De ultieme begeleider cultuur17 Waar kom ik vandaan? Dat is de extreme essentie agenda Trijntje Oosterhuis op Concert at Sea Eric Ineke met JazzXpress en Deborah Brown in Porgy en Bess zaterdag 14 april 2012 Meer agendanieuws en het complete bioscoopprogramma zijn te vinden op de website van deze krant. PODIUM ZATERDAG 14 APRIL Ellewoutsdijk Panfluitensemble Muzica afgewisseld met het Zeeuws Mannenensemble. Kerkje van Ellesdiek, 20.00 uur Goes Premièreweekend Jeugdtheaterschool. Podium 't Beest, vanaf 12.30 uur Pink Floyds Dark Side of the Moon (in het Nederlands). De Mythe, 20.00 uur Heinkenszand Cabaretier Eric Koller. De Stenge, 20.00 uur Hulst Young Ones Concert met Do. Den Dullaert, 20.15 uur. Middelburg Concerten studenten Roosevelt Ac. Brasserie De Drukkerij, 16.00-17.30 uur Musicalgroep Papilion: theatershow. Spiegeltheater, 20.00 uur. Middelburgs Theater speelt twee Car- ver-producties 'Fred' en 'De Verbouwing'. Minitheater, 20.30 uur Nieuw-en St. Joosland Optreden Alex Roeka. Theater De Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg Muziektheater ZOMA 'Het Hemelbed'. Ledeltheater, 20.00 uur Oost-Souburg Toneelvoorstelling STEC. Zaal De Zwaan, 20.00 uur Oudelande Musicalclub Hint!: 'Romeo Julia'. D'n Ostpit, 20.00 uur Rilland Dijkrock, met o.a. Vanderbuyst, Delain. Grensweg, 12.00 uur Peter Faber in 'Faber speelt Fo'. Luctor et Emergo, 20.00 uur Terneuzen Komedie 'Kantje Boord'. Scheldetheater, 20.00 uur Westerschelde Big Band. Porgy en Bess, 20.30 uur FQB-Night met o.a. Pacman en Albedo De Pit, 22.00 uur Vlissingen Nationale herdenking 100 jaar Titanic. Sint Jacobskerk, 14.30 uur Inter Scaldis Pipes and Drums. Atrium Ter Reede, 14.30 uur Concert harmonie Ons Genoegen. Sporthal Baskensburg, 19.30 uur Wissenkerke Concert Champagne Charlie. Onder de Toren, 20.00 uur Zaamslag The Coda Light Sessies. Uitverkocht. Podium van Zaamslag, 20.00 uur ZONDAG 15 APRIL Goes Premièreweekend Jeugdtheaterschool. 't Beest, vanaf 11.00 uur Familievoorstelling AbrakOdabra (4+). De Mythe, 14.00 uur Groede Concert 'Solo' door Stef Bos. Grote Kerk, 20.00 uur Middelburg De muziekvoorstelling van De Minis ters in 't Spiegeltheater is geannuleerd. Kinderconcert: Twitching Eye Trio. Zeeuwse Concertzaal, 14.30 uur Paris Dandies, met Dany Lademacher. Schuttershof, 17.00 uur Concert Moya Brennan (Clannad). Stadsschouwburg, 20.00 uur Oostburg De Beenhouwerij, percussiespektakel. Ledeltheater, 20.30 uur Oost-Souburg Kindervoorstelling Pagetti: 'let fiet waait weg'(2-7 jaar). Historische Kerk, 11.30 uur Vlissingen Optreden duo Anita Ed. Atrium Ter Reede, 14.30 uur. RENESSE - Trijntje Oosterhuis, Lor- rainville, Krystl, ED, Lefties Soul Connection en de Ierse zangeres Gemma Hayes zijn toegevoegd aan het programma van Concert at Sea dit jaar. Eerder werd al de komst van onder anderen Golden Ear ring, Ilse DeLange, The Baseballs, Acda en De Munnik, VanVelzen, De Dijk, Waylon en Go Back To The Zoo bekendgemaakt. Bijzonder is het muzikantenpro ject Lorrainville, waaraan onder anderen Peter Slager (Blof) en de Zeeuwse gitarist Angelo de Rijke meewerken. Het concert in decem ber 2011 in Zwolle leek een eenma lige gebeurtenis, maar krijgt op Concert at Sea dus een vervolg. De zevende editie van het popfesti val op de Brouwersdam is op vrij dag 29 en zaterdag 30 juni. Jazzdrummer Eric Ineke werd op 1 april 65 jaar. Ter gelegenheid daarvan verschijnt later deze maand een boek. Morgenmid dag komt Ineke met zijn Jazz Xpress en zangeres Deborah Brown naar Terneuzen voor een optreden in Porgy en Bess. door Mischa Beckers TERNEUZEN - The Ultimate Side- man, zo heet het boek dat op 26 april gepresenteerd wordt in het Bimhuis tijdens een concert van The Eric Ineke JazzXpress met Da vid Liebman en het Jazz Orchestra of the Concertgebouw. Het is een passende titel. Eric Ineke begeleid de immers talloze grote artiesten en is na veertig jaar in het vak nog steeds een van de meest gevraagde drummers van Nederland. Eind 2009 speelden JazzXpress en Deborah Brown ook in de Terneu- zense jazzclub. Dat optreden stond in het teken van hun album For the love of Ivie - a tribute to Ivie Anderson. Anderson was vocaliste bij Duke Ellington van 1931 tot 1942. Met het album brengt Brown