Zonder sneakers ben je op de filmset helemaal nergens 241 zeeland Hema wil vestiging in Oostburg Jachthaven. Cadzand-Bad krijgt ruim honderd plaatsen en is in 2015 klaar Drie dj's gaan los op podium De Pit Uitnodiging zaterdag 14 april 2012 In de rubriek De dag van staat elke zaterdag een dag uit het leven van een meer of minder bekende Zeeuws-Vlaming centraal. Vandaag de dag van filmpro- ductieassistente Stefanie Ha- mann. Camera! Geluid! Video! Actie figuratie! En ac tie! First assistant-di rector Marc van der Bijl, de rechterhand van regisseur Paul Verhoeven, spuwt maandagochtend strakke commando's over het plein achter de Vrije Universiteit in Amster dam. Verhoeven is achter een zwart doek gekropen, waar hij geen last van de zon heeft tijdens de beoordeling van opnames. Ie dereen is druk. Maar Stefanie Ha- mann? Die heeft tijdens opname momenten juist heel even rust. Let wel, het is slechts seconden- werk. Als Mare het sein 'stop' geeft, schiet ze in dé hoogste ver snelling om zon zestig figuranten naar de goede posities te leiden. Sneakers, soepele jeans en een sweater aan. Alsof ze een rondje gaat hardlopen. Eigenlijk is dat ook zo. „Ik heb een stagiaire die op haar eerste stage dag op hakjes verscheen meteen naar de schoenenwinkel gestuurd. door Raymond de Frel Daarop houd je het op de set nog geen dag vol. Ha, en ik moet nu juist leren dat ik mij na opnames wat meer als een dametje kleed! Ongemerkt schiet ik deze kleren ook nogal eens aan als ik een vrije dag heb", vertelt Hamann (32). Oh, instructies door haar oortje. Weg is ze. Rennen, hollen en, als ze het zou kunnen, vliegen. Ze had het vijftien jaar geleden zelf ook niet voor mogelijk gehouden, dat ze zich als eenmansbedrijfje op fdmsets zou laten inhuren. De Terneuzense Stefanie was voorbes temd om de apotheek van haar ouders over te nemen. Dat zat er ook wel een tijdje in. „Maar van lieverlee was mijn vader steeds meer met papier in plaats van pil len bezig. Dat was niets voor mij. Ik ben een doe-mens. Had ik medi cijnen kunnen maken, dan was het veel waarschijnlijker geweest dat ik nu in Terneuzen in de apo theek had gestaan." Niet dus. Hamann voelt zich hap- „Toen we De Heineken Ont voering opnamen, zei ik wel steeds 'meneer Hauer' tegen Rutger" TERNEUZEN - Drie dj's brengen van avond sfeer op poppodium De Pit in Terneuzen. De dubstep van 'huis-dj' Fun-QjBator is inmiddels een be grip in De Pit. Naast hem komt ook dj Albedo in actie. Hij brengt een combinatie van muziek en beelden. De derde gast is 'jungle-dj' Pacman uit Philippine. Pacman was de laatste tijd regelma tig in Rotterdam te zien en te ho ren. De optredens in De Pit beginnen om 22.00 uur. Toegang kost 7,50 euro. Afscheidsreceptie burgemeester Koos Schouwenaar 20 april 2012 De heer Koos Schouwenaar is ruim tien jaar burgemeester van Middelburg. Per 1 mei legt hij zijn functie neer in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Het gemeentebestuur van Middelburg neemt tijdens een buitengewone openbare raadsvergadering officieel afscheid van hem. Deze vergadering vindt plaats op vrijdag 20 april van 13.00 tot 14.30 uur in de Burgerzaal van het Stadhuis aan de Markt (ingang via De Helm). Na deze raadsvergadering biedt het gemeentebestuur u de gelegenheid om op passende wijze afscheid van hem te nemen. U wordt van harte uitgenodigd voor de openbare afscheidsreceptie. Deze is van 15.00 tot 18.00 uur in de Wandelkerk/Kloostergangen van het Abdijcomplex (ingang via Abdijplein) in Middelburg. py in de hectiek. Ze werkte onder meer mee aan films als New Kids Nitro en Sint, televisieseries als Vrij land, Spangas en Onderweg naar Morgen en commercials voor Dou- we Egberts, C1000 en Nike. Van daag is ze druk voor The Entertain ment Experience, een innovatief project van Paul Verhoeven. En vannacht draait ze alweer een com mercial voor Holland Casino. „Het is in deze wereld hollen of stil staan. Ik zie er best tegenop dat ik straks maar drie uurtjes kan sla pen. Maar voor volgende week is mijn agenda nog leeg. Dan haal ik het wel weer in. Weet je, ik wil zó graag deel uitmaken van de film wereld. Ik heb er voor moeten knokken om dit te bereiken, dus laat ik er heel veel voor. Maar ik pas wel op. Drie jaar geleden zat ik tegen een burn-out aan. Dat wil ik dus nooit meer. Ik zie mijzelf niet zo snel iets anders doen, maar als ik misschien een gezinnetje krijg moet er wel iets veranderen." Daar gaat ze weer. De 'bijna-aanrijding-scene' met acteurs Robert de Hoog en Gaite Jansen staat op de rol. Als schakel tussen