zeeland 123 Veerboot VERHUIZEN MET ZORG! Efficiënter gebruik voorzieningen in Terneuzen leidt tot raadsdiscussie Scholieren meer dan welkom in belevingscentrum 0115 69 50 10 Jan Stins V\ WWZT, Sponsorloop school levert 2400 euro op Ferry Mingelen te gast bij Porgy Bess Expositie deelnemers aan schilderwedstrijd :aterdag 14 april 2012 De veerboot Lillo-Doel, die van Pasen tot oktober op zaterdag, zon- en feestdagen vaart, deed ook Fort Liefkenshoek aan, tot de fortsteiger kapot is gevaren. Herstel lonkt Binnen drie jaar zou de boot Het fort weer moeten aandoen. Gebiedsgerichte Aanpak West Zeeuwsch-Vlaanderen G G A WestZmwahVUttHdercn De Gebiedscommissie Natuurlijk Vitaal vergadert op woensdag 18 april vanaf 19.30 uur in het kantoorgebouw van het Projectbureau Zwakke Schakels, Veerhaven 5 te Breskens. U bent van harte welkom deze vergadering bij te wonen. De onderwerpen die aan bod komen: Advies ontwerp Omgevingsplan Zeeland Advies rapport waaiergesprekken recreatie Plan van aanpak Tienhonderdpolder Evaluatie Cletemspolder De vergaderstukken zijn te raadplegen op onze website en liggen ter inzage bij het Klanten Contact Centrum van de gemeente Sluis, Nieuwstraat 22 te Oostburg en in de openbare bibliotheken te Breskens en Oostburg. Aan het begin van de vergadering heeft u de mogelijkheid kort uw mening te geven over de onderwerpen die aan de orde komen. U dient zich hiervoor van te voren aan te melden bij het secretariaat. Kijk voor meer informatie op www.gebiedsgerichteaanpak.nl Galerie de Twaalf Apostelen aan de Kapellestraat in Sluis toont tot en met 20 mei de inzendingen van de schilderwedstrijd van de bijbeho rende kunstenaarswinkel Artists Materials. Die leverde 125 inzendin gen van klanten op. Bezoekers van de expositie kunnen stemmen. Ook een jury beoordelt de inzen dingen. Tot diezelfde dag exposeert ook schilder Gerard Goethals uit Knokke bij De Twaalf Apostelen. uurwerkmaker/ instrumentmaker V.por al uw uurwerk restauraties .URATOREN NEDERLAND" IENSEN DIE VAKWERK KUNNEN WAARDEREFJ DAMPLEIN 7, MIDDELBURG t. 0118-636635 SINT JANSTEEN Leerlingen van basisschool Inghelo- senberghe hebben met een spon sorloop zo'n 2400 euro bij elkaar gesprokkeld. De opbrengst gaat naar de kinderen in de sloppenwij ken van Addis Abeba, de hoofdstad van Ethiopië. TERNEUZEN Politiek verslaggever Ferry Minge len is maandag te gast in café Por gy Bess in Terneuzen. Hij spreekt over zijn boek Graven rond het Binnenhof. Aanvang 20.00 uur, entree 10 euro. door Wout Bareman terneuzen - Eigenlijk waren alle Terneuzense raadsfracties het er donderdagavond over eens: waar mogelijk moeten voorzieningen in dorpen, wijken en steden zoveel mogelijk multifunctioneel worden gebruikt. Een efficiënter gebruik komt de gemeentekas immers ten goede. Toch haalde een motie van D66'er Charles ten Hengel, waarin dat nog eens duidelijk werd verwoord, het niet. De uitleg van TOP/GB, PvdA en SGP was simpel: een der gelijk beleid wordt nu al, waar mo gelijk, uitgevoerd, dus waarom dat nog eens benadrukken met een motie. Ten Hengel diende hem naar eigen zeggen in omdat verant woordelijk wethouder Cees Lief- ting daar vorige maand in een commissievergadering expliciet om had gevraagd. Na kritiek op de voorbeelden van een efficiëntere aanpak (hockeyers en voetballers op één kunstgras veld, kinderopvang in een scou- tinggebouw, meervoudig gebruik van kantines) gaf Ten Hengel toe: „Ach, ik heb maar wat voorbeel den uit m'n mouw geschud. Het gaat mij om de boodschap: let op de centen en gebruik de voorzie ningen - en dus niet alleen op sportief gebied - waar mogelijk multifunctioneel." Hij vond dat de gemeente multifunctioneel ge bruik ook als subsidievoorwaarde moet stellen. Liefting was het daar helemaal mee eens. „Maar als een vereniging de eigen kantine finan ciert, kunnen we het alleen maar vriendelijk vragen." De wethouder vond dat het efficiëntere gebruik van voorzieningen 'per beleidsveld en per kern' moet worden beke ken. Uiteindelijk werd de motie van Ten Hengel met 15 tegen 12 stem men verworpen. Voor waren CDA, GroenLinks, D66, Christen- Unie, SP en WD. SLUIS Aarden wal om Fort Liefkenshoek met bunkers uit de Eerste Wereldoorlog en op de achtergrond veel industrie. foto's Peter Nicolai Veel, heel veel scholieren wil de gemeente Beve- ren vooral naar Fort Lief kenshoek trekken. Om aan te geven waarom dat nodig is, liet erfgoeddeskundige Stefanie Au- denaert gisteren op een persbijeen komst in het fort een verhaal uit de Belgische krant De Standaard zien met de veelzeggende kop Vlaamse twaalfjarigen zijn wereld vreemd. Het heeft Beveren ertoe ge bracht ook voor een, zoals Stefanie het uitdrukte, educatieve omkade ring te zorgen rondom het herbo ren fort. De gemeente Beveren is daarbij niet over één nacht ijs gegaan. On derwijzers uit het gemeentelijk ba sisonderwijs zijn gevraagd deel te nemen in een speciale werkgroep. Die heeft lespakketten afgeschei den voor scholieren uit de laagste klassen van het basisonderwijs tot en met leerlingen in de beginjaren van het voortgezet onderwijs. Alle mogelijke aspecten van Fort Lief kenshoek komen aan bod, van die ren (vleermuizen, meeuwen, scha pen) en planten in de omgeving, ziektes, het weer tot uiteraard de geschiedenis en de Antwerpse ha ven nu. 'Leren door te doen' is het uit gangspunt van de educatieve om kadering. De jongsten mogen een bouwpakket maken en een foto zoektocht ondernemen. De oude re basisscholieren kunnen aan de gang met broodbakken, kiem- en weerproefjes. Voor de vroege mid delbare schoolleerlingen staan ge zelschapsspelen als ganzenbord en memory en een rollenspel op het programma. Nog niet alle lespakketten zijn af. De eerste, voor het voortgezet on derwijs, is beschikbaar vanaf sep tember. De andere volgen in de maanden daarna. Stefanie Aude- naert zou het toejuichen als ook Nederlandse scholen willen aanha ken. De lespakketten zijn gratis. Als ze af zijn, zijn ze te downloa den via een speciale Fort Liefkens- hoek-site. hark

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 121