341 sport Toptennissers winnen strijd met de Titanic Hoek staat in slotfase competitie op tweesprong Marathon koerst af op vijfhonderd deelnemers Voetvolleytoernooi in Vogelwaarde heeft opnieuw sterk deelnemersveld 'Het water was al gestegen tot ons middel en het schip was zo'n beetie in zijn laatste fase. Plotseling viel één van de schoorstenen.' zaterdag 14 april 2012 Lange adem door Jan Dagevos HOEK - Hoek leeft; tussen hoop en vrees. Als de Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser deze competitie nog een prijs wil pakken, dient er van daag in eigen huis gewonnen te worden van kampioenskandidaat Kozakken Boys. Alleen dan houdt Hoek uitzicht op de derde-periode- titel. Bij verlies gaat het seizoen als een nachtkaars uit. „Die boodschap zal ook doorklin ken in de wedstrijdbespreking", zegt trainer Ruud Pennings van Hoek. De oefenmeester heeft er ondanks de wanprestatie van vori ge week (i-o-verlies tegen Nivo Sparta) veel vertrouwen in. „We hebben laatst tegen koploper Sche- veningen (1-1) bewezen dat we aar dig kunnen meevoetballen. Kozak ken Boys is een goed voetballende ploeg, een degelijk team met sco rend vermogen en snelheid, maar het is geen onoverwinnelijke ploeg." Kozakken Boys weet zich vandaag gesteund door een schare suppor ters. Er komen vier bussen met fens naar sportpark Denoek. „Het is een heel mooi affiche", stelt Pen- nings. „Het leeft enorm. En wij hebben na vorige week iets recht te zetten." Hoek moet het vandaag stellen zonder Lionel Fitsch. Hij is gebles seerd aan zijn knie. Kloetinge reist vandaag af naar Zaltbommel voor de wedstrijd te gen Nivo Sparta. De Bevelandse ploeg krijgt de mogelijkheid om zich in veiligheid te spelen. Zaak is dan wel dat er gewonnen wordt. „Het zou hartikke mooi zijn als dat vier wedstrijden voor het ein de al lukt", zegt trainer Diederik Hiensch. „Dan kunnen er andere doelstellingen gemaakt worden." Kloetinge blijft bij winst nog kans rijk in de derde periode en boven dien zit de ploeg ook nog in de hal ve finale van het districtsbekertoer nooi. Daarin is zondag-derdeklas ser Internos de tegenstander. Aan vankelijk was het de bedoeling dat die ontmoeting op 28 april ge speeld zou worden, maar Internos heeft in dat weekeinde nog compe titieverplichtingen. Daarom is het duel nu vastgesteld op dinsdag 1 mei. De wedstrijd wordt in Et- ten-Leur gespeeld en begint om 19.00 uur. door René van Stee TERNEUZEN - De inschrijving voor de vierde Marathon Zeeuws-Vlaan- deren is de kaap van vierhonderd lopers en loopsters gepasseerd. De wedstrijd wordt op zaterdag 12 mei tussen Terneuzen en Hulst ge houden. Voorzitter Marlon Roels van het organisatiecomité rekent op een recordaantal van vijfhon derd deelnemers. En daar is hij te vreden over. „Weliswaar hebben we plaats voor zeshonderd atleten en atletes, maar dit is nooit de eerste insteek geweest toen we in 2009 aan dit avontuur begonnen. Op termijn zullen we dit aantal ook wel ha len. Maar allereerst wilden we dat de Marathon Zeeuws-Vlaanderen een blijvertje zou worden. In die opzet zijn we geslaagd. Daarbij hebben we de weg van de geleide lijkheid bewandeld. Het moest alle maal wel behapbaar blijven. Voor al omdat er echt enorm veel ge vergd wordt van de vele vrijwilli gers die dit allemaal mogelijk ma ken", vertelt Roels. Doorgaans laten de inschrijvingen voor de Marathon Zeeuws-Vlaan- deren een maand van tevoren een piek zien. Dat is ook nu weer het geval. Op basis van de ervaringen van voorgaande jaren rekent Roels dan ook op het aantal van vijfhon derd. „Vaak hakken twijfelaars nu pas de knoop door. Zoals bijvoor beeld atleten die vanwege blessure leed lange tijd de boot afhielden of omdat ze nog onvoldoende voor bereid waren op een marathon el ders", vertelt Roels. De aflossingsmarathon van de Ma rathon Zeeuws-Vlaanderen is al ge ruime tijd volgeboekt. Er komen 117 teams van maximaal vier lo pers en loopsters aan de start. Roels heeft geen moeite met de grote populariteit van dit onder deel. „Dat zou je misschien wel denken, omdat dit ten koste zou gaan