i4|menin en brieven zaterdag 14 april 2012 tt 0 9 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Vervroegd pensioen Je zult maar tot de 'gelukkigen' be horen die volgens politici gezien de verhoogde levensverwachting nog best wat langer kunnen wer ken (krant, 30-03). Daarom het vol gende verhaal van iemand van 61 jaar in mijn omgeving, die vrolijk in het leven staat, een paar jaartjes langer werken positief benadert, maar die nu langzamerhand slape loze nachten heeft door de onze kerheid over de ingangsdatum van zijn pensioen. Hij werkt vanaf zijn 14e jaar in de transportsector, te beginnen in het bedrijf van zijn vader, daarna als zelfstandig ondernemer, en tenslot te als chauffeur in loondienst. Mo menteel dus al ruim 47 jaar als hardwerkende Nederlander met een zwaar beroep. En waar viel hij gezien zijn leeftijd net overal bui ten? 1. Vervroegd pensioen na 40 jaar onafgebroken werk. 2. Ver vroegd uittreden met 62 jaar. 3. Met 65 jaar met pensioen en 51 jaar werk! Vindt u dit rechtvaardig naar Nederlandse maat-staven? Ik in ieder geval niet. Ton Overbeek Churchilllaan 1060, Terneuzen Thermphos De luchtkwaliteit laat geen veront rustend beeld zien, meldt het ge zondheidsonderzoek. Jarenlang is de luchtkwaliteit rond Thermphos echter ver boven de norm geweest, zo bleek uit de TV-uitzending van Zembla en het onderzoek van de commissie Mans. Het AMC in Am sterdam volgt sinds eind jaren '80 moeders en baby's die in de buurt van verbrandingsovens woonden waar veel dioxine werd uitgesto ten. Verstoringen in de suikerhuis houding, de longfunctie, het af weersysteem en de schildklierwer king waren twintig jaar later nog steeds meetbaar. Helaas is door de provincie en de GGD niet besloten tot een meerjarig onderzoek bij kinderen die in de buurt van Thermphos woonden ten tijde van de zeer grote uitstoot van giftige stoffen. Nu uit het gezondheidsonderzoek blijkt dat kinderen in de buurt van Thermphos bovengemiddeld last hebben van luchtwegirritatie en astma is het noodzakelijk dat de provincie zorgt dat die groep kinde ren verder medisch intensief ge volgd wordt. Leendert van Melle Havenpark 18, Zierikzee Ontpolderen Het lijkt wel of.de watersnood van 1953 zich nu over Zeeuws-Vlaande- ren uitstort. Maar nu veroorzaakt door mensen! Waterdunen, de Hedwige en nu weer Perkpolder. Het land onder de Schelde wordt niet gespaard. Ik vraag mij af welke vreemde geesten dit allemaal voor ons bedacht hebben. Kennelijk wil len de bestuurders van boven de Schelde hun eigen landje droog- houden ten koste van Zeeuws- Vlaanderen. Zonder de bewoners van dit land te vragen wordt het te ruggegeven aan.de zee, zogenaamd onder het motto van natuurher- stel. Het is ook heel triest, dat er altijd grote bedrijven uit Holland met het geld en de werkgelegenheid gaan lopen. Voor Perkpolder ook weer een heel grote uit Amers foort. Maar Hulst geeft het voor beeld, want het geld voor het Bier kaaiproject is ook niet aan de loka le bevolking en werkgelegenheid besteed. Jan Frans zou daar eens op in moeten gaan met zijn 'televi sieplaatjes'. J. Ottens Notendijk 49, Terhole Robert M. De messen zijn geslepen, het OM heeft de strafeis op tafel gelegd. Twintig jaar en TBS, het maximaal haalbare, maar voor bijna ieders mening veel te laag, echter welke straf past hier het beste? Nederlan ders staan klaar met hun oordeel, woede, frustratie, ongloof, het