk sneller kan en daar gaat het me om." Michel Schrier voltooide zijn eer ste marathon in 2.28.15 en werd 74e. De Vlissinger liep tot 35 kilo meter in het groepje van Miranda Boonstra, die op jacht was op de li miet voor Londen: 2.27.24. „Toen viel het groepje uit elkaar en kreeg mmmmmmmmmmoMmmeissmmimmm ROTTERDAM In de schaduw van de marathon van Rotterdam leverden twee Zeeuwse junioren uitstekende pres taties. Van de 1939 deelnemers op de vijf kilometer finishte Tommy Staal (AV'56) als eerste in een tijd van 15.33. Dat komt neer op een ge middelde snelheid van 19,293 km/uur. De tweede plaats ging naar Neal Bouterse (Dynamica) in 15.56. Een mooie opsteker voor Staal, die twee weken geleden in de Parelloop van Brunssum Bouter se nog voor moest laten gaan. SEGOVIA Luis Leon Sanchez heeft Rabobank niet aan de eindzege in de Ronde van Castilië en Leon kunnen hel pen. De Spanjaard verloor gisteren in de derde en laatste etappe veel tijd en arriveerde pas als 33e in de aankomstplaats Segovia. Sanchez moest de leiderstrui afstaan aan zijn landgenoot Javier Moreno (Mo- vistar). Moreno zat in de kopgroep en spurtte na de rit over 173,5 kilo meter naar de tweede plaats. De Pa- namees Yelko Gomez (Caja Rural) won de sprint van de kopgroep. TRIËST De Nederlandse waterpolosters zijn gisteren zeer overtuigend be gonnen aan het olympisch kwalifi catietoernooi in het Italiaanse Triëst. De regerend olympisch kam pioen deklasseerde Brazilië met 23-4. Nederland speelt vandaag de twee de wedstrijd tegen Canada. Ka- zachstan en Griekenland zijn de an dere tegenstanders in de poule. In totaal zijn er in Triëst vier tickets te verdienen voor de Spelen in Lon den. ik het moeilijk. Ik had natuurlijk nog iets harder gewild, maar dit was het maximale." Andere Zeeuwen onder de drie uur: Niels Goudzwaard (Zierikzee) 2.43.00, Lous Wondergem (Middel burg) 2.46.10, John Ravia (Zierik zee) 2.52.20, Sjacco Joziasse (Koude- kerke) 2.57.26, Edwin van Alphen (Koudekerke) 2.58.02, Jan de Wil de (AV'56) 2.58.35, Frédéric Eliette (Vlissingen (2.59.54). Vele Zeeuw en verbeterden hun p.r.. Dennis Plessius uit 's-Heer Arendskerke was een van hen. Hij noteerde 3.18.55, bijna zes minuten sneller dan zijn vorige p.r. In de marathon van Wenen ver beterde Rian Flikweert uit Middel burg haar p.r. met dik negen minu ten. Ze noteerde 3.33.43. Robert Ca rol was de snelste Zeeuw. De Mid delburger kwam tot een tijd van 3.18.59. In totaal hepen negen Zeeuwen de hele marathon. Overige uitslagen: Piet Moes 3.29.49, Harold Duvekot 3.33.17, John Gue- quièrre 3.38.26, Boy Saija 3.55.08, Hans de Nooijer 3.57.41, Jan Bostelaar 3.59.36, Henk Kortlever 5.29.53 Halve marathon: John Davidse 1.50.50, Jack van Aspert 1.53.17. TRABZON De olympische droom van bokser Peter Müllenberg is gisteravond in Turkije uiteen gespat De 24-jarige Tukker ging in de eerste ronde van het olympisch kwalificatietoernooi in Trabzon onderuit. De viervoudi ge nationaal kampioen verloor in de klasse tot 81 kilogram nipt op punten van de Italiaan Simone Fio- ri: 10-9. Door die snelle uitschake ling kan alleen Nouchka Fontijn zich bij de WK komende maand in China nog namens Nederland plaatsen voor Londen 2012. LUXEMBURG Tafeltennisster Elena Timina heeft bij het Europese Olympisch kwalifi catietoernooi in Luxemburg geen olympisch ticket kunnen bemachti gen voor