van het hoofdnummer. Maar het tegendeel blijkt waar. Aller eerst zorgt de aflossingsmarathon voor een goede sfeer. En ten twee de blijkt het regelmatig een opstap je te zijn naar deelname aan de 'echte' marathon. De aflossingsma rathon valt dan ook niet meer weg te denken tijdens ons evenement." VOGELWAARDE - Het beachvoetvol- leytoernooi in Vogelwaarde, dat dit jaar op zondag 27 mei wordt ge houden, is volledig volgeboekt. De Amsterdamse titelverdedigers Hi cham Rbii en René van Eijsden krijgen concurrentie van onder meer drie andere duo's uit de hoofdstad. Ook de winnaars van 2010, Yan- nick Kant en Wim Holster uit Woudrichem, doen mee aan de zestiende editie. Jeroen Claessens en Robin MacTaggert wonnen het toernooi in het verleden al vier keer en staan ook nu op de deelne merslijst. Net als de koppels Jordy Bakker/Ralph Zegers, Tim Meche- linck/Tim de Feijter en Jaimy de Visser/Michal Szczawinski. Het maximum van veertig teams is in middels bereikt. Reserveteams kunnen zich nog aanmelden via www.beachvoetvolley.nl. v.,.: Honderd jaar geleden bracht de Titanic twee toptennissers sa men. Karl Behr en Dick Willi ams wonnen in de nacht van 15 april 1912 op de Atlantische Oceaan de belangrijkste strijd van hun leven. Hoe overleefden Karl Behr (Leonardo DiCaprio avant la lettre) en Dick Williams (Roger Federer avant la lettre) de ramp met de Titanic? Karl Behr is tot over zijn oren verliefd op Helen Newsom. Maar het mag niet. Karl is met zijn 26 jaar veel te oud voor de negentien jarige Helen. Tenminste, dat vindt haar moeder. Om te voorkomen dat de twee love birds samen toch een nestje gaan bouwen, neemt moederlief een drastische maatre gel. Ze 'ontvoert' haar dochter naar Europa om haar overzeese cultuur bij te brengen. Karl is echter niet voor één gat te vangen. Als tennisser heeft hij al voor hetere vuren gestaan (hij speelde in 1907 al 's de dubbelfina- le van Wimbledon), om over zijn ervaringen als advocaat in de zaak van zijn vader (Behr 8c Co.) maar te zwijgen. Karl regelt 'gewoon' een zakentrip naar Europa om in de buurt van zijn liefje te blijven. Na rendezvoustjes onder meer op Madeira en in Zuid-Frankrijk kruisen hun paden op de terug weg vanuit Europa weer. Op 12 april 1912,op de Titanic. Het im mense schip biedt voldoende hoekjes en gaten voor Helen en Karl om elkaar buiten het blik veld van de wakende moeder op te zoeken. Op zondagavond 14 april ligt Karl in zijn cabine op het C-dek. Alleen. Hij kan de slaap nog niet vatten. Tegen mid dernacht voelt hij een kleine schok. Niet ver van hem vandaan hebben vader en zoon Williams hun luxe, eerste klas hut. Vader Duane (51 jaar) is een advocaat, die - volgens Le Journal de Genève - twintig jaar eerder voor twee dagen naar Genève was gekomen maar ne gentien jaar van zijn leven in de Zwitserse stad zou blijven. Het was liefde op het eerste gezicht. Duane is een warm pleitbezorger van de tennissport en maakte Genève er warm Voor. Zijn zoon Dick (21 jaar), geboren en getogen in Zwitserland, dient daarbij als boegbeeld. Hij is een beloftevolle ♦speler, Europees jeugdkampioen, en is nu met zijn vader op weg naar Amerika om er toernooien te spelen en om op de prestigieu ze Harvard-universiteit te gaan studeren. Hoewel ze allebei bovengemid deld getalenteerde tennissers zijn, kennen Dick Wiliams en Karl Be hr elkaar' niet. Een ijsberg brengt daarin verandering. Karl gaat bo vendeks kijken om het schokje dat hij voelde, thuis te brengen. Hij ziet mensen een reddingsvest aantrekken en voelt het onzinkba- re schip voorzichting naar stuur boord hellen. Hij besluit om Helen en haar ouders te wekken. „Ik wist al waar de reddingsboten waren", vertelde Karl een week later aan de Newark Evening News. „We gingen ernaartoe. Alles was heel kalm. We wachtten tot de eerste boot gevuld was en in het water gezakt was. Wij gingen in de tweede boot. Op dat moment dachten we dat er voldoende red dingsboten voor iedereen waren." Dat is echter niet zo. Er is slechts ruimte voor zo'n 1200 van de 2200 opvarenden. Karl heeft ge luk. Aan