'Hoop op vertier' 'Te ver rijden' 'Al op Funda' 'Zij is de baas' Niemand blij commentaar DEZE WEEK JASSEN JACKS 20% KORTING Westerschelde i r BOEK ONLINE of bel 0900-9697 i5 cPm SAKSEN en THÜRINGEN zaterdag 14 april 2012 'Amfibisch biedt Vlissingen kansen, zeker als daar straks ook nog de Rotterdam en de Johan de Witt komen te liggen.' Kapitein Michel van Zwei kazerne Vlissingen Korporaal Peter van Vechten. Vlissingen is het gesprek van de dag op de kazerne. Voor ons gevoel ligt het aan het eind van de wereld. Voor mij ze ker, want ik woon in Twente en ik wilde eigenlijk net terug verhui zen naar de kop van Noord-Hol land. Maar uiteindelijk zagen we dit wel aankomen, dus overvallen zijn we niet. Het lijkt wel een poli tiek spel om Zeeland ook wat te gunnen. Bijna iedereen zou het liefst hier blijven, in Doorn. Ik ook. Maar goed, dat zal ook een stukje onbekendheid zijn. En een stukje emotie. Over tien jaar we ten we misschien niet beter." „In Vlissingen zullen we zichtbaar der zijn dan in Doorn. Hier sprin gen we het bos in om te hardlo pen, maar daar niet. In uniform lo pen we buiten de kazerne niet zo snel. Ja, als je even een boodschap je doet. Maar normaliter niet. Niet meer, moet ik zeggen." „Er is wel meer veranderd. De tijd dat we hier een stamkroeg had den, is voorbij. Zelf slaap ik door deweeks op de kazerne, mijn hele diensttijd al. Na het werk ga je sporten en daarna drink je samen nog wat. Maar de nieuwe genera tie gaat op z'n kamer zitten twitte- ren. Daarom hoop ik dat er in Vlis singen veel vertier zal zijn. De si tuatie zal daar toch wel verande ren, omdat dan veel meer mensen op de kazerne zullen overnachten. Dat is goed voor de sociale cohe sie, die toch al goed is." Eerste klas Michael Roelofsen. Het enige voordeel van Vlis singen is de zee. Voor de rest zie ik alleen maar na delen. Doorn ligt lekker centraal, voor iedereen goed te bereiken. Maar Vlissingen is voor iedereen ver rijden. Voor mij ook, vanuit Dodewaard, vlak bij Nijmegen. Nu doe ik er een half uurtje over, maar straks het vijfvoudige. Slapen op de kazerne doe ik niet. Ik heb alles en iedereen in Dodewaard. Ik woon nu nog bij mijn ouders, maar samen met mijn vriendin ben ik net voor een huisje aan het kijken. Vlissingen? Haha! Nee." „Wat dan, ja, wat dan. Ik weet niet of ik dan nog wel bij de baas wil blijven. Misschien stap ik er dan wel uit. En ik ben niet de enige die er zo over denkt, trouwens. Hoe wel ik het echt heel erg zou vin den. Dit is echt mijn wereldje. Ik heb mijn hele leven bij de mari niers gewild. Daarom heb ik mijn opleidingen ook vergooid. Ik wist toch wel dat ik per se bij de mari niers wilde." „Als ik eruit stap, zal ik moeten gaan studeren. En dan werken bij een burgerbedrijf. Dat zal een hele stap zijn. De werksfeer zal nooit hetzelfde zijn als hier. De omgang die je met elkaar hebt bij de mari niers, die vind je nergens anders. Dat weet ik gewoon. Het enige wat me wel wat lijkt, is de bouw. Ook al duurt de verhuizing nog ja ren, daar ga ik wel al serieus over nadenken." Ik ben 26 jaar in dienst, en al tijd in Doorn. De laatste tijd gaat het over niks anders dan Vlissingen. Defensie wil ons meer naar onze roots trekken, naar het water. Daar zit wat in. Aan de an dere kant worden we alleen maar uitgezonden naar woestijnachtige gebieden: Afrika, Irak, Afghanis tan. De Drunense Duinen zouden daarom logischer lijken. We zijn watersoldaten, maar eigenlijk doen we zo weinig met water." „Eerlijk gezegd heb ik nog nie mand gehoord die zich verheugt op Vlissingen. Het is waar dat ma riniers flexibel zijn, maar als je ziet wat we al geven voor de baas... Ik heb nu ook een gezin waar ik van wil genieten. Vanuit Velsen-Noord is het ruim twee uur rijden naar Vlissingen. En dan 's avonds weer terug. Dat is geen doen." „We hebben het thuis al wel ge had over verhuizen. We hebben de kaart van Zeeland er eens op nageslagen en ook al stiekem op Funda gekeken. Dat viel niet tegen. Mijn vrouw ziet het eigenlijk best Sergeant-majoor Dirk Terbeek. zitten. Zij zit in het onderwijs en ze legt namelijk ecologische school pleinen aan. Ze