Nederland. Dat had de deelname van een Oranje-equipe in Londen al zeker kunnen stellen. Li Jiao en Li Jie zijn individueel al gekwalificeerd. Timina werd door de Wit-Russi- sche Veronika Pavlovitsj naar de laatste herkansing verwezen. Daar in verloor zij meteen van haar voor malige landgenote Oxana Fadejeva. KOPENHAGEN De Duitse tennisster Angelique Kerber heeft gisteren verrassend het toernooi van Kopenhagen op haar naam geschreven. Kerber was in de finale te sterk voor de Deen se titelverdedigster Caroline Woz niacki: 6-4 6-4. Het betekende voor Wozniacki, voormalig nummer één van de wereld, haar eerste ne derlaag ooit op het toernooi in de Deense hoofdstad. De tennisster uit Odense was in 2010 en 2011 de beste in Kopenha gen. door Hans Leber SJANGHAI - De laatste keer dat een Mercedes een Grand Prix won, was op 11 september 1955 ,in Mon- za. Bijna 57 jaar na de Argentijn Juan Manuel Fangio won gisteren de Duitser Nico Rosberg in Sjang hai opnieuw met een Mercedes. Het was in het derde jaar van de nieuwe Duitse renstal de eerste ze ge- Tussen 1955 en 2010 deed Merce des niet aan autoracen. In 1955 ver oorzaakte een Mercedes-coureur, de Fransman Pierre Levegh, in zijn Mercedes 300 SLR een ramp die zijn weerga in de autosport niet kent. Tijdens de 24 uur van Le Mans boorde zijn wagen zich in een aarden wal, waardoor niet al leen Levegh zelf maar ook meerde re auto-onderdelen, zoals de mo tor, het publiek in werden geslin gerd. De magnesiumlegering waar van de carrosserie was gebouwd, veroorzaakte een groot vuur. Le vegh zelf (gebroken schedel) en maar liefst 83 toeschouwers von den de dood. Meer dan honderd raakten gewond. Sinds de terugkeer van Mercedes eind 2009, toen Brawn GP werd overgenomen, is Nico Rosberg steeds beter gaan rijden. Aan de zij de van zevenvoudig wereldkampi oen Michael Schumacher was zo iets niet gemakkelijk, maar de jon gere van de twee liet de eerste twee seizoenen zijn beroemde teamgenoot doorgaans achter zich. Dit jaar echter leken de rollen om gedraaid. Tót dit weekeinde. Ros berg (pole) startte samen met Schumacher vanaf de eerste rij, omdat de als tweede gekwalificeer de Lewis Hamilton (McLaren-Mer cedes) vijf plaatsen terug werd ge zet als straf voor het wisselen van zijn versnellingsbak. De beste auto van vorig jaar bleek ook in China tekort te komen. Mark Webber kwalificeerde zich met zijn Red Buil als zesde en wereldkampioen Sebastian Vettel slechts als elfde. Terwijl achter hem enorme race- drukte heerste, reed Rosberg onbe dreigd zijn eerste Fi-zege naar huis. Dat had hij tevoren niet ge dacht, toen hij nog zei dat een po- Ie voor de Mercedes al wel moge lijk was, maar een zege nog niet. Daarvoor sleten de banden vol gens hem te snel. Maar juist dat probleem hadden de Duitsers gis teren goed onder controle. Nico Rosberg (26) is de zoon van voormalig wereldkampioen For mule 1 Keke Rosberg uit Finland. Hij nam de nationaliteit van zijn moeder aan: de Duitse. Hij werd in 2010 drie keer derde voor Merce des en eindigde in 2008 voor Willi ams ook al een keer derde. Mocht blijken dat de bandenproblemen structureel uit de wereld zijn, dan zou de Mercedes wel eens een voorname titelkandidaat kunnen zijn naast McLaren-Mercedes, het team dat de Duitse autonaam in 1995 al terugbracht op de grid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 28