stuurboordkant werd het niet zo nauw genomen met het aloude adagium 'Vrouwen en kinderen eerst'. Samen met He len, haar ouders en een niet volle dig gevulde reddingsboot (één van de vele) vaart Karl zijn leven in veiligheid. Dick en zijn vader Duane Williams dolen op dat moment nog rond op de Titanic. Ze passeren een steward die de deur niet openkrijgt van een hut waarin nog passagiers zit ten. Dick beukt de deur met zijn schouder open. Maar daarvan is de steward niet gediend. Dick lean een rekening van de rederij Whi te Star Line verwachten voor het beschadigen van het schip. Op het dek wordt het duo al snel duidelijk dat een sloep voorlopig niet voor hen is weggelegd. Aan bakboord gaan vrouwen en kinde ren wél eerst. Op het dek hebben Dick en Duane het koud en ze gaan benedendeks naar de fitness ruimte om zich warm te fietsen op de hometrainers. De Titanic zakt echter meter voor meter rich ting zijn laatste rustplaats. „We gingen terug naar het dek en keken hoe de reddingsboten ge vuld werden", vertelde Dick in de Washington Times. „Het water was al gestegen tot ons middel en het schip was zo'n beetje in zijn laatste fase. Plotseling viel één van de schoorstenen. Ik sprong, probeerde mijn vader mee te trek ken. De schoorsteen viel over boord en het lichaam van mijn va der ging mee." Dick staat op het uiterste puntje van de achtersteven als de Titanic voör het laatst daglicht ziet. „Toen we het water raakten, werd ik door de lucht gesmeten, weg van de boot, achter de zone met zuig kracht. Ik probeerde te zwemmen en hoorde iemand roepen. Het kwam van een reddingsboot en UIT BILJARTEN Driebanden groot. Derde divisie. Doggen Timmerbedrijf-Steketee Schilders 4-4: Jac Doggen-Tonny van Iwaarden 23-35, 34; Mark v.d. Boom-Onur Can 35-24, 45; Jan van Loon-Wim van Leeuwen 30-29, 57; Luc van Dyck-Eddy Hoondert 27-30, 78. Vierde divisie. Reynaert dranken Pluym-L&B Ledermode 2-6: Robin Claer- houdt-Brian Bakkers 20-30, 56; Rob Claer- houdt-Ad Braspenning 23-25, 64; Walter Mor"- tier-Bert Ligtvoet 25-23, Frans Meyer-Rien Bak kers 7-20, 46. Driebanden klein. Gust Boonen toernooi. Vierde ronde. Piet Bom (9)-lman Wesdorp (9) 2-1 (9-6, 6-9, 9-5), Martin Sturm (14)-Rob van Linden (17) 1-2 (10-17, 14-16, 12-17), Wim Zandee (11)-jurgen Bruggeman (9) 2-0 (11-8, 11-4), Willem Hage (8)-Wim van Wingerden (8) 0-2 (7-8, 1-8), Daan Weststrate (12)-Piet Koek (17) 2r1. j(*1 Tri 7, 12-5, 12-11) Joost ,van de Griek (9)-Jan Beije (9) 2-0 9-8, 9-3), Eric Niewenhuyse (12)-Marco Kooiman (10) 0-2 (7-10,6-10). VOETBAL Eerste divisie: FC Dordrecht-FC Den Bosch 4-3, MW Maastricht-Go Ahead Eagles 1-2, FC Volendam-FC Emmen 3-1, Willem .ll-AGOW Apeldoorn 5-0, SC Veendam-Telstar 1-1 (0-1), FC Zwolle-FC Eindhoven 0-0, Helmond Sport-SC Cambuur 1-3, FC Oss-Fortuna Sittard 1-3, Almere City FC-Sparta Rotterdam 1-1. Stand: FC Zwolle 32-69, Sparta Rotterdam 32-61, FC Eindhoven 32-60, Helmond Sport 32-58, SC Cambuur 32-53, Willem II 32-52, FC Den Bosch 32-51, Fortuna Sittard 32-47, FC Dordrecht 32-47, Go Ahead Eagles 32-46, MW Maastricht 32-45, FC Volendam 32-44, Almere City FC 32-40, FC Oss 32-35, Telstar 32-31, SC Veendam 32-21, AGOW Apeldoorn 32-19, FC Emmen 32-16. ZWEMMEN Eindhoven. Swim Cup, finales. Mannen. 100 vrij: 1. Nystrand (Zwe) 48,99, 2. Verschuren 49,11, 3. Vanluchene (Bel) 49,82. 100 rug: 1. Lijesen 53,86, 2. Driebergen 54,20, 3. Guido (Bra) 55,25. 200 school: 1. Stekelenburg 2.11,70, 2. Van Lith 2.15,79, 3. Coreelman (Bel) 2.16,04. 50 vlinder: 1. Mar tins (Bra) 24,03, 2. Mangabeira (Bra) 24,04, 3. Draganja (Kro) 24,06. Vrouwen. 100 vrij: 1. Kromowidjojo 52,75 (Nederlands record), 2. Sjöström (Zwe) 53,30, 3. Veldhuis 53,95. 800 vrij: 1. Hassler (Lie) 8.41,64, 2. Stap 8.54,41, 3. Campbell (Sch) ,8.58,35. 100 rug: 1. Van Rouwendaal 1.01,07, 2. Toussaint 1.01,28, 3. Worst 1.02,20. 200 school: 1. Hostman (Zwe) 2.26,62, 2. Gunay- din (Tur) 2.29,20, 3. Johansson (Zwe) 2.31,78. 50 vlinder: 1. Aljand (Est) 26,48, 2. Osman (Egy) 2,6,66, 3. De Jong,26,85.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 34