61 binnenland PZC Iedere dag om 19.00 uur Quasimam, aanwaaimoeder of toch gewoon stiefmoeder Strop door niet koelen van vaccins tegen griep Donald Duck in Friesland Libië: onderzoek vliegramp later klaar zaterdag 14 april 2012 Wêr'fc üs, reis ditkear hi me giet? Nei Nederlan! 1-129486 Om't myn fleurich wykblêd der al sünt oktober 1952 Ferskynt, kor ik dêr geregeld... r Myn neeFkes Kwik, Kwek en Kwak er - bmne der graach. Wy hele üs dêr as n .I Ij 1 Ito frisk... eh... elr u>" I W^ifpk H it wetter.' Vlissingsestraat 38-40 Koudekerke Tel.: 0118 - 55 30 03 www.huysterschelde.nl DEN HAAG - Mexicaanse-griepvac- cins, die nog hadden kunnen wor den doorverkocht aan het buiten land, zijn door een blunder van een medewerker van het Neder lands Vaccin Instituut (NVI) in Bilthoven onbruikbaar geworden. De coördinator magazijn van het NVI heeft in 2010 de gehele voor raad ten onrechte buiten de koel kast geplaatst. Hierdoor bedierven de vaccins. De opdracht was om alleen de vac cins die over de houdbaarheidsda tum heen waren uit de koeling te halen en te vernietigen. De mede werker had de mail van de baas echter verkeerd begrepen en de bij gesloten e-mailwisseling niet gele zen. Daarin stond duidelijk welke vaccins wel en welke niet vernie tigd konden worden. Door de fout moest de voorraad vaccins tegen de Mexicaanse griep H1N1, die tientallen miljoenen had gekost, in zijn geheel worden vernietigd. In totaal 17,8 miljoen vaccins wer den vernietigd. De fout werd ge maakt met de overgebleven voorra den van de vaccins Pandemrix en Focetria. Een jaar eerder waren de risicogroepen zoals kinderen en zwangeren al met die vaccins in geënt. De blunder kwam deze week in de openbaarheid, door een uit spraak van de rechtbank in Utrecht in het bezwaar dat de ma gazijncoördinator had gemaakt te gen de disciplinaire maatregelen die hem waren opgelegd na ont dekking van de blunder: vijf dagen schorsing zonder loondoorbeta ling en twee jaar lang geen salaris verhoging. De bestuursrechter stel de de werkgever, het ministerie van Volksgezondheid waaronder het Vaccin Instituut valt, in het ge lijk en oordeelde dat de straffen 're latief mild' waren. AMSTERDAM - Het Libische onder zoek naar de vliegramp bij Tripoli in 2010, waarbij zeventig Nederlan ders om het leven kwamen, loopt vertraging op. De Libische autoriteiten verwach ten vóór 12 mei geen eindrapport te kunnen leveren. Dat heeft minis ter van buitenlandse zaken Uri Rosenthal (WD) in de TXveede Ka mer gezegd. In november lieten de Libische autoriteiten Rosenthal bij een bezoek aan Tripoli nog weten dat het onderzoek binnen een half jaar klaar zou zijn. Het onderzoek was toen voor zeventig procent HEERENVEEN - In het Sportcentrum Sportstad Heerenveen is gisteren het eerste exemplaar van de Fryske Donald Duck gepresenteerd. Ter gele genheid van het zestigjarig bestaan van het blad werden negen verhalen in het Fries vertaald. Een aantal daarvan speelt zich ook af in de provincie. Commissaris van de Koningin John Jorritsma over handigde het blad, waarin hij zelf ook een rolletje heeft. foto Catrinus van der Veen/ANP klaar en had 'topprioriteit'. De Libische minister van trans port Yousif al-Wahishi heeft zijn spijt betuigd over de opgelopen vertraging. Hij heeft beloofd er al les aan te doen om het onderzoek snel af te ronden. Libië heeft Ne derlandse hulp bij het onderzoek afgewezen, omdat het land denkt zelf in staat te zijn het onderzoek af te ronden. Bij de crash van het toestel van de Libische maatschap pij Afriqiyah Airways kwamen op 12 mei 2010 103 mensen om het le ven. Een