Expositie houdt legende levend VERHUIZEN MET ZORG! Jeugdvoorstellingen in Goes en Middelburg 0118 61 26 69 Helft minder gastgezinnen voor Europa Kinderhulp 14 april 1912 Dansgroep viert feest met volksdansbal Politie pakt verdachte van bedreiging op Alzheimer Café in 't Gasthuis GOES - Negentig leerlingen van de Jeugdtheaterschool Zeeland krij gen dit weekeinde een certificaat, waarmee zij een driejarig toneeltra ject afronden. Dat doen zij met ne gen voorstellingen in 't Beest in Goes. Woensdag 18 april doen de Middelburgse groepen dat ook in het Spiegeltheater in Middelburg. De aftrap is zaterdag om 12.30 uur door de 9+ groepen uit Goes, met twee klassiekers in een speelse be werking: Trojaanse Oorlog en Odys see. Om 15.30 uur laat de 9+ groep uit Middelburg het muzikale sprookje Koning Octopus zien. De 9+ en 12+ groepen uit Zierikzee spelen Erica's Illucinaties en In.de. Jungle van Suzanne. Zondag bren gen de 9+ groep uit Middelburg een hilarisch sprookje, de 12+ groe pen uit Goes de komische thriller Moordwijf en montagevoorstelling De Laatste Dag. De 12+ groep uit Middelburg speelt de klassieker Macbeth, Moordenaar! De Middelburgse groepen spelen hun voorstellingen op woensdag 18 april ook in het Spiegeltheater. Om 15.00 uur Het Kloppend Hart van de 9+ groep, om 17.00 uur Ko ning Octopus, ook van de 9+ groep en om 19.00 uur Macbeth, moorde naar!, van de 12+ groep. Programma: www.jtsz.nl. Reserve ren: www.tbeest.nl. GOES - De Stichting Europa Kin derhulp ziet de aanmelding van gastgezinnen dit jaar met vijftig procent teruglopen. Volgens de organisatie van vakan ties voor kwetsbare kinderen uit binnen- en buitenland komt dit door de aanhoudende economi sche crisis. Het eind van het wervingsseizoen is in zicht, maar de stichting hoopt dat mensen zich toch nog zullen aanmelden. De kinderen komen veelal uit eenoudergezinnen of kin dertehuizen. Meestal genieten ze al enorm van 'gewone' dingen doen, zoals pannenkoeken bak ken, potje voetballen of een spelle tje doen. Informatie: 06-20416673 of 0111-412259. zaterdag 14 april 2012 'De Titanic was het grootste, modernste schip. Het kón niet vergaan. En dan gaat het op haar eerste reis ten onder.' Jaap van Belzen, organisator en Titanic-verzamelaar De organisatie van de litanie-her denking heeft in de voorverkoop 400 toegangskaarten verkocht. Afbeelding van de gekapseisde Titanic in de Sint Jacobskerk, geflankeerd door de vlaggen van de White Star Line. De nationale herdenking '100 jaar Titanic' in de Sint Jacobskerk in Vlissin gen begint vandaag om 14.30 uur en duurt tot ongeveer 17.00 uur. De organisatie wil met de herden king 'zoveel mogelijk de sfeer op roepen die past bij de ondergang van de Titanic'. Er is ook aandacht voor andere scheepsrampen. Het muzikale programma wordt af gewisseld met drie lezingen. De Vlaamse maritiem journalist Dirk Musschoot houdt twee inleidin gen: over het vergaan van de Tita nic en over de ramp met de He rald of Free Enterprise. Maritiem historicus Cor Heijkoop uit Mid delburg geeft een lezing over vis sersrampen. In de Sint Jacobskerk is de tentoon stelling 'Beleef de legende van de Titanic' ingericht met materiaal uit de collectie van Jaap van Belzen. Er zijn ook schilderijen te zien, waaronder twee van Vlissinger Frans Minneboo. En er hangt een vijf meter brede en drie meter ho ge afbeelding van de Titanic met aan weerszijden twee vlaggen van de White Star Line. Behalve van daag is deze tentoonstelling nog te zien op de zaterdagen 19 en 26 mei en op 2 juni (steeds van 13.30 tot 16.30 uur). Toegangskaarten voor de herden kingsbijeenkomst kosten 10 euro per stuk. In de voorverkoop zijn 400 van de 600 kaarten verkocht. foto's Ruben Oreel Het grootste en modernste passa giersschip Titanic (van de Britse White Star Line) vertrekt op 10 april 1912 uit Southampton voor haar eerste reis, naar New York. 0 Öp 14 april loopt het schip om 23.40 uur in de Noordelijke Atlan tische Oceaan op een ijsberg. De Titanic kapseist en zinkt om 02.20 uur. Aan boord zijn 2223 opvarenden, 1517 van hen overleven de ramp niet, waaronder 3 Nederlanders en 20 Belgen. OOST-SOUBURG Dansgroep Vlissingen Internatio naal bestaat 55 jaar. Om dat te vie ren wordt zaterdag 21 april een volksdansbal gehouden in wijkcen trum De Zwaan aan de Kromwege- singel in Oost-Souburg. Daaraan wordt meegewerkt door het volks- dansorkest Bravade. De zaal gaat om 19.30 uur open, het volksdans bal begint om 20.00 uur. Ook oud-leden zijn welkom en kunnen zich met één introducé aanmelden bij de dansgroep via ssjaar.dans- groep.vlissingen@gmail.com OOST-SOUBURG Een 36-jarige man uit Oost-Sou burg wordt verdacht van bedrei ging. Hij werd gisteren rond 07.00 uur door leden van de Regionale Ondersteunings Groep van de poli tie in een woning aan de Merwe- destraat aangehouden. Die arresta tieeenheid viel rond dat tijdstip de woning binnen en voerde de ver dachte vervolgens af. Daarna wer den de woning en twee auto's die voor die woning geparkeerd ston den, doorzocht. Het is nog niet be kend of de man berecht wordt. MIDDELBURG In 't Gasthuis aan het Noordpoort- plein in Middelburg wordt vanmid dag weer een Alzheimercafé gehou den. Gastspreker is klinisch geria ter D. Leonards van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis, die spreekt over 'diagnostiek en onderzoek op de geheugenpoli'. Er is ruim gele genheid tot het stellen van vragen en voor het ontmoeten van lotge noten. Er is ook een ïnformatieta- fel van de Stichting Alzheimer Ne derland. Het Alzheimercafé duurt van 14.30 tot 17.00 uur. SCHERPE Rosenburglaan 284 Vlissingen Ti|deli|k zonder kosten koper!! Fijne, gezinswoning gelegen in 7- de populaire wijk "Rosenborg"- Deze goed onderhouden woning uit 1991 is voorzin van een nette keuken en J\ iH£ badkamer. 3 slaapkamers H wlL'r (4 mogelijk) en een tuin op - het oosten. De buuit is zeer 1 kindvriendelijk en het huis is JS! uitstekend geschikt vooreen gezin met kinderen! Koopsom: 159.000,-v.o.n.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23