werken 13 zaterdag 14 april 2012 m Charlotte Schneider en Chantal van de Guchte (rechts): „Het regelen moet in je bloed zitten. foto's Ruben Oreel Wat levert het op en wat kost het? Na de studie managementassistent heb je een mbo-diploma niveau 4 op zak. Het startsalaris ligt meestal tussen de 1500 en 1700 euro bruto. Het collegeld bedraagt 1065 euro per jaar voor de voltijd opleiding. Voor de deeltijdvariant betaal je jaarlijks 524 euro. Voor boeken en studaemateirialeini betaal je bij de voltijdvariant rond de 1250 euro en bij deeltijdvariant ongeveer 450 euro voor de hele opleiding. gen tempo doen." De meiden zijn allebei enthousiast over hun stages. Charlotte heeft net de eerste praktijkervaring opge daan bij centrum voor geestelijke gezond Emergis in Goes. „Ik heb agen geleerd, genotuleerd en sympo georganiseerd. Dat maakt het erg leerzaam en afwisselend", vertelt ze. Chantal werkt bij het stagebureau van ROC, als onderdeel van haar oplei „Daar word ik klaargestoomd voor echte werk." studente kan niet wachten om aan de slag te gaan als managementassistent. Ze wil haar opleiding komende zomer al ifronden en meteen een baan gaan zoe- Ze betwijfelt of het makkelijk is om in deze tijd van economische crisis een baan te vinden. „Ik denk dat je geluk moet hebben. Ik wil graag bij een infor meel bedrijf werken: dat lijkt me het ge zelligst. Maar dan moet daar natuurlijk wel plek zijn." Ook Charlotte wil liever niet aan de slag bij een al te zakelijk bedrijf: Ik ga na tuurlijk niet in mijn joggingbroek naar werk, maar een mantelpakje trek ik lie ver niet aan." Voorlopig wil ze nog student blijven en denkt ze nog niet aan werken. „Ik ben nog maar 19 als ik klaar ben. Dat is veel te jong om te werken, vind ik. Ik ga door studeren op het hbo of de cursus me disch secretaresse volgen. Dat lijkt me erg leuk om te doen." Docente Mary Thesing: „Het belangrijkste gedeelte van de opleiding zit hem in het agendabeheer." Heeft u tips? Mail dan naar werken@pzc.nl Zie ook www.Dzc.nl/werken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47