Minder klachten over ambtenarij SCHOUWEN-DUIVELAND Permanente reddingspost voor Westenschouwen Gemeente pikt signalen van irritatie bij inwoners meteen op Iedere dag 19.00 uur Regionieuws op zijn best! www.pzc.nl Door hond gebeten hert afgemaakt Kinderhulp mist groot aantal gastgezinnen almanak Graatje ZATERDAG 14 april 2012 21 PZC door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Het aantal klachten over de gemeente Schouwen-Dui- veland is opnieuw gedaald. In 2011 kwamen zeventien klach ten binnen; vier minder dan in 2010. Dat blijkt uit het jaarverslag over 2011 van klachtencoördinator Irene Hanse. Een oorzaak voor de daling die enkele jaren geleden al werd ingezet, heeft Hanse niet. „Er is niet echt een bepaalde lijn te ontdekken in de klachten." Wat wellicht scheelt is beleid waar bij wordt voorkomen dat kleine ir ritaties uitgroeien tot formele klachten. „Ook al is het maar één opmerking van een bezoeker over de behandeling aan een balie; het wordt serieus genomen en als het even kan zo snel mogelijk uitge praat." Als iemand in de fout is ge gaan wordt - stelt Hanse - hij of zij daar ook op aangesproken om her haling te voorkomen. Van de zeventien klachten die wer den ingediend werden er tien in behandeling genomen door de klachtencommissie. Van de zeven klachten die buiten behandeling bleven, gingen er vier over een inhoudelijke zaak waarte gen beroep of bezwaar mogelijk was. In drie gevallen werd ge klaagd over een andere instantie die een eigen klachtenregeling heeft. De klagers werden doorver wezen. Van de tien behandelde klachten betrof het vier keer een klacht over onzorgvuldig hande len door de gemeente. In één ge val mislukte de bemiddeling. Eén klacht is nog in behandeling. Voor het eerst komt aan deze duinovergang een permanente post van de Strandreddings- brigade Westerschouwen te staan. Het werk kost 287.000 euro en maakt deel uit van een forse investering die de gemeente dit jaar langs de kust doet. Bij de overgang Jan van Renesseweg in Renesse en de Brouwersdam bij Scharendijke komen ook vaste reddings- posten. Bij de overgang Wilhelminahoeve in Renesse verschijnt een tijdelijke reddingspost. Verder komen er vijftien douches bij de druk ste duinovergangen. foto Dirk-Jan Cjeltema WESTENSCHOUWEN - Bouwvakkers zijn bij strandovergang De Rotonde in Westenschou wen bezig met het klaarleggen van heipalen. Maandag worden ze de grond in gemept. ZIERIKZEE - Europa Kinderhulp Zeeland zit met de handen in het haar. De organisatie kampt met een ongekend gebrek aan gastge zinnen. Eerder maakte Kinderhulp bekend dat;vanwege de crisis zich minder gastgezinnen aanmelden dan ge bruikelijk. Gisteren, aan het slot van de jaarlijkse wervingsperiode, bleek de daling vijftig procent te bedragen „Een bizarre terugloop. We zullen tientallen kinderen moeten teleurstellen." Kinderhulp zorgt dat kwetsbare kinderen vakantie kunnen hou den. Meer informatie bij M. van den Broek, telefoon: 0113-233286. ZONNEMAIRE - Het calamiteiten-af- schotteam van Staatsbosbeheer heeft gisterochtend in Zonnemaire een verlamd hert uit zijn lijden verlost. Het hert, een oude reebok, De verslaggeefster op de redactie in Zeeuws-Vlaanderen kan als geen an der de spot met zichzelf drijven. Nee, haar collega's vertellen geen nieuws als ze onomwonden melden dat ze er in de meest letterlijke zin van het woord mag wezen. Deze week knorde haar maag, zo rond een uur of vier. „Ik realiseer mij nu dat ik nog helemaal geen lunch lag in een sloot en vertoonde spo ren van hondenbeten aan het ach terlijf Een vroege wandelaar belde rond half zeven de 112-meldkamer, die de boswachter op pad stuurde. Tip? redactie@pzc.nl heb gehad. Ik kan best een beetje in teren, maar nu val ik toch echt bijna van mijn graatje." De collega's gnif felden, waarop de baas van het gezel schap als vanouds reageerde. „Nou, inderdaad zeg. Dat kun je wel zien. Maar niet heus." Ze diende hem met een van repliek. „Ach ja, het is maar goed dat ik ook zo'n dikke huid heb!" ui

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 97