Tweede kans voor fonds binnenstad Bond tegen het vloeken pakt stoffig imago aan 241 zeeland Ergernis bij Goese ondernemers over betaald parkeren meubelboulevard Domburgsche Golfclub OPEN DAG Curiosamarkt Nieuwe stemronde winkeliers en horeca Uitnodiging Vier bijeenkomsten zaterdag 14 april 2012 W Zaterdag 21 April 11:00 t/m 16:00 wwwdomburgschegolfclub.nl OOST-SOUBURG - Evangeliegemeen te De Wijngaard houdt vandaag een curiosamarkt aan de Kanaal straat 8 in Oost-Souburg. Er zijn ook hapjes en drankjes. De op brengst van de verkoping is be stemd voor de zending. De markt begint om 9.00 uur. door Maurits Sep VLISSINGEN - De poging een onder nemersfonds op te richten voor de binnenstad van Vlissingen gaat de finitief in de herkansing. Eind april kunnen winkeliers en hore- ca-ondernemers opnieuw stem men over de oprichting van een fonds waaruit activiteiten kunnen worden betaald om het centrum ■aantrekkelijker te maken. De betrokken ondernemersvereni gingen hebben dat bekendge maakt. Voorzitter Pim Kraan van de Vereniging Winkelcentrum Vlissingen had al enkele keren la ten doorschemeren dat een nieu we poging gedaan zou worden. De eerste poging om voldoende draagvlak te krijgen voor een on dernemersfonds, vond begin dit jaar plaats. Van de 300 onderne mers hadden er 155 moeten stem men, waarvan er 100 vóór hadden moeten stemmen. Uiteindelijk kwam de VWV vijf stemmers te kort (150) en ook het aantal voor standers was net te gering: 95, dus 5 te weinig. Toen al hield Kraan de mogelijk heid van een herkansing open. De ambities voor wat er met het fonds bereikt zou moeten worden, zouden verlaagd kunnen worden, zodat ondernemers minder hoe ven te betalen aan het fonds, sug gereerde hij toen. „Maar dat blijkt niet te mogen", zegt Kraan nu. „Wat we nu dus willen is meer stemmen binnenhalen. We merk ten na de vorige keer dat mensen die wel voor waren, niet hadden gestemd. Omdat ze het vergeten waren, of omdat ze dachten dat het wel goed zou komen. Daar gaan we nu echt op inzetten, dat zo veel mogelijk ondernemers stemmen. We hebben twintig am bassadeurs die daarvoor de straat op gaan", kondigt Kraan aan. Tot de tweede ronde is besloten na overleg met de winkeliers en horeca-ondernemers. De stemkaar- ten zijn inmiddels verstuurd. Voor 30 april moet de uitslag bekend zijn. Als dan weer blijkt dat er te weinig draagvlak is voor een on dernemersfonds, is het over en uit. „Het idee is er dan nog wel, maar dan worden we financieel volledig afhankelijk van de gemeente", merkt Kraan op. Ook in Oost-Souburg sneuvelde een eerdere poging voor een on dernemersfonds. Daar komt geen herkansing. Afscheidsreceptie burgemeester Koos Schouwenaar 20 april 2012 De heer Koos Schouwenaar is ruim tien jaar burgemeester van Middelburg. Per 1 mei legt hij zijn functie neer in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Het gemeentebestuur van Middelburg neemt tijdens een buitengewone openbare raadsvergadering officieel afscheid van hem. Deze vergadering vindt plaats op vrijdag 20 april van 13.00 tot 14.30 uur in de Burgerzaal van het Stadhuis aan de Markt (ingang via De Helm). Na deze raadsvergadering biedt het gemeentebestuur u de gelegenheid om op passende wijze afscheid van hem te nemen. U wordt van harte uitgenodigd voor de openbare afscheidsreceptie. Deze is van 15.00 tot 18.00 uur in de Wandelkerk/Kloostergangen van het Abdijcomplex (ingang via Abdijplein) in Middelburg. door L GOES - Ondernemers in het Goese Marconigebied willen dat het be taald parkeren daar wordt afge schaft. Klanten blijven volgens hen weg omdat ze hün auto niet gratis kunnen neerzetten en ook vinden ze dat de parkeerwachters overijverig zijn. Vanwege het be taald parkeren en de strenge con troles zouden veel bezoekers uit wijken naar meubelboulevards in andere steden zoals Middelburg, waar niet hoeft te worden betaald voor een plek, stellen zij. Naar aanleiding van de klachten springt de Goese CDA-fractie voor de ondernemers in de bres. Raads lid Ad de Wit heeft bij de gemeen te cijfers opgevraagd over de par- keerinkomsten in de Marconi straat, waaruit blijkt dat die straat meer oplevert aan boetes dan aan parkeergeld; respectievelijk 60.000 en 50.000 euro per jaar. De partij pleit dan ook voor een proef om het parkeren een half jaar gratis te maken. „De ondernemers