sport 135 Spanning stijgt in eredivisie driebanden a/hite Stak Line.. Flatscreentelevisies hoofdprijs in EK-quiz Open Zeeuwse titel rapid staat op het spel Competitiedebuut van Bouwman uitgesteld Piet Koek onderuit in driebandentoernooi Steketee sleept een gelijkspel uit het vuur zaterdag 14 april 2012 In de nacht van 14 op 15 april 1912 veranderde het leven van duizenden. Hoewel de toptennissers Karl Behr en Dick Williams de ramp met de Titanic overleefden, gold dat ook voor hen. foto GPD/ Maritiem Museum Rotterdam ik werd erin getrokken." Het grote wachten begint. Het wachten op hulp. In de sloep, een half opgeblazen boot, zit een man bij Dick met een deuk in zijn bol hoed. Met handen en voeten pro beert Dick hem duidelijk te ma ken hoe hij zijn hoed kan uitdeu ken. De man begrijpt hem niet. Dick wil het voordoen, maar zo dra hij zijn hand uitreikt, weert de man hem af, bang dat zijn hoed afgepakt wordt. Rond vier uur 's nachts komt de passagiersboot Carpathia de schip breukelingen als eerste te hulp. Dick heeft in de reddingsboot urenlang met zijn benen in het koude water gestaan. Een dokter aan boord van de Carpathia advi seert om beide onderkoelde be nen te amputeren. Dick ziet zijn tenniscarrière in duigen vallen en weigert de ingreep. Deze nacht is er veel veran derd. Zo'n 1500 opvaren den laten het leven op de Atlantische Oceaan, onder wie zo'n 1350 mannen. Slechts 700 rei zigers worden gered. Gezinnen zijn voor het leven getekend, dro men van een nieuwe toekomst in Amerika zijn gerooid, maar voor sommigen werkt de ramp ook lou terend. Niet alleen worden Karl Behr en zijn 'schoonfamilie' in de vroege ochtend van 15 april door de Car pathia omarmd, Karl Behr wordt nu ook door zijn schoonfamilie omarmd. De moeder van Helen laat de strijdbijl achter in de Tita nic. Elf maanden later treden Karl en Helen in het huwelijk en ze krijgen drie zoons en een dochter. Dick Williams komt in deze kou de oceaannacht in het leven van Karl Behr. Op de Carpathia zijn ze nog onwetend dat ze dikke vrienden en sportieve rivalen gaan worden. Dick maakt zijn voor dood opgegeven benen met dagelijkse training weer mobiel. Ze zijn nog wel verkleurd, maar met een lange broek verhult hij dat. Twaalf weken na de ramp ten nist hij alweer. Bij een toernooi in Longwood speelt hij nota bene tegen Karl. Nu is de oude rot nog te sterk, in vijf sets na een 2-0-achterstand, maar twee jaar later zijn de rollen omgedraaid in de kwartfinale van de US Open. Dick wint in straight sets (6-2 6-2 7-5) en uiteindelijk ook het toernooi. In datzelfde jaar houden ze namens Amerika sa men de Davis Cup omhoog. Karls carrière stokt, die van Dick piekt. In 1916 wint hij opnieuw de US Open, in 1920 schrijft de hard hitter uit Genève de dubbeltitel op Wimbledon op zijn naam en vier jaar daarna pakt hij zelfs goud op de Olympische Spelen in Parijs als winnaar van het ge- mengddubbelspel. En dan haalt hij in de jaren twintig nóg twee Davis Cups op. Karl Howell Behr en Ri chard 'Dick' Norris Willi ams hebben gouden verha len in handen. Dat vond Lindsay Gibbs ook. Van haar hand kwam vorige week een boek over het duo uit. Volgens de nabestaanden neemt ze echter een loopje met de waarheid. En de polemiek werd nog scherper toen bleek dat een van de boekpresentaties werd gesponsord door Iceberg Vodka... Ook zonder de vermeende op smuk van Gibbs is het verhaal van Karl bijna dat van de onmoge lijke liefde tussen Leonardo Di- Caprio en Kate Winslet in de kas kraker Titanic, dat van Dick heeft eveneens Hollywood-potentie met de tennisser die de dood in de ogen kijkt, zijn benen dreigt kwijt te rake.n maar uiteindelijk olympisch goud pakt. Zo zagen Karl en Dick dat zelf niet. Ze spraken nauwelijks over hun ervaringen in die catastrofale nacht van 15 april 1912. Alsof het een voetnoot in hun leven was. Dick voelde zich meer dan een Ti tanic-survivor. Hij had gevochten in de Eerste Wereldoorlog, was daarvoor onderscheiden, was een succesvol zakenman geworden en had een mooi gezin. Bij Karl speelde schuldgevoel een rol. In de nasleep van de ramp werden mannen erop aangekeken dat zij het konden navertellen en sommige vrouwen en kinderen niet meer. Vrouwen en kinderen eerst... Karl zat in de derde sloep die wegvoer bij het langzaam ster vende schip. Hij was zich op dat moment van