binnenland 15 Verplichte prikpil zal niet kunnen weekendcompanv® ING-bureau: bezuiniging vaagt groei 2013 weg Te groot mag Anticonceptieplan Van Vollenhoven Man vast na dodelijke woningoverval Brugklassers bang om uit te blinken 'Huurmoord' in uitzending De Vries VaqartLe, 1k amlaöia. www.weekendcompany.nl zaterdag 14 april 2012 DEN HAAG - De economische groei kan volgend jaar worden 'wegge vaagd' door maatregelen van het kabinet om het begrotingstekort dan al terug te brengen tot 3 pro cent van het bruto binnenlands product. De consumptie daalt dan naar verwachting tot het niveau van 2001. Dat staat in het maand bericht van ING Economisch Bu reau van gisteren. De denktank heeft gekeken naar de economische gevolgen van een mogelijk bezuinigingspakket dat bestaat uit hogere belastingen op inkomen en consumptie en op het snijden in overheidsuitgaven. Zo'n pakket leidt tot minder groei in 2013 van 0,8 tot 1 procent. De groei komt daardoor uit op nul. Ook loopt de werkloosheid op en schroeven consumenten hun uitga ven terug. ING Economisch Bureau onder streept dat het het bezuinigings pakket niet als het meest gewenste beschouwt. „Zelf zien we het liefst hervormingen die de economie versterken en zo de overheidsfi nanciën gezond maken, ook al vult dit de schatkist pas na 2013." De gedoogcoalitie van WD, PW en CDA onderhandelt al weken in het Catshuis over maatregelen die het begrotingstekort terugbrengen tot 3 procent, de EU-limiet. Dat vergt bezuinigingen van waar schijnlijk zo'n 14 miljard euro. CRAVE - Scheepswerf Grave mag van de gemeente de twee schepen van 135 meter bouwen, waardoor de banen voor de zestig werkne mers voor de komende jaren zijn gered. Door tijdelijk af te wijken van het bestemmingsplan mag de werf de boten met een gedoogver gunning tot 2015 toch bouwen. De raad keurde dat plan gisteren goed. den worden ingeweven en het Au- dax Textielmuseum heeft het kleed mede geproduceerd. Na 5 mei wordt het geschonken aan het Amsterdam Museum. De servet ten zijn gewoon te koop in winkels in Amsterdam. foto Freek van Asperen/ANP ROTTERDAM - Het arrestatieteam van de politie Rotterdam heeft gis teren een 20-jarige man opgepakt in verband met een dodelijke wo ningoverval in Capelle aan den IJs- sel, afgelopen maandag. De politie Rotterdam-Rijnmond maakte gisteren bekend dat zij de Rotterdammer aan het begin van de middag op het spoor kwam en hem in een woning in Capelle aan den IJssel heeft gearresteerd. Bij de woningoverval raakte de 81-jarige bewoner zo ernstig gewond dat hij aan zijn verwondingen is overle den. De dag na de overval liet de politie een compositietekening zien in het tv-programma Opsporing Ver zocht. Dat leverde 25 tips op. Pieter van Vollenhoven wil dat ouders die een risico vor men voor de veiligheid van hun kind verplicht moeten worden tot anticonceptie. Dat stuit op bezwaren. door Mayke Calls Ieder jaar komt het wel een keer ter sprake, de roep om gedwongen anticonceptie voor verslaafde ouders, ver standelijk gehandicapten en psy chiatrische patiënten die hun kind mishandelen of verwaarlozen. Gis teren was het Pieter van Vollenho ven, oud-voorzitter van de Onder zoeksraad voor de Veiligheid in het televisieprogramma Zembla. Jaarlijks sterven naar schatting vijf tig kinderen door mishandeling. De Onderzoeksraad rapporteerde vorig jaar dat de overheid te wei nig middelen heeft om de veilig heid van jonge kinderen te garan deren. Zo deed de Raad onder zoek naar 27 mishandelde kinde ren van wie er enkelen aan hun verwondingen overleden. Deze