'Vertrouwen in Domburg' Het maken van streekdracht 141 zeeland Bekendmaking Verkeersbesluit 'Niet aan de zijlijn maar meehelpen' maandag 16 april 2012 1 W Jannet Verboom, wijkverpleegkundige 'In overleg met de klant spreken door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Hij blijft onvermin derd enthousiast over het golfbaan project aan de westkant van Dom burg. Projectontwikkelaar Ko van Garderen ziet nog steeds brood in zijn plannen. De uitbreiding van de golfbaan van negen naar achttien holes gaat wat hem betreft gepaard met de bouw van 36 luxe villa's, 30 appar tementen en een vijfsterren hotel. „Maar", geeft hij nadrukkelijk aan, „het is dat het om Domburg gaat. Dat is de reden waarom ik nog steeds enthousiast blijf. Na al die jaren. De badplaats Domburg blijft goed. Zeker in de hogere prijsklas se is de markt daar aantrekkelijk." Volgens Van Garderen is de uitvoe ring van het plan nog nooit zo dichtbij geweest als nu. „De wet houder trekt er volgens mij hard aan. Ik heb er vertrouwen in dat het goed komt. Zeker omdat Dom burg meer de wellnesskant op gaat. Ik weet dat er discussie over het hotel is, maar wat mij betreft is dat nog niet van de baan. Zeker omdat het wellnessvoorzieningen. krijgt." De gemeenteraad van Veere buigt zich donderdag over de voorwaar den en uitgangspunten die B en W op papier hebben gezet voor de uitbreiding van de golfbaan en de nieuwbouw richting Westkapelle. Wethouder René Molenaar geeft aan dat nader onderzocht wordt of er inderdaad behoefte is aan een dergelijk hotel, maar hij ziet wel kansen. Zeker omdat Dom burg gaarne een officiële badstatus wil verwerven. Daar past zijns in ziens 'een hotel met wellnessfacili- teiten goed bij'. Molenaar ziet ech ter niet voor 2015 de eerste spa de grond ingaan. Rijkswaterstaat Ministerie van Infrastructuur en Milieu De Rijkshavenmeester Westerschelde maakt, ter voldoening aan de Algemene wet bestuursrecht, bekend, dat er een verkeersbesluit is genomen-teneinde het voor onbepaalde tijd instellen van ligplaats geboden onder voorwaarden op het Kanaal van Gent naarTemeuzen. Het betreft hier een wijziging van het verkeersbesluit met het kenmerk RWS/DZL-2011/5726 d.d. 5 december 2011. Terinzagelegging Het ontwerp-verkeersbesluit ligt vanaf maandag 16 april 2012 tot maandag 28 mei 2012, op werkdagen van 9.00 uur tot 16.00 uur, ter inzage bij het Waterdistrict Westerschelde van Rijkswaterstaat Dienst Zeeland, Buitenhaven 2, 4531 BX Temeuzen, tel. 0115 - 68 68 00. Bezwaar maken Belanghebbenden kunnen gedurende voornoemde termijn een bezwaarschrift indienen bij de Rijkshavenmeester Westerschelde, p/a de hoofdingenieur-directeur van Rijkswaterstaat Dienst Zeeland, Postbus 5014,4330 KA Middelburg, t.a.v. de afdeling BBV. Terneuzen, 16 april 2012. De Rijkshavenmeester Westerschelde, mr. R.J. van der Kluit Modellen van vlees en bloed en van papier maché showen drachten in De Schotse Huizen. door Maurits Sep VEERE - Meevaren op een vissers boot in Arnemuiden. Uitleg van een echte kunstenaar bij een expo sitie in Domburg. Een workshop voor kinderen in Middelburg. En toegang tot een gloednieuwe expo sitie over streekdrachten in Veere. En allemaal gratis of voor 1 euro. Het museumweekeinde bood za terdag en zondag weer allerlei bui tenkansjes. Op Walcheren deden negen musea eraan mee. Museum De Schotse Huizen in Veere greep het museumweekein de - zoals elk jaar - aan om een nieuwe expositie over streekdrach ten te openen. Dit jaar heeft die als thema 'ambacht'. „We willen la ten zien dat het echt een ambacht is, mooi handwerk, om kleder drachten te maken", vertelden Ilse Loos en Sylvia van Dam Merrett. Dat benadrukte ook Willemien van Montfrans, die als oud-burge meester van Veere de expositie opende. „De streekdrachten zijn al lemaal prachtig gemaakt. Maar de tijd en belangstelling voor naald en draad, voor werken met je han den, om iets kleiners te maken uit iets groters en versletens, dat is er door Maurits Sep VLISSINGEN - De politieke kaarten in Vlissingen zijn opnieuw ge schud. De oude machtsfactor PvdA is naar de zijlijn verdreven, het kleine D66 daarentegen, vlijt zich tegen de coalitie aan. „Wij zijn geen oppositie of coalitie, wij werken pragmatisch en stemmen voor goede ideeën, van wie die ook zijn", zegt D66-fractievoorzit- ter Josephine Elliott. „Wij steunen niet de coalitie als zo danig, wel het tien-puntenpro gramma", zegt ze. „Daar hebben we zelf over meegedacht, dus wil len we ook helpen dat te realise ren. We hoeven nu niet meer te wachten tot commissievergaderin gen om met eventueel wijzigings voorstellen onze opvattingen uitge voerd te krijgen, maar kunnen al op voorhand meepraten over raadsvoorstellen." De raad en de coalitie maken toch geen voorstellen, dat doen burgemees ter en wethouders toch? „Ik weet niet hoe het precies werkt, we hebben nooit in de coali tie gezeten, maar ik denk dat we nu meer kunnen meepraten. En dat is wat we willen: meer invloed op het beleid. Wij willen niet al leen aan de zijlijn staan, maar mee doen. Die kans pakken we." De oppositie verzwakt nu door jullie steun aan de coalitie. „Wat betreft dit tien-puntenplan wel, maar daarbuiten niet. Er blij ven punten waarover wij anders denken dan de coalitiepartijen. En als er goede voorstellen van de op positie komen, zullen we die steu nen. Wij werken pragmatisch." Welke punten in dit programma hebt u voor D66 binnengehaald „Wij hebben ons vooral sterk ge maakt voor een beheersprogram- ma voor de financiën en het terug dringen van de schulden. Dat is no dig om het vertrouwen in de over heid te vergroten. Zodat we kun nen zeggen: ja, we hebben veel schulden, maar kijk eens mensen, we gaan er wel wat aan doen." Heeft het college nu dan geen greep op de financiën? „Dat weet ik niet, maar wij willen er wel meer greep op hebben." Welke andere punten zijn belangrijk voor D66? „Het gaat niet alleen om wat er wel in staat, wij zijn vooral blij met wat er niet gaat gebeuren." Zoals? „Zeg ik niet. Dat is niet relevant, want het staat er niet in." Het is belangrijk te weten wat er ver andert, dus ook wat niet doorgaat? „Laat ik het zo zeggen: wij blijven over sommige zaken anders den ken. De LPV wil een basiszieken huis in Vlissingen, wij gaan voor kwalitatief goede zorg en dat kan ook in de Mortiere. En wij willen drie wethouders, geen vier." ÉiMHi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 14