mag allemaal niet baten. Wij leven ge lukkig in een rechtstaat van hoor en wederhoor ongeacht de ernst van daden. Advocaat Willem Anker vind dat de eis 'tegenstrijdig, onwenselijk en niet effectief is'. Daar zit het pro bleem in deze lcwestie, wat is nu passend bij een persoon die de sa menleving zo ontwricht? Robert M. speelt geen 'toneel', sterker nog, tijdens zijn verhoren heeft hij be paalde details naar buiten gebracht die het daglicht niet kunnen ver dragen. De slachtoffertjes en hun familie zijn in deze de 'hoofdrol spelers' in een script waar niemand ooit om heeft gevraagd. Advocaat Willem Anker citeert: Er is geen enkele matiging aange bracht, helemaal niets. Waarschijn lijk had Robert M. ook deze ge dachte toen hij besloot om men sen hun wereld te vernietigen. Etienne van der Sloot Penninghoek 9, Middelburg Nullijn De ïlaad van State bestaat, buiten de Koning als voorzitter, uit een vi ce- president en ten hoogste tien le den. Art.i: Als Donner de vice-pre sident, benoemd bij koninklijk be sluit, de nullijn voor ambtenaren, een luxe-probleem noemt, dan zet hij zijn eigen voorzitter klem. Hij herhaalt wat hij als minister vond, maar vindt zijn voorzitter, de Ko ningin, dit ook? Formeel handelt Donner in naam van zijn niet geko zen voorzitter. Ontspoort hij hier in dan moet hij teruggefloten wor den door die voorzitter. Doet zij dat niet dan vindt ook het staats hoofd dat 'haar' dienaren, de amb tenaren, een luxe-probleem heb ben. Wordt hij wel teruggefloten dan wacht hem slechts het gat van de deur en heeft deze patriarch zijn eigen luxeprobleem. Dit pro bleem is hem gegund. J.W. Minderhout Vredehoflaan 326, Vlissingen Vossen Dat de vos hier van nature thuis hoort en dus nu bezig is zijn plekje te heroveren mag duidelijk zijn. Een vos is een intelligent wezen en doet hetzelfde als allen in de na tuur (ook de mens), namelijk: een plek zoeken waar rust en vooral voedsel te vinden is. Als bijvoor beeld een fruitteler herrie maakt om kraaien te verjagen zullen die beesten bij een buurman gaan eten waar het rustiger is. Zo ook de vos! Als men in zijn territorium gaat lopen schieten zal hij een rus tiger plek zoeken omdat ook zijn prooidieren deels zijn verdreven door het lawaai. Zodoende komt hij vanzelfbij kin derboerderijen en hobbyboeren te recht. Daar is rust en voedsel. Oor logsgeweld maakt mensen tot as- sielzoekers. Minister Leers wil ze te rugsturen. Mogelijk kan deze heer die het alle maal zo goed weet ook de vossen terugzenden naar hun geboorte land, maar dan moet hij het wel eerst bevrijden van jagers en land bouwgif Kees Baan Wijdauplantsoen 29, Middelburg MarkantSD Promotie maken en verbanden leg gen, is altijd goed. Dat ze het voor elkaar hebben gekregen in Zierik zee om een schaatsbaan te creëren is mooi. Maar aangeven dat de Ei- landelijke muziekdag elk jaar in de zelfde plaats plaatsvindt, is niet waar. Dat het dit jaar weer in Renesse is, klopt wel, maar de an dere veertig jaar is het altijd op een andere plaats gehouden op het ei land; volgend jaar is het weer in Zonnemaire. Dus MarkantSD zou zich als organisatie beter moeten la ten inlichten. J. Vredenbregt Zuidstraat 13, Burgh Haamstede Vorderingen Er zijn inmiddels vijf grootschalige controles geweest door overheids diensten. 