sport 133 Oorlog osthuma doet weer mee Feyenoord financieel uit de gevarenzone Van der Wiel en Boerrigter in basis Eerste rondjes Van der Garde Anky wil met Salinero naar Spelen in Londen Dubbel strandt zaterdag 14 april 2012 Joost Posthuma doet morgen met de Schleck-broers mee aan de Amstel Cold Race bij RadioShack Nissan-Trek. Hij moest vorige maand vanwege voorhoofdsholteontsteking de Ronde van Vlaanderen aan zich voorbij laten gaan. „Het is altijd prachtig om voor thuispubliek te rijden, dat geeft extra kracht" Philippe Gilbert zegt dat hij achteruit is gegaan door een serie tegenslagen. „Tien kleine dingen kunnen dan samen één groot probleem vormen." foto Nicolas Bouvy/EPA mmmsmmmmmmmmsmmmmmmmmmmm ROTTERDAM Sneller dan verwacht heeft Feye noord de financiële gevarenzone verlaten. De Rotterdammers pro moveren naar de 'veilige' categorie 2 en staan dus niet langer onder verscherpt toezicht van de KNVB. Dat heeft de licentiecommissie van de bond gisteren laten weten aan Feyenoord. „Dit is een felicitatie waard aan alle Feyenoorders", al dus algemeen directeur Eric Gud- de. De clubleiding ging er aanvan kelijk van uit dat Feyenoord pas eind dit jaar categorie zou verla ten. „De begrotingsdiscipline zul len we onverminderd handhaven", benadrukte Gudde. „Dit is nodig omdat we nooit meer terug willen vallen naar categorie en nu ook de laatste stappen naar volledige ge zondmaking moeten zetten." AMSTERDAM Ajax begint morgenmiddag met Gregory van der Wiel en Derk Boerrigter aan de thuiswedstrijd te gen De Graafschap. Beide spelers vierden woensdag tegen SC Hee renveen na lang blessureleed als in vallers hun rentree in de hoofd macht Kolbeinn Sigthorsson, even eens weer fit, moet nog genoegen nemen met een plaats op de bank. Van der Wiel krijgt de voorkeur bo ven Ricardo van Rhijn. „Maar Gre gory heeft tot zijn blessure ook goed gespeeld", zei trainer Frank de Boer. „Hij maakt op de training weer een uitstekende indruk. Het zou oneerlijk zijn om niet met hem te spelen." De Boer weet nog niet of hij over Jan Vertonghen kan beschikken. De aanvoerder was gis teren ziek en miste de training. SJANGHAI Hij had het van tevoren gezegd: „Als het regent zal ik niet veel ron den maken, dan moeten we ban den sparen." Het circuit was nat gisterochtend en dus draaide Gïe- do van der Garde in Sjanghai slechts elf rondjes in de Caterham van Vitaly Petrov. Hij bleef met minuut en 42,521 seconden, ander halve tel achter de tijd van Cater- ham-teamgenoot Heikki Kovalai- nen. Het was de negentiende tijd tijdens de eerste training voor de Grand Prix van China. Contractueel heeft de 26-jarige cou reur uit Rhenen vast laten leggen dat hij dit seizoen zo'n zes tot acht keer zal rijden tijdens de vrijdag training. Naast zijn test- en vrijdag- werk voor Caterham, zal hij ook in de talentenklasse GP2 uitkomen. ERP Dressuuramazone Anky van Gruns- ven gaat zich met haar paard Saline ro toch mengen in het kwalificatie traject voor de Olympische Spelen. Bondscoach en echtgenoot Sjef Janssen bevestigde gisteren dat de drievoudig olympisch kampioene zich heeft aangemeld voor een ob servatiewedstrijd, begin juni in Hoofddorp. De amazone had zich tot nu toe op de vlakte gehouden over eventuele deelname in Lon den. „Salinero is topfit en nog kern gezond", zegt Janssen over het acht tienjarige dier. „Er is daarom geen enkele reden om niet mee te doen." Met Salinero won Van Grunsven goud op de Spelen van 2004 en 2008. Met Bonfire zegevier de ze in 2000. Van Grunsven nam al zes keer deel aan de Spelen. door René van Stee Of er een standbeeld voor hem wordt opge richt, is nog niet be kend. Misschien is een dergelijk eerbetoon voor voetbal ler Marius Ebbers ook wel te veel van het goede. Niettemin staat sportiviteit bij de aanvaller van FC Sankt Pauli hoog in het vaandel. Daar had voetballegende Diego Maradona veel kunnen van leren. Ebbers scoorde dinsdag in het duel met Union Berlin met de hand. De arbiter had het voorval niet op gemerkt. Het zat Ebbers niet lek ker, want vervolgens attendeerde hij de scheidsrechter erop dat hij zijn hand had gebruikt. Het doel punt werd afgekeurd. Zware gevolgen had de opmerkelij ke actie van Ebbers niet voor de Hamburgse club uit de tweede Bundesliga. FC Sankt Pauli won het duel met 2-1 dankzij een tref fer in blessuretijd. Het is nog maar de vraag of Eb bers' sportieve gedrag ook zou zijn gepruimd als zijn club punten had verspeeld. Waarschijnlijk zouden dan andere mechanismen in wer king zijn getreden. Voor de bühne zou Ebbers zijn geprezen, in de kleedkamer zou hij hartgrondig zijn vervloekt. Net zoals Marado na, maker van één van de meest omstreden doelpunten in de ge schiedenis van het WK voetbal, dit zou zijn overkomen. Op het toernooi van 1986 in Mexico ge bruikte de Argentijnse dribbelko ning in de kwartfinale zijn hand om de bal over de Engelse doel man Peter Shilton heen te wippen en op die manier te scoren. Het doelpunt werd geldig verklaard. De afloop van het toernooi is ge noegzaam bekend. Argentinië ver sloeg de Engelsen met 2-1 (twee keer Maradona), won in de halve finale met 2-0 van België (weder om twee keer Maradona) en werd wereldkampioen na een 3-2-zege op West-Duitsland. Maradona verklaarde na afloop van het duel met Engeland dat zijn de treffer gedeeltelijk met zijn hoofd en gedeeltelijk met de hand van God werd gemaakt. Dat sprookje hield hij twintig jaar vol, totdat hij in een interview met de Duitse zender ARD toegaf dat hij vals had gespeeld. Het zoet der overwinning bleef echter smaken. Ook in relatie tot de smadelijke Ar gentijnse nederlaag in 1982 in de oorlog met de Britten om de Fal kland Eilanden. In de ogen van de Zuid-Amerikanen geschiedde vier jaar later alsnog gerechtigheid door de vijand op het hoogste voetbaltoneel naar huis te sturen. Indachtig de woorden van wijlen Rinus Michels, in 1971 opgetekend in het Algemeen Dagblad, bleek topvoetbal inderdaad net zoiets als oorlog. „Wie te netjes blijft, is ver loren", zei de oud-bondscoach van Oranje er nog achteraan. Marado na past(e) perfect in dit plaatje. Marius Ebbers - geen topvoetbal- Ier - duidelijk niet. CASABLANCA - De tennissers Robin Haase en Jean-Julien Rojer zijn gis teren gestrand in de halve finales van het dubbelspel in Casablanca. Ze moesten buigen voor het Itali aanse duo Daniele Bracciali/Fabio Fognini: 5-7 6-411-9.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33