Zelena winnaar poëzieprijs zeeland 117 mmo 't Mooie stadje Axel zeeland in de vorige eeuw Illustratoren Ingrid en Dieter Schubert in de Drukkerij MAANDAG 16 APRIL maandag 16 april 2012 Een nieuwe opgave uit de collectie kaarten en foto's van Hans Lindenbergh. Onze vraag: waar is deze foto genomen? We zijn nieuwsgierig naar de locatie en lezen graag anekdotes of verhalen over deze plek. Stuur uw oplossingen naar: redactie@pzc.nl of stuur een brief naar de PZC, postbus 91, 4330 AB Middelburg. Drie inzenders van goede antwoorden ontvangen een waardebon. ogelwaarde, Lamswaar- de, Grijpskerke, Temeu- zen en Hoofdplaat kwa men allemaal voorbij als mogelijke oplossin gen voor de raadkaart van vorige week. Maar die plaatsen zijn het al lemaal niet. „De foto is genomen in ons mooie stadje Axel", meldt mevrouw Bolleman-Dekker uit die plaats. En zij heeft het bij het rechte eind. De foto is genomen in de Walstraat met aan de rechter kant de rooms-katholieke school en op de achtergrond de rooms-ka- tholieke kerk. Mevrouw Asselman-Verbraeken uit Middelburg denkt dat de foto genomen is voor de Tweede We reldoorlog. „Na de oorlog is er een nieuwe lagere school gebouwd tus sen de oude school en de kerk. In de jaren vijftig zat ik op deze nieu we Antoniusschool. De oude school was toen een kleuterschool/verenigingsgebouw (Gezellenhuis genaamd). We had den hier gymnastiekles en in de weekenden werden er dansavon den georganiseerd." Vaste inzen der C.F Stevense uit Middelburg denkt dat de nieuw school eerder werd gebouwd, namelijk in het jaar 1931. „Nu staat er een nieuwe school aan het Oud-Oosteinde en is de oude school in gebruik als moskee", zo zegt hij. Ria de Bruijn-Maas uit Axel vertelt ons dat ze in 1941 geboren is in het kleine huisje wat links voor op de foto te zien is, net als haar broer Ronald in 1943. „Ons adres was in dertijd Armendijk 2 en na de oor log, na de bouw van de Ruyter- straat, werd ons adres Walstraat 82. Het grote huis aan de linker kant staat er nog, maar 'ons huisje' werd afgebroken en er kwam een nieuw huis voor in de plaats." Mevrouw Bolleman-Dekker weet zich nog meer te herinneren. „Aan de linkerkant is een rijtje huizen te zien en een bakkerij. De bakke rij zit er nu nog. Daarnaast was een wei waar met Koninginnedag spelletjes werden gedaan." Winnaars: L Asselman-Verbraeken uit Middelburg; K. van Dorst uit Sas van Gent en Jvan Drongelen uit Axel. Leek! Verdwaald tussen drie verre provincies leek het, sporen van een wijk in aan bouw Ik stapte uit naast de greppel ook de wind kwam aanzetten Samen liepen we naar Wilg 5. Ik kocht er oude radio's die 's avonds stukjes middengolf bin nenkregen via de gaten van mijn dragende hand. MIDDELBURG - De illustratoren In grid en Dieter Schubert bezoeken morgen boekhandel de Drukkerij in Middelburg. Het tweetal maakt al meer dan der tig jaar samen prentenboeken. Bij voorbeeld over 'Platvoetje, Woeste Willem, Beer en Egel' en hun nieuwste held 'Quibus'. Ingrid en Dieter Schubert groeiden op in Duitsland, maar verhuisden naar Nederland omdat ze een beurs kre gen voor de Rietveld Academie in Amsterdam. Het eerste prenten boek dat zij samen maakten, kwam eigenlijk voort uit een grap je: het zoontje van vrienden was elke avond bang voor een leeuw onder zijn bed. Maar wat is erger dan een leeuw? Een krokodil. Bo vendien past die beter onder een bed. Zo ontstond het prentenboek Er ligt een krokodil onder mijn bed! Voor het bezoek van de twee illus tratoren zijn twee klassen van ba sisschool Cederhof in Middelburg uitgenodigd, maar ook andere be zoekers zijn welkom. De eerste' groep begint om 9.30 uur, de twee de om 10.45 uur. Rustig plaste ik in de greppel, ge hurkt) terwijl alles van mij wegvloei de van radiogolf tot graskammende wind Er was geen licht meer in het katten- oog, de zon durfde te vertrekken de halte waar ik de radio's losliet was recht en waaks de nieuwbouwwijk onaf genoeg voor vandaag Een bus trok me als een suikerbiet uit het land Met dit gedicht'heeft Ilona Zelena zaterdagmiddag de Maerlant Poëzieprijs Cees van Liere reikt de prijs uit aan Ilona Zelena. 2012 gewonnen in het kerkje van Kats. Naast Zelena waren de geno mineerden Hans Fortuin, Anders Schinkel, John van der Drift en Jea- net Kingma. Alle vijf gedichten zijn door de dichters zelf voorge dragen. Ook de andere werken die in de bundel van de derde Maer- foto Willem Mieras lant Poëzieprijs worden opgeno men, werden voorgedragen. Ze werden afgewisseld met pianomu ziek van Erik Hoogenboom. Het thema van dit jaar was 'Sporen'. De bundel zal vrijdag 17 augustus bij de opening van Kunstspoor 2012 worden gepresenteerd. Staat je woning te koop of ben je toe aan een nieuw interieur? Volg een workshop bij 'AL in the house' zodat je zelf aan de slag kunt gaan! Wil je jouw huis inrichten met een interieur en kleuren waar jij blij van wordt en die bij jou passen? Of wil je je woning zelf verkoopklaar maken? Je krijgt deskundig advies tijdens een middag- of avondworkshop 'interieur- of verkoopstyling' bij 'AL in the house' in Middelburg. Inclusief moodboard, drankjes en wat lekkers!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17