'Het totaal aan open staande vorderingen - bij bestuur ders van aangehouden auto's - was net als de vorige keren enorm' (krant, 7 april). Er zijn vorderingen geïnd en als dat niet mogelijk was, zijn auto's in beslag genomen. In dat laatste geval gaat het om 22% van de ge controleerde voertuigen. Een ho ger percentage had dus openstaan de vorderingen! Deze controles zouden veelvuldig in het hele land moeten plaatsvinden. Het aantal niet-betaalde vorderingen is blijk baar enorm. Het is verbazingwek kend dat die belastingschulden en andere vorderingen, die in de mil joenen lopen, niet al op andere wij ze zijn geïnd. Zitten overheidsdien sten onvoldoende achter die vorde ringen aan? Sam van der Zee Spanjaardstraat 46, Middelburg Oesterdam Reactie op 'Nauwelijks fietsers in bus Oesterdam'. Een negatief ver haal vond ik. Twee fietsers die ver tellen dat de Markiezaatsroute ei genlijk niet loont en dat ze fietsers zijn en dus nooit de bus zouden nemen. Ze houden wel racefietsen vast wat duidt op een categorie fiet sers waarvoor de bus, denk ik, niet bedoeld is. Die bus is voor de recreatieve fiet ser die, als straks het 'Rondje met het Pontje' op 1 juni weer van start gaat, een rondje wil maken van af Tholen en dan via Yerseke, Krab- bendijke weer terug naar Tholen. Een mooie fietstocht die nu zelfs dertien kilometer langer kan (mag) worden. Projectbureau Zeewerin gen kruipt gelijk in zijn schulp en zegt dat er nog geen maatregelen worden genomen. Welke maatrege len? Waarvoor? Dat kan ik geen evalua tie noemen. Het verhaal is te pre matuur. Hulde aan Projectbureau Zeeweringen die prachtige wacht- hokjes heeft geplaatst met een dienstregeling die voor iedereen duidelijk is ernaast. Tom Moerland Hogeweg 13, Poortvliet Kerken Jammer dat Willem Staat niet in staat is om een betere analyse te publiceren over de kerken in Middelburg, alvorens met een standpunt te komen. Als men een analyse geeft, dan mag men ervan uitgaan dat alle be langrijke gegevens meegedeeld wor den, zoals een kostenanalyse, haal baarheid, leeftijdopbouw per ge meente, onderhoudskosten per kerk etcetera. Je kunt ook van de Oostkerk een kerkelijk museum maken en/of een andere kerkelijk doel. De AK is niet in staat om alle kosten te blij ven ophoesten. Het is een moeilij ke zaak om alles voort te zetten. Wachten tot het te laat is en dan de bakens te verzetten is onverant woord. Daarom is het in het belang van al le kerkgangers dat er gezamenlijk een goede oplossing gevonden wordt, waarin iedereen zich kan vinden. Het zal niet eenvoudig worden, maar men komt er zeker in gezamenlijk overleg tus sen AK en de kerkelijke gemeenten uit. F.J.M. van der Plas Muddy Watersstraat 35, Middelburg Kerken 2 Wat was ik blij verrast mef de ana lyse van Willem Staat! Wat hij zegt is zeer doordacht, dank, hoop dat dit aankomt en er naar gehandeld wordt. Als betrokken volger van het Krimpproces heb ik allerlei goe de oplossingen gehoord op verga deringen van onze fijne PKN. Ge hoor bij de AK? Ik weet het zo waar nog niet! De zusters en broe ders die niet 'hun' gebouw en kerk gemeenschap verliezen hoor je nu niet meer. Zelf kerk ik bij de Morgensterkerk, ontstaan door samenvoeging van de Hervormde Ontmoetingskerk en de Gereformeerde Getuigenis- kerk. Een zeer warme betrokken ge meenschap! En net als de Oostkerk dus bedreigd. In de Stille Week fij ne diensten gehad, voor de Ere dienst van Pasen een ontbijt met veel jeugd en daarvoor een