Nieuw ontpolderprobleem 'Ca debat niet uit de weg over anticonceptieplicht' PZC III Omvangrijk eerbetoon OI iri( PW in Tweede Kamer wil niet méér ontpolderen; Reimerswaal is tegen Advocaten willen vrijspraak voor Breivik ZATERDAG 14 april 2012 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren 254e jaargang nr. 89 - los nummer 1,60 - zaterdag 2,40 Middags zon BINNENLAND Eerste snelweg na 75 jaar synoniem voor files 10 en 11 SPECTRUM Er is niets gewoons aan Blof, echt helemaal niets RIJSWIJK - Pieter van Vollenhoven is voorstander van een discussie over verplichte anticonceptie voor ongeschikte ouders. „Maar of dat per wet geregeld zou moeten wor den, dat weet ik niet." De voormalig voorzitter van de Onderzoeksraad voor Veiligheid zei niet voorop te willen lopen als het aankomt op verplichte anticon ceptie. „Maar ik kan me de discus sie voorstellen en we moeten dit debat ook niet uit de weg gaan. Of Het is goed dat tweederde van de Hedwige droog blijft eens 53% oneens 47% er wettelijk iets geregeld moet wor den, dat is aan de Kamer." Eerder werd gesuggereerd dat Van Vollen hoven zelf een pleitbezorger was van de maatregel, maar dat nuan ceerde hij. „De discussie is nu of je aan drank of drugs verslaafde ouders, waar van bekend is dat ze hun kind mis handelen, kan verplichten anticon ceptiemiddelen te gebruiken." pagina 5: verplichte prikpil kan niet Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-0139910 8 711688 555547 MIDDELBURG - In de Tweede Ka mer is mogelijk geen meerderheid voor het nieuwste plan voor na- tuurherstel in de Westerschelde. De PW is ertegen dat meer wordt ontpolderd dan in het oorspronke lijke alternatief voor de Hedwige- polder. Op aandringen van de Europese Commissie heeft staatssecretaris Henk Bleker (Natuur) de buiten dijkse natuurherstelprojecten Ap- pelzak en Platen van Hulst en Os- senisse geschrapt. In plaats daar van gaat ïoo ha in de Hedwigepol- der onder water, 125 ha in het Wel- zingegebied en de Schorerpolder en 65 ha binnendijks aan de Appel- zak. Dat laatste onderdeel van zijn plan levert Bleker een nieuw probleem op: de gemeente Reimerswaal is te gen ontpoldering op haar grondge bied en dus ook aan de Appelzak, waar nu een golfterrein ligt. In totaal komt Bleker aan 295 ha nieuwe natuur. Hij wil ook de zo genoemde Gasdam, een leidingen- strook aan de zuidkant van het Verdronken Land van Saeftinghe dieper leggen, zodat een natuurlij ke verbinding ontstaat tussen Saef tinghe en het deel van de Hedwi- gepolder dat toch wordt ontpol derd. PW-Kamerlid Richard de Mos vindt dat Bleker zijn been stijf moet houden tegenover de Eu ropese Commissie. Als dat bete kent dat de PW zich tegen het nieuwe plan uitspreekt, heeft het kabinet onvoldoende steun. Blekers plan heeft in Zeeland tot verwonderde reacties geleid. Al leen de Vogelbescherming ziet het als een stap in de goede richting. pagina 3: commentaar pagina 26 en 26: BBeker:zo moet het dan maar UW MENING 334 reacties OSLO - Anders Behring Breivik, die verantwoordelijk is voor twee bloe dige aanslagen in Noorwegen afge lopen zomer, zegt dat hij handelde uit noodweer. Zijn advocaten vra gen daarom maandag bij het begin van zijn proces om vrijspraak. Dat zegt raadsman Geir Lippestad. Lip- pestad erkent dat Breiviks argu mentatie weinig succes zal hebben voor de rechtbank. Uit nieuw on derzoek blijkt dat Breivik bij zijn verstand was tijdens de aanslagen. Bijlage Spectrum pagina 14/15: Brei vik veranderde Noorwegen PYONGYANG - In Pyongyang zijn enorme standbeelden onthuld van de over leden Noord-Koreaanse leiders Kim II Sung (links) en Kim Jong II. De huidi ge leider Kim Jong Un is zichtbaar onder de linkervoet van Kim Jong II. Het eerbetoon viel samen met een mislukte lancering van een raket. pagina 9: Noord-Korea tart wereld foto Ng Han Guan/AP DE STELLING - Ontpolderen op drie verschillende plekken is een lachertje Reageer op pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1