hebben tien jaar geleden weliswaar zelf in gestemd met betaald parkeren, maar tijden veranderen. Er staan nu al panden leeg op de boulevard en er dreigen nog een aantal on dernemingen op te stappen in de komende periode." Het CDA wil dat het college van burgemeester en wethouders het totale Goese parkeerbeleid evalueert. Volgens burgemeester René Ver hulst is gekozen voor een zeer ge matigd parkeertarief om te zorgen dat de parkeerplaatsen niet te snel zouden vollopen. Wat Verhulst be treft 'voert het te ver' om te stellen dat het betaald parkeren de reden is dat het niet al te denderend gaat met sommige winkels in het ge bied. Hij zegde het CDA toe om binnen drie weken uitsluitsel te ge ven over de gratis parkerenproef en zal overleggen wanneer het Goese parkeerbeleid al dan niet on der de loep zal worden genomen. De Bond tegen het vloeken heeft verspreid over het land vier bijeen komsten belegd om het nieuwe beleid voor de nabije toekomst nader toe te lichten. De organisatie begon dat tourneetje in Gouda en deed deze week Zierikzee aan. Binnenkort volgen nog bijeenkomsten in Scherpenzeel en Staphorst. door AH Pankow De papegaai maakt plaats voor een stoe re jonge vrouw met zonnebril en motor jack of voor een mul ticulturele Nederlander met rasta- haar en gitaar. Ofwel: de Bond te gen het vloeken ruimt zijn stoffig imago en gaat zich op modernere wijze presenteren. „Dat wordt hoog tijd", zegt voor lichter Hans Alderliesten. Volgens hem heeft zijn Bond nog net op tijd in de gaten gekregen dat de sa menleving sinds de aanslag op de Twin Towers (2001) en de moord op Theo van Gogh (2002) dras tisch is veranderd. Steun en acceptatie voor deze orga nisatie is niet meer zo vanzelfspre kend als vroeger. De opvatting over religieuze groeperingen in het algemeen is veranderd, evenals de standpunten over schelden en vloeken. „De Bond tegen het vloeken heeft nagedacht over deze ontwikkelin gen en heef vervolgens ideeën ont wikkeld over hoe onze organisatie zich in de toekomst kan opstel len", vertelt Alderliesten tijdens een bijeenkomst in Zierikzee. De Bond geeft verspreid over het land tijdens vier sessies toelichting op de vernieuwing. Dat gebeurt ook in Gouda, Scherpenzeel en Stap horst. Het nieuwe beleid is deze week in gezet met het vervangen van de be kende 'papegaai-posters' op de sta tions voor de nieuwe exemplaren in vier varianten: portretten van 'De naam van onze bond blijkt aversie op te roepen. Dat maakt ons uiteraard verdrietig' jonge mensen met daarop de tekst: Ik? Ik ben tegen vloeken. „Het spreekt me aan, die vernieu wing, maar ik mis toch het beeld van de papegaai", zegt een vrijwil liger in Zierikzee. Hij wordt op zijn wenken bediend: in het nieu we logo is deze vogel gehand haafd. Echter niet meer stil op een stokje, maar in beweging, vliegend tegen de wind in. Onderop de nieuwe posters prijken een QR-co- de en de verwijzing: www.voorres- pea.nl. „Via die weg kunnen belangstellen den ook van zichzelf een dergelij ke poster laten maken met diezelf de tekst. Deze website zal binnen enkele dagen actief zijn", licht Wilfried Verboom toe. Hij is sinds vier maanden directeur van de Bond tegen het vloeken en is vol vertrouwen dat de organisatie haar status gaat oppoetsen. Dat gebeurt niet alleen met fleuri ge posters, maar ook met ver nieuwde werkwijzen: 'Klassentaal' en 'Kapitaal', gericht op scholen en bedrijven. „Veel openbare scho len, maar soms ook christelijke scholen sturen onze post retour. Het wordt steeds moeilijker bin nen het onderwijs binnen te ko men. De naam van onze bond blijkt aversie op te roepen. Dat maakt ons uiteraard verdrietig", zegt Verboom. Met 'Klassentaal' lanceert de Bond tegen het vloe ken een nieuwe aanpak met uitleg over onder meer de her-, komst van woorden. Onderzoek wees uit dat zowel kinderen als vol wassenen soms geen idee hebben wat ze eigenlijk zeggen als ze vloe ken. Voor veel mensen staat vloe ken gelijk aan het uiten van scheld woorden. De Bond kant zich specifiek tegen het bezigen van 'smalende godslas- tering', maar introduceert nu on der de noemer 'Kapitaal' ook bij eenkomsten voor het bedrijfsleven voor respectvol woordgebruik in het algemeen. Het is een nieuwe activiteit, waar mee de Bond ook inkomsten hoopt te genereren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24