Paaswa ke. Parkeren? Geen probleem. Toe gang voor minder validen? Goed. Scholen? Gebruiken onze Kerk- zaal. Onderhoud? Nodig maar er zijn goede plannen! Beste besluitvormers, veel wijsheid gewenst en ik hoop op een toe komst met veel blije betrokken ge lovigen! M. Vaane Park Overwater 6, Middelburg Tranen van het bos De boswachterij Westerschouwen is gevallen voor het kunstwerk 'de tranen van Penelopé'. Maar het zijn de tranen van een boom, de tranen van het bos. Bomen worden gekapt, gestript en verzaagd voor platen, pulp en plan ken? Maar ook, weg prachtige pa den van houtsnippers en dennen naalden! Er moet plaats komen voor struweel, (dat is hoofdzakelijk bospest en braam!!) en nieuwe (loof)bomen. Het is erg om te zien waar dat toe leidt. Dat alles door het beleid van Staatsbos!. Waarom al dat gezaag? Waarom een productiebos? Echt, op deze manier wordt ons mooie karakteristieke bos vakkun dig de nek om gezaagd. Mijn verzoek aan Staatsbos: Stop er a.u.b. mee, het is genoeg ge weest zo! Jaap v/d Kasteele Hogezoom 66, Haamstede Samenwerking Eindelijk gaan de ziekenhuizen in Zeeland met elkaar samenwerken. Het werd tijd dat het vlaggenschip ADR z'n koers verlegde voor het echt te laat was. Andere schepen mogen nu langszij komen en wor den niet meer als vijandig be schouwd. Nu nog dat oubollige en suikerzoe te spotje weg. Nienke is een niet meer zo volgzame twitterende pu ber geworden, die er van uit gaat dat de beste zorg in een ziekenhuis wordt gegeven. Anders zoekt ze haar eigen weg wel via Facebook. J. de Jonge Dolfijnstraat 12, Nieuwerkerk Boetekleed Als er een kritische smet op het blazoen dreigt gaan veel bestuur ders snel over tot de procedure in plaats van de inhoud: 'we hande len binnen onze bevoegdheid' en 'zefs als er een meerderheid is voor een motie dan gaat de 57-plus regeling toch gewoon door'... S. de Bruine (pzc 17 maart) ver woordt precies het inhoudelijke bezwaar zoals zeer velen het voe len en daar gaat het om; beleid is langer'doorwerken in plaats van korter! Veel werkgevers namen destijds wel hun maatschappelijke verantwoordelijkheid door werkne mers in moeilijke crisistijden in dienst te houden met hulp van diezelfde overheid. Deze groep ambtenaren eruit is vernietiging van kennis en ervaring op kosten van de gemeenschap! Veel bestuur ders maken steeds dezelfde fouten: Eerst Schiphol zgn. naar de beurs -10% personeel eruit - kosten 60 min - en dan toch maar niet priva tiseren: weggegooid geld. Huurt men ze bij de provincie straks ook' in voor hogere kosten? J.F.Quatfass Strobbelhoekstraat 14, Ovezande Vlaketunnel Rijkswaterstaat blijft moeite hou den de kalender ter hand te ne men bij het plannen van werk zaamheden en het afsluiten van wegen. Dat bleek vorig jaar eerder bij de Kustmarathon. Nu in 2012 opnieuw komt men op het onzalige idee om de Vlaketun nel op 1 mei af te sluiten. Vele Duit sers en Belgen hebben een lang weekend door maandag 30 april en 1 mei dinsdag hier op vakantie te komen. Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede Verarming De winkelstand in Middelburg gaat er met 'Vertrek Agrimarkt' ze ker niet verder op vooruit! Heel veel mensen zullen het hier mee eens zijn. Jammer, dat de gemeente Middel burg dit laat gebeuren en hier geen oplossing voor is. F.A.Cramer - de Ru Hoogaars 31, Arnemuiden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 14