Vlissingen stelt nieuwe prioriteiten Grote belangstelling voor herdenking scheepsramp Titanic Steady New Sounds naar Klomppop WALCHEREN Oppositiepartij D66 schaart zich achter nieuwe coalitie van LPV, CDA, WD en PSR almanak Smartphone MAANDAG 16 april 2012 13 Streekdrachten in Veere 14 en 15 Hommage aan Vaarzon Morel 16 door Maurits Sep VL'ISSINGEN - Geld verdiénen en schulden aflossen. Iets belangrij- kers is, er de komende twee jaar niet te doen voor het gemeentebe stuur, vindt een nieuw politiek ver bond van fracties in de Vlissingse gemeenteraad. Dat verbond bestaat behalve uit de coalitiepartijen LPV, WD, CDA en PSR - die de plek inneemt van de PvdA - ook uit D66. De demo craten hebben meegewerkt aan een nieuw document: een priori teitenprogramma met tien punten dat het college van B en W als op dracht meekrijgt voor de tweede helft van deze regeerperiode. „Na het wegsturen van wethouder Pol derman hebben wij alle partijen uitgenodigd mee te denken over een prioriteitenprogramma. Van de oppositiepartijen heeft alleen D66 dat gedaan", verklaart LPV-fractievoorzitter Mark Weug. De top-drie van het prioriteiten programma is financiën, grondex ploitaties en Scheldekwartier - de drie grootste pijnpunten voor Vlis singen. De vijf ondertekenaars wil len eerst en vooral dat het college een 'beheersplan' gaat maken om de enorme schuldenlast (ruim 200 miljoen euro) terug te brengen tot pakweg 120 miljoen euro. Verder mag er niet meer geld uit dan er binnenkomt; daarom heeft het programma de titel gekregen 'de tering naar de nering'. Om meer geld te verdienen, moeten meer kansen gegrepen worden om het Scheldekwartier te ontwikke len. Dat drukt immers het zwaarst op de begroting. „We willen geen uitverkoop houden, maar we moe ten ook niet blijven werken aan de kip met de gouden eieren. De kip met de zilveren eieren is ook goed", zegt Weug. Zo vinden de vijf fracties het een goed idee om meer projectontwikkelaars een kans te geven op kleinere gebie den en zelfs vrije kavels uit te ge ven aan particulieren. Als het Scheldekwartier maar een impuls krijgt. De andere prioriteiten zijn sociale veiligheid, personeel (totale vacaturestop bij de gemeente), wo nen en zorg, economie en toeris me (winkelbestand, hotel Britan nia), onderwijs (studentenhuisves ting), meer samenwerkingsverban den op Walcheren en betere infor matievoorziening door het college aan de gemeenteraad. pagina 14: 'Niet aan de zijlijn, maar meehelpen' door Maurits Sep VLISSINGEN - De ramp met de Tita nic honderd jaar geleden, was de aanleiding voor de herdenking, za terdag in Vlissingen. Maar andere scheepsrampen voor de Zeeuwse en Belgische kust waren ongetwij feld net zo belangrijk voor de vele honderden mensen - oud én jong - die een half uur voor aanvang aanschoven in een lange rij voor de ingang van de Sint Jacobskerk. Ook daarbij werd stilgestaan tij dens de bijeenkomst. De Vlaamse historicus Dirk Musschoot vertel de over de rampen met de Titanic en de Herald of Free Enterprise, de Middelburgse historicus Cor Heijkoop over (Zeeuwse) vissers- rampen. De herdenking was echter vooral een muzikaal evenement. Het Veerse Scheepstuig nam het me rendeel ervan voor zijn rekening, met bekende liederen als Als de klok van Arnemuiden. De opening was voor een speciaal samenge steld Titanic Orkest, dat The White Star March speelde - vernoemd naar de rederij van de Titanic. En natuurlijk het van de film bekende My heart will go on. Dat orkest was gevormd om de sfeer op te roepen die past bij de ondergang van de Titanic. Daarom mocht ook niet geapplaudisseerd worden na elk nummer. Het was immers een herdenking aan een ramp waarbij ook drie Nederlan ders en twintig Belgen het leven lieten. Het speciaal voor de herdenking gevormde Titanic Orkest opende de herdenkingsbijeenkomst met het nummer The White Star March, foto Lex de Meester Bekijk ook de video op www.pzc.nl Tip? redactie@pzc.nl OVEZANDE - De jonge Walcherse rockband Steady New Sounds heeft vrijdagnacht de titel 'meest belovende popact' 'gewonnen tij dens de finale van Spectra (voor heen 2ndlnfluenz) in Poppodium Klomp in Ovezande. Ook wonnen ze de prijs in de categorie poprock. De prestaties van de Walcherse band waren genoeg voor een plek op Klomppop dat dit jaar op 17 mei wordt gehouden. Steady New Sounds gaf volgens de jury blijk van een inventieve en muzikale be nadering van hun muziek. Met lijn tjes naar de wortels van de rock weet de band fris en strak een ei gen geluid neer te zetten. Een for mule en een hecht team van waar uit iets mooi kan groeien, 'want de basis is er', oordeelde de jury van Spectra. Die was unaniem in de beslissing, hoewel ook dubstep DJ Neek en singer-songwriters Tim Gorter en Geert van Oorschot dicht tegen de titel 'overall' winnaar aanleunden, meldt de organisatie. Van Oor schot won uiteindelijk in de cate gorie singer-songwriters, DJ Neek in de categorie dubstep, Mastah-D Lobo in de categorie hiphop en Zebrapad in de categorie metal. Die 60-plusser uit Middelburg is net met pensioen. Om bij de tijd te blij ven denkt hij over de aanschaf van een smartphone. „Die gaan het hele maal worden, denk ik. Over een jaar of tien zie je niemand meer met een 'gewone' telefoon", zegt hij wijselijk. De man, die nog steeds niet snapt hoe hij met zijn oude mobieltje een simpele sms verstuurt, praat enthou siast verder. „Bovendien, al mijn vrienden hebben er ook al één. Die smartphones zijn echt heel handig hoor." Zeker die app's, daar kun je zo veel mee. „Maar als ik dan zon app op mijn telefoon wil", vraagt hij aan zijn kinderen, „moet ik die dan gaan kopen bij de Apple-winkel hier op de Markt?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 13