ziet dan weer alle maal mogelijkheden in Zeeland. Maar ik zit ook met een vader die weduwnaar is geworden en die ik zijn laatste jaren niet alleen wil la ten. En als de kazerne over vijf jaar verhuist, hoefik zelf ook nog maar zeven jaar. Tsja. Lastig. Het zijn al lemaal overwegingen." Ik denk dat je niet alleen op kor te termijn, maar vooral ook op lange termijn moet redeneren. Wat dat betreft liggen in Vlissin gen wel degelijk kansen die je hier in Doorn niet hebt. Uiteindelijk zijn we als mariniers toch voor het water gemaakt. Maar veel hangt ook af van de mogelijkheden die we in Zeeland krijgen. Onze oefen- gebieden zijn heel belangrijk. En een duinpan kan nog zo mooi zijn, je moet er wel dingen in mó gen." „Iedereen moet beamen dat deze kazerne niet meer je van het is. Bij lange na niet. En nou zit ik er als officier nog goed bij, maar er zijn dagen dat er alleen koud water uit de douchekraan komt. Ook op dat gebied moet je verder denken." „Omdat ik in Alkmaar woon, slaap ik doordeweeks op de kazerne. Ik heb het thuis nog niet echt over Vlissingen gehad. Maar de keren dat ik het er met mijn vriendin over had, reageerde zij niet direct afwijzend. Net zoals ik, eigenlijk. Ik overweeg wel om mee te verhui- Luitenant Kemerink op Schiphorst. zen. Maar mijn vriendin is de baas thuis. Tuurlijk, ik ben er zo weinig met al die oefeningen en uitzen dingen. Wie ben ik om te bepalen waar zij haar sociale leven op bouwt? Zij zal wel een nieuwe baan moeten vinden als hydrogra- fe. Het is voor iedereen anders. Ik heb collega's die net een huis heb ben gekocht in Utrecht. Je moet de gevolgen niet onderschatten." Voorstanders noch te genstanders van ont- poldering zijn tevre den met het konijn dat Henk Bleker uit de hoed heeft getoverd voor het natuur- herstel in de Westerschelde. Daarmee levert hij een opmer kelijke prestatie. Het gebeurt niet vaak dat het kabinet met een plan komt waar werkelijk niemand blij mee is. Dat moet ook voor het kabinet zelf gelden. In het regeerak koord staat immers dat een al ternatief zou worden ontwik keld voor de ontpoldering van de Hedwigepolder. Dat lukt maar ten dele. Ontpolderen blijft nodig, ook elders in de Westerschelde. Het kabinet had er beter aan ge daan - in navolging van de vori ge regeerploeg - te constateren dat er welbeschouwd geen an dere keus is dan de Hedwige te ontpolderen. Dat had scheve ge zichten opgeleverd, maar dat is nu ook het geval. En een oplos sing is Blekers nieuwe plan nog steeds niet. Hedwige-eigenaar De Cloedt en de Vogelbescher ming scherpen de messen. GIMBRÈRE MODE MIDDELBURG BOBBE MODE VLISSINGEN (niet in combinatie met andere akties) BRUSSEL - Nederland en België moeten maatregelen nemen om de achteruitgang van het getijdege- bied in de Schelde en de Wester schelde zo vlug mogelijk te stop pen. Dat stelt Eurocommissaris Ja- nez Potocnik (Milieu) in een bij drage aan deze krant. Die maatre gelen zijn in de vorm van ontpol- deringen uitgewerkt in het Schel- deverdrag. De Europese Commis sie ziet erop toe dat de afspraken worden nageleefd. Potocniks bijdrage is te lezen op www.pzc.nl en op de PZC iPad app. |j 3- t/m 8-daagse autovakanties Duitsland Nabij de stad Dresden verblijf in een 3-sterren hotel in een rustige en groene omgeving in Freital, inclusief ontbijtbuffet combineer de veelzijdige natuur van Saksen met een bezoek aan het 'Florence aan de Elbe' Dresden verblijf in een 3-sterren hotel aan de rand van de stad Jena, inclusief ontbijtbuffet wandel door de prachtige natuur, ga een dagje winkelen in Jena of bezoek de cultuurstad Weimar verblijf in een 4-sterren hotel aan het Goethepark in Weimar, inclusief ontbijtbuffet geniet van de prachtige omgeving en breng een bezoek aan het Goethehaus in Weimar Aankomstdata: van 21/4 t/m 31/10 V Zie www.kras.nl/50733 waarom zou je meer hëtalën rn nw.yy Aankomstdata: van 21/4 t/m 30/10 Zie www.kras.nl/17513 Aankomstdata: van 21/4 t/m 31/10 Zie www.kras.nl/50009 1 Prijzen zim oer petsoon^'/i^ ■■ücmeld. Prijzen i ejjj!Ca/a Combineer supervoordelig slad en natuur!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3