Snel actie bij problemen sluisbouw Vervoersproblemen bij fusie ROC-opleidingen ZEEUWS-VLAANDEREN Danssprookje geïnspireerd door bezuinigingen op kunst en cultuur Fractievoorzitter Top/GB waarschuwt voor verzakkingen in binnenstad en krijgt bijval van GroenLinks en CDA Iedere dag 19.00 uur Regionieuws op zijn best! www.pzc.nl Centrum Doel 's nachts potdicht door slagboom ZATERDAG 14 april 2012 21 PZC Nieuwe fase voor fort Liefkenshoek 22 en 23 door Wout Bareman TERNEUZEN - Hij stemde als enige tegen de gemeentelijke bijdrage van 1,5 miljoen euro aan de bouw van de nieuwe zeesluis in Terneu- zen. Maar fractievoorzitter Giel van Boom van Top/GB kreeg wel bijval van verschillende fracties. Het CDA en GroenLinks waren het met hem eens dat, als zich bij de bouw problemen voordoen, die snel moeten worden opgelost. Van Boom verwees naar de verzakkin gen en scheurvorming, die zich bij de bouw van de huidige zeesluis (in de jaren zestig) voordeden in de nabijgelegen binnenstad van Terneuzen. De getroffen bewoners raakten verstrikt in eindeloze pro cedures en werden nauwelijks ver goed. Het schip van de rooms-ka- tholieke Willibrorduskerk en het belendende Patronaatsgebouw ver toonden zoveel scheuren, dat ze moesten worden afgebroken. Van Boom voorspelde een herhaling van dat horrorscenario en pleitte voor een daadkrachtiger aanpak dan destijds. Peter Clijsen (Groen Links) onderschreef die harten kreet. En Ronald Lippens (CDA): „Het zijn terechte zorgen. We moe ten deze problematiek in het ver volgtraject heel serieus inbren gen." Van Boom stemde uiteindelijk als enige tegen. Hij vond de bijdrage van 1,5 miljoen veel te veel. Ook in zijn fractie stond hij alleen. Fractie genoot Jos Verdunnen: „De nieu we zeesluis zal een enorme impuls betekenen voor de werkgelegen heid." Dat verwachtten de overige fracties ook. AXEL - De bezuinigingen op kunst en cultuur waren voor balletschoolhoudster Petrella Lion de inspiratie voor het danssprookje 'De magie van het theater'. Gisteravond brachten ruim 200 leerlingen van de balletschool, variërend in leeftijd van 4 tot 60 jaar, de voorstelling op de planken in De Halle in Axel. Het verhaal vertelt hoe het theater bedreigd wordt door de plannen van een projectontwikkelaar, maar zoals meestal in sprookjes is er een happy end. De tweejaarlijkse leerlingenvoorstelling is het hoogtepunt. In totaal treden de leerlin gen acht keer op. Vandaag en morgen zijn er nog voorstellingen en ook volgend weekend. Er zijn nog enkele kaartjes te krijgen bij Bruna in Axel. foto Camile Schelstraete mammmmmmtammm&BBmsmmmmmmmmmmmmmmmBmgmismtmmBmmmmmm DOEL - Bij het centrum van Doel moet spoedig een extra slagboom komen. Het dagelijks bestuur van de gemeente Beveren heeft dit op verzoek van Doelenaars besloten na ampel beraad met de politie. De slagboom op het verkeersei- land aan de Engelsesteenweg werkt op basis van. digitale registra tie van passanten. De slagboom kan enkel via een elektronische ID- -kaart worden geopend. Zo wordt de toegang tot het centrum van Doel 's nachts automatisch afgeslo ten. Kosten van dit project: 34.500 euro. Beveren wil hiermee overlast en vandalisme door jongeren in het weekend tegengaan. door Wout Bareman TERNEUZEN - Er is voorlopig geen geld om de vervoerskosten van leerlingen van de gefuseerde ROC's te compenseren. Met in gang van het nieuwe schooljaar bundelen de ROC's een aantal op leidingen op verschillende locaties in Zeeland. Het kan tot gevolg heb ben dat bijvoorbeeld leerlingen uit Zeeuws-Vlaanderen naar 'de over kant' moeten om een "opleiding te volgen. Probleem is dat 16- en 17-ja rigen zonder studiefinanciering niet kunnen beschikken over een OV-kaart. Zijn ze eenmaal 18, dan zijn er wel mogelijkheden. Het Ter- neuzense CDA-raadslid Ronald Lippens stelde donderdagavond in de gemeenteraad aan onderwijs wethouder Cees' Liefting voor tóch te streven naar een tegemoetko ming in de reiskosten. Eerder pleit te ook PvdA-fractievoorzitter Gijs van den Berg daar al voor. Liefting stelde vast dat van de klei ne zeventig opleidingen in Terneu zen een aantal niet erg levensvat baar is. Dat kan leiden tot concen tratie. Of dat gebeurt, hangt af van het aantal inschrijvingen. Hij had er nu nog geen duidelijk beeld van. Wel van de kosten. „Landelijk zo'n 100 miljoen per jaar. Dat is er niet."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 119