de directors en acteurs zijn dit de momenten waarop Hamann moet vlammen. „Stef laat jij de figuranten in ver schillende tempo's wandelen", roept Van der Bijl haar na. Het toontje zou je als beledigend kun nen opvatten, maar Hamann weet wel beter. „Mare is één van de bes te first assistant-directors in Neder land. Hij is mijn voorbeeld. Ik ben heel blij dat hij mij vorig jaar als zijn vaste assistente vroeg. Ik heb wel een helikopterview, maar op technisch vlak kan het nog veel be ter. Als er een andere lens op een camera wordt gezet, weet ik echt niet meteen hoe het kader er dan uitziet. Mare kan vijf stappen voor uitdenken, ik nog maar drie. Hij coacht mij. En wie weet, ik hoop het, leidt dat er ooit toe dat ik first assistent kan worden." Hamann woont in Amsterdam. Na een studie Taal- en Cultuurstu dies met hoofdrichting Film en Te levisie reageerde ze op een kleine advertentie in de krant voor een productiestage. „Het bleek om de film Zwartboek van Paul Verhoe ven te gaan. Vanaf toen wist ik het zeker: dit is mijn wereld. Het is een gekke wereld, een heel directe ook. Maar ik denk dat mijn Zeeuw se nuchterheid mij helpt. Een ac teur, een figurant, iedereen is ge lijk. Nou ja Toen we vorig jaar De Heineken Ontvoering opnamen, zei ik wel steeds 'meneer Hauer' te gen Rutger Hauer. Niet expres, dat ging gewoon vanzelf" En stop! Iedereen weer naar zijn beginpositie! We doen 'm nog eens! Die Mare toch. Of beter, die Paul toch. Verhoeven heeft name lijk iets in zijn hoofd. „En dat krijg je er niet zomaar uit", weet Ha mann. „Sorry..." Het oortje diri geert weer. Nieuwe boodschap, zelfde effect. Voor het allermooiste plaatje moetje rennen, hollen en, als het zou kunnen, vliegen. door Martijn de Koning OOSTBURC - Hema wil een vesti ging openen in Oostburg. De wa renhuisketen heeft daarvoor een pand in de Hennequinstraat, aan de parking bij het gemeentehuis, in het vizier. Daar huist nu nog Handelsonderneming 't Centrum. Hema heeft al enkele jaren een oogje op een plek in het centrum van Oostburg. De keten wil zich het liefst bij een supermarkt vesti gen. Er werd al gesproken over de bouw van een nieuwe supermarkt én Hema op de huidige plaats van cultureel centrum Den Hoekzak, maar dat gaat de warenhuisketen te lang duren. De locatie aan de Hennequinstraat ligt vlakbij Al- bert Heijn, waarmee de wens van Hema alsnog in vervulling zou gaan. Een woordvoerster van het concern benadrukt wel dat er nog geen concrete stappen zijn geno men. Overigens is er ook contact tussen het gemeentebestuur en McDonald's over de vestiging van de fastfoodketen in Oostburg. Vol gens een gemeentewoordvoerster is de kans op de komst daarvan echter klein wegens 'het geringe aantal inwoners van de gemeente'. Ook een woordvoerder van McDo nald's geeft aan dat er 'geen concre te plannen zijn'. door Martijn de Koning CADZAND-BAD - De toekomstige jachthaven in Cadzand-Bad krijgt 110 plaatsen. Dat meldde Philip Muylle namens initiatiefnemer Stichting Promotie Cadzand don derdag tijdens een informatiebij eenkomst over de ontwikkelingen in het kustdorp. De aanleg van de haven, tussen twee strekdammen die worden aangelegd in het kader van kustver- sterking, kost 4,5 miljoen euro. Meer dan de helft daarvan wordt besteed aan aanpassing van de wes telijke strekdam. De inrichting van de haven zelf kost 1,5 miljoen. Eerder werd al bekend dat de helft van de totale kosten wordt betaald uit het Investeringsfonds Cad- zand-Bad. Daarin storten project ontwikkelaars die in het dorp bou wen, een bedrag. De andere helft komt van investeerders, vertelde Muylle donderdag. Het gaat om vier projectontwikkelaars, vier gro te hotels in Cadzand-Bad, make laar Van Akker en Rabobank West-Zeeuws-Vlaanderen. Muylle, die applaus oogstte met zijn presentatie, zei te hopen dat begin volgend jaar de Milieu Effect Rapportage klaar is. Die geeft aan wat de gevolgen van de aanleg zijn voor het milieu, en welke maatre gelen eventueel genomen moeten worden. In de loop van volgend jaar wordt ook het bestemmings plan ter inzage gelegd. De strekdammen rond de jachtha ven worden zo'n 350 meter lang en 5 tot 8 meter hoog. De directe omgeving van de haven krijgt een 'hoogwaardige aankleding'. Er komt ook een parkeerplaats met 55 plaatsen; de precieze locatie daarvan is nog niet bekend. Muyl le benadrukte dat ook die parking wordt ingepast in het landschap. „We proberen daar zo creatief mo- geljk mee om te gaan." De haven moet in 2015 in gebruik genomen worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 122