ouders hadden volgens hem nooit kinderen mogen krijgen. Dat is tamelijk makkelijk gezegd, vindt medisch-ethicus Gert van Dijk van het Erasmus Medisch Centrum Rotterdam. Hij vraagt zich af of het voorkomen had kun nen worden door gedwongen anti conceptie. „Er is geen instantie die deze ouders in beeld heeft. Men sen worden gewoon zwanger, dat gaan ze niet eerst melden bij Bu reau Jeugdzorg. En als er al een in stantie is die deze gezinnen in beeld heeft, waarom zijn die kinde ren dan niet in veiligheid ge bracht?" Het voorstel van Van Vol lenhoven is niet uitvoerbaar, want het is grondwettelijk niet toege staan iemand tegen zijn wil medi cijnen toe te dienen, zegt Van Dijk. Hoogleraar verslaving en ver slavingszorg Cor de Jong valt hem daarin bij. „Het staat haaks op on ze medische normen. Stel je voor: wordt een vrouw geopereerd aan haar blinde darm, knippen we meteen even de eileiders door", zegt de Jong. Van Dijk wijst ook op de praktische onuitvoerbaar heid. „Hoe zorg je ervoor dat zo'n vrouw zich meldt om tegen haar zin een anticonceptiemiddel toege diend te krijgen?" Wellicht door vrouwen die een prikpil komen ha len te betalen, zoals nu wordt ge test in de Verenigde Staten. Ook worden nu gesprekken ge voerd zodat vrouwen zelf inzien dat het beter is anticonceptie te ne men. „Maar dan helpt het natuurlijk niet als dit kabinet bezuinigt op de eigen bijdrage voor verslavingszorg en geestelijke gezondheidszorg", zegt De Jong. Dat ze desondanks gevoelig zijn voor dergelijke ge sprekken, weet hij als oud-arts bij verslavingskliniek Novadic-Ken- tron. „Ze schamen zich kapot als ze zich realiseren dat ze een ver slaafd kind op de wereld hebben gezet. Er is geen vrouw die denkt: ik ga lekker zwanger worden en dan drugs en alcohol gebruiken." AMSTERDAM Een derde van de leerlingen in de brugklas heeft het idee dat ze niet kunnen of mogen uitblinken op school. Dat blijkt uit een onder zoek het Centrum Brein 8c Leren, gelieerd aan de Vrije Universiteit Amsterdam. Ouders en leraren zou den brugklassers moeten inspire ren en belonen bij goede presta ties, zeggen de onderzoekers. AMSTERDAM Iemand die betrokken was bij het opzetten van een huurmoord wil niet dat Peter R. de Vries zondaga vond beelden over de beraming daarvan uitzendt. Dat probeerde hij gisteren bij de rechter te voorkomen. Volgens De Vries heeft hij de huur moord op een excortbaas voorko men. Hij laat dat met verborgen ca- mera's zién. Spot elanden in de bossen var» Varmland, maak een prachtige kanotocht over hetVanernmeer en geniet van deTust enruimte waar Zweden bekend om staat. U verblijft tijdens deze rondreis in vakantiewoningen aan de schitterende Zweedse zuidkust en aan het grootste meer van Zwedervhet Vanernmeer. Op de heen- en terugreis overnacht u aan boord van Stena Lin Inclusief Capitool gids Zweden! Vertrek: dagelijks in de periode 1/5-19/9 Reisnummer: LRSE04 3 dagen Brabant incl. entree de Wellnessboot! "-N. „PW 2 overnachtingen incl. ontbijt 1 x entree de Wellnessboot Gratis gebruik sportfaciliteiten Nabij Nijmegen en Cuijk Verblijf tot 31 juli 2012 van€405T IflffflWEs 67,50 p.p.* Hampshire Dormylle - Hotel Spa Mul 144 beschikbaar! OP=OP Reserveren via: 0900 700 7004 0,25 p.m.) ma/vr 09:00 - 21.00 uur 2a 10.00 uur -16.00 uur zo 12.00 -16:00 uur Prijs o,&V 2-p9rsoonsbëzetting en excl: reserveringskosten 12.50 per boeking; Kijk voor de volledige voorwaarden op öe Let op! Alleen op 14 april tussen 0.00 en 23.59 uur te boeken. I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5