't Blokhuis Het dorpshuis wordt eetcafé berco zeeland 125 Merklappen Meestoof 19 APRIL UITNODIGING MODEFLITSEN NDSRDAG Interkerkelijke Bijbelcursus Psalmzangavond in Grote Kerk Tholen Jongenskoor uit Panevezys strijkt neer '450 jaar Nederlandse geloofsbelijdenis' Uitreiking Maerlant Poëzieprijs in kerkje Jubileumconcerten ensemble Cantando Huishoudens dik twee uur zonder stroom Vrouwenvereniging verkoopt handwerk zaterdag 14 april 2012 SINT-ANNALAND - De langste merk lap ter wereld is vanaf vandaag te zien in streekmuseum De Mees toof in Sint-Annaland. De lap is zo groot dat hij niet hele maal in één ruimte past. Het ge deelte met de lappen van 37 Thool- se makers is helemaal te zien. Van de overige meters zal een deel door het museum slingeren. In de koffiekamer vindt tevens een expositie plaats van merklap pen uit de eigen collectie van het museum. Deze zijn gemaakt in de achttiende en negentiende eeuw. De Meestoof heeft komende sei zoen meer dan alleen merklappen. In de landbouwschuur vindt de ex positie 'In en om de boerderij' plaats. Onder meer de voor Thool- se boerderijen typische makelaars zijn te bewonderen. Verder zijn er tegeltableaus, foto's, kaartenboe- ken en schilderijen. GOES Belangstellenden kunnen vandaag meeluisteren tijdens de cursusdag Interkerkelijke Bijbelstudie in de Oosterkerk in Goes, 's Morgens komt het Oude Testament aan bod, 's middags het Nieuwe. De studie dag is onderdeel van een 4-jarige leergang van de Evangelische Toe- rustingsschool. Op 12 mei is nog een open dag. Informatie over opleiding, locaties en data: www.etscursus.nl THOLEN In de Grote Kerk in Tholen wordt vanavond een psalmzangavond ge houden. De Betuwse Bovenstem- groep verleent medewerking aan deze avond. De samenzag wordt be geleidt door dirigent Dinant Struik, organist Peter Wildeman en trompettist Wilhelm Groenendijk. Dominee Bakker uit Scherpenisse verzorgt de opening en sluiting. Aanvang: 19.00 uur. GOES Het jongenskoor en strijkorkest van de Goese zusterstad Panevezys zijn in dfe week van 16 april in Zee land. Op dinsdagavond 17 april ge ven ze, samen met het Zeeuwse Jongenskoor van de Zeeuwse Koor school en Herenkoor Sint-Cecilia, een concert in de Grote Kerk in Goes. Kerk gaat open om 19.30 uur, het concert duurt van 20.00-21.30 uur en de kerk sluit om 22.00 uur. THOLEN De Bond van Hervormde Mannen- verenigingen op Gereformeerde Grondslag en de Bond van Christe lijk Gereformeerde Mannenvereni- gingen houdt op zaterdag 14 april een themadag met als titel '450 Jaar Nederlandse Geloofsbelijde nis'. Aanvang 10.00 uur, sluiting 14.00 uur. Plaats: verenigingsge bouw De Wingerd in Tholen. KATS In het Kerkje van Kats vindt vanmi- dag om 14.00 uur de uitreiking plaats van de Maerlant Poëzieprijs. Alle 25 gedichten die in de bundel van 2012 worden opgenomen, wor den voorgedragen, afgewisseld met pianomuziek door Erik 'Hoogen- boom. De laatste vijf dichters die hun gedichten voordragen zijn de genomineerden: Hans Fortuin, An ders Schinkel, John van der Drift, Ilona Zelena en Jeanet Kingma. 'S-HEER ABTSKERKE Het Bevelands Vrouwenensemble Cantando viert dit jaar haar 5-jarig bestaan met twee jubileumconcer ten. Vanmiddag om 15.00 uur zijn ze in de kerk in 's-Heer Abtskerke en op 22 april in de Nicolaaskerk in Kortgene, om 15.00 uur. Het pro gramma bestaat uit werken van on der andere Mendelsohn, Schubert en Schumann. Pianobegeleiding door Edu de Goffau. SINT PHILIPSLAND Het eiland Sint Philipsland zat vrij dagmiddag van half vier tot zes uur zonder stroom. Een storing in de hoofdelektriciteitskabel bleek de boosdoener. Hoe die is ont staan, was gisteren nog onduide lijk. Energiebedrijf Delta onder zoekt de oorzaak. Door de storing werden behalve Sint Philipsland ook de dorpen Sint-Maartensdijk en