35 Procent meer klanten voedselbank pipai Onderzoek in grond van Molenwaterpark WALCHEREN Steeds meer mensen hebben langer dan drie jaar hulp nodig Iedere dag 19.00 uur Regionieuws op zijn best! www.pzc.nl almanak Graatje ZATERDAG 14 april 2012 21 PZC Bond tegen vloeken ruimt stoffig imago 24 en 25 door Emile Calon MIDDELBURG - De Walcherse Voed selbank heeft te maken met een stijging van het aantal klanten. Vol gens secretaris Anton Izeboud wordt nu wekelijks, voedsel uitge deeld aan 135 mensen. Eind vorig jaar had de Voedselbank zo'n hon derd klanten. En de groei lijkt nog niet ten einde. De nieuwe klanten komen uit alle Walcherse gemeenten. Het betreft zowel alleenstaanden als tweeper soonshuishoudens en gezinnen. Het zijn mensen die met grote schulden zitten en zonder hulp 'van de voedselbank 'het niet kun nen rooien', zegt Izeboud. Hij ziet ook dat meer mensen lan ger dan drie jaar klant blijven bij de Voedselbank. „In principe mo gen mensen maximaal drie jaar klant zijn. Maar het aantal dat lan ger onze hulp nodig heeft, groeit." Als mensen kunnen aantonen dat ze na die drie jaar nog hulp nodig hebben, blijven ze welkom, verze kert de secretaris. De Walcherse Voedselbank heeft een goede week achter de rug. De instelling kreeg van de Lionsclub Middelburg 7500 euro, de op brengst van een paasactie. En van de Rabobank 3054 euro. Het geld van de Lionsclub wordt gebruikt voor de aanschaf van een nieuwe trekker voor de koelwagen van de Zeeuwse voedselbanken. Die trek ker is aan vervanging toe. In totaal is er 60.000 euro nodig. Dankzij het geld van Lions en bijdragen van Dow Terneuzen en Zeeland Seaports is er nu 37.600 euro bin nen. Het resterende deel hoopt Ize boud te krijgen van het Oranje fonds. Her en der moeten Voedselban ken een klantenstop afkondigen omdat het niet lukt voldoende voedsel te bemachtigen. De Wal cherse Voedselbank kent dat pro bleem niet. Volgens Izeboud komt dat omdat nog steeds veel bedrij ven bereid zijn voedsel af te staan, en dankzij de vele vrijwilligers die bedrijven weten over te_ halen voedsel te schenken. Zo werden gisteren verse bloemkolen uitge deeld, afkomstig van een Walcher se tuinder die benaderd was door één van de vrijwilligers. Bekijk ook de video op www.pzc.nl Het orkest van de Titanic speelt weer 22 en 23 De Voedselbank Walcheren vreest niet voor een klantenstop, omdat er volgens secretaris Anton Izeboud voldoende bedrijven zijn die voedsel schenken. foto Ruben Oreel pzc door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg laat op 1, 2 en 3 mei sonde- ringsonderzoek doen in het Molen waterpark. Met dit onderzoek wordt de draagkracht van de grondlagen gemeten. Zo kan de on derconstructie (heipalen en funde ring) voor de bouw van de nieuwe schouwburg worden bepaald. De uitkomsten van het onderzoek zijn nodig om het definitief ont werp voor het theater te kunnen afronden. Vooronderzoek door de aannemer heeft uitgewezen dat het sonde- ringsonderzoek niet met de gebrui kelijke grote voertuigen hoeft te worden gedaan. Er wordt een zoge noemde minirups ingezet, een klei ner' en smaller voertuig dat vanaf de paden kan werken. Daardoor verwacht de gemeente dat er geen schade in het park zal ontstaan. Volgens de gemeente hoeft door deze manier van onderzoek geen ontheffing te worden aangevraagd, iets dat anders in verband met de aanwezigheid van de bedreigde ge le rugstreeppad wel zou moeten. Het voorontwerp-bestemmings plan voor de bouw van de nieuwe schouwburg en aanleg van het park op het Molenwater ligt nog tot begin mei ter inzage. Tip? redactie@pzc.nl De verslaggeefster op de redactie in Zeeuws-Vlaanderen kan als geen an der de spot met zichzelf drijven. Nee, haar collega's vertellen geen nieuws als ze onomwonden melden dat ze er in de meest letterlijke zin van het woord mag wezen. Deze week knor de haar maag, zo rond een uur of vier. „Ik realiseer mij nu dat ik nog helemaal geen lunch heb gehad. Ik kan best een beetje interen, maar nu val ik toch echt bijna van mijn graat je." De collega's gniffelden, waarop de baas van het gezelschap als van ouds reageerde. „Nou, inderdaad zeg. Dat kun je wel zien. Maar niet heus." Ze diende hem meteen van re pliek. „Ach ja, het is maar goed dat ik ook zo'n dikke huid heb!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21