geen kwaad bewust. Rudy Boogert Geraadpleegde bronnen: www.ency- clopedia-titanica.org, Sports Illustra ted, www.en.wikipedia.org, diverse (buitenlandse) kranten. [y MIDDELBURG De winnaars van de komende EK Voetbalquiz van de PZC kunnen elk een flatscreentelevisie tege moet zien. De quiz wordt op zater- dagavond 12 mei gehouden in het Nationaal Voetbalmuseum in Mid delburg. Deelname geschiedt in koppels en is gratis. Deelnemers kunnen zich inschrijven via www.pzc.nl/voetbalquiz of een e-mail sturen naar voetbalquiz@ pzc.nl. Er is ruimte voor zeventig koppels. Niet alleen het komende EK komt in de quiz aan bod, maar ook voorgaande edities. GOES Voor de derde keer wordt vandaag in Goes het Open Zeeuws kam pioenschap rapidschaken gehou den. De Goese schaakvereniging te kent in Sportpunt Zeeland voor de organisatie. Het toernooi werd vo rig jaar gewonnen door Henrik Por- x te. Na acht rondes had hij net als thuisspeler Remco van de Braak 6,5 punten. Op basis van het onderlin ge resultaat won Porte echter. Het toernooi begint om 10.00 uur en er worden acht (Zwitserse) ron des met twintig minuten bedenk tijd per persoon gespeeld. TURKU Voetballer Pim Bouwman kan pas donderdag zijn competitiedebuut voor Inter Turku maken. Het ope- - ningsduel met FF Jaro, dat zondag in Jakobstad gespeeld zou worden, is afgelast „In het noorden van Fin land zijn de omstandigheden slecht", zei de van NAC overgeko men middenvelder uit Oost-Sou burg. „Door sneeuw en ijs is het veld veld onbespeelbaar." Voor In- ter Turku en Bouwman staat don derdag opnieuw een uitwedstrijd gepland, in Vaasa tegen VPS. COLIJNSPLAAT De derde en vierde ronde in het Gust Boonen driebandentoernooi in Colijnsplaat leverden enkele ver rassingen op In de derde ronde bleef titelkandi daat Piet Koek nog overeind maar in de vierde was het met hem ge daan. Daan Weststrate zete hem de voet dwars. Martin Sturm overleef de zowel de derde als de vierde ron de als beste verliezer. Wim Zandee overkwam dat in de derde ook, maar toonde een ronde later aan dat dit een vergissing was en won. door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL - De driebanders van Frans Bevers treden morgen in de eredivisie aan tegen DKM Tools uit Oosterhout en zijn erop ge brand het volle rendement binnen te halen. Martens Cleaning reist naar Doetinchem en kan daar Be- rendhaus Groep/Horeca de defini tieve zet voor degradatie geven. De spanning aan de kop van de ranglijst is om te snijden. Frans Be vers leidt met dertig wedstrijdpun- ten uit negtien duels en heeft 113 partijpunten verzameld. TO- W.NL/MCR heeft ook dertig pun ten en 112 partijpunten. Frans Be vers krijgt in Sluiskil bezoek van middenmoter DKM en TOW heeft een walk-over tegen hekken sluiter De Hazelaar. Nummer drie Ai Biljarts volgt op twee punten en heeft een lastige wedstrijd voor de boeg tegen Dekker Keukens, de ploeg die Martin Hom (voorheen Van Donge&de Roo) voor vol gend seizoen vastlegde. Ook om plaats vier is de strijd nog lang niet gestreden. DBL Holland Mine raal heeft de beste papieren tot nu toe maar een lastiger programma dan Snellen Recycling. De beste vier spelen de play-offs in juni in Kapelle. Voor Frans Bevers is het dus zaak de punten in eigen huis te houden om aan het einde de beste uit gangspositie te hebben in die play-offs. Teamleider Jan Kikken gelooft heilig in een goed resultaat. „Wij winnen, al blijft het wel een tegenstander om voor op te pas sen. Het zou zo maar kunnen dat zondag TOW koploper is op basis van partijpunten maar dat halen we dan de laatste ronde wel weer in als zij naar ons toe komen." Mar tens Cleaning gaat ontspannen het duel in Doetinchem aan nu een langer verblijf in de eredivisie al is verzekerd. HOEVEN Het driebandenteam van Steketee Schilders haalde uit de voorlaatste wedstrijd in de derde divisie een 4-4-gelijkspel tegen Doggen Tim merbedrijf. De Bevelanders, die al zijn gedegra deerd, probeerden nog iets te ma ken van het resterend deel van de competitie. Tegen Doggen lukte 'J* dat aardig. Tonny van Iwaarden en Eddy Hoondert wonnen. Willem van Leeuwen kwam één punt te kort en Onur Can wacht nog altijd op zijn eerste overwinning. 45,000 f ons each. I he Largest Steamers in the World. Triple-Screw R.M.S, "OLYMPIC" and "TÏTAIV

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 117