Scherpenisse. KAPELLE De oudste vrouwenvereniging van Nederland, Tesselschade Arbeid Adelt, verkoopt zaterdag 14 april in het Fruitteeltmuseum in Kapelle handgemaakte producten. Met de opbrengst van handdoeken, tassen, kinder- en babykleding en schor ten worden minder bedeelde vrou wen geholpen. Ook is de wisselex positie 'Naar de veiling...' te zien. Het dorpshuis in Kattendijke is sinds vorige week snackbar, café, restaurant en dorpshuis inéén. Op de dag dat bekend werd dat dorpsschool De Kattenschulp dicht gaat, opende Antoinette Schijf haar eetcafé in dorpshuis 't Blokhuis in Kattendijke. En zo heeft het dorp na twee jaar weer een café. door Nadia Berkelder Bezoekers van Kattendij ke worden vanzelf naar de bar van het voorma lige dorpshuis gelokt: overal hangen de fluo rescerende bordjes: eetcafé met ter ras. „Ja hoor, we zijn open", zegt Antoinette Schijf Ze brengt ver moeide wandelaars koffie, bakt frietjes voor ze en haalt water voor de hond. 't Blokhuis was het dorpshuis en is dat eigenlijk nog steeds. Het vaandel van Oefening en Uitspan ning hangt nog ingelijst boven de deur. De kast met bekers is er nog, het podium - met blauw gordijn ervoor - is nog intact. En als er acti viteiten in Kattendijke zijn, kun nen ze hier nog worden gehou den. Schijf heeft in feite alleen de tafels gedekt en een bankstel naar binnen gedragen. „Ik heb gereageerd omdat ze een nieuwe beheerder voor het dorps- thuis zochten", vertelt ze. „Al snel bleek dat we eigenlijk iets meer dan alleen maar dat wilden. Ik Antoinette Schijf opende haar eetca fé in 't Blokhuis in Kattendijke vori ge week donderdag. „Het dorp vindt het helemaal leuk." foto Willem Mieras huur het pand nu en exploiteer het eetcafé, maar wel met behoud van de dorpshuisfunctie." Dus ko men de kinderen nog eens per maand naar de knutselsoos: de re sultaten ervan worden in de eet zaal geëxposeerd. En de zaal kan nog steeds worden afgehuurd voor feesten en partijen. Er is helemaal niets verder op het dorp, vertelt ze. „Twee jaar geleden ging het café hier verderop dicht. Met het dorpshuis zelf gebeurde niet veel. Mensen konden de zaal huren, maar verder was het eigen lijk nooit open." Schijf is dan ook met met open armen ontvangen in Kattendijke. „Het dorp vindt het helemaal leuk. Mensen komen eten, Belgische duikers lopen bin nen en fietsers die voorbij komen, stappen even af Van de week zat het ineens helemaal vol." La chend: „Dat was nogal een verras sing. Maar ik weet wel dat er markt is voor een café in Kattendij ke: het dorp is groot genoeg en het ligt bovendien middenin een aan tal fietsroutes." Het assortiment is breed: een bak je friet, een tosti, een ijsje of een echte maaltijd: saté of biefstuk met friet of slibtongetjes. In de hoek van de zaal staan ouderwetse snoepbakken: dropsleutels voor een dubbeltje, een zakje chips, een ijsje. „We zijn dagelijks open van twaalf tot tien uur 's avonds. Als het nodig is nog langer, want we hebben een vergunning tot twee uur 's nachts." De echte vuurdoop voor 't Blok huis komt op 30 april: dan kan Kat tendijke aan het koninginnedagme- nu en dansen op het Koninginne- bal. Nieuw Middelburg Wij nodigen u van harte uit verschillende woningen woensdag 18 april te komen bekijken tussen 15:30 uur en 17:30 uur! U kunt zich melden aan de Prins Hendrik straat 2 te Middelburg en van daaruit de andere woningen bekijken. De woningen zijn -.w 18 rfcent Sere"c>werd en ««mo- demiseerd. x Prijzen vanaf circa 104.400,-k.k. uil 11 Mannequins lonen u tussen 10.00 en 1 7.00 uur de nieuwste collectie van Gerry Weber. Tevens ontvangt u op deze dag bij een besteding van €1 25 of meer aan Gerry Weber producten een prachtige Gerry Weber ketting*. LANGE VORSTSTRAAT 76 4461 JR GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 111