In Vl issingen kan veel meer, is de gedachte Groei binnenvaart kans voo: Zeeland 21'lid PZC Doorn in het oog De krant 6 weken voor 18 euro! zaterdag Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 77,65 per kwartaal (na28) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 80,85 per kwartaal <na28) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening door Frank Balkenende HANSWEERT - Zeeland moet inspe len op de groeiende vraag naar ver voer over water. Door de betere verbinding Schelde-Seine, die in 2016 klaar is, zal het noord-zuid- vervoer over water toenemen. Zee land moet voorkomen dat het dan uitsluitend een doorsteek wordt tussen Rotterdam en Parijs. Dat maakte Lisette Booij van Schuttevaer, de vereniging van bin nenvaartschippers, gisteren in Hansweert duidelijk tijdens een werkbezoek van de Statencommis sie Economie en Mobiliteit aan de binnenvaart. Er zijn kansen om lo gistieke knooppunten (onder meer voor containeroverslag) in te richten, waar binnenvaart en ver voer per as en eventueel spoor sa menkomen. Impuls Zeeland stu deert onder meer op een plan voor een multimodaal centrum bij Hansweert. Schuttevaer vindt dat de Zeeuwse binnenhavens beschikbaar moeten blijven voor de beroepsvaart. „Of biedt alternatieven", zei Booij. Lig plaatsen moeten voldoen aan mo derne eisen, zoals eigentijdse af- meermogelijkheden en wifi-ver- bindingen. Ook vraagt de binnen vaart om zo min mogelijk opont houd bij sluizen en bruggen. De bouw van een nieuwe zeesluis bij Terneuzen is een stap in de goede richting, liet Booij weten. Gedeputeerde Kees van Beveren zei dat hij wil inspelen op de kan- ff sen die de binnenvaart biedt. zaterdag 14 april 2012 door Maikel Harte De Tweede Kamer gaat vooralsnog niet ak koord met de verhui zing van de mariniers kazerne van Doorn naar Vlissin- gen. De PW wil zelfs een hoorzit ting. Het draait dan vooral om de kos ten van een verhuizing naar en nieuwbouw in Vlissingen afgezet tegen de kosten van een renovatie in Doorn. Om die kosten zou het eigenlijk niet moeten gaan. Het gaat er om dat een historische ver gissing rechtgezet moet worden, want hoe hebben ze nu ooit een marinierskazerne in Doorn kun nen bouwen? Daar begrijp ik niets van. Het korps mariniers is in 1665, nota bene mede door Michiel de Ruyter, een Vlissinger, opgericht. Soldaten werden aan oorlogsschepen toegewezen om onze koopvaardij te beschermen. Sindsdien spreken mariniers tot de verbeelding, want het Korps Mariniers daar kom je niet zo maar bij. Dan ben je een bikkel. Op de lagere school zat ik met een jongen in de klas, wiens neef er bij zat. Hij deed er zijn spreek beurt over. Jaloers dat ik was. Ma riniers, dat zijn stevige kerels in strakke schitterende outfits. Ner gens zijn ze bang voor en te land en ter zee leggen ze hunnen leven in de waagschaal voor volk en va derland. Die horen toch niet in Doorn, op de Utrechtse Heuvel rug. Waar de reeën vrolijk darte len over de heide, de vogeltjes flui ten tussen wuivende dennentak ken, en de bankier het gras maait van zijn kapitale villa. Het enige water dat er je er vindt zit in de putjes van de golfbaan of in de grond en dat water is dan zelfs nog zo proper dat je het kunt drin ken. Ze verkopen het in flessen met chique namen als Sourcy en Bar-le-Duc. Doorn, daar kweek je ballen, geen mannen. Nee, mari niers horen daar waar de noord westenwind giert rond je oren, waar de zee zich kapotslaat op stranden en dijken, waar je voe ten wegzakken in zompige zilte klei, waar pinten gedronken wor den in ouwe bruine kroegen met Michiel de Ruyter op zijn sokkel vlak bij je. In Vlissingen, daar ho ren ze. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COtOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 A8 Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever Charles van den Oosterkamp Hoofdredactie Peter Jansen Arie Leen Kroon (adjunct) Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg T: 0118-43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties Verkoop tea m Zeela nd Merken en Diensten, Business-to-Business/ de Ondernemer, Zorg, Onderwijs, Onroerend Goed T: 0118-434070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088-0139 999 pjansen@pzc.nl aIkroon@pzc.nl Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12:00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229,4800 MB Breda Abonnementsprijzen Maand 27,50 (acceptgiro €30,75) Kwartaal 77,65 (acceptgiro 80,85) Jaar €296,50 (acceptgiro 299,95); Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener légt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzcn! Wie op de Van Braam Houck- geestkazerne in Doorn rond loopt, zou niet denken dat er 1900 mariniers werken. Laat staan dat de helft er ook nog eens overnacht. Alleen al vanwe ge die krappe kazerne kijkt men stiekem wel uit naar Vlissingen. door Wendy van den Hurk Aan de rand van Doorn begint het bomenwoud van de Utrechtse Heu velrug. Precies daar ligt de kazerne: nog maar net buiten de bebouwde kom, maar alsof je in the middle of nowhere bent. Op de begroetingen van passeren de mariniers na, is het er maar stil. Tot plots een spervuur van kogels klinkt. Tadadadadaa! Tadadadadaa! „Voorlichtingsdag", verklaart kapi tein Michel van Zwet. „Normaal hoor je die geluiden hier niet." De schietbaan van de mariniers is namelijk een eindje rijden, en moet bovendien gedeeld worden met de landmacht. Zo is wel meer een eindje rijden. Het zwembad bijvoorbeeld, maar ook het amfibi sche oefenkamp op Texel. De mari niers moeten er steeds een week voor weg, om te oefenen op amfi bische landingen. En de mogelijk heden daar zijn, vanwege de na tuur, beperkt. Ook op dat gebied biedt Vlissingen kansen, luidt de, gedachte in Doorn. Zeker als de transportschepen Rotterdam en Jo- han de Witt straks ook in Vlissin gen komen te liggen. Op de kazerne is het maar krap. De manschappen slapen ook nog steeds met vieren op een kamer - met als gevolg dat ze alleen voor voeding hoeven te betalen - en het terrein is volgestouwd met rups voertuigen, vrachtwagens en wat al niet meer op wielen. Containers staan rijendik naast elkaar. „Daar in zit allemaal materieel, dat eigen lijk in een gewone opslagruimte zou moeten liggen. Alleen, die ruimte is er niet." Die ruimte had defensie best ge wild, maar ze kreeg het niet van de gemeente Utrechtse Heuvelrug. Meer bos wilde die nooit kwijt en de hoogte in mocht ook al niet. In Vlissingen kan veel meer, is de in druk op de kazerne in Doorn. „Daar is ruimte zat", heeft de kapi tein al op de kaart gezien. Eigen lijk ziet Van Zwet enkel voordelen. Maar ja, hij heeft makkelijk praten. Hij is bijna 53. „Dat betekent dat ik eind dit jaar met pensioen ga. Te gen de tijd dat we naar Vlissingen verhuizen, ben ik al lang weg." Voorbereidingen van een oefening, op de kazerne in Doorn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2