Nederlandse jongen van 9 jaar was de enige overlevende. liet PZC videojournaal www.pzc.nl Bedrijfsfeest Bruiloft Receptie Diner Congres Hotel door Niek Opten NIJMEGEN - Het is geen fijne titel, die van stiefouder. Wie een relatie aangaat met iemand die al kinde ren heeft, noemt zich graag an ders. Met dank aan sprookjes als Assepoester waarin de stiefmoe der een gemeen loeder is. Alterna tieven zijn er genoeg, zo blijkt uit de tientallen reacties die deze krant ontving na een oproep. Aan leiding is de nationale Stiefmoeder dag, vandaag in Houten. Zo veel stiefouders, zo veel syno niemen, zo lijkt het. Van 'kunst moeder' en 'quasimam' tot 'reser- vevader' en 'tweede moeder'. „Al zestien jaar ben ik aanwaai-moe- der van de twee kinderen van mijn man", mailt Nicole Loomans- de Vreede. „Deze term is bedacht door mijn eigen moeder, die de kinderen van mijn man voorstelde als haar 'aanwaai-kleinkinderen'." „Ik heb het altijd over mijn zorg- zoon", schrijft Harry Braam. „Het voorvoegsel geeft aan dat je je ver antwoordelijk voor hem voelt." Toch is er een woord dat het meest genoemd wordt: 'bonus-'. „'Bonusmama' straalt iets positiefs uit. Kinderen krijgen een 'bonus' om wat voor reden dan ook", mailt een lezer. Irma Meijer schrijft dat haar gezin weieens voor de grap bonusmoeder, bonus- vader enzovoort hanteert. „Vooral de afkortingen (BM, BV) brengen weieens hilariteit mee. Maar ver der is het bij ons 'de vrouw van mijn vader' en 'de man van mijn moeder'." Al die synoniemen zijn mooi, maar misschien richten die zich wel op het verkeerde deel van het woord. Monique Engel: „Ik kan me voorstellen dat er pijn zit in het 'moeder'. Dat een kind zijn echte moeder niet tekort wil doen door de stiefmoeder ook moeder te noemen. Misschien moet het he le woord wel anders." Een alterna tief geeft ze echter niet. Van Jeanette Hultzer mag 'stief ge woon in gebruik blijven, omdat het een duidelijke betekenis heeft en bij iedereen bekend is. „Er zijn veel synoniemen, maar die dekken bijna nooit de lading", zegt de stiefmoedercoach. Onder het mot to 'stief positief gaat ze het nega tieve imago te lijf Het begint bij de stiefmoeders zelf, vindt ze. „Wat ik in mijn praktijk zie is dat ze veel te veel taken en verant woordelijkheden naar zich toetrek ken. De opvoedkundige rol ligt pri mair bij de biologische ouders. Stiefmoeders moeten een aanvul ling zijn van hun partner; hem eventueel stimuleren meer in zijn vaderrol te stappen. Als dat lukt krijg je een betere band met de kinderen en word je een positieve söëfmföëdef." Boek nu voordelig uw L' 25 las' "L mooiste zomervakantie! 8-daagse busreis Reiscode Zuid-Engeland be39302 8-daagse busreis Reiscode ^gn Wenen en de Donau be39313 iüyn wÈm Inclusief excursiepakket t.w.v. €40,- \eet t0 £.Q Vertrek mei t/rn oktober we verblijven in Bournemouth, deze Huinenstad aan zee' waar we via de Eurotunnel naartoe rijden. In Engeland bezichtigen we hel prachtige New Forest natuurgebied, de tuinen Compton Acres, de kuurplaats Bath, Winchester en natuurlijk het wereldberoemde Stonehenge. Combineer het prachtige Wenen met de mooie omgeving van de rivier de Donau. In de muziekstad Wenen nemen we u mee op een StadstOUf langs indrukwekkende monumenten. Daarna maken we een prachtige boottocht over de Donau en zien we plaatsen als Linz, P3SS3U en Regensburg. Inclusief excursiepakket t.w.v. €45,- Vertrek april t/m oktober advertentiecode: L De meest complete reis voor een eerlijke prijs! da -v wegeneris peterlanghout.nl of 0172-468800 \per w%T)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 6