een ode aan Anderson en haar unieke, bluesy stem. De samenwerking beviel zo goed dat Brown de band uitnodigde voor opnames in Kansas City. „We gaven er vorig jaar juni enke le concerten", zegt Ineke. „Daar zijn we toen meteen een paar da gen de studio in gedoken. Voor dit album zocht Deborah de stukken uit. Ze koos composities van on der meer Horace Parian en Bobby Watson. Maar er staat ook een nummer op van Rob van Bavel." Watson, componist en als saxofo nist onder meer door Art Blakey ingelijfd, produceerde de cd en speelt er ook op mee als gastsolist. Het resultaat was voor Ineke nog enige tijd een verrassing. Tot voor -kort had hij het album nog niet ge zien. „Zelfs de titel is voor mij nog niet bekend." Natuurlijk klinkt in Porgy en Bess een groot gedeelte van dit nieuwe Eric Ineke's JazzXpress met rechts Eric Ineke. album. „Maar we spelen ook nog wat stukken van For the love of Ivie en misschien nog wel wat ander materiaal." Ineke heeft nog meer pijlen op zijn boog. Samen met Marius Beets en David Liebman vormt hij het David Liebman Trio. Op 28- april treden ze op in de Dordtse Jazz Sociëteit. Tevens neemt dit trio de nieuwe cd Lieb plays The Beatles op. Liebman vormt zeker deze periode een rode draad in Inekes leven. Het boek The Ultima te Sideman geeft immers de conver satie weer tussen Liebman en Ine ke, waarbij de drummer spreekt over de artiesten met wie hij sinds 1968 heeft gespeeld. The Eric Ineke JazzXpress met zange res Deborah Brown, morgen in Porgy en Bess, Terneuzen, 15.00 uur. Bezetting: Deborah Brown (zang), Eric Ineke (drums), Rodolfo Fereira Neves (trompet), Sjoerd Dijkhuizen (saxofoon), Rob van Bavel (piano), Marius Beets (contrabas). door Rolf Bosboom Twee maanden verbleef dich ter en beeldend kunstenaar Annemieke Gerrist (1980) in deWillem3 in Vlissingen. „Ik heb er vooral heel veel nagedacht en gekeken. Ik ben opgegroeid in Zeeuws-Vlaanderen en keek letter lijk uit op het strand waar ik als kind heb gespeeld. De Schelde was nu een tafel waar ik opeens aan de andere kant zat. Daardoor ga je na denken: waar ben ik thuis?" Die periode heeft, geruime tijd la ter ('ik ben een heel trage werker'), geleid tot zowel een expositie in Middelburg als een Slibreeksdeel met poëzie en foto's. Het enige werk dat ze in Vlissingen maakte is ook op de tentoonstelling te zien: Home, een foto van een huis, getekend rond een navel. „Dat is het begin geweest." Navels en huizen komen in uiteen lopende vormen terug in de ten ik iets geschreven heb, leg ik het eerst een tijd weg. Als ik het later teruglees, stel ik me de vraag: ver telt het gedicht me iets wat ik niet wist voordat ik het schreef? Dan vind ik het geslaagd. Eigenlijk moet het gedicht meer weten dan ik. Het moet iets geworden zijn los van mezelf." Zoals in: Een vrouw zet een kind op de boot/ Een man haalt het kind aan de ande re oever eraf// Mensen lopen over de brug/ Moeders leren hun kinderen eenden voeren// Een huis inrichten alsof je ergens lang gaat wonen// Muziek maken die ergens anders ge maakt wordt// Haal me weg, ik heb hier een huis gevonden. Boek: Annemieke Gerrist, 'Alleen dunne strepen maken een landschap dat rustig ligt', Slibreeks 136, €9,-. Expositie: 'Binds and double binds. Move 2', t/m 2 mei in Revolu tion 10O.OOO.OOOetc Gallery, Lange Noordstraat 41, Middelburg. Annemieke Gerrist Home, werk van Annemieke Gerrist toonstelling: van Gerrist zelf en haar zus, maar ook van haar - ge scheiden levende - vader en moe der. „Ik zocht naar: wat is nu echt mijn plek, mijn gezin? Juist omdat het er niet was. Natuurlijk is het iets heel persoonlijks, maar tegelij- kertijds iets universeels. Waar kom ik vandaan? Dat is voor iedereen de extreme essentie." „Kunst moet de waarheid vertel len, ontmaskeren", zegt Gerrist. „Ik vind dat kunst je echt moet ra ken. Ik had ooit een docent die zei: je moet maken wat je diepst in je binnenste voelt. Toen ik in Vlis singen zat, begreep ik dat." Beeldend werk en poëzie komen bij haar afzonderlijk tot stand. „Het is totaal anders, maar toch hetzelfde. Achteraf zie ik dat de thema's elkaar heel erg raken." Haar gedichten zijn eenvoudig van taal, maar